صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
Like Tree34تشکر

موضوع: ایجاد تصویر پانوراما مانند فیلم ماتریکس

كاربر جديد amirtofighi آواتار ها
    تشکر کرده
    5

پیش فرض ایجاد تصویر پانوراما مانند فیلم ماتریکس

باسلام
    من نرم افزارهای زیادی دیدم که با اونا میتونیم عکسمون رو به پانوراما تبدیل کنیم ولی روش کارشون اینطوریه که باید ما یه جای مشخص بایستیم و حول 360 درجه بچرخیم و به تعداد کافی عکس بگیریم
    ولی میخواستم بدونم اگه بخوایم مثلا یه جسمی رو به صورت پانوراما نشون بدیم(یا هر اسم دیگه ای که روش میذارن) بطوریکه اون جسم رو بصورت 3بعدی نشون بده و دور جسم بچرخه درست مثل اون صحنه معروف فیلم ماتریکس باید از چه نرم افزاری استفاده کنم؟
    با تشکر
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط amirtofighi نمایش پست ها
    باسلام
    من نرم افزارهای زیادی دیدم که با اونا میتونیم عکسمون رو به پانوراما تبدیل کنیم ولی روش کارشون اینطوریه که باید ما یه جای مشخص بایستیم و حول 360 درجه بچرخیم و به تعداد کافی عکس بگیریم
    ولی میخواستم بدونم اگه بخوایم مثلا یه جسمی رو به صورت پانوراما نشون بدیم(یا هر اسم دیگه ای که روش میذارن) بطوریکه اون جسم رو بصورت 3بعدی نشون بده و دور جسم بچرخه درست مثل اون صحنه معروف فیلم ماتریکس باید از چه نرم افزاری استفاده کنم؟
    با تشکر
    ساده ترین نرم افزار Windows Movie Maker هست. با فوتوشاپ هم باید بشود انجام داد. کلا هر نرم افزاری که بتواند تعدادی فریم را پشت سر هم نمایش دهد.

نکته مهم این است که اگر سوژه متحرک باشد شما احتیاج به N دوربین دارید که با هم یا با فاصله زمانی کوتاه از هم ( دو نتیجه مختلف دارد ) شات بزنند. هر چقدر N بزرگتر باشد روانی و مدت زمان چرخش بیشتر می تواند باشد.
    ولی برای سوژه های ثابت با یک دوربین هم می توانید عمل کنید.
    mreza1001، Nima Sadigh، Arash Sh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

سلام

تا جاییکه من اطلاع دارم ( در مورد تهیه برخی مستند ها ) تصاویری که شما می فرمایید یا امثال آن ، مانند صحنه هایی که پریدن یک فرد را به صورت سه بعدی و از اطراف ( با پانوراما فرق دارد! ) نشان میدهد با استفاده از یک سری دوربین ، بین 12 تا 24 عدد معمولا، که به صورت حلقه در اطراف سوژه قرار دارد تهیه و سپس با روی هم گذاشتن تصاویر (align) آنها با کامپیوتر و نرافزار های خاص انجام میشود...!

البته اگر سوژه غیر متحرک باشد می توانید شما با دوربین حول آن حرکت کنید، که در این صورت هم بحث تثبیت کادر و ارتفاع و .. پیش می آید و احتیاج به سیستم های خاص تصویر برداری است!

شاد باشید و موفق...

* با آقای عبدل پناه خط رو خط شدیم!
    ویرایش توسط Arash Sh : Thursday 10 March 2011 در ساعت 22:32 دلیل: *
    Omid Araki، F.KamranNia، Nima Sadigh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5

مرسی از راهنماییتون ولی فکر کنم باید یه کم بیشتر توضیح بدم.
    فرض کنید میخوام یه پانورامای معمولی درست کنم. میام یه نقطه میایستم و مثلا حول 360 درجه 10 تا عکس میگیرم.
    بعد میدمش به نرم افزار و اون 10 تا عکس به پانوراما تبدیل میشه.
    ولی نکته اینجاست که پانورامای نهایی فیلم نیست بلکه یه فایل فلش هست که میتونم با اختیار خودم اونو به چپ یا راست و بالا و پایین بچرخونم . فیلم نیست که فقط نگاهش کنم.
    مثل همه پانوراماهایی که الان میبینید
    ولی چیزی که من میخوام اینه که فرض کنید یه سیب دارم. میخوام دورش بچرخم و مثلا 20 تا عکس ازش بگیرم. یعنی این 20 تا عکس سیب رو به طور کامل پوشش میده و فقط پیوسته نیست. حالا میخوام اونارو به هم بچسبونم تا مثل قبل اختیار حرکتش دست خودم باشه و فقط یه فیلم نباشه. مثلا فرض کنید همون صحنه فیلم ماتریکس رو بتونید مثل پانوراما بچرخوتید و خودتون اونو چپ و راست کنید.
    من نرم افزار این کار رو میخوام که نمیدونم اسمش چیه و از کجا پیدا کنم.
    فرق این با پانورامای معمولی اینه که تو پانوراما شما یک جا میایستادید و عکس میگیرید ولی الان شما باید بچرخید و نقطه عکس برداری ثابته.
    امیدوارم منظور خودمو رسونده باشم
    Omid Araki و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    10736

مرسی از راهنماییتون ولی فکر کنم باید یه کم بیشتر توضیح بدم.
    فرض کنید میخوام یه پانورامای معمولی درست کنم. میام یه نقطه میایستم و مثلا حول 360 درجه 10 تا عکس میگیرم.
    بعد میدمش به نرم افزار و اون 10 تا عکس به پانوراما تبدیل میشه.
    ولی نکته اینجاست که پانورامای نهایی فیلم نیست بلکه یه فایل فلش هست که میتونم با اختیار خودم اونو به چپ یا راست و بالا و پایین بچرخونم . فیلم نیست که فقط نگاهش کنم.
    مثل همه پانوراماهایی که الان میبینید
    ولی چیزی که من میخوام اینه که فرض کنید یه سیب دارم. میخوام دورش بچرخم و مثلا 20 تا عکس ازش بگیرم. یعنی این 20 تا عکس سیب رو به طور کامل پوشش میده و فقط پیوسته نیست. حالا میخوام اونارو به هم بچسبونم تا مثل قبل اختیار حرکتش دست خودم باشه و فقط یه فیلم نباشه. مثلا فرض کنید همون صحنه فیلم ماتریکس رو بتونید مثل پانوراما بچرخوتید و خودتون اونو چپ و راست کنید.
    من نرم افزار این کار رو میخوام که نمیدونم اسمش چیه و از کجا پیدا کنم.
    فرق این با پانورامای معمولی اینه که تو پانوراما شما یک جا میایستادید و عکس میگیرید ولی الان شما باید بچرخید و نقطه عکس برداری ثابته.
    امیدوارم منظور خودمو رسونده باشم
    خوب دوست عزیز ... اینی که الان توضیح دادید کجاش مثل فیلم ماتریکس بود؟
    F.KamranNia، Arash Sh و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5

خب بود دیگه
    من میخوام اون صحنه فیلم ماتریکس رو بجای اینکه روی نیو انجام بدم روی یه سیب انجام بدم
    ولی نمیخوام فیلم باشه بلکه یه فایل فلش یا هر فرمت دیگه ای باشه که اختیار حرکت دست خودم باشه مثل پانوراما
    ما دو نوع پانوراما داریم: یک نوع عکس طولانیه، که فقط عکسه مثل این
    naghshe-jahan-panorama-lin1kdoony.com.jpg
    و نوع دیگش یه برنامه یا فایل فلشه که شبیه سازی میکنه محیط رو برا شما مثل این
    http://3d01.dyndns.org/360/360_MEDIN...Hotelden_6.exe
    من میخوام نوع دوم رو بسازم ولی به اون روشی که گفتم یعنی به روش مخالف چیزی که میبینین. یعنی اینی که الان دیدین مثل این میمونه که شما یه جا وایستادین و دارین به اطراف نگاه میکنین ولی چیزی که من میخوام اینه که شما دور یه سیب بچرخین و اونو از تمام جهات نگاه کنییید.
    نمیدونم هنوز منظورم رو نتونستن برسونم؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    10736

خب بود دیگه
    من میخوام اون صحنه فیلم ماتریکس رو بجای اینکه روی نیو انجام بدم روی یه سیب انجام بدم
    ولی نمیخوام فیلم باشه بلکه یه فایل فلش یا هر فرمت دیگه ای باشه که اختیار حرکت دست خودم باشه مثل پانوراما
    من میخوام نوع دوم رو بسازم ولی به اون روشی که گفتم یعنی به روش مخالف چیزی که میبینین. یعنی اینی که الان دیدین مثل این میمونه که شما یه جا وایستادین و دارین به اطراف نگاه میکنین ولی چیزی که من میخوام اینه که شما دور یه سیب بچرخین و اونو از تمام جهات نگاه کنییید.
    منظور شما رو می فهمم دوست عزیز! اما شما از واژه های درستی استفاده نمی کنید. مسلما چیزی که شما می خواهید با چیزی که در آن فیلم دیدید متفاوت است.

فکر می کنم در نرم افزارهایی انیمیشن سازی مثل 3D MAX و ... باید دنبال چنین چیزی بگردید.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا behroozsa آواتار ها
    تشکر کرده
    51

خب بود دیگه

سلام
    فکر میکنم توی این سایت می تونین به نتایجی برسید.
    http://www.easypano.com
    http://www.easypano.com/modelweaver-gallery.html
    برنامه studuo 2010 احتمالا این قابلیت رو داره. توی صفحه اول سایت هم به این موضوع اشاره شده. (تصاویر فیل ها)
    ویرایش توسط behroozsa : Friday 11 March 2011 در ساعت 11:48 دلیل: لینک جدید
    amirtofighi و NetNegar تشکر می‌کنند.
    بهروز صلاحی

تشکر کرده
    5

خیلی ممنونم از راهنمایی شما دوستان
    فقط خواستم یه سوال دیگه هم بپرسم چون بحث پانوراما مطرح شد:
    من موقع عکس گرفتن برای پانورامای معمولی، وقتی به قسمتی میرسم که نور خورشید میتابه به دوریین(حالا یا نور مستقیم رو دوربینه یا اینکه مثلا یه درخت ایجاد سایه کرده ولی درخشش نور خورشید از پشت درخت کاملا مشخصه)، عکسی که گرفته میشه از لحاظ روشنایی با عکسهای دیگه کلی فرق میکنه. مثلا رنگ آسمون کلی با عکسهای قبلی فرق میکنه و وقتی عکسها رو به هم میچسبونم خیلی ضایه میشه!
    خواستم بدونم تنظیم دوربینمو چطور تنظیم کنم که روشنایی تصویر فرق نکنه؟ درضمن دوربین من cyber-shot w370 هستش
    خیلی ممنووووونم
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    منظور شما رو می فهمم دوست عزیز! اما شما از واژه های درستی استفاده نمی کنید. مسلما چیزی که شما می خواهید با چیزی که در آن فیلم دیدید متفاوت است.

فکر می کنم در نرم افزارهایی انیمیشن سازی مثل 3D MAX و ... باید دنبال چنین چیزی بگردید.
    خب من تو همون کامنت اول گفتم که اسمشو نمیدونم!
    نزدیک ترین چیزی که به ذهنم میرسید همون فیلم ماتریکس بود!
    ویرایش توسط amirtofighi : Friday 11 March 2011 در ساعت 19:16
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین