نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
Like Tree31تشکر
  • 1 Post By mohamad.k
  • 2 Post By Vahid
  • 28 Post By Navid7h

موضوع: اصالت در عکاسی دیجیتال -کیت OSK-E3 چسیت و چگونه کار میکند؟

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    592

پیش فرض اصالت در عکاسی دیجیتال -کیت OSK-E3 چسیت و چگونه کار میکند؟

با سلام

من یک دوربین 500d دارم در راهنمای فارسی آن به گزینه یرخورد کردم به نام Add original decision data که
    فارسی آن را اصالت عکس نوشته بود و گفته بود که برای بررسی اصالت عکس باید کیت OSK-E3 را داشته باشید .

میخواستم بدانم که اصالت عکس به چه معناست و کیت OSK-E3 چیست آیا نرم افزار است ؟ لطفاً راهنماییم کنید .

با تشکر : کریمی
    M.R.Mir تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    با سلام

من یک دوربین 500d دارم در راهنمای فارسی آن به گزینه یرخورد کردم به نام Add original decision data که
    فارسی آن را اصالت عکس نوشته بود و گفته بود که برای بررسی اصالت عکس باید کیت OSK-E3 را داشته باشید .

میخواستم بدانم که اصالت عکس به چه معناست و کیت OSK-E3 چیست آیا نرم افزار است ؟ لطفاً راهنماییم کنید .

سلام

برای کاربر معمولی فایده‌ای ندارد.

کاربردش برای مواردی است که دست نخورده بودن عکس تأیید شود. مانند عکاسی از صحنه‌های جرم.

http://www.canon.co.jp/imaging/osk/osk-e3/index.html
    saeid1354 و M.R.Mir تشکر می‌کنند.
    .

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    با سلام

سلام

اصولا بررسی اصالت داده ها و فایل های دیجیتالی از مشکلات عصر دیجیتال هستند.

فرض کنید یک فایل، یک ایمیل و یا هر چیزی که شما آنرا در اختیار دارید آیا میتوانید اطمینان داشته باشید که
    1) این فایل از یک منیع معتبر آمده است ( منبعی که آنرا می شناسید)
    2) این فایل از زمانی که ساخته شده است ( پالایش شده است و یا Generate شده است) آیا دستکاری شده است یا خیر؟

مثلا میتوانید اطمینان داشت که ایمیلی که از طرف فلان بانک دریافت کرده اید واقعا از طرف آنهاست و یا کسی در بین راه !! آنرا دستکاری نکرده است؟

می توانید صد در صد اطمینان داشته باشید که مثلا آگهی که برای ثبت در شرکت ها داده اید ( روزنامه رسمی کشور ) وقتی برای شرکت در یک مناقصه برای شرکت ثالثی فرستاده میشود بدون تغییر و اصیل ارسال میشود؟

یک دادگاه میتواند اطمینان داشته باشد وقتی پلیس یکسری عکس از صحنه جنایت ارائه میدهد، آیا این عکس ها با دوربین خاصی گرفته شده است و یا اینکه دستکاری روی آن انجام نگرفته است؟

برای حل کردن این مشکلات در علوم کامپیوتر مباحث مختلفی و زیادی وجود دارد که از حوصله این فروم خارج است.

به طور خلاصه سیستم های Encryption (رمز نگاری) و Verification (اصالت سنجی) برای این دست کارها استفاده میشوند که کاربر بتواند خاطر جمع باشد که فلان فایل از منبع مورد اعتمادش آمده است و در ضمن در این مسیر دستکاری نشده است.

در مورد Add Original Decision Data نیز چنین فرایندی صورت میگیرد. دوربین اطلاعات خاصی را به فایل های تولید شده توسط دوربین اضافه میکند. حال برای اینکه بتوانید بفهمید که آیا واقعا این عکس با دوربین گرفته شده است و هیچ تغییری هم نکرده است از کیت OSK-E3 استفاده می شود که حدودا 1100 دلار قیمت دارد.

در تصویر زیر این فرایند مشخص است. بیشتر در سیستم های پلیس و دستگاه قضایی از چنین روش هایی استفاده میشود.

Original image verification data becomes embedded in every image shot with a compatible camera. Original Data Security Utility quickly verifies the originality of an image by isolating the image from the verification data and comparing the two with utmost accuracy

جالبه که بدانید اواخر سال 2010 ، یکی از برنامه نویسان معروف روسی، به نام Dmitry Sklyarov که متخصص در برنامه نویسی به خصوص رمزنگاری ( رمز باز کنی !!! ) هستند توانست با پیدا کردن یک باگ در الگوریتم اعتبار سنجی OSK-E3 آنرا زیر سئوال ببرد. در واقع ایشان توانست عکس هایی که کاملا دستکاری شده بود را به این سیستم بدهد و سیستم آنها را اصیل بشناسد !!!

ایشون البته یکبار هم توسط FBI دستگیر شده بودند به خاطر Crack کردن سیستم رمزنگاری فایل های PDF شرکت Adobe !

اینم چند تا عکس که سیستم OSK-E3 آنها را به اشتباه Original تشخیص داده است :):)

اطلاعات بیشتر در مورد سیستم OSK-E3

کد:
    http://www.canon.co.jp/imaging/osk/osk-e3/index.html
    و در مورد Encryption
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Encryption
    شاد باشید.
    nmroshan، Persian، Babak Borhani و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته