صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
Like Tree34تشکر

موضوع: ایجاد تصویر پانوراما مانند فیلم ماتریکس

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

سلام
    دوست گرامی، چیزی که شما دنبالش هستید در واقع یه جور تور مجازی (virtual tour) هست که قابلیتهای مختلفی از جمله گشتن دور اشیا، حرکت در محیط به شکل کاملا اینتراکتیو و ... رو شامل میشه.
    نمونه خارجی این نرم افزار panowalker هست با قیمتی حدود 1500$
    نمونه های داخلی هم هست البته با قیمتهای نجومی ( با یه شرکتی برای تهیه تورمجازی از یه نمایشگاه قرارداد بستیم به مبلغ هرمترطول 35 هزارتومان ناقابل + هزینه های جانبی ناقابل تر! ). اینجا نمیشه اسم اون شرکتها رو نوشت ولی اگه کلمه تور مجازی+بیمارستان یا هتل رو در وب سرچ کنید به جواب میرسید.
    یه مدل سومی هم کار میکنن و اون طراحی کل فضای مورد نظر شماست به شکل 3d و با همه جور امکانات فلش و منو و ... بسیار زیبا و البته بسیار گران ( بازم یه شرکتی صحبت کردیم برای یه نمایشگاه 25 غرفه ای به مبلغ حدود 30 میلیون!)

انتخاب با شماست ...
    saeed2vfx، amirtofighi و NetNegar تشکر می‌کنند.
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

كاربر جديد amirtofighi آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    سلام
    دوست گرامی، چیزی که شما دنبالش هستید در واقع یه جور تور مجازی (virtual tour) هست که قابلیتهای مختلفی از جمله گشتن دور اشیا، حرکت در محیط به شکل کاملا اینتراکتیو و ... رو شامل میشه.
    نمونه خارجی این نرم افزار panowalker هست با قیمتی حدود 1500$
    نمونه های داخلی هم هست البته با قیمتهای نجومی ( با یه شرکتی برای تهیه تورمجازی از یه نمایشگاه قرارداد بستیم به مبلغ هرمترطول 35 هزارتومان ناقابل + هزینه های جانبی ناقابل تر! ). اینجا نمیشه اسم اون شرکتها رو نوشت ولی اگه کلمه تور مجازی+بیمارستان یا هتل رو در وب سرچ کنید به جواب میرسید.
    یه مدل سومی هم کار میکنن و اون طراحی کل فضای مورد نظر شماست به شکل 3d و با همه جور امکانات فلش و منو و ... بسیار زیبا و البته بسیار گران ( بازم یه شرکتی صحبت کردیم برای یه نمایشگاه 25 غرفه ای به مبلغ حدود 30 میلیون!)

انتخاب با شماست ...
    wow! جدی انقد پول میگیرن؟ بریم تو این کار!
    ولی دوست من ،من برای سرگرمی و بالا بردن اطلاعات خودم دنبال این نرم افزار بودن نه بیزنس
    حالا میشه یه کرکی،سریالی چیزی پیدا کرد تا از پس قیمت یک میلیون و نیمیش بر بیایم! ولی در هر حال دارم به این نتیجه میرسم که تکنولوژی هالیوود رو نمیشه جایی پیدا کرد، یعنی اونا از نرم افزار هایی استفاده میکنن که ما حتی نمیتونیم اسمش رو هم بفهمیم، درسته بعضی وقتا میتونیم اسمهایی مثل adobe premiere یا after effect رو بشنویم ولی کار اصلی با اینها نیست. اگه هم چیزی لو بره تکنولوژی چند سال پیش اونهاست
    شاید نظر من رو قبول نداشته باشید ولی به هر حال چیزیه که من فهمیدم!
    راستی اگه درباره روش عکس گرفتن پانوراما که تو تاپیک قبلی نوشتم توضیح بدید ممنون میشم
    بازم مرسی
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

در مورد پانوراما، ساده ترین روش اینه که تو یکی از وضعیت های اتوماتیک (مثلا P یا A یا S) نورسنجی کنید و سرعت شاتر و دیافراگم رو بخونید، بعد یه حالت manual برید و اون مقادیر رو وارد کنید، ضمن اینکه باید وایت بالانس رو هم از auto خارج کنید و دستی تنظیم کنید یا روی یکی از حالت های از پیش تنظیم شده بذارید و فکوس رو هم دستی انجام بدید... البته تمام اینهایی رو که گفتم فقط یه بار انجام میدید و دیگه هیچکدوم رو دست نمیزنید و بهتره برای این تنظیمات جایی از کادر رو انتخاب کنید که متعادل باشه (مثلا اون قسمتی که رو به خورشیده اصلا مناسب نیست).
    در مورد اون کاری هم که می خواید بکنید، یه روش نسبتا ساده اینه که یه فیلم درست کنید (یا فیلم بگیرید و یا چند شات عکس رو پشت سر هم بذارید و فیلم بسازید) بعد با adobe flash اون فیمل رو تبدیل به فایل فلش بکنید و برنامه ای بنویسید که وقتی روی به چپ و راست کادر کلیک کردید یا درگ کردید، فیلم رو جلو و عقب کنه... یا از اون ساده تر، همون اسلایدر استانداردی که فایل فیلم فلش رو پخش می کنه رو برای این کار استفاده کنید...

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

این لینک رو نگاهی بندازید شاید مفید باشه :

http://forum.ecl4u.com/Default.aspx?g=posts&m=31615
    amirtofighi و NetNegar تشکر می‌کنند.
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

با سلام
    لینکی که شما معرفی کردید کار نمی کنه .
    من یه لینک دیگه پیدا کردم
    http://www.easypano.com/gallery/mode...lash/Cars.html
    البته باید قبلا فلش پلیر رو نصب کرده باشید چون این تصاویر به صورت فلش می باشند .
    در واقع موضوع خوبی می باشد ولی به دلیل نام گذاری عجیب (ایجاد تصویر پانوراما فیلم ماتریکسی) اکثر کاربران مثل من کمی گیج می شوند !
    در واقع نام این موضوع شاید (عکاسی از اشکال به صورت سه بعدی ) می توانست باشد.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط amirtofighi نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییتون ولی فکر کنم باید یه کم بیشتر توضیح بدم.
    فرض کنید میخوام یه پانورامای معمولی درست کنم. میام یه نقطه میایستم و مثلا حول 360 درجه 10 تا عکس میگیرم.
    بعد میدمش به نرم افزار و اون 10 تا عکس به پانوراما تبدیل میشه.
    ولی نکته اینجاست که پانورامای نهایی فیلم نیست بلکه یه فایل فلش هست که میتونم با اختیار خودم اونو به چپ یا راست و بالا و پایین بچرخونم . فیلم نیست که فقط نگاهش کنم.
    مثل همه پانوراماهایی که الان میبینید
    ولی چیزی که من میخوام اینه که فرض کنید یه سیب دارم. میخوام دورش بچرخم و مثلا 20 تا عکس ازش بگیرم. یعنی این 20 تا عکس سیب رو به طور کامل پوشش میده و فقط پیوسته نیست. حالا میخوام اونارو به هم بچسبونم تا مثل قبل اختیار حرکتش دست خودم باشه و فقط یه فیلم نباشه. مثلا فرض کنید همون صحنه فیلم ماتریکس رو بتونید مثل پانوراما بچرخوتید و خودتون اونو چپ و راست کنید.
    من نرم افزار این کار رو میخوام که نمیدونم اسمش چیه و از کجا پیدا کنم.
    فرق این با پانورامای معمولی اینه که تو پانوراما شما یک جا میایستادید و عکس میگیرید ولی الان شما باید بچرخید و نقطه عکس برداری ثابته.
    امیدوارم منظور خودمو رسونده باشم

سلام
    شما برای ایجاد این چیزی که نام میبرید مثلا چرخیدن اختیاری دور سیب یا بهتر بگم چرخاندن یک سیب به سخت افزار و نرم افزار هایی احتیاج دارید :
    اول سخت افزار شامل دوربین و لنز مناسب ، تجهیزات نورپردازی ، صفحه گردان و در نهایت هد
    دوم نرم افزار شامل یک استیچر ، فوتوشاپ و باز در نهایت یک پلیر مثل کویک تایم
    حالا با توجه به اینکه این پست قدیمی بوده اگر هنوز مایل به این کار هستید بفمایید تا بیشتر توضیح بدم .

كاربر آشنا 5131 آواتار ها
    تشکر کرده
    635

behzad-miladعزيز :
    مثل عكاسي در پاناروماي 360 درجه مي مونه شايد اين لينك كه از كارهاي خودم هست بتونه كمك ات كنه :

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2