صفحه 5 از 32 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 316
Like Tree538تشکر

موضوع: Canon EOS 600D / Rebel T3i / Kiss X5

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام

New Product Review - Canon EOS Kiss X5

Kaveh Ghobadi، Behin Nazem، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

Lightbulb سلسله مقالات یررسی تخصصی دوربین کانن EOS 600D : قسمت سوم = اِلِمنت های بدنه

در قسمت "انتخاب حالت دوربین" قابلین جدیدی برای تشخیص چهره افزوده شده است که نماد آن به صورت A+ می باشد .بقیه ی تنظیمات مانند EOS 550D است و تنها در برخی موارد جای مودها عوض شده است . همچنین با برداشته شدن دکمه ی روشن/خاموشِ نمایشگر از بالای صفحه ی LCD ، این دکمه با نماد DISP به بالای دوربین و در کنار دایره ی انتخابگر حالت انتقال یافته است . EOS 600D از همان باتری LP-E8 که در EOS 550D به کار رفته بود استفاده می کند . محل قرارگیری باتری در سمت راست نمایشگر و در زیر دوربین است . اسلات مموری کارت نیز بر روی دستگیره ی دوربین و در سمت راست بدنه تعبیه شده است . در سمت دیگر دوربین ، اتصالات متنوع EOS 600D در زیر دو درپوش لاستیکی پنهان شده است . پورت های AV و miniUSB 2.0 در یک درگاه در کنار پورت جداگانه ی miniHDMI قرار گرفته اند . در زیر درپوش دیگر نیز دو خروجی ریموت کنترلِ سیمی و میکروفون قرار دارند .

http://a.img-dpreview.com/previews/C...ectors-001.jpg
    http://a.img-dpreview.com/previews/C...ages/ports.jpg

این دوربین از سنسور بهبود یافته ی 18mp CMOS مشابه 7D ، 60D و 550D استفاده می کند که کراپ را با 1.6x انجام میدهد . این بدین معناست که لنز 18mm زاویه ی تصویری معادل لنز 29mm در دوربین های فول فریم ارایه می دهد .

http://a.img-dpreview.com/previews/C...sensor-001.jpg

فلاش اصلی دوربین با فلاش اصلی EOS 550D یکسان است . این فلاش قدرت معقولی را برای عکس برداری معمولی ارایه می دهد اما اگر به قدرت و نور بیشتری نیاز دارید ، این دوربین با سوکت "Hot Shoe" پاسخگوی نیازتان خواهد بود . EOS 600D برخلاف EOS 550D از کنترل وایرلس نیز برای فلاش استفاده میکند .

http://a.img-dpreview.com/previews/C...lashup-001.jpg
    http://a.img-dpreview.com/previews/C...es/hotshoe.jpg

پی نوشت : به منظور کاهش بار بر روی این تاپیک ، عکس ها تنها به صورت لینک ارایه شده است .

ادامه دارد
    M. Ali Farajian، AMIRGHS640، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

Lightbulb سلسله مقالات یررسی تخصصی دوربین کانن EOS 600D : قسمت چهارم = جمع بندی نهایی

در میان دوربین های کانن ، 600D شبیه ترین دوربین به 550D است به گونه ای که سنسور هر دو دوربین ، کیفیتی دقیقا مشابه ارایه می دهند . شکل و شمایل بدنه آنچنان تغییری نکرده و ابزار سخت افزاری نیز آنچنان تحولی نیافته است . در محیط های تاریک نیز مشکلات ایزو در سرعت پایین همچنان به چشم می خورد . قیمت این مدل به گونه ایست که میان 550D و 60D قرار میگیرد اما آن گونه که گفته شد ، برای خریدار نسبت به 550D چیزی جز نمایشگر چرخان به ارمغان نمی آورد . به راستی کانن با چنین بهایی کدام قشر و کدام طبقه از بازار را هدف گرفته است ؟
    ظاهرا تفکر تصمیم سازان کانن برای ساخت این دوربین "خالی نبودن عریضه" بوده است . اگر منصفانه به مسئله بنگریم ، اینجانب برای کانن چاره ی دیگری نیز نمی بینم ؛ زیرا با کمی دقت می توان دریافت که اگر این دوربین با قیمتی کمتر عرضه می شد ، محبوب میانه ها یعنی 550D به خطر می اُفتاد و اگر با امکانات بیشتر و بدنه ی خوش دست تری عرضه می شد ، دیگر ماهیت وجود 60D زیر سوال می رفت .
    در پایان اینجانب دلیلی برای توصیه ی این مدل به خریدار نیافته و روند فعلی را *گام های لنگ لنگان کانن در تعقیب ماراتون سرعت سونی و نیکون* می بینم . به شخصه با علاقه ای که به کانن دارم ، امیدوارم این روند تا ز سر نگذشته ، تغییر یابد و روزهای آفتابی کانن را نیز هر چه زودتر شاهد باشیم .

توضیحات : مطلب میان علامت های * ، نقل قول از سایت http://www.dxomark.com در قسمت بررسی دوربین EOS 600D می باشد .

پی نوشت : ابتدا از اینکه سر همه رو درد اُوردم پوزش میخوام . هدفم تنها جمع آوری و جمع بندی بود که امیدوارم به کار خوانندگان و خریداران بیاد . نقد پایانی هم موضع شخصی اینجانب بوده و امیدوارم برداشت برندی از اون نشه .
    M. Ali Farajian، AMIRGHS640، drfarahnak و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

Persian Boy؛
    دوست عزیز،

این مدل جانشین "محبوب میانه ها یعنی 550D " است و احتمالا به زودی تولید EOS 550D متوقف خواهد شد. و قرار نیست بازار جدیدی را هدف قرار دهد. در کلاس بدنه های EOS xxxD انتظار چه ویژگی جدیدی را داشتید که آن را نزدیک ترین مدل نسبت به EOS 550D می دانید؟؟ شکل و شمایل بدنه هم تغییر کمی نداشته است. اضافه شده LCD چرخان و خوشدست تر شدن Grip را نمی توان را این سادگی نادیده گرفت!

و به عنوان یک گله از شما دوست عزیز و فعال: با توجه به این همه وقتی که برای جمع آوری؛ ترجمه و نوشتن این مطالب می کنید، انتظار دارم که productivity پست ها شما خیلی بیشتر از آنچه که اکنون است باشد. توضیح واضحات و copy/paste از این سایت و آن سایت، چندان مطلوب به نظر نمی رسد.
    Walkman، farzadb2 و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

استاد گرامی درود بر شما
    وقتی اختلاف قیمت به این اندازه می رسد ، قطعا انتظار از نمایشگر چرخان فراتر می رود . در مورد نزدیکی این مدل به کانن 550 باید عرض کنم هیچ دو دوربینی از کانن ، کیفیت تصویرشان به این اندازه یکسان نیست و این دلیل اطلاق این واژه توسط من به کانن 600 است .
    در مورد نصیحتی که به این جانب کردید ، صمیمانه دست شما را فشرده و سعی در رفع نقاط منفی کارم میکنم . ولی به خدا آنچه به روش نقد من تحت عنوان کپی پیست اطلاق کردید ، کمی بی انصافیه . بنده تمام قسمت هایی که اشاره ای به نقل بودنش نشده رو از خودم گفتم . من صد بار مینویسم و پاک میکنم تا سرانجام به تعبیر و نقدی واقع گرایانه و با انصاف برسم . سپس نقدم رو با بهترین منابع موجود مطابقت میدم تا یک وقت جایی زیاده روی نکرده و از ضعفی نیز گذر نکرده باشم . اطمینان میدم حتما اشکالی در این دوربین بوده که سایت DP به غولی مثل کانن واژه ی "لنگ لنگان" رو نسبت داده .
    هرچند که من احساساتم رو در نقد وارد نمی کنم اما برام عذاب آوره وقتی به نقد DXO ، امسال دوربین کانن در میان 6 دوربین حاضر در تست بهترین سنسور های APS-C ، شیشم میشه . در مورد کانن ، ظاهرا ما داریم کم کم شاهد یه افت میشیم ، چه مشکلی پیش میومد اگه تو این دوربین از یه سنسور بهتر استفاده میشد ؟ یا اینکه حداقل قیمتو به شکل معقولی بالا می بردن . به نظر شخصی من ، خرید این دوربین هیچ گاه معنایی نخواهد یافت . این دوربین با وجود 550D تو بازار نه حالا موفقیتی کسب میکنه و نه وقتی که جایگزین 550D میشه ؛ چون اون موقع هم قطعا رقبایی خواهند بود که توجیه خرید در این رده رو از چنگ کانن در بیارن . مگر اینکه تغییری در قیمت این دوربین شاهد باشیم .
    Austin.A، AMIRGHS640، drfarahnak و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

سلام.

البته این اختلاف قیمت در بازار ایران تبدیل به پارامتر خرید شده است (که آن هم تا جند ماه دیگر به ثبات می رسد).

راستی EOS 20D و EOS 30D یک sensor مشابه داشتند! مانند EOS 550D و EOS 600D.

پ.ن: من اینجا سمت شاگردی هم ندارم، چه برسد به استادی!!
    Kaveh Ghobadi، Navid7h، farzadb2 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیرو فرمایشات داریوش عزیز ( ایشون اطلاعات بسیار جالب و کاملی در بسیاری از موضوعات دارند و دوستان جدید تر شاید با ایشان زیاد آشنا نباشند اما یقینا یکی از دوستان بسیار بسیار مطلع و با دانش فروم هستند و به دوستی با ایشان افتخار می کنم ) ...

اصولا کانن سالها است استراتژی مشخصی دارد.سنسور های یکسان در بدنه های مختلف با امکانات متمایز.

هنگامی که کانن رده 7D رو معرفی کرد عملا یک حرکت انتحاری انجام داد و رده XXD خودش رو یک جورایی سر در گم کرد.قبلا جور 7D رو دوربین هایی مثل 10D , 20D , 30D , 40D , 50D می کشیدند اما با عرضه این مدل تفاوت بین 7دی با 60 دی و 600 دی مقداری دچار مشکل شد.

اما هنوز هم استراتژی همان است.سنسور یکسان در بدنه با امکانات متفاوت...

مثلا سنسور 7دی و 550 دی و 600 دی و 60 دی یکسان است اما امکانات خاص خود را دارند.

تازه 550دی هم در حال حاضر DC شده و دیگر تولید نمی شود و اگر الان در بازار هست موجودی های قبلی است و تا چند ماه دیگر عملا در بازار یافت نخواهد شد.

شاید از نظر سنسور این 4 دوربین شبیه باشند اما یقینا قابلیت های بسیار متفاوتی دارند.
    Daruosha، 5131، R.Asgari و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خوب بالاخره ريويوي Dpreview هم آماده شد:

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos600d/
    akkass، Daruosha، Kaveh Ghobadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    124

سلام

طبق استراتژی سنسورهای یکسان در بدنه های مختلف که در بالا گفته شده واقعا هنر خاصی لازمه تا کیفیت عکس 600d از الباقی هم سنسوری هاش اینقدر پایینتر باشه!(البته طبق ریویو dp)
    شاید دلیلش پردازشگر جدیدش باشه که البته به غیر از این مورد بافر خیلی کمتری نیز نسبت به 550d داره

اینم یک ریویو دیگه:http://www.photographyblog.com/revie...image_quality/
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    124

سلام

اینم یک ریویو خارج از استودیویی:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ca...00D_Rebel_T3i/

پیشنهاد میکنم صفحه زیر رو ببینید راجع به زوم دیجیتال هنگام فیلم برداریش هست:

http://www.cameralabs.com/reviews/Ca...vie_mode.shtml

به نظر میاد زومش تا 3x خوب باشه ولی 10x دیگه زیادی بلوره
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 5 از 32 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین