صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 116
Like Tree696تشکر

موضوع: راهکارهای موفقیت یک استدیوی عکاسی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط amindolati نمایش پست ها
    يه فرمولي بايد داشته باشه ديگه.نرخ مصوب صنف چقدره؟
    چیزی به نام عکاسی مدلینگ و فشن در هیچ کدام از اصناف عکاسی ( اتحادیه و انجمن و ... ) وجود خارجی ندارد!

سوال شما بسیار کلی است.

بنده اگر برای فلان شرکت چرم 4 تا عکس بگیرم ممکن است حدود 10 میلیون تومان طلب کنم !

حالا ممکن است یک همکار دیگر همان عکس را حتی با کیفیت بهتر بگیرد و 400 هزار تومان طلب کند.

مثلا اخیرا یکی از دوستان بابت عکاسی کلکسیون زمستانه چرم .... بابت یک آلبوم با حدود 60 عکس و طراحی و ... ( بدون چاپ ) چیزی حدود 8 میلیون تومان گرفت در صورتی که بنده و یک عزیز دیگر قیمتی کمتر از 15 میلیون تومان برآورد نکردیم که خوشبختانه آن دوستمان با همان 8 تومان یک کار بسیار زیبا و عالی ارائه کردند.
    K_NMT، mreza1001، mymoji و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

شما باید بدانید که صنف با مقاومت زیاد از ارائه نرخ مصوب برای عکاسی به دلیل اینکه شغلی هنری است امتناع ورزیده. تنها نرخ نامه عکس پرسنلی صادر میشود.

وقتی شما به عنوان یک عکاس انتظار دارید برایتان نرخ صادر شود . . . انتظاری از دیگران نمیشود داشت.
    Kaveh Ghobadi، masoudrejae، Amin.M و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط amindolati نمایش پست ها
    بسيارپرسشه خوبيه.منم دنباله اين قيمتام
    من برای عکاسی مدلینگ از یه زن و شوهر بدون چاپ در باغ شخصی خودشون در تابستان گذشته حدود 2000000 گرفتم
    تعداد عکس های تحویلی 40 عدد (حدود 100 شات عکس گرفتم )
    (حدود نیم ساعت هم در تایم های مختلف که در مقابل پرده کرومی حرکات موزون! انجام دادند گرفتم

در کل یه کلام میگم
    هرچی بیشتر بگیری بهتر !!!!!

كاربر آشنا pnde آواتار ها
    تشکر کرده
    225

من سه ماهه كه عكاسي رو شروع كردم .همون يك ماه اول مجوز رو گرفتم.البته يه كم دوندگي داشت.ولي كار سختي نيست.هر كسي ميتونه بگيره.مراحل مجوز:مدرك فني و حرفه ايي-كارت پايان خدمت-تست مرفين-سو پيشينه-هزينه شهرداري و وروديه اتحاديه.تاييديه 5عكاس عضو اتحاديه.مترا‍ژ حداقل 45متر(آشنا داشته باشي كمتر هم قبول ميكنن!).قبولي امتحان عملي
    light&shadow و mojtaba79 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط navidsohi نمایش پست ها
    انتخاب منطقه آتلیه:

1- آدرس گیج کننده و پرت نداشته باشد. اگر مشتری در پیدا کردن آدرس شما به مشکل بر بخورد، به سراغ استدیوی بعدی در لیست خود
    خواهد رفت.(در مورد استدیو های نو پا).
    2- داشتن پارکینگ اختصاصی و یا محل پارک مناسب
    3- در صورت امکان از خیابان های اصلی دور نباشد تا کسانی که خودروی شخصی ندارند بتوانند با وسایل نقلیه عمومی به استدیو بیایند
    4- استدیو در مناطقی باشد که برای رسیدن به آنها از همه جای شهر، به سد و گلوگاهی از ترافیک بر نخورد. بعنوان مثال در پاسداران
    بیشتر مشتری ها از همین منطقه به علاوه مناطق شرقی تهران به استدیو می آیند. در صورتیکه با وجود تماس های بسیار از مناطق مرکزی
    و غرب به دلیل ترافیک شدید رسالت، همت و صدر مشتری های کمتری حاضر به گذشتن از این ترافیک ها و آمدن به پاسداران، میشوند.

انتخاب ساختمان آتلیه:

5-در ساختمانهای بسیار پر تردد و اداری واحد نگیرید. چراکه عروس داماد علاقه ای به رفت و آمد با لباس عروسی زیر نگاه خیره مردم
    ندارند. دنبال ساختمانهائی باشید که حس آرامش را القا می نمایند.
    6- اگر واحد مورد نظر در طبقات بالا میباشد حتما از وجود آسانسور و سالم بودن آن مطمئن شوید، زیرا بالا آمدن عروس و یا مادر با
    فرزند کوچک از پله ها مشکل میباشد.
    7- در صورتیکه میخواهید برای استدیو خود مجوز تهیه کنید (شخصا برای سال اول توصیه نمیکنم) حتما باید واحد دارای سند اداری یا
    تجاری باشد.
    8- بیشتر دوستان برای کم شدن هزینه اجاره، واحد با موقعیت اداری اجاره مینمایند که باید در نظر داشته باشند حتی در صورتیکه 1 واحد
    به صورت مسکونی در ساختمان باشد میتواند از دیگران به دلیل تغییر کاربری شکایت کرده و محل کسب آنها را پلمپ نماید. ( بر اساس
    تجربه 2 استدیو همکار). لذا مطمئن شوید تمامی واحد ها بصورت اداری فعالیت مینمایند.
    9- بر اساس تجربه بنده حداقل متراژ واحد اداری برای عکاسی 60 متر میباشد، اما شخصا ترجیح میدهم در صورت کمبود بودجه اجاره
    یک واحد 100 متری در زیرزمینی مرتب اجاره کنم تا یک واحد 60 متری در طبفات بالا.

فضای داخلی استدیو

10- همانطور که میدانید برای عکاسی پرتره باید فاصله مناسبی با سوژه داشت تا در عکس، بدن و صورت از حالت طبیعی خارج
    نشود ( با استفاده از لنز های تله بالای 135 میلیمتر) . لذا پیشنهاد میشود محل (اتاق-استدیو) عکاسی دارای حد اقل 7 متر طول باشد.
    از آنجائیکه اتاق های با این طول کم پیدا میشوند راه حل دیگر عکاسی از اتاقی دیگر و از میان در میباشد.
    11- به دلیل عرض 270 فون عکاسی و نیاز به داشتن محلی جهت قرار دادن فلاشها درطرفین آن، کمترین عرض مورد نیاز 3 متر میباشد.
    چقدر تاپیک مفیدی!!!
    بنده مدتی هست به خاطر کاری هدفم آتلیه کودک زدن هست (راستش هدف اصلی چیزی موازی همین هست فقط کمی تفاوت هم داره!)
    ولی خب مناسب هست بتونم عکس های کودک هم به خوبی بتونم بگیرم تا از این مشتری ها هم غافل نشم

می خواستم دوستانی که تجربه دارند راهنمایی بفرمایند در مورد انتخاب جا
    برای شیراز حداقل فضای مورد نیاز برای مجوز 30 متر هست

بنده برای کاری که می خواهم انجام بدهم اصولا در این محل آتلیه انجام نمیشه که بخواهم حتی جا هم داشته باشه! فقط برای صحبت با اون مشتری های خاص باید یه مکانی باشه که مناسب مذاکره و گفتگو و توضیح باشه.

خودم به 2 نوع مکان دارم فکر می کنم: یکی زیر زمین باشه که بتونم پارتیشن بندی بکنم
    دیگری به یه سویت یا آپارتمان تجاری حدود 1 خوابه
    نظرتون درباره این نوع مکان چی هست؟
    البته با این موضوع که چون اساسا این کار با تبلیغ پیش میره خیلی لزومی نداره مثلا در خیابون های اصلی شهر و کنار خیابان باشه بلکه احتیاج به جایی دارد. و می تونم توی خیابون های خلوت تر ولی با امکان رفت و آمد مناسب اجاره بکنم.
    pnde و elisa تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    117

دوستان من واسه اینکه میخوام آتلیه تاسیس کنم باید حتما کلاس نور پردازی برم ؟
    کلاس نورپردازی 280 تومان میگیرند
    تو این کلاس چه چیزایی یاد میدن ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    45

بله . چون در آتليه نور وجود دارد.

خوب ممكنه جايي كمتر يا بيشتر هم بگيره.

حتما بايد نورپردازي ياد بدند ديگه
    hamid135 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

حتما بايد نورپردازي ياد بدند ديگه
    ضمناً مستحضر باشید مواردی که در کلاس نورپردازی مثلاً پرتره به شما میگویند، با مواردی که در دوره ی نورپردازی تبلیغاتی آموزش میدهند، تفاوتهای زیادی دارد.
    انتخاب بین آنها نیز، بستگی به نیاز شما و ژانری که در آتلیه تان دنبال خواهید نمود دارد.

اینکه 280 یا کمتر و یا بیشتر: اگر مدرس آن، واقعاً استادکار باشد، و وجدان کاری اش، باعث انتقال تمامی موارد واجب و مستحب به شما بشود، بنظر من حتی یک میلیون تومان هم کمش است (واقعاً نمیشه قیمت براش گفت!)

خیلی اتفاق میافتد که دوستان، با هر مصیبت و مکافاتی که شده، اقدام به تهیه چندین قلم تجهیزات عکاسی (بعضاً گران قیمت) میکنند، اما برای پرداخت هزینه ی کلاسهای آموزشی ( که بنظر من اهمیتش کم از تجهیزات نیست ) بسیار با اکراه برخورد میکنند. مثل تازه عروسی که جهاز 100 میلیون تومانی به خانه ی داماد آورده، ولی چون کلاس آشپزی نرفته، بسیاری از اقلام جهیزیه در کابینت و انبار، خاک میخوردند و فست فودی های محل، پرکار و هر از چندی که بخواهد تنوع بدهد، به داماد نگون بخت، سیب زمینی سرخکرده و نیمرو هم ارائه میدهد !

از هزینه کردن برای یادگیری علم و تکنیک استقبال کنید حتماً روزی جوابش را میگیرید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با عرض سلام به دوستان
    ببخشید برای گرفتن مجوز آتلیه عکاسی حتما باید مدرک فنی و حرفه ایی عکاسی داشته باشیم؟ یا میتوان با هر مدرک دیگری مانند مهندسی کامپیوتر مجوز کسب گرفت؟
    ممنون میشم از پاسخ سریع شما عزیزان..
    موفق باشید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

برای گرفتن مجوز کجا میشه مراجعه کرد؟
    اصن بدون مجوز میشه کار کرد؟

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین