صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree21تشکر

موضوع: اسلوموشن کردن یک فیلم

كاربر آشنا Sayrex آواتار ها
    تشکر کرده
    7

پیش فرض اسلوموشن کردن یک فیلم

سلام

من اگر بخوام فیلمی رو که گرفتم 10 ثانیه اش رو به صورت اسلوموشن پخش کنم طوری که تو مثلا 30 ثانیه نمایش داده بشه باید چی کار کنم ؟

ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید .

cinemazar
    Guest

والا این قضیه خیلی مفصل تر از این حرفاست . ولی چند نکته ای رو که به ذهنم می رسه رو براتون می گم

اول اینکه اون اسلوموشن های تمیز خارجی که ممکنه تا حالا دیده باشین رو عمراً نمیشه که داشته باشین مگر با دوربین مخصوص این کار که با فریم ریت بالا تصویر برداری می کنه مثل وایس کم و فانتوم . این مقوله کلاً جدا .

دوم اینکه اگر می خواین در حد کار راه اندازی با دوربین معمولی این کار رو انجام بدید چند نکته رو رعایت کنید : اول با حداکثر فریم ریت دوربین تصویر بگیرید ( مثلا ً 50i / 60i ) دوم با سرعت شاتر بالا در نور مناسب تصویر بگیرید . سوم سوژه تون سرعت بالا نداشته باشه تا بهتر در بیاد مثلاً حرکت یک ماشین یا چرخش پنکه خوب نیست اما راه رفتن یک آدم یا دویدن یک کودک در حین بازی می تونه خوب باشه .

با رعایت این موارد می تونید تصویر رو در نرم افزار تدوین مثلاً در ادیوس ، با تغییر در میزان سرعت پخش اون ترک مثلاً تبدیل از 100 % به 25 % تصویر آهسته داشته باشید . با بیشتر کردن از 100 % تصویر سریع پخش میشه و با اضافه کردن - در ابتدای عدد تصویر معکوس و از آخر به اول هم میشه . این راه حل ساده برای استفاده از دوربین معمولی در این مورد بود .

اگر این راه شما رو راضی نکرد :

بعضی دوربین ها مثل z7 برای تایم محدود و در رزولوشن دی وی می تونن تا فکر کنم 120 فریم در ثانیه تصویر بگیرند . دوربین عکاسی از کاسیو هم هست که قیمت حدود یک میلیون داره و تا هزار فریم در ثانیه البته با رزولوشن کم میگیره که یک اسلوموشن واقعی خواهد بود .

پلاگینی هم برای نرم افزار افترافکت هست به نام تویکستر که کمک می کنه روشی رو که توضیح دادم رو بهتر انجام بدین و به نوعی حرکت رو نرم می کنه و تقه های بین فریم ها رو تعدیل و یه جورایی در هم فید می کنه که اگر قلقش دستتون بیاد و با تصویربرداری تون هماهنگش کنید نتایج جالبی به دست می یاد .
    ME، Babak Borhani، Kourosh Kahal و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Sayrex آواتار ها
    تشکر کرده
    7

سلام دوربینی که دارم تا p/60 فریو به صورت Full hd میگیره . نمی دونم میشه باهاش چیز درست و درمونی در آورد یا نه . به هر حال ممنون از راهنماییتون .

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط Sayrex نمایش پست ها
    سلام دوربینی که دارم تا p/60 فریو به صورت Full hd میگیره . نمی دونم میشه باهاش چیز درست و درمونی در آورد یا نه . به هر حال ممنون از راهنماییتون .
    سلام
    به این تاپیک سر بزنید.
    پست شماره 3 رو ببینید. فیلمبرداری با 7دی و ادیت با پلاگین توییکستر افترافکت.
    فکر کنم این چیزیه که شما میخواین. با کمی سرچ تو گوگل میتونین ویدیوهای آموزشی شو پیدا کنین.
    Babak Borhani و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

در نرم افزار افتر افکت و به کمک افکت twixtor به زیبایی قابل انجام هست

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

اگر دوستان لینک دانلود plug in های twixtor و magic bullet denoiser را دارند لطف کنند در اینجا و یا در قسمت دریافت نرم افزار قرار دهند.

كاربر آشنا imanse7en آواتار ها
    تشکر کرده
    71

دوستان عزیز واسه اینکه سرعت شاتر بالا ببریم مجبوریم منبع نور قوی تری استفاده کنیم تا تصویر اندراکسپوژ نشه. تویه محیط این دور هم لزوما از منبع نوره الکتریکی باید استفاده کنم. اما بخاطر هماهنگ نبودن شاتر با فرکانس برق خطوط مورب داخل تصویر میفته... راه حل چیه؟
    اگه بشه برق شهری که AC هست به DC تبدیل کنیم بنطرتون پالس هایه نور لامپ از بین میره؟ اگه اشتباه نگم از لامپهای تنگستن استفاده کردم که تاثیر کمتری نسبت به فلورسنت داره...
    چه راه دیگه ای پیشنهاد میدید. یه راه دیگه که بنظرم اومد استفاده از لامپهای 12 ولت و استفاده از باطری ماشین هست اما بخاطر محدود بودن نوع لامپ قدرت نوری کم میشه!

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط imanse7en نمایش پست ها
    دوستان عزیز واسه اینکه سرعت شاتر بالا ببریم مجبوریم منبع نور قوی تری استفاده کنیم تا تصویر اندراکسپوژ نشه. تویه محیط این دور هم لزوما از منبع نوره الکتریکی باید استفاده کنم. اما بخاطر هماهنگ نبودن شاتر با فرکانس برق خطوط مورب داخل تصویر میفته... راه حل چیه؟
    اگه بشه برق شهری که AC هست به DC تبدیل کنیم بنطرتون پالس هایه نور لامپ از بین میره؟ اگه اشتباه نگم از لامپهای تنگستن استفاده کردم که تاثیر کمتری نسبت به فلورسنت داره...
    چه راه دیگه ای پیشنهاد میدید. یه راه دیگه که بنظرم اومد استفاده از لامپهای 12 ولت و استفاده از باطری ماشین هست اما بخاطر محدود بودن نوع لامپ قدرت نوری کم میشه!
    ساده ترین راه حل این هستش که از سرعت های 50 و 100 و 250 ... استفاده کنید.
    راه حل دومی هم همانیست که خودتون اشاره کردید.
    imanse7en تشکر می‌کند.

كاربر همراه milad2song آواتار ها
    تشکر کرده
    736

دوستان من برای تویکستور افتر افکت فیلم آموزشی خیلی سعی کردم ببینم و یاد بگیرم
    اما هرکار کردم بازم نشد
    کسی میتونه یه فیلم کوتاه و کار راه اندازی از نمونه ای که خودش درست کرده بذاره تیا بهتر آموزش ببینیم؟
    ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام ببخشید اگر بخواهیم فقط(5ثانیه) بخشی از یک فیلمه مثلا3 دقیقه ایی را اسلوموشن کنیم،چه کاری باید انجام بدیم؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین