نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
Like Tree3تشکر
  • 2 Post By Amir Mohebi
  • 1 Post By arghavan

موضوع: طریقه درست فلاشمتری در اتلیه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض طریقه درست فلاشمتری در اتلیه

با سلام به همه دوستان
    طریقه درست فلاشمتری در آتلیه عکاسی و محیط بیرون رو لطفا بیان نمایید مبنا فلاشمتر رو هم سکونیک 308bدر نظر بگیرید که چند نفری تو سایت دارند
    با تشکر
    canon eos 30 D- canon eos 300 rebel- canon 5D
    Canon EF 135mm f/2.0 L USM ---EF-24-70mm f2.8 L
    - EF-50 mm F1.8 speedlite 480EX

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

دوست عزيز محمد جان، ببخسيد از اينكه پيغامت بي جواب موند، راستش بعضي وقتا جواب ايميل رو ميگذارم براي بعد، و فراموش ميشه. الان هم آه از نهادم بلند شدو گفتم اي داد!

اما شما كه ديجيتال داري برادر، ما دوسالي كه صاحب استوديو هستيم و آنالوگ داشتيم، دائم فلاش متر گردنمون آويزون بود، اما اين چند تا سيتينگ آخر با ديجيتال، با وجود پريويو و هيستوگرام و اين همه داستان، چه نيازي به فلاش متر؟ دفعه اول كه از فلاش متر استفاده نكردم، دلم ميلرزيد كه اكسپوژر درست باشه، اما نتيجه رو كه ديدم (البته خيلي به فاصله ها و عدد ديافراگم هم توي استوديوي خودم مسلط بودم) لذت بردم. پرفكت! مخصوصا هميشه توي پريويو برو توي قسمت HIghlight warning و هيستوگرام. من كم كم بايد فلاشمترم رو بازنشسته كنم، چون براي Ambient light هم راستش به كارم نمياد. الان هرچي فكرميكنم كابردي براش پيدا نميكنم. دقيقتر از هيستوگرام داريم مگه.

فقط وقتي HighKey ميگيري (با بكگراند روشن) دقت كن چون هيستوگرام گول زننده است و معمولا چون مثلا خودم تمايل دارم بك گرند يك نمه اوراكسپوز بشه (براي سفيد) توي هيستوگرام بايد دقت كني سوژه ات كدومه، بك گراندت كدوم ! خلاصه با يك كم سعي و خطا و نيگا كردن عكسات با هيستوگرام رفيق ميشي بد مدل!

به هر حال اگه سوالي بود، مخلصيم و مطيع. بازهم به خاطر داستان پيام خصوصي بي جواب متاسفم.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Tuesday 13 September 2005 در ساعت 20:07
    maziyarsh و suzanfire تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

با سلام

داستان از این قراره که لنز 85م م سری ال یکی از دوستان رو گرفته بودم
    با هاش عکس بگیرم طبق دستور فلاشمتر من عمل کردم اف 8 سرعت 200 عکس چندان خوب در نیامد بکگراتد رو عوض کردم دوباره فلاشمتری کردم همین عدد بود این بار عکس داشت بیرون میزد سوژه حرکت نکرده دوربین رو سه پایه بود لنز هم که خودتون بهتر میدونید اما این قدر فرق داشت چون تو آتلیه من پرده ها در چندین طرف قرار دارند وهربار با حالتهای مختلف مجبورم عکس بگیرم وفلاش هایم هر کدام در جاهای مختلف هستند تقریبا با چنین مشکلی مواجه هستم البته یه مشکل رو پیدا کردم که لنز 55-18 من بود واز موقعی که لنز نرمال کانن اف 1.8 رو گرفتم مشکل محوی حل شد رنگ پوست هم طبیعی شده اما توی حالت های مختلف چون سرعت عمل برای
    عکسبرداری لازم است ونمیشه زیاد سوژه رو نگه داشت
    برای این کار باید چه کرد
    suzanfire تشکر می‌کند.
    canon eos 30 D- canon eos 300 rebel- canon 5D
    Canon EF 135mm f/2.0 L USM ---EF-24-70mm f2.8 L
    - EF-50 mm F1.8 speedlite 480EX