صفحه 2 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 153
Like Tree225تشکر

موضوع: راهنمایی در مورد خرید فلاش های استودیویی

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

خیلی‌ خیلی‌ ممنونم دوست من!
    راهنماییت خیلی‌ کامل بود..

اما در مورد انتخاب برند و مدل...
    تا به اینجا به این نتیجه رسیدم که Nissin Di 866 Mark II‎ ، چه با در نظر گرفتن اختلاف قیمت و چه حتی بدون در نظر گرفتن قیمت، خیلی‌ از Canon 580EX II بهتره!
    با این حال سری زدم به تاپیکی که در رابطه با فلش‌های Nissin بود، و حدوداً ۲۰ صفحه ازش خوندم، که باعث شد گیجتر بشم!
    اینم نظر یکی‌ از دوستان فرنگیه...

کد:
    Nissin Di866 Mark II, amazing speedlight. I was surprised to get the same performance as a Canon 580 speedlight. 

Reasons to buy it :

1. Half the price of Canon EX580
    2. Good build quality
    3. Its got everything you need, wireless / TTL / tilt-swivel head / quick recycle time / high speed sync...
    4. uses AAx4 batteries  - i can get them anywhere around the world
    5. Supports a battery pack
    6. Works good with most of the triggers in the market.
    7. LCD display control panel with min. buttons.
    8. Lock mode available and filling sub-flash [not available in Canon]
    9. Higher grade number than Canon EX 580.

My Experience :

I never expected Nissin to work like a pro. It fulfilled all my expectations. I used it outdoors and indoors, the results were amazing. You can see some of the samples at http://500dphotos.blogspot.com . When I used it in the 'Auto' mode, it did a great Job. In the 'Slave' mode, it was perfect and got me excellent lighting. Happy I did not waste money in expensive flash guns.
    منبع
    اینجوری که این بابا میگه، در خرید Nissin Di 866 Mark II‎ نباید شک کرد!
    اما آیا واقعیت داره؟؟
    Nima Sadigh و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    خیلی‌ خیلی‌ ممنونم دوست من!
    راهنماییت خیلی‌ کامل بود..

اما در مورد انتخاب برند و مدل...
    تا به اینجا به این نتیجه رسیدم که Nissin Di 866 Mark II‎ ، چه با در نظر گرفتن اختلاف قیمت و چه حتی بدون در نظر گرفتن قیمت، خیلی‌ از Canon 580EX II بهتره!
    با این حال سری زدم به تاپیکی که در رابطه با فلش‌های Nissin بود، و حدوداً ۲۰ صفحه ازش خوندم، که باعث شد گیجتر بشم!
    اینم نظر یکی‌ از دوستان فرنگیه...

کد:
    Nissin Di866 Mark II, amazing speedlight. I was surprised to get the same performance as a Canon 580 speedlight. 

Reasons to buy it :

1. Half the price of Canon EX580
    2. Good build quality
    3. Its got everything you need, wireless / TTL / tilt-swivel head / quick recycle time / high speed sync...
    4. uses AAx4 batteries  - i can get them anywhere around the world
    5. Supports a battery pack
    6. Works good with most of the triggers in the market.
    7. LCD display control panel with min. buttons.
    8. Lock mode available and filling sub-flash [not available in Canon]
    9. Higher grade number than Canon EX 580.

My Experience :

I never expected Nissin to work like a pro. It fulfilled all my expectations. I used it outdoors and indoors, the results were amazing. You can see some of the samples at http://500dphotos.blogspot.com . When I used it in the 'Auto' mode, it did a great Job. In the 'Slave' mode, it was perfect and got me excellent lighting. Happy I did not waste money in expensive flash guns.
    منبع
    اینجوری که این بابا میگه، در خرید Nissin Di 866 Mark II‎ نباید شک کرد!
    اما آیا واقعیت داره؟؟
    قطعاً Nissin 866 MK II (خودم یکی از این مدل دارم) نه تنها خیلی بهتر از Canon 580 EX II نیست بلکه حتی همتراز هم نیست و قطعاً مدل کننی بسیار بهتر از آن است. اگر اختلاف قیمت دوبرابری مدل کننی نسبت به مدل نایسین نبود قطعاً من 580 EX II می خریدم. کیفیت ساخت، سیلینگ بالا، کارکرد دقیق و درست E TTL (که گه گاه در نایسین با خطا همراه است) . عملکرد بسیار بهتر مدلینگ بعضی از برتری های 580 EX II به نایسین است. شاید تنها برتری نایسین به کنن، داشتن ساب فلش باشد یعنی زیر فلاش اصلی یک فلاش کوچکتر دارد (با GN برابر 13 که قابل تنظیم هم هست) و وقتی هد فلاش را به سمت بالا می چرخانیم (فلاش را بانس می کنیم) از آن می توان به عنوان Fill Flash برای رفع سایه ها در زیر چشم و زیر گردن استفاده کرد)
    هنگامی که من Nissin 866 MK II را به قیمت 370 هزار تومان خریدم، قیمت Canon 580 EX II بیش از 800 هزار تومان بود و من از خریدم بسیار راضی هستم!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    در خصوص فلاش های اکسترنال، موارد مهم عبارتند از :

- عدد راهنما Guide Number) GN) که نشان دهنده قدرت فلاش است. هر چه این عدد بیشتر باشد، می تواند سوژه های دورتر را بهتر و بیشتر روشن کند. GN برابر است با حاصلضرب عدد اپرچر (f-Number) در فاصله سوژه از فلاش در ایزو 100 یعنی مثلاً اگر GN فلاش 43 باشد و شما با اپرچر 5.6 در ایزو 100 عکس بگیرید، فلاش می تواند سوژه ای به فاصله 7.7 متری را روشن کند (43 تقسیم بر 5.6).
    به نظرم علاوه بر فلاش های کنن، فلاش های Nissin 866 MK II و Nissin 622 MK II هم گزینه های مناسبی هستند (خصوصاً 866MK II که همه امکانات گفته شده در بالا را دارد و GN بسیار عالی 60 را هم داراست) البته اگر اختلاف قیمت برایتان مهم نیست Canon 580 EX II یکی از بهترین انتخاب ها است.
    با سلام
    حالا که این بحث مطرح شده بهتره اینجا پست بدم
    قصد ادامه ی عکاسی به صورت حرفه ای تر دارم(میشه معمولی اساتیدم) (راه اندازی آتلیه خانگی واسه کودک و مدلینگ معمولی!)
    از آنجا که بودجه ام محدود می باشد می خواهم به جای شاخه سوم نور استدیو ( دو شاخه 300 ژول قیمت متوسط در نظر دارم ) از یک فلاش هات شو و اکسترنال استفاده کنم(دو تیر و یه نشون به دلیل نیاز حتمی به هات شو معمولی واسه مجالس)
    دوستان با در نظر گرفتن شرایط کمک کنند از بین کانن 430 کارکرده تمیز و نایسین 866 II آکبند که تقریبا هم قیمت هستند کدام را انتخاب کنم
    و آیا انتخاب نایسین 622 چه مارک 1 و چه 2 پاسخگو و معقول است؟
    خوشحال میشم معایب ایده هایم را بدانم.
    با تشکر
    _________
    Canon 550D + 18-55

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط armanss نمایش پست ها
    با سلام
    قصد ادامه ی عکاسی به صورت حرفه ای تر دارم(میشه معمولی اساتیدم) (راه اندازی آتلیه خانگی واسه کودک و مدلینگ معمولی!)
    از آنجا که بودجه ام محدود می باشد می خواهم به جای شاخه سوم نور استدیو ( دو شاخه 300 ژول قیمت متوسط در نظر دارم ) از یک فلاش هات شو و اکسترنال استفاده کنم(دو تیر و یه نشون به دلیل نیاز حتمی به هات شو معمولی واسه مجالس)
    دوستان با در نظر گرفتن شرایط کمک کنند از بین کانن 430 کارکرده تمیز و نایسین 866 II آکبند که تقریبا هم قیمت هستند کدام را انتخاب کنم
    با تشکر
    _________
    Canon 550D + 18-55
    سلام
    به نظرم برای کار حرفه ای به حداقل سه شاخه فلاش احتیاج دارید. فلاش های اکسترنال (هات شوئی) به دلیل نداشتن مدلینگ کارآمد و همچنین دشواری هائی که برای بستن ابزارهای عادی نورپردازی مثل بارن دور (شیدر)، اسنوت، بیوتی دیش، سافت باکس بزرگ و ... برایشان وجود دارد به نظرم برای عکاسی حرفه ای در استودیو مناسب نیستند ولی اگر حتماً می خواهید از فلاش اکسترنال استفاده کنید به نظرم بین سه مدل یاد شده، 866 MK II به دلیل گاید نامیر بالاتر (60 در مقابل 43)، قابلیت HSS و همچنین Master شدن بهتر از 430 کنن و 622 نایسین است.
    ارادتمند
    yaghoobi، saeed2vfx، armanss و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

با سلام
    با تشکر
    _________
    Canon 550D + 18-55
    توصیه اول اینکه بهتره لنز رو تغییر بدید...چون 55-18 مناسب کار در آتلیه نیست
    دوم اینکه، فکر خوبی کردید،داشتن یه فلش هات شو در خیلی جاها میتونه کمک باشه
    در مورد کاراییش هم ، همونطور که دوستان گفتن،نمیشه به عنوان نور اصلی ازش استفاده کرد،نه که نشه،حالت‌دهنده‌های نوری با سایز محدودی میشه بکار برد اما برای نورهای فرعی،مثل نور پُرکننده،نور مو و سر ، نور شانه و حتا اسپات بکگراند میتونه کارایی داشته باشه .
    در مورد مدل و نوعیش هم،مدلهایی که اسم بردید خوبن،کنن باشه که عالیه،اما نیسین هم خوبه در مجموع
    موفق باشید

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

از اونجائی که در اغلب مواقع در جای ثابت (منزل) ازش استفاده خواهم کرد، میخواستم بدونم فلاشی هست که بشه مستفیماً به برق وصلش کرد و یا باطری قابل شارژ بخوره ؟؟

از موارد دیگری که برام اهمیت داره :
    هماهنگی با دوربین Canon 60D (بدون اتصال کابل شلیک کنه)
    ارزان باشد !
    برای همه فلاش ها می توانید باتری قابل شارژ استفاده کنید.
    استفاده استدیویی از فلاش های هات شو یا همان فلاش اکسترنال کار جالبی نیست. شما به تکنولوژی بالا و جمع و جور این فلاش ها در منزل نیازی نخواهید داشت و با پول یک عدد از اینها میتونید دست کم 2 تا هد فلاش استدیویی با کیفیت مناسب برای کارتان بخرید. یا یک عدد هد برق و باتری همراه با یکی دو دیفیوزر و یک رادیو فلاش (تریگر کننده رادیویی)

هماهنگی با دوربین چیزی فراتر از شلیک بدون سیم است. شلیک رو براحتی با انواع تریگر کننده های ارزان می تونید هماهنگ کنید. اما به هماهنگی دوربین و فلاش در استدیو نیازی نخواهید داشت.
    yaghoobi، BraveKnight، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    توصیه اول اینکه بهتره لنز رو تغییر بدید...چون 55-18 مناسب کار در آتلیه نیست
    دوم اینکه، فکر خوبی کردید،داشتن یه فلش هات شو در خیلی جاها میتونه کمک باشه
    در مورد کاراییش هم ، همونطور که دوستان گفتن،نمیشه به عنوان نور اصلی ازش استفاده کرد،نه که نشه،حالت‌دهنده‌های نوری با سایز محدودی میشه بکار برد اما برای نورهای فرعی،مثل نور پُرکننده،نور مو و سر ، نور شانه و حتا اسپات بکگراند میتونه کارایی داشته باشه .
    در مورد مدل و نوعیش هم،مدلهایی که اسم بردید خوبن،کنن باشه که عالیه،اما نیسین هم خوبه در مجموع
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم برای کار حرفه ای به حداقل سه شاخه فلاش احتیاج دارید. فلاش های اکسترنال (هات شوئی) به دلیل نداشتن مدلینگ کارآمد و همچنین دشواری هائی که برای بستن ابزارهای عادی نورپردازی مثل بارن دور (شیدر)، اسنوت، بیوتی دیش، سافت باکس بزرگ و ... برایشان وجود دارد به نظرم برای عکاسی حرفه ای در استودیو مناسب نیستند ولی اگر حتماً می خواهید از فلاش اکسترنال استفاده کنید به نظرم بین سه مدل یاد شده، 866 MK II به دلیل گاید نامیر بالاتر (60 در مقابل 43)، قابلیت HSS و همچنین Master شدن بهتر از 430 کنن و 622 نایسین است.
    ارادتمند
    با تشکر از هر دو استاد عزیز
    مجددا یادآوری می کنم که این فلاش هات شو برای نور اصلی نیست و دو شاخه هد 300 ژول (قیمت متوسط) این هاتشو را همراهی می کنند
    در مورد لنز هم حق با شماست چند گزینه در نظر دارم: ارزون-متوسط-گرون!
    55-250-1 با قیمتی مناسب و کار راه انداز (محیط 6*9 متر دارم ، ولی ارتفاع 220 سانته!)
    2- 18-135 یا 17-85 که یه مقدار همه جا برو تر باشه(همون واک اراند اساتید)
    3- 15-85 یا 24-105 دست دو که نمی دونم اگه واسش هزینه کنم میشه خیالم بابت لنز راحت میشه یا نه؟
    (موارد مصرف هم آتلیه خانگی کودک و مدلینگ و مجالس بود)
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

با تشکر از هر دو استاد عزیز
    مجددا یادآوری می کنم که این فلاش هات شو برای نور اصلی نیست و دو شاخه هد 300 ژول (قیمت متوسط) این هاتشو را همراهی می کنند
    در مورد لنز هم حق با شماست چند گزینه در نظر دارم: ارزون-متوسط-گرون!
    55-250-1 با قیمتی مناسب و کار راه انداز (محیط 6*9 متر دارم ، ولی ارتفاع 220 سانته!)
    2- 18-135 یا 17-85 که یه مقدار همه جا برو تر باشه(همون واک اراند اساتید)
    3- 15-85 یا 24-105 دست دو که نمی دونم اگه واسش هزینه کنم میشه خیالم بابت لنز راحت میشه یا نه؟
    (موارد مصرف هم آتلیه خانگی کودک و مدلینگ و مجالس بود)
    سلام
    به نظرم با توجه به این که بر حسب آزمایش هائی که جناب بیاتی عزیز انجام داده اند (اینجا)، قدرت فلاش 580 (و همچنین 866 نایسین) در بیشترین مقدار ممکن معادل یک فلاش 125 ژول است، پس قدرت فلاش 460 (یا 622 نایسین) تقریباً معادل 80 ژول می شود که به نظرم برای کار استودیو کم است و ترجیح با 580 (یا 866 نایسین) است.
    در خصوص لنز هم به نظرم به عنوان لنز واک اراوند، لنز 24-105 روی دوربین کراپدار (معادل 38-168 م م ) چندان مناسب نیست چون شما کل دامنه واید را از دست می دهید و لنز دامنه نرمال تا تله متوسط را پوشش می دهد. به نظرم 18-135 و 15-85 گزینه های بهتری باشند.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    برای همه فلاش ها می توانید باتری قابل شارژ استفاده کنید.
    استفاده استدیویی از فلاش های هات شو یا همان فلاش اکسترنال کار جالبی نیست. شما به تکنولوژی بالا و جمع و جور این فلاش ها در منزل نیازی نخواهید داشت و با پول یک عدد از اینها میتونید دست کم 2 تا هد فلاش استدیویی با کیفیت مناسب برای کارتان بخرید. یا یک عدد هد برق و باتری همراه با یکی دو دیفیوزر و یک رادیو فلاش (تریگر کننده رادیویی)

هماهنگی با دوربین چیزی فراتر از شلیک بدون سیم است. شلیک رو براحتی با انواع تریگر کننده های ارزان می تونید هماهنگ کنید. اما به هماهنگی دوربین و فلاش در استدیو نیازی نخواهید داشت.
    منظورم باطری‌های لیتیومی هستش که همراه خوده محصول هست (مثل باطری دوربین ها)
    الان رفتم باطری قابل شارژ (البته از یک برنده گمنام!) خریدم ولی‌ حتی‌ فلشو روشن نمی‌کنه!
    مثل اینکه این فلشا خیلی‌ به باطری حساسن !

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

فلاشتون چیه؟ بله اگر فلاش ورودی تغذیه خارجی داشه باشه که تقریبا فلاش همه برند ها داره باطری های مخصوص با سرعت شارژ سریعتر و تعداد شلیک بیشتر هست که میشه تهیه کرد .هرچند که اغبل گران هستند. همین باطری های قلمی قابل شارژ هم خوب هستند
    saeed2vfx تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 2 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین