صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 38
Like Tree45تشکر

موضوع: لوازم و تجهیزات مورد نیاز فقط برای عکاسی پانوراما

كاربر جديد
    تشکر کرده
    699

ممنون آقای بابائی ، من به تازگی این دوربین و خریدم و قبلا sx130 داشتم ، بیشتر رو مود m عکس میگیرم ، اما در مورد مو پانوراما زیاد اطلاعی ندارم.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Jasoos نمایش پست ها
    لنزهای فیش آی معمولا بارل دیستورشن بالایی دارند (کناره های تصویر را به شدت منحنی می کنند) این مطلب برای ساخت پانوراما خوب نیست.
    اولین و بیشترین مخاطبین لنزهای FishEye، همانا کسانی هستند که زیاد پانورامای 360 میگیرند
    بنابراین، این لنز براشون، خیلی مفیده و شاکر و ممنون این لنز هستند.

كاربر همراه industrialphoto آواتار ها
    تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط Melika64 نمایش پست ها
    ممنون آقای بابائی ، من به تازگی این دوربین و خریدم و قبلا sx130 داشتم ، بیشتر رو مود m عکس میگیرم ، اما در مورد مو پانوراما زیاد اطلاعی ندارم.

خواهش میکنم،از کسی که از این دوربین یا مشابه آن استفاده کرده و یا اطلاعات در مورد دوربین داره سئوال بفرمایید و از مودهای مختلف دوربینتون لذت ببرید.
    مهدی بابائی

كاربر جديد dorostkar آواتار ها
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان .
    اگر كسي در مورد سر سه پايه پاروناما ( قيمت و مارك ) خبر داره لطفا منو راهنمايي كنه .
    ممنون.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط dorostkar نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    اگر كسي در مورد سر سه پايه پاروناما ( قيمت و مارك ) خبر داره لطفا منو راهنمايي كنه .
    ممنون.
    تنها هدی که در بازار دیده بودم Manfrotto 303SPH QTVR بود که زمان دلار 1900 تومان قیمتش را 1.350 تا 1.700 اعلام میکردند.بعد از آن دیگر قیمت نگرفتم.(قیمت فروش هد در خارج از ایران 520$ است)
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    863

نقل قول نوشته اصلی توسط dorostkar نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    ممنون.
    منم یه زمانی خیلی گشتم میتونم بهتون به جرات بگم پیدا نمی کنید ! یا اگر هم باشه یه قیمتیه که منصرف میشید! اگر دلاریش رو در نظر بگیرید از 400 دلار شروع میشه .
    آخرش با صرف زمان و گشتن تو نت و صبر و حوصله نهایتا من که خودم درست کردم و خوب هم جواب داد. فقط ایرادش اینه که فقط به درد همین بادی و لنز میخوره یعنی تمام ساختارش بر همین مبناست و مثل کارخونه ای هاش قابل تنظیم نیست البته اگه وقت میذاشتم اونم درست میشد!
    علیرضا قاسم زاده ایروانی
    instagram.com/alireza__iravani

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

اگر تنها قصد دارید دوربین در حالت افقی بچرخد و قصد ندارید دوربین رو در حالت عمودی هم بچرخونید من هد زیر رو به صورت دست ساز درست کردم.بسیار خوب هم جواب داد.عکس ها به راحتی و بدون هیچ مشکلی با هم مرج شدند

سه پايه ها و هدهاي آنها...

تو فکر هستم که هدی رو بسازم (به صورت شیک تر و محکم تر و همین طور کاربردی تر.که بتونم تو حالت عمودی هم بچرخونم و محدودیت ها کمتر بشه.کسی از دوستان لینکی داره که عکس های این جور هد ها رو با سایز بزرگ گذاشته باشند؟
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    اگر تنها قصد دارید دوربین در حالت افقی بچرخد و قصد ندارید دوربین رو در حالت عمودی هم بچرخونید من هد زیر رو به صورت دست ساز درست کردم.بسیار خوب هم جواب داد.عکس ها به راحتی و بدون هیچ مشکلی با هم مرج شدند

سه پايه ها و هدهاي آنها...

تو فکر هستم که هدی رو بسازم (به صورت شیک تر و محکم تر و همین طور کاربردی تر.که بتونم تو حالت عمودی هم بچرخونم و محدودیت ها کمتر بشه.کسی از دوستان لینکی داره که عکس های این جور هد ها رو با سایز بزرگ گذاشته باشند؟
    سلام

در پست دیگرتان که لینک دادین جمله ای به چشمم خورد که به نظرم بد نیست اگر در موردش صحبت شود :
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    درود
    به نظرتون برای چرخیدن عدسی جلوی لنز حول محور مرکز سه پایه (برای پانوراما) کدام روش بهتر است؟
    ................

فایل پیوست 37294
    سوال اینه که چرا میخواهید دوربین حول محور سه پایه بچرخد ؟؟

اگر هدف ثبت پانوراما بدون تاثیر خطای پارالاکس است باید دوربین ( مجموعه دوربین و لنز) حول Nodal Point که نقطه ای فرضی در امتداد محور لنز است بچرخد ؛ نه حول محور سه پایه .

نودال پوینت نقطه ای در لنز است که پرتوهای نور در آن نقطه می شکنند و بر روی سنسور (فیلم) تابیده می شوند.

این نقطه و فاصله آن از سنسور دوربین (یا هر نقطه ثابت دیگری روی دوربین) با توجه به لنزی که روی آن میبندید تغییر میکند و حتی در فواصل کانونی مختلف یک لنز ثابت نیست .

و در مورد لینکی که خواسته بودید , خدمت شما :

http://forum.akkasee.com/f90/t1421-p...ht=#post222773
    Kourosh Kahal، Navid7h، M.Mobin و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

در پست دیگرتان که لینک دادین جمله ای به چشمم خورد که به نظرم بد نیست اگر در موردش صحبت شود :

سوال اینه که چرا میخواهید دوربین حول محور سه پایه بچرخد ؟؟

اگر هدف ثبت پانوراما بدون تاثیر خطای پارالاکس است باید دوربین ( مجموعه دوربین و لنز) حول Nodal Point که نقطه ای فرضی در امتداد محور لنز است بچرخد ؛ نه حول محور سه پایه .

نودال پوینت نقطه ای در لنز است که پرتوهای نور در آن نقطه می شکنند و بر روی سنسور (فیلم) تابیده می شوند.

این نقطه و فاصله آن از سنسور دوربین (یا هر نقطه ثابت دیگری روی دوربین) با توجه به لنزی که روی آن میبندید تغییر میکند و حتی در فواصل کانونی مختلف یک لنز ثابت نیست .

و در مورد لینکی که خواسته بودید , خدمت شما :

http://forum.akkasee.com/f90/t1421-p...ht=#post222773

جناب قدیری راد.فرمایش شما کاملا"درست است.منتها من به شخصه با همین روش و بدون دردسر پانوراما گرفته ام و هیچ کدام هم دچار مشکلات دیستوریشن احتمالی یا درست مرج نشدن در فوتوشاپ نبوده اند.هر چند ممکن است که در حالت عمودی این مشکل به وجود بیاید که باز هم امکانش خیلی کم است.میماند پانوراماهای چند تکه که ترکیب چندین عکس از حالت افقی و عمودی است.
    در مورد نودال پوینت اطلاعات کافی ندارم.حرفی هم که زدم از روی صحبت های بچه های فروم بوده و متاسفانه تا به حال به این نکته فکر نکرده بودم که لازمه اش چرخش حول محور نودال پوینت هست.من همیشه نقطه ی اخر و سر لنز رو مماس با مرکز سه پایه میگذاشتم و پانوراما میگرفتم.و چون مشکلی هم نداشتم به فکر نودال پوینت و ... نیفتادم.
    حالا سوال این است که با این توضیحات شما پیدا کردن نودال پوینت برای لنز من چگونه است؟
    من معمولا" از 15 میلی متر استفاده میکنم و دوربین کراپ دار 1.6 هست.دیفراگم هم چون دوربین لرزشی ندارد معمولا" بالاتر از 8 و پایین تر از 16 میگیرم.
    میتونید برای پیدا کردن نودال پوینت لنز من کمکی بکنید؟

ممنون از وقتی که گذاشتید.لینک ها رو امروز دیدم.قصدم این هست که از نوع فلزی اش بسازم و یا آلمینیومی.تا هم حجم کمتری بگیرد و هم وزن کمتری داشته باشد
    viva_utopia تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر جديد امیربهادر آواتار ها
    تشکر کرده
    17

دوستان لنز 17-40 با دوربین 6d برای عکاسی تور مجازی میشه ؟
    نقطه نودال لنز 17-40 چنده؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین