صفحه 3 از 32 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 316
Like Tree538تشکر

موضوع: Canon EOS 600D / Rebel T3i / Kiss X5

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط Mrmoeini نمایش پست ها
    با سلام جناب برهانی
    به نظر شما زوم دیجیتال اونهم 10x توی فیلمبرداری بکار میاد؟ منظورم اینه که در عمل بدرد حیات وحش میخوره؟
    تا جناب برهانی پاسخ بدند من یک توضیح و یک مثال بزنم شاید واضح بشه کاربرد فیلم برداری..
    یکی از مواردی که در عکاسی و فیلمبرداری حیات وحش وجود داره اینه که در بیشتر موارد عکاس و فیلمبردار نمی تونه به سوژه نزدیک بشه ،همچنین به این نکته هم باید توجه کرد که همه توانایی خرید لنز های گران رو ندارند و این گزینه 10Xبسیار کار گشا خواهد بود( تصور کنید چه مقدار باید هزینه سخت افزاری کنید تا به 10X برسید البته بنده منکر کیفیت بالاتر تصاویر حاصل از زوم سخت افزاری نیستم بلکه نکته اینه که در ازای هزینه ای به مراتب کمتر به هدفی قابل قبول که زوم بالاتر است می رسیم) و اگر لنز های تله فیکس (رنج های بالا)رو از نزدیک مشاهده کرده باشید حمل و نقلشون خودش معضلی هست تازه اینکه جلب توجه نکنه خودش نیاز به استتار و کلی وسایل داره که تهیه این وسایل برای علاقمندان عکاسی حیات وحش به صرفه نیست( البته منظورم کسانی که تخصصی این کار رو می کنند نیست زیرا آنها در ازای هزینه ای که می کنند درآمدش رو دارند)
    فرض کنید دارید یک فیلم مشاهد می کنید که یک حیوان کوچک رو در نمای کلوزآپ می بینید و بعد یک حرکت زوم آوت شروع میشه شما مشاهده می کنید که سورژه رو یک شکاف پوست درخت قرار داره و خود درخت در میان یک انبوه درخت و هر چه زوم اوت بیشتر میشه و نما بازتر(وایدتر) شما متوجه می شود که فیلمبردار روی یک کوه هست و میان شما و سوژه اولیه کوه و یک رودخانه و مجموعه ای درخت است ........
    و تصور کنید همچنین سکانسی رو یک فرد علاقه مند ساخته نه یک کمپانی هالیوود یا شبکه هیستوری.....
    Kourosh Kahal، Mehdi Rojaie و imiimi تشکر می‌کنند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر آشنا Mrmoeini آواتار ها
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    تا جناب برهانی پاسخ بدند من یک توضیح و یک مثال بزنم شاید واضح بشه کاربرد فیلم برداری..
    یکی از مواردی که در عکاسی و فیلمبرداری حیات وحش وجود داره اینه که در بیشتر موارد عکاس و فیلمبردار نمی تونه به سوژه نزدیک بشه ،همچنین به این نکته هم باید توجه کرد که همه توانایی خرید لنز های گران رو ندارند و این گزینه 10Xبسیار کار گشا خواهد بود( تصور کنید چه مقدار باید هزینه سخت افزاری کنید تا به 10X برسید البته بنده منکر کیفیت بالاتر تصاویر حاصل از زوم سخت افزاری نیستم بلکه نکته اینه که در ازای هزینه ای به مراتب کمتر به هدفی قابل قبول که زوم بالاتر است می رسیم) و اگر لنز های تله فیکس (رنج های بالا)رو از نزدیک مشاهده کرده باشید حمل و نقلشون خودش معضلی هست تازه اینکه جلب توجه نکنه خودش نیاز به استتار و کلی وسایل داره که تهیه این وسایل برای علاقمندان عکاسی حیات وحش به صرفه نیست( البته منظورم کسانی که تخصصی این کار رو می کنند نیست زیرا آنها در ازای هزینه ای که می کنند درآمدش رو دارند)
    فرض کنید دارید یک فیلم مشاهد می کنید که یک حیوان کوچک رو در نمای کلوزآپ می بینید و بعد یک حرکت زوم آوت شروع میشه شما مشاهده می کنید که سورژه رو یک شکاف پوست درخت قرار داره و خود درخت در میان یک انبوه درخت و هر چه زوم اوت بیشتر میشه و نما بازتر(وایدتر) شما متوجه می شود که فیلمبردار روی یک کوه هست و میان شما و سوژه اولیه کوه و یک رودخانه و مجموعه ای درخت است ........
    و تصور کنید همچنین سکانسی رو یک فرد علاقه مند ساخته نه یک کمپانی هالیوود یا شبکه هیستوری.....
    سلام دوست عزیز
    شاید من پرسشم رو شفاف مطرح نکردم. این توضیحی که شما زحمتش رو کشیدین کاملا روشنه ولی من منظورم کیفیت زوم دیجیتال بود . می خواستم بدونم اصلا ارزش داره یا فقط جنبه فانتزی داره؟
    محمد رضا معینی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام

زوم دیجیتال ضمن فیلمبرداری... من فکر میکنم صرفا برای سهولت کار، کاربردی خواهد بود و چیزی بیشتر از این نباید باشد. پیش از این هم با نرم افزارهای ویرایشی قوی چون پیناکل استوودیو و .. میتوانستید به همین تاثیر برسید. قانونا پروسه طی شده به معنای مایه گذاشتن از خروجی مطلوب HD برای رسیدن به آن زوم دیجیتال خواهد بود. روند اینگونه است که فریم ها کراپ خواهند شد. و همه فریم ها چه آن فریم کراپ شده ( متناسب با زوم انتخابی ) چه آن فریمی که بصورت فول HD خواهد بود نهایتا همگی به یک ابعاد در فریم های متوالی تبدیل خواهند شد.

اگر موردی که من گفتم اتفاق بیافتد ( و احتمالا اینگونه هست ) کیفیت ضمن فیلمبرداری زمانی که زوم دیجیتال شود و زمانی که زوم دیجیتال انجام نمیشود قطعا با یکدیگر متفاوت خواهد بود. اینکه این تفاوت کیفیت به چه میزان هست؟ قبل از هر چیز میباید نوع کار، دستگاهی که قرار است این فیلم ها را پخش کند و... موارد دیگر را بررسی کرد، که آیا این موضوع چقدر میتوان روی "تفاوت" کیفیت ها تاثیر گذار باشد

نظر دیگر دوستان خوب فروم و دوستانی که به فیلمبرداری و نکات ظریف آن آشنایی دارند جویا شوید.

موفق باشید
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

سلام
    تفاوتی که زوم دیجیتال در این دوربین ها با روم دیجیتال در دوربین های دیگر دارند در این است که در این دوربین ها پس از استفاده از زوم دیجیتال کیفیت تغییری نمی کند . زیرا به تعداد واقعی از پیکسلها استفاده میشود و فقط هنگام دیجیتال زوم از سطح کوچکتری از سنسور استفاده میشود یعنی به نوعی کراپ فاکتور تغییر می کند.(البته انتظار ما این است که اینطور باشد و باید بصورت عملی بررسی شود)
    البته به نظر من به دلیل استفاده از پیکسلهای همجوار در حالت ماکسیمم روم دیجیتال ممکن است کمی(خیلی کم)در تصاویر نویز بیشتری داشته باشیم . که البته همه اینها نظری است باید عملا تست شود.

در تصاویر زیر این عملیات بطور مشخص تری دیده می شود.
    حالت عادی:

زوم دیجیتال:

(البته این مربوط به یک حدس در مورد 5dii است ولی کلیات مقصود در تصاویر مشخص است ) البته باز هم میگویم ممکن است به این صورت عمل نشده باشد یا حد اقل کاملا به این صورت عمل نشده باشد که در این حالت زوم دیجیتال این دوربین ها هم بی ارزش ( یا کم ارزش) خواهد بود.
    ویرایش توسط Babak Borhani : Tuesday 8 February 2011 در ساعت 22:36
    nmroshan، ARASH II، QashQai و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2467

سلام
    در دوربین های کامپکت هم این گزینه وجود داره
    اما این زوم دیجیتال با کراپ کردن و بعد با میان یابی بین پیکسل ها تبدیل به سایز اصلی میشه
    فکر نکنم کاربرد خوبی داشته باشه
    علی قربان زاده
    NIKON D3100
    Lens 18-105

كاربر همراه M. Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    213

من فکر می کنم با قیمت 900 دلاریش با کیت لنز و نیز آپگرید نشدن D5000 نیکون این قسمت از بازار رو به طور کامل به دست می گیره ! البته باید منتظر جانشین D5000 بود . اگه از سنسور D7000 توی اون استفاده بشه اونوقت داستان کاملا متفاوت میشه !!!
    ashimashi و persian.boy تشکر می‌کنند.
    مرتضی باقری
    D7100+Nikkor 18-105mm f3.5-5.6+Nikkor 50mm f1.8 D+Sigma 105mm f2.8 macro+Tokina 11-16 II f2.8 + SB800+Vangard Alta 233AP
    درباره من

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

معرفی دوربین Canon EOS 600D و Canon EOS 1100D
    از Canon Europe

کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=ENhMzbMvLIo
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

ویدئو فوق العاده زیبا با استفاده از کنون 600D

persian.boy و abdolhosein تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط see_not_see نمایش پست ها
    سلام
    در دوربین های کامپکت هم این گزینه وجود داره
    اما این زوم دیجیتال با کراپ کردن و بعد با میان یابی بین پیکسل ها تبدیل به سایز اصلی میشه
    فکر نکنم کاربرد خوبی داشته باشه
    البته همیشه هم اینگونه نیست.بعضی کامپکتها هم دقیقا همان کاری را میکنند که جناب برهانی فرمودند یعنی smart zoom. ( اما در مد عکس و نه فیلمبرداری ) . مثلا 5x زوم اسمارت در یک دوربین 12 مگاپیکسلی با رزولوشن 4000x3000 منجر به خروجی 800x600 میشود البته افت کیفیتی که در زوم دیجیتال مرسوم است, وجود ندارد. ضمن اینکه نورسنجی مطلوبتری برای کادر جدید انجام میشود.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Monday 14 February 2011 در ساعت 14:39
    persian.boy تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر جديد
    تشکر کرده
    45

به نظر اساتید اید lcd گردان این مدل اونقدر بکار میاد که برای خرید این دوربین تا بعد عید صبر کنم و 550d نخرم. با تشکر از همه اساتید.
    من اماتور هستم و بیشتر ماکرو و از طبیعت انهم نه حرفه ای کار خواهم کرد.

صفحه 3 از 32 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین