صفحه 3 از 206 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 53 103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2059
Like Tree2546تشکر

موضوع: کیف های تجهیزات عکاسی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

خوب امین جان موجب شدن در مورد بشینم در مورد کیف بنویسم!
    حدود 8 ماه پیش به یکی از دوستان که خوشبختانه یادم رفته کی بوده ! قول این کارو داده بودم...
    به هر حال...
    انتخاب کیف به نظرم یکی از مهم ترین مسایل برای یک عکاس هست... چه عکاس حرفه ای و چه آماتور....
    گمان میکنم شاید شاید از انتخاب دوربین هم مهم تر باشه! چون مثلا دوربین شما اگر یه امکانی رو نداشته باشه و در سال دوبار دلتون بسوزه و یا باهاش درگیر باشین... میشه از خیرش گذشت! ولی کیف عکاسی در همه لحظات با شماست.... حتی بسیاری اوقات که دوربین با شماست ولی عکاسی نمیکنید... باید کیف رو تحمل کنید...
    دوستانی که دوربین های کوچیک دارن... کامپکت ها و احیانا شبه SLR ها انتخاب مشکلی ندارن... بیشترین موردی که باید توجه داشته باشن اینه که میخوان توی کیفشون شارژر و یا احیانا تعدادی باطری حمل کنن یا نه ؟
    به گمان من انتخاب کیف بزرگ برای یه دوربین کامپکت و یا SLR LIKE اصلا مفید نیست بلکه بیشتر موجب دردسر هستش..
    چون شما مواقع کمی ممکنه با خودتون شارژر و یا باطری های یدک حمل کنید؟! (اصولا موقع مسافرت....) و میتونید این وسایل رو جای دیگه ای جا سازی کنید... ولی چیزی که مهمه اینه که شما به سادگی بتونین کیف کوچکی داشته باشین و همه جا تحملش کنین....

اما اونهایی که SLR دارن...
    برای دوستانی که SLR دارن (یا DSLR) انتخاب ها بسیار بیشتر میشه و دقت و توجه بیشتری رو لازم داره.....
    موقع انتخاب کیف باید توجه داشته باشین که شما چجوری آدمی هستین؟ چه مواقعی دوربین با خودتون حمل میکنین و چه لوازمی همراه خواهید داشت...

من اولین کیفی که برای DSLR خودم خریدم خوشبختانه انتخاب بسیار مناسبی بود و تقریبا در اکثر موارد نیاز من رو برآورده میکنه...
    اونهم اینه:
    Lowepro Off Trail 2

مسایلی که من تو انتخاب این کیف مد نظر داشتم:
    1-اینکه کیف به کمر بسته میشه و وزن کیف بیشتر روی باسن قرار میگره تا شانه و کمر....
    2-تعادل کیف به سادگی از طریق بند شانه کنترل میشه
    3-هنگامی که کیف رو از کمر باز میکنیم... مثلا هنگام سوار شدن به ماشین- تاکسی و .... کیف روی دوش شماست و کلا نگرانی خاصی ندارید....
    4- دوربین همیشه دم دست شماست... و به سرعت میتونین دوربین رو در بیارین و آماده عکاسی بشین.
    5- جای مناسبی برای دوربین - لنز و فلاش و شارژر بنده داشت... و فقط لنز 12-24 خودم رو به کمربندم میبندم(کیف خود سیگما که تو پک لنز بود...)
    و خلاصه این ترکیب حالت عمومی من برای عکاسی شهر... مراسم ها و کارهای خبری و احیانا سفر های با ماشین هست...
    که میشم این!:

roozi، Pouyashariat61، shamim19 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

اما همیشه وضع به این منوال نیست... جاهایی هست که شما نیاز به وسایل بیشتری دارین... حتی در این وضعیت که میگم وزن روی شانه و یا کمر نیست در دراز مدت مثلا یه کوهنوردی میتونه مشکل ساز باشه چون شما تراز نیستین! و خلاصه اینجور مواقع کیف کوله میتونه انتخاب بهتری باشه...
    مخصوصا یه کوله خوب....
    اون موقع هست که باید جیب رو کند و دارو ندارو رو خرج کیف کرد....
    من Photo Trekker AW II رو انتخاب کردم و خریدم....
    که میشه :

این کوله خیلی جاداره... جاهای زیادی شده که بسیار به کارم اومده... مثل سفر آخری که برای رصد ستارگان رفتم و عکسهامو احتمالا دیدین... 2 تا بدنه نگاتیو و یه بدنه دیجیتال و هفت هشتا لنز رو به راحتی با خودم بردم.... 3 پایه مانفرتوم که بزرگ هم هست(گمانم مثل همین عکس ولی با هد جوی استیک) روش بسته میشه.... هم جلوی کیف و هم بقل دست کیف مثل تصویر...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

از لحاظ ضد آب بودن میشه به زیپهای این کیف که lowepro خودشو کشته و همه جای کیف یه کاتالوگ و ورچسب فرو کرده بود که زیپها ضد آب هستن اطمینان کرد:

میبینید که یه لایه چرم مانند یا پلاستیک روی زیپ بسته میشه و تقریبا غیر قابل نفوظ میشه نسبت به غبار و آب...

اما اگر دچار سونامی شدین و یا خواستین با کیف دل و به دریا بزنین! میتونین از کاوری که در زیر کیف پنهان شده استفاده کنید...(شوخی کردم شنا نکنین ها!)

و از بغل کیف هم میشه لوله خرطومی هایی اضافه کرد و چیزایی توش فرو کرد! (ولی اون موقع بعید میدونم چهار پا هم بتونه این کیف رو حمل کنه چه برسه به موجودی 2 پا!)

توی خود کیف یه کیف کوچولو هم داره که مثل یه کوله معمولی و خوشگل میمونه و به راحتی میشه اون رو جلوی کیف اصلی بست... مثلا اگه تو کوله اصلی وسایل عکاسی دارین تو کوله جلویی میشه مواد خوراکی یا چیزای دیگه ریخت که احیانا دوربین هاتون خوراکی ها رو نوش جان نکنن....

این کیف چه خوبی های برای من داره؟
    همه چیز به جز شیر مرغ و جون آدمیزاد توش جا میشه...
    بخاطر ساپورتهای خوبی که داره پشت کمر و بستهایی که روی پهلو ها قرار میگیره وزن رو از روی شانه ها بسیار کم میکنه....
    بندهای روی شانه از قسمت بالا قابلیت تنظیم داره و بالا پایین میره..( یعنی هم از بالا تنظیم میشه و هم از پایین ) و با عث میشه که شما محل کیف رو در پشتتون تنظیم کنید که بستهای پایین درست روی پهلوهاتون تنظیم بشه... و وزن کیف رو در جاهای مختلف تنظیم کنید....

اما اشکالات این کیف؟
    اصولا بعید میدونم باهاش بشه رفت توی هواپیما! (با مدل کوچک ترش که natur trreker باشه دوستام رفتن....)

در جاهای تنگ! باید مثل اتوبوس حرکت کنید و جلو عقب کنید که رد شید! دور دوفرمون و ...

دوربین دم دست شما نیست! این مورد رو من به خیلی عکاسها گفتم! و بعد از خرید کیف متوجه شدن! الکی نرید کوله بخرید! توی شهر دوزار نمیارزه! میخواهید یه عکس بگیرید تا دوربین رو از پس کله در بیارید سوژه از شهر خارج شده...

این چیزایی که الان به فکرم میرسید... سعی میکنم باز تکمیلش کنم این مبحث رو...
    از دوستان دیگه هم میخوام که تجربیاتشون رو بنویسن.... و مصور کنن!
    Armen H تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خيلي عالي بود آرش جان. قيمت اين كيفها در ايران را هم بنويس كه بهتر بشه انتخاب كرد. از ماركهاي ديگه كه در ايران موجود باشه هم بنويسيد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

ممنون از ايجاد تاپيك و توضيحات آرش...
    حال با اون وضع ما بايد چنت كيف بخريم كه...
    قيمتهاش چه طوره؟ من خودم يه كوله ميخوام كه بعضي خرت و پرتهام (خوراكيام نه ها) توش جا بشه و دوربين هم Slr و 2تا بدنه. البته اگه پولش رو داشته باشم. با اين حال شما قيمتارو بگيد و چيزي كه بدرد من آماتور و كم پول هم بدرد بخوره....
    ممنون...

تشکر کرده
    4010

OffTrail II رو گمانم 48 هزارتومان خریدم.... تجهیزات حرفه ای اون موقع تموم کرده بود و برام آمار گرفت که توی تخت طاووس سر کوه نور یه عکاسی هست؟ کونیکا بود الان نمیدونم تابلوش چییچی شده ... خلاصه رفتم اونجا گرفتم... برای یکی از بچه ها چند ماه پیش از عکسباران قیمت کردم...ناقابل میداد 85 هزارتومان! بالاخره عکسبارانی گفتن!

اما کوله بزرگه رو الان نصفه شبی درست یادم نیست.... یا 280 هزارتومان یا 380 هزارتومان گرفتم...
    فردا یکی بیدار شه ازش بپرسم این پست رو ادیت میکنم....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    183

اون اولي باز قابول قبولتره براي من ولي كوله ه..!
    اگه يه كوله اي نصبتا ارزونتر معرفي كنيد ضد آب باشه مقاوتشم خوب باشه ولي نميخوام ديگه اينقدرام حرفه اي باشه...

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پوریا جان شما که اصلا به حرف ما گوش نمیدی که .... :biggrin:
    من که گقتم بیا اونجا کاتالوگ رو ببین . در ضمن همین امروز یا فردا یه سری جدید میاد که توش کوله هم هست . تماس بگیر خبرشو بدم بهت که آمده یا نه . اگه مارو قابل میدونی !
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikam
    پوریا جان شما که اصلا به حرف ما گوش نمیدی که .... :biggrin:
    من که گقتم بیا اونجا کاتالوگ رو ببین . در ضمن همین امروز یا فردا یه سری جدید میاد که توش کوله هم هست . تماس بگیر خبرشو بدم بهت که آمده یا نه . اگه مارو قابل میدونی !
    جناب اخباري ممنون ولي من مشهد نيستم، تهرانم...

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

اااا . آخه تا جایی که یادمه و Iq م یاری میده شما بودی نوشته بودی دوستانی که تو مشهد هستن جواب بدن درسته ؟؟؟ یا من باز چشام باباقوری شده ؟؟؟ به هر حال ما کوچیک شماییم .
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

صفحه 3 از 206 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 53 103 ... آخرینآخرین