صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 57
Like Tree339تشکر

موضوع: عکسهای پرتره در آتلیه یا به سبک آتلیه

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    سلام

- در پست قبلي سعي كردم مثل يك كاربر معمولي انتقاد خودم را از ديدن عكس‌هاي پرتره جناب شهبازي نمايش دهم (گويا اين روش مقبول خود دوستان نيست و همان حذف و تعديل پنهان را بيش‌تر مي‌پسندند)
    - هر چندباري كه پست خودم را ديدم در آن صراحت ديدم و اثري از توهين در آن نيست (اطلاق سياه مشق به پرتره‌هاي شما گزاف و توهين نيست)
    - مطمئن باشيد هر چندباري كه فوروم را به بازي بگيريد (ارسال عكس با اين كيفيت...بعد هم استهزا و خنده كه وسايل ندارم و همين است كه هست) همين اتفاق (شايد از نوع ديگرش شما مي‌پسنديد) خواهد افتاد.
    - پروسه يادگيري عكاسي پرتره لذت‌بخش و شيرين است، مي‌توان اين شيريني را در ابتداي كار با يادگيري و عدم‌انتشار عكس‌ها تا رسيدن به مرز "قابل‌قبول" با ديگران قسمت كرد. من عكس دوستاني را در اين فوروم نقد كرده‌ام كه الان با شاه فالوده نميخورند و حال درآمدشان از اين راه شكر خدا سر به آسمان ميزند.
    با سلام
    جناب محبی،شاید انتظار از شما به عنوان مدیر فروم ، مدارای بیشتر است!
    به عنوان کاربر این سایت ازتون خواهش میکنم سیستم نظارت به عکسها قبل از انتشار رو از سر بگیرید تا به این حجم بی پایان ارسالهای بی کیفیت در تاپیکهای مختلف پایان بدید!
    هرکس با این سیستم نظارتی مشکل داره ، یه فتوبلاگ بسازه و عکسهاش رو اونجا آپلود کنه!
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    سلام
    آقای محبی خود شما خوب میدونید که بفرمائید و بشین و فلان..... همگی یک معنی رو میرسونن
    حالا شما از واژه فلان در قالب بفرمائید استفاده کردید یعنی با اضافه کردن (دوست عزیز) هر چیزی که دوست داشتید گفتید
    البته اصلاً دوست نداشتم که اینجا بحث درباره موضوع دیگری بشه برای همین پیام خصوصی فرستادم که جواب ندادید
    در ضمن آقای محبی ، خودتون بهتر از هر کاربر همراهی میدونید که نباید محیط فروم به بحث و اختشاش کشیده بشه اما وقتی خودتون اینطوری نظر میدید دیگه چه انتظاری از کاربر جدید دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    عکس من بد بود قبول دارم اما نظر شما بدتر بود ، چرا؟ چون تاپیک رو به اختشاش کشید برای جلوگیری از این اتفاق میتونستید از پیام خصوصی استفاده کنید ، من هم نباید این موضوع رو به شما گوش زد کنم
    با سلام ، جناب شهبازی عزیز ، اگر از به قول فرمایشتون "اختشاش" براه افتاده،شما دیگه بهش دامن نزنید و بذارید این بحث همینجا تموم بشه!
    ممنون

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

به عنوان کاربر این سایت ازتون خواهش میکنم سیستم نظارت به عکسها قبل از انتشار رو از سر بگیرید تا به این حجم بی پایان ارسالهای بی کیفیت در تاپیکهای مختلف پایان بدید!
    هرکس با این سیستم نظارتی مشکل داره ، یه فتوبلاگ بسازه و عکسهاش رو اونجا آپلود کنه!
    با تشکر
    کاملاً موافقم من هم همون اول این پیشنهاد رو به مدیران فروم گفته بودم
    با سلام ، جناب شهبازی عزیز ، اگر از به قول فرمایشتون "اختشاش" براه افتاده،شما دیگه بهش دامن نزنید و بذارید این بحث همینجا تموم بشه!
    ممنون
    فکر میکنم همه متوجه اتفاقاتی که افتاد شدن......... به روی چشم
    اگر از دوستان کسی به نتیجه نرسیده همینطور آقای محبی ، میتونن در پیام خصوصی من رو مطلع کنن تا دربارش صحبت کنیم
    یا حق

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

سهیل‌جان به هرحال اینجا تالار گفتگو‌ست. نمی‌توانید انتظار داشته باشید که عکستان را برای عموم منتشر کنید. آفرین‌ها را در عموم و انتقاد‌ها را در خفا دریافت کنید.
    کسی مسئولیت ندارد بابت عکسی که شما بی‌توجه عکاسی کردید و بی‌توجه آپلود کردید بطور خصوصی نقد بنویسد.

قرار نیست فقط اودون و یا انسل آدامز در این فروم عکس آپلود کنند.
    اما وقتی فیلتر اولیه‌ی عکس برداشته می‌شود خود کاربران باید رعایت کنند که چه چیزی ارزش به اشتراک گذاشته شدن دارد.(به هرحال این تغییر بر اساس درخواست‌های فراوان کاربران بوجود آمده هرچند منتقدانی هم دارد)
    و یا چه عکسی دارای ویژگی‌های نو و تجربه‌های جدیدی است که می‌توان اشکالات عکس را نادیده گرفت.
    کمبود وسایل به هیچ شکل توجیه مناسبی برای بد عکاسی کردن نیست. اما توجیه بسیار بدتری برای به اشتراک گذاشتن آن عکس است.
    donvito، A_Maddah، Kholeno و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    817

چشمداشت ما از این تاپیک (چنان که از عنوانش بر می آید) نمایش عکسهای حرفه ای و تخصصی است که علاوه بر ایجاد لذت بصری، بار آموزشی نیز داشته باشند.

کاربری که خود می داند عکسش از مهمترین عنصر فنی و هنری، یعنی کنترل نور (آن هم برای ارسال در چنین تاپیکی) بی بهره است و این چه بسا خودش را هم به خنده می اندازد، باید داور خویش باشد و از نمایش آن چشم بپوشد. اگر هم نظر دیگران را میخواهد میتواند عکس خود را در تاپیک «لطفاً نظر دهید» بگذارد.

انتقاد آقای محبی از دیدگاه من یک پست مدیریتی نبود.
    ایشان در مقام یک کاربر، سخنی به سزا گفتند و بیشتر دوستان می دانند که تخصص ایشان عکسبرداری در استودیو است و در این زمینه، سالها دانش و تجربه اندوخته اند.

به نظر من تالار «عکسهای شما» برای به نمایش در آمدن عکسهایی باید باشد که نگاهها را بربایند و درخور نقد و نظر شمرده شوند، نه اینکه چندان بی بهره از ابتدایی ترین عناصر لازم در یک عکس باشند که بیننده فقط آرزو کند که ای کاش چنین عکسهایی را نمی دید.

.
    donvito، A_Maddah، Kholeno و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

دوستان به نظرم بحث هارو تموم کنید هم مدیران بحق اعتراض کردند هم کاربر گرامی حق داشت کمی آزرده خاطر شود بخاطر لحن گفتار
    جهت تلطیف فضا و خاتمه به بحث و دادن کمی اعتماد به نفس به خودم این عکس رو آپلود میکنم
    به خدا بعد از کلی سیاه مشق به این عکس ها رسیدیم(بنده و یکی از دوستان که در این فروم نیستند) که به نظرم بد نیست
    منتظر شنیدن نظرات دوستان به هر لحنی هستم (بالاخره اینجا قراره عکاسی یاد بگیرم )
    نام: IMG_0081forum.jpg نمایش: 644 اندازه: 40.3 کیلو بایت
    عکس اگزیف داره
    ویرایش : نمیدونم چرا عکس آپلود شده با همونی که تو کامپیوترمه فرق داره و افت پیدا کرده!با اینکه طول و عرضش استاندارده!مشکل کجاس؟
    http://www.up98.ir/upload/server1/2b...vhpnrpj35w.jpg
    ویرایش توسط patomat : Monday 23 January 2012 در ساعت 12:17
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر آشنا hamed.n آواتار ها
    تشکر کرده
    84

سلام!
    |دوربین: nikon D90| شاتر:1.50 | دیافراگم:14 | ایزو: 400|لنز: 18-105|
    نام: DSC_0530.jpg نمایش: 881 اندازه: 122.7 کیلو بایت
    اگه زحمتی نباشه عکس رو نقد کنید و ایراد هاش رو به من بگین...
    نور پردازی با یک سافت باکس صورت گرفته
    البته عکس روتوش نشده
    و یک نکته دیگه که دوربین رو روی سه پایه تنظیم کردم بعداز تنظیم تایمرکه10ثانیه بوداومدم نشستم وعکس روگرفتم
    البته چندبار مشکل کادر داشتم اما بالاخره این شد...
    ممنون از جناب محبی به خاطر کتاب مفیدشون که خیلی برام مهم بود
    نمی دونم حالا به خوبی به گفته های استاد عمل مردم یا نه...
    saadi126، داريوش چگيني و elin تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    به خدا بعد از کلی سیاه مشق به این عکس ها رسیدیم(بنده و یکی از دوستان که در این فروم نیستند) که به نظرم بد نیست
    منتظر شنیدن نظرات دوستان به هر لحنی هستم (بالاخره اینجا قراره عکاسی یاد بگیرم )
    اگر جسارت نباشه ...
    نور صورت شخص ایستاده، کمی UnderExpose شده (هم در قبال EV متعلق بصورت شخص نشسته؛ و هم در کل )
    بدلیل عدم استفاده از نور مو ( HairLight ) برای شخص ایستاده، موهای وی در BackDrop مشکی (یا احیاناً مشکی ثبت شدن بک، بخاطر سرعت شاتر بالا؛ Exif رو ندیدم) ادغام و گم شده و قابل تفکیک و تشخیص نیست. جای خالی کمی هم Retouching حس میشه ... عمده مشکلش، نوره ... هم شدت، هم عدم وجود نور سوم (مو) و هم نداشتن Light Ratio مناسب ... Cropping هم میتونسته بهتر باشه ... Skin Tones هم بخاطر فقدان نور مناسب، بطور طبیعی ثبت نشده ...

پیروز باشید.

پی نویس: دست و پنجه نرم کردن با نورپردازی استودیوئی، خصوصاً پرتره ( صورت، بعنوان جسم سه بعدی و پر از انحناء ) بسیار چالش برانگیز است. ابتدا با یک Bare Flash بصورت Off-Camera شروع میکنیم ... ارضا کننده نیست و سراغ Bare Flash های دوم و سوم میرویم ... بنظر خوب میاد، ولی اندکی بعد، ارضاء کننده نیست و بسراغ Light Modifier های ارزان، مثل چترها میرویم ... ارضا میشویم، اما نه برای مدتی طولانی؛ و سراغ SoftBox و StudioStrobe میرویم (اگر هزینه کردن برای تهیه شان، برایمان مقدور باشد) ... در نهایت هم برای عدم نیاز به سعی و خطاهای مکرر و وقتگیر، مجبور به استفاده از FlashMeter میشویم ... و تمرین در این سناریو ادامه خواهد داشت ...

این راهیه که خودم تا قبل از آخرین مرحله اش را رفتم و به عکسهایی که در مراحل قبلی گرفتم، ایرادات زیادی رو الان میگیرم ...
    بسی رنج باید ببریم، خصوصاً در این ژانر بظاهر ساده سختی این راه، کم از سختی فراگیری یک ساز کلاسیک نیست ...

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    اگر جسارت نباشه ...
    نور صورت شخص ایستاده، کمی UnderExpose شده (هم در قبال EV متعلق بصورت شخص نشسته؛ و هم در کل )
    بدلیل عدم استفاده از نور مو ( HairLight ) برای شخص ایستاده، موهای وی در BackDrop مشکی (یا احیاناً مشکی ثبت شدن بک، بخاطر سرعت شاتر بالا؛ Exif رو ندیدم) ادغام و گم شده و قابل تفکیک و تشخیص نیست. جای خالی کمی هم Retouching حس میشه ... عمده مشکلش، نوره ... هم شدت، هم عدم وجود نور سوم (مو) و هم نداشتن Light Ratio مناسب ... Cropping هم میتونسته بهتر باشه ... Skin Tones هم بخاطر فقدان نور مناسب، بطور طبیعی ثبت نشده ...

پیروز باشید.

پی نویس: دست و پنجه نرم کردن با نورپردازی استودیوئی، خصوصاً پرتره ( صورت، بعنوان جسم سه بعدی و پر از انحناء ) بسیار چالش برانگیز است. ابتدا با یک Bare Flash بصورت Off-Camera شروع میکنیم ... ارضا کننده نیست و سراغ Bare Flash های دوم و سوم میرویم ... بنظر خوب میاد، ولی اندکی بعد، ارضاء کننده نیست و بسراغ Light Modifier ها میرویم (اگر هزینه کردن برای تهیه شان، برایمان مقدور باشد) ...

این راهیه که خودم تا قبل از آخرین مرحله اش را رفتم و به عکسهایی که در مراحل قبلی گرفتم، ایرادات زیادی رو الان میگیرم ...
    بسی رنج باید ببریم، خصوصاً در این ژانر بظاهر ساده سختی این راه، کم از سختی فراگیری یک ساز کلاسیک نیست ...
    لطف کردید جناب بیاتی من لینک عکس رو اضافه کردم اون رو هم دیدید؟یا نظراتتون روی عکسیه که روی فروم دیده میشه؟چون به نظرم خیلی تفاوت هست نمیدونم چرا اینطوری شده؟!
    در کل بنده اصلا هیچ ژانری رو ساده نمیبینم و با حرفهاتون کاملا موافقم
    بازهم متشکرم
    پ.ن : نخواستم دستکاری کنم این عکس رو دقیقاهمان فایل خام با ریسایز اینجا قرار گرفته
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر آشنا h.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    378

جناب فلاحی به نظر میرسه فوکوس روی صورت نفر پشتی است نفر جلویی واضح نیست
    اگر درست تشخیص داده باشم با کمی افزایش عمق میدان و فوکوس رو صورت نفر جلویی عکس بهتری خواهید داشت
    اگر محوی عکس بخاطر حرکت ناچیز دست باشه با استفاده از سرعتهای بالا تر برطرف خواهد شد
    البته شاید هم شارپنس کم بخاطر ریسایز است که مشکل همه ما غیر حرفه ایهاست
    از نظر کادر بندی هم آرنج نفر جلوی از جای خوبی کراپ نشده مفصل آرنج را یا باید کامل در کادر میگرفتید یا کلا حذف میشد
    نفر پشتی هم اگر ست فنجان را در یک دست میگرفت و دست چپ بیرون کادر بود شاید بهتر میشد (یا فقط فنجان و دست راست )
    به نظر میرسه از یک سافت باکس استفاده کردید که اگر کمی نزدیکتر بود(مثلث رامبراند زیر چشم راست نفر جلو فقط کمی واضح ترمیشد) نور بهتری داشتید
    اور شدن قسمتی از بینی نفر جلو هم احتمالا با دیفیوزر دو لایه در سافت باکس قابل حل بود
    با توجه به عکس اصلی واضحه که تعدادی از موارد بالا در فرایند ریسایز بوجود آمد است
    امیدوارم اگر من هم روزی عکسهام به سطح رسید شما هم به همین رکی و سادگی ایراد آنرا بگویید
    ویرایش توسط h.noori : Monday 23 January 2012 در ساعت 12:43 دلیل: با جناب بیاتی خط رو خط شدیم
    patomat تشکر می‌کند.

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط Amateur نمایش پست ها
    چشمداشت ما از این تاپیک (چنان که از عنوانش بر می آید) نمایش عکسهای حرفه ای و تخصصی است که علاوه بر ایجاد لذت بصری، بار آموزشی نیز داشته باشند.

کاربری که خود می داند عکسش از مهمترین عنصر فنی و هنری، یعنی کنترل نور (آن هم برای ارسال در چنین تاپیکی) بی بهره است و این چه بسا خودش را هم به خنده می اندازد، باید داور خویش باشد و از نمایش آن چشم بپوشد. اگر هم نظر دیگران را میخواهد میتواند عکس خود را در تاپیک «لطفاً نظر دهید» بگذارد.

انتقاد آقای محبی از دیدگاه من یک پست مدیریتی نبود.
    ایشان در مقام یک کاربر، سخنی به سزا گفتند و بیشتر دوستان می دانند که تخصص ایشان عکسبرداری در استودیو است و در این زمینه، سالها دانش و تجربه اندوخته اند.

به نظر من تالار «عکسهای شما» برای به نمایش در آمدن عکسهایی باید باشد که نگاهها را بربایند و درخور نقد و نظر شمرده شوند، نه اینکه چندان بی بهره از ابتدایی ترین عناصر لازم در یک عکس باشند که بیننده فقط آرزو کند که ای کاش چنین عکسهایی را نمی دید.

.
    با عرض شرمندگی 2 عکس اخیر نیز شامل قسمت بولد شده از صحبت های جناب اماتور و سایر دوستان میشود !
    احساس میکنم چون تاپیک نو پایی هست و نمونه عکس مناسب برای مقایسه کاربران با عکس خود در تاپیک موجود نیست ، باعث ارسال چنین عکسهایی میشود!؟
    جناب محبی یا سایر دوستان اگر لطف کنند نمونه هایی از کار خود را در تاپیک ارسال کنند هم برای مقایسه کاربر با عکس خود مفید خواهد بود و هم سطح تاپیک را مشخص خواهد کرد.
    ممنون
    Amateur، M-ESMAILZADEH، Pouria Arshadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین