صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30
Like Tree61تشکر

موضوع: دوربین SLR با بودجه‌ی 850 تومان؟

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

نقل قول نوشته اصلی توسط Sayena نمایش پست ها
    من به شخصه به کنن ارادت خاصی دارم :biggrin:و دیگه اینکه ترجیح می‌دم دوربینم هر دو فرمت رو داشته باشه

ممنون با فتوشاپ درست کردمش
    خوب با این اوصاف که شما گفتین به کنون ارادت دارین بهترین دوربین با بودجه شما همون 550D هستش حالا 20 تومن بالا یا پائین تر که هر دو تا فرمت رو هم پشتیبانی میکنه
    Simaei، Sayena و D_felfelak تشکر می‌کنند.
    Nikon D3100 +Nikkor 18-55

كاربر جديد Sayena آواتار ها
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    raw رو اکثرا دارند. با انتخاب کنون، کار راحت شد.

اگر مگاپیکسل 18 میخواید، canon 550D با لنزکیت ارزان 55-18 به قیمت حدود 850 تومان
    اگر 15 مگاپیکسل کفایت میکند ، بدنه canon 500D حدودا 600 تومنه. با 250 تومن میتونید لنزی بهتر از نظر رنج کانونی بگیرید. ضمن اینکه خروجی تصاویر دو دوربین تفاوت چندانی با هم ندارد.
    ممنونم. در مورد عکاسی صنعتی و عکاسی طبیعت چطور؟ اگر لنز بهتری بگیرم باز هم خروجی تصاویر خیلی با هم فرقی نمی‌کنه؟ و اینکه می‌تونم عکاسی صنعتی و طبیعت رو با یک لنز داشته باشم یا هرکدوم بهتره لنز به خصوصی داشته باشن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    خوب با این اوصاف که شما گفتین به کنون ارادت دارین بهترین دوربین با بودجه شما همون 550D هستش حالا 20 تومن بالا یا پائین تر که هر دو تا فرمت رو هم پشتیبانی میکنه
    ممنون

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

با 250 تومن میتونید لنزی بهتر از نظر رنج کانونی بگیرید
    هر چی گشتم لنزی واسه 500D که مناسبتون باشه پیدا نکردم مگه SIGMA 18-125mm F3.8-5.6 DC OS ASP/HSM با قیمت 400 تومن که در مجموع میشه 1 تومن و با لوازم جانبی میرسه به 1100 . اگر اینقدر هزینه نمیکنید همان 550d با کیت لنز معمولی انتخابه اصلیست . میتونید 500D رو با این لنز بردارید و 150 تومن رو بدید لوازم.
    Sayena و D_felfelak تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    4538

ممنونم. در مورد عکاسی صنعتی و عکاسی طبیعت چطور؟ و اینکه می‌تونم عکاسی صنعتی و طبیعت رو با یک لنز داشته باشم یا هرکدوم بهتره لنز به خصوصی داشته باشن؟
    همش به هزینه برمیگرده دیگه . من رو 850 حساب کردم _ که یه جا از 1100 سر درآورد _ شما بعدا میتونید مرتبا لنز به تجهیزاتتون اضاف کنید و position های متعدد عکاسی رو امتحان کنید.
    اگه بیشتر هزینه کنید میتوانید از 2 لنز برای تکمیل فواصل استفاده کنید و کیفیت کار افزایش پیدا میکنه ( البته باید ببینید اون تفاوت کیفیت برای شما لازم است یا خیر )

اگر لنز بهتری بگیرم باز هم خروجی تصاویر خیلی با هم فرقی نمی‌کنه؟
    خروجی چی نسبی به چی فرق میکنه؟
    FD master

كاربر جديد Sayena آواتار ها
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    همش به هزینه برمیگرده دیگه . من رو 850 حساب کردم _ که یه جا از 1100 سر درآورد _ شما بعدا میتونید مرتبا لنز به تجهیزاتتون اضاف کنید و position های متعدد عکاسی رو امتحان کنید.
    اگه بیشتر هزینه کنید میتوانید از 2 لنز برای تکمیل فواصل استفاده کنید و کیفیت کار افزایش پیدا میکنه ( البته باید ببینید اون تفاوت کیفیت برای شما لازم است یا خیر )

خروجی چی نسبی به چی فرق میکنه؟
    خروجی تصاویر 500d نسبت به 550d
    آخه تو چند پست قبل گفتید خیلی تفاوتی نمی‌کنه
    D_felfelak تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4538

خروجی تصاویر 500d نسبت به 550d
    با لنز یکسان خروجیشون مشابه است ولی با دو لنز مختلف که دیگه خودتون بهتر میدونید، لنز بهتر رو رو هرکدوم بندازید جواب بهتری میگیرید.
    FD master

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

البته بهتره تفاوت 500 و 550 رو تو تایپک خودشون دقیقا مطالعه کنید چون تو نحوه فوکوس هم فرق زیادی ظاهرا کرده . گذشته از اون که جبرانی نور از از -2تا+2 به -5تا+5 ارتقا پیدا کرده و همچنین قابلیتهایی تو مود فیلمبرداریش . خودم با 500 که دارم مشکلی ندارم و تو فیلمبرداری هم سعی میکنم با فوکوس دستی یا فوکوس قبل از فیلمبرداری مشکل نداشتن فوکوس ممتد رو حل کنم. ولی اگر مبلغی رو که میخواهید هزینه کنید محدوده و میخواهید دوربینتون با این مبلغ تمام احتیاجاتتون رو رفع کنه مناسبترین لنز سیگما 17-85 هست که از نظر کیفیت اپتیک بهتر از لنز کیتش هست و محدوده زوم بیشتری داره و مود ماکرو هم داره . ولی شاید با داشتن این لنز مجبور باشید بدنه ارزونتری بگیرید .
    خودم چون در حد عکسهای خانوادگی با دوربینم کار میکنم همون لنز کیتش هم کارمو راه میاندازه .شاید شما هم کمی با لنز کیت دوربین کار کنید از کیفیتش و امکاناتش راضی بشید . چون گذشته از کیفیت پایین اپتیکیش (البته با همین لنز از بهترین دوربینهای کامپکت مثل g12 کیفیتش بهتره) محدوده کمی رو پوشش میده و مود ماکرو هم نداره .
    ضمنا تعصب داشتن به یه برند خیلی هم خوب نیست چون چند تا برند رقابت نزدیکی با هم دارن و هیچکدوم به اونیکی برتری مطلق ندارن خودم تا بحال 4 تا دوربین گرفتم که همشونم کنون بوده ولی موقع خرید هیچکدوم برام فرقی نمیکرده که چه برندی میخرم و اتفاقی پیش اومده .
    Simaei، Sayena و amir66 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

دوستان راهنمایی های بسیار مفیدی به شما کردند فقط زیاد خودتون را دربند این مشخصات بدنه ها نکنید یک بدنه را بگیرید دستتون ببینید با کدم راحت تر هستید و کدام تو دست شما بهتر قرار می گیره جای دگمه ها را چک کنید و بدون هیچ نگرانی هم خرید کنید بعد سر فرصت که با عکاسی بیشتر اشنا شدید لنز کیت دوربینتون را با یک لنز مناسب عوض کنید اصلا خودتون را درگیر این مدل و شماره و ارقام نکنید ( به نظر من در عکاسی قبل از بدنه این لنز که باید تو انتخابش بیشترین وسواس را به خرج داد )
    Simaei، hamid67، Sayena و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وقتي چيزي نداري ببازي ، پس پيروزي!

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

البته اینطور نیست که ایندو بدنه با یک لنز یک خروجی داشته باشن.سنسور جدید تر هست با رزولوشن بالاتر و کنترل نویز بهتر که به نظر من برای کسی که به کیفیت اهمیت میده نباید فراموش بشه.
    Sayena تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    4538

کنترل نویز بهتر با 550d
    درسته کنترل نویز در 550D بهتره. اما چون هزینه برای slr بالا نیست ، خودتان نمونه های 2 دوربین رو تو ایزوهای مختلف از سایتهای dpreview.com , dcresource.com مقایسه کنید و تصمیم بگیرید ارزش 150 تومن اضافی رو داره یا نه .

چون تو نحوه فوکوس هم فرق زیادی ظاهرا کرده
    چه فرق زیادی تو نحوه فوکوس ؟

سنسور فوکوس یکیست .نحوه فوکوس هم یکسان . تنها قابلیت Live mode autofocus اضاف شده.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Thursday 3 February 2011 در ساعت 13:48
    Sayena تشکر می‌کند.
    FD master

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین