صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 87
Like Tree158تشکر

موضوع: انتخاب بین Canon 60D و Canon 600D

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

ببخشید به خاط آف تاپیک، یه سوالی برای من پیش اومده اینه که 600 دی تو ایران برای فروش موجود است؟ من هیجا قیمت و یا موجود بودنش رو ندیدم.
    journalist و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

نقل قول نوشته اصلی توسط akkass نمایش پست ها
    ممنون سیاوش جان،
    در سریعتر بودن 60d نسبت به 600d بحثی نیست، تنها مواردی که باعث تردید من بین این دو مدل شده زوم دیجیتال در مد فیلمبرداری و ریموت سینک فلش 600d است که شاید کمتر استفاده شود ولی قابل چشم پوشی هم نیست مثل سریعتر بودن 60d. برای همین کمی تصمیم‌گیری را مشکل می‌کند.

علت اینکه ابتدا لنزهای توکینا را انتخاب کردم بازخوردهای بسیار خوب استفاده کنندگان و کمتر در دسترس بودنشان در بازار ایران است.
    و گرنه 85-15 یا 135-18 کنون سایر گزینه‌هایی هستند که در نظر دارم.

چندان با عکاسی ناآشنا نیستم ولی حرفه‌ام هم نیست و این سومین dSLR ام خواهد بود.
    لنز کیت، 1.8 50 کنون و سیگما ذکر شده را دارم ولی چون در دسترس نیستند عملاً هیچ!
    سلام عذر میخوام من متوجه تجربه شما نبودم ...( البته سوالتون غلط انداز بود ) ... شما بررسی خیلی دقیقی کردید ... و مواردی که فرمودید کاملا صحیح است ... خوب تکلیف معلوم است اگر نیاز دارید بخرید و هیچ کس بهتر از شما نیازتان را نمیتواند تشخیص دهد .... لیست نیازهایی که دارید بنویسید و به ترتیب اولویت دوربینتان را انتخاب کنید ...
    من خودم هم وقتی میخواستم این دوربین 450 دی رو بگیرم یه مشکل مشابه خورده بودم بین 40 دی و 450 دی ... هی لیست ور بالا پایین میکردم هی میرفتم دوربین رو تو دستم میگرفتم هی به عکساشون نویزشون و ایزو و سرعت عکاسی و .... نگاه میکردم هی به جیبم نگاه میکردم وقتی هم که خریدم گاهی به خودم میگفتم عجب کار خوبی کردی گاهی خودمو فهش میدادم ولی راستش هیچ وقت با این دوربین به مشکل نخوردم و هیچ وقت این دوربین کم نیاورد و همیشه عالی بوده تازه هر روز یه چیز جدید تو این دوربین در میاد که من نمیدونستم و همچنان این داستان ادامه داره ...........
    محمد جان بعضی وقتها وقتی برخی دوستان را میبینم ( البته منظورم شما نیست ...) که به بررسی لیست بلند بالای دوربینها و تمامی جزئیات اون میپردازند و اینکه در این خصوص به شدت سخت گیری میکنند با خودم فکر میکنم که عکاسان قدیمی چطور عکاسی میکردند ؟؟ یه مقاله ای خونده بودم در خصوص ایزو ... در چند سال پیش که هنوز دیجیتال نیامده بود یک عکاس به اون یکی میگفت هی یه بار با اون فیلم ایزو 100 عکاسی نکنی ها عکسات نویز میندازه ... همه عکسات رو با فیلم ایزو 50 بگیر مگر اینکه مجبور باشی !!! اما حالا یه بنده خدایی که شاید درست نمیدونه ایزو چیه وقتی میخواد دوربین بخره میگه اوه اون دوربینه اصلا بدرد نمیخوره ایزوش فقط تا 12800 هست .. مسخره کردن خودشونو با اون دوربین ساختنشون
    خیلیا به عشق عکاسی میان تو این وادی ولی یهو اینگار یادشون میره میوفتن تو ابزار بازی لیست بازی و ...

اما در خصوص لنزهای توکینا ... این دو تا از تاپ ترین لنزهای توکینا هستن ( البته بر اساس ریویو ها ) البته پیشنهاد بهتر از نظر اپتیکی به جای 11-16 لنز 12-24 توکینا هست که خیلی معروفه و خیلی طرفدار داره ... لنز 50-135 هم که یکی از شاهکارهای توکینا هست ... اما لنزهای توکینا 2 تا مشکل دارند یکی بحث سرعت فوکوس هست و کلا کیفیت فوکوس و دیگری عدم وجود ضد لرزش و البته مطلب مهم دیگه اینه که گاهی لنزهای توکینا ( و تامرون و سیگما ) مشکل ناتوانی در فوکوس کردن دارن که به هر علتی هست تک و توک در لنزهایشون دیده میشه ... بنابراین تست قبل از خرید حتما باید انجام بشه ...
    محمد جان در هر حال در انتخاب لنز شما بایستی به 4 جنبه توجه داشته باشید که اولویتی که من در نظر دارم به شرح زیر هست :
    1- کیفیت اپتیک لنز و برخورد لنز با خطاهای اپتیکی
    2- کیفیت فوکوس گیری و سرعت آن
    3- ضد لرزش
    4- کیفیت ساخت بدنه و سیلینگ و ...
    البته این مطلب جهت انتخاب بین چند گزینه نزدیک به هم مطرح هست ... و دیاف و فاصله کانونی و قیمت رو در این لیست به همین جهت قرار ندادم.
    در هر حال امیدوارم کمکی بوده باشه ... موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز سیاوش جان لنز 18-55 یک لنز معمولی و بقولی کار راه اندازه، اینجوری شما نوشتین(لنز بسیار عالی و اپتیک عالی) یکی ندونه فکر میکنه از سری L هستشl (لطفا کمی در ارایه صحبتاتون وسواس به خرج دهید)

باید به دوست عزیزمون جناب Akkas بگم که اینجا اون ضرب المثله حکم میکنه ---< هرچی بیشتر پول بدی بیشتر آش میخوری، پس 18-55 فقط براتون در حد لنزیه که بتونید باهاش نیازهاتونو بشناسید، یعنی پیشنهاد بنده اینه که اگه دقیقا نمیدونید نیازتون چیه بهتره با همین لنز شروع کنید تا خودتون متوجه نیازهاتون بشید!!!

فکر میکنم دیگه دیگه خودتون میدونید چی میخواین با توجه به اینکه سومین DSLR تون هستش

موفق باشید......
    بله حق با شماست یک لنز با قیمت بسیار بسیار عالی و اپتیک بسیار خوب و فوکوس معمولی ضد لرزش عالی و بدنه ضعیف. ( که میشود از دید من یک لنز عالی ( با توجه به قیمت و رنج )و از دید شما معمولی ).
    البته هر کسی که کنون رو بشناسه میدونه 18-55 100 تومانی چیه و منظور از عالی چیه ... و با L اشتباه نمیگره...
    ارادتمند
    akkass، BraveKnight، mmazhar_55 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    65

دیروز مجدد هر دو دوربین را تست کردم ولی به هیچ صورت با اندازه و وزن 60D راحت نبودم و ارگونومی این بدنه مناسب فیزیک بنده نیست.
    روی کاغذ تفاوت اندازه و وزن کم است ولی در عمل 60D بطور محسوسی بزرگتر و سنگینتر است و با یک لنز 85-15 برای من زیاد خوشایند نیست.
    بررسی که روی عکسهای چند سال اخیر داشتم، موارد بسیار معدودی بود که از سرعت شاتر 1/4000 استفاده شده بود.
    با در نظر گرفتن همه موارد تصمیم به خرید 600D با لنز 85-15 شد.

با تشکر از همه دوستان
    journalist، BraveKnight و NetNegar تشکر می‌کنند.
    ₪ ??D?? ₪
    محمد

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

دیروز مجدد هر دو دوربین را تست کردم ولی به هیچ صورت با اندازه و وزن 60D راحت نبودم و ارگونومی این بدنه مناسب فیزیک بنده نیست.
    روی کاغذ تفاوت اندازه و وزن کم است ولی در عمل 60D بطور محسوسی بزرگتر و سنگینتر است و با یک لنز 85-15 برای من زیاد خوشایند نیست.
    بررسی که روی عکسهای چند سال اخیر داشتم، موارد بسیار معدودی بود که از سرعت شاتر 1/4000 استفاده شده بود.

با تشکر از همه دوستان
    تفاوت قیمت با 60D چقدر هست ؟آیا اینقدر زیاد هست که به عنوان یه امتیاز مثبت در خرید در نظر گرفته شود ؟(البته ممکنه از نظر سایر دوستانزیاد امتیاز مهمی نباشه )
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram555 نمایش پست ها
    تفاوت قیمت با 60D چقدر هست ؟آیا اینقدر زیاد هست که به عنوان یه امتیاز مثبت در خرید در نظر گرفته شود ؟(البته ممکنه از نظر سایر دوستانزیاد امتیاز مهمی نباشه )
    بنده به شخصه برای این دوربین ، ارزش خریدی نمی بینم . اینم دلیلم :
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...401#post205401
    مقایسه میان 550D و 60D رو معقول تر میدونم . ولی حال که بحث روی 600Dیه ، با توجه به قیمت 600D کفه ی ترازو به میزان بالایی به سوی 60D گرایش پیدا میکنه . در نهایت اگر تصمیم بر خرید 60Dیه ، پیشنهاد میکنم حتما نیم نگاهی هم به این بررسی داشته باشین :
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=14417
    BraveKnight و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    بنده به شخصه برای این دوربین ، ارزش خریدی نمی بینم . اینم دلیلم :
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...401#post205401
    مقایسه میان 550D و 60D رو معقول تر میدونم . ولی حال که بحث روی 600Dیه ، با توجه به قیمت 600D کفه ی ترازو به میزان بالایی به سوی 60D گرایش پیدا میکنه . در نهایت اگر تصمیم بر خرید 60Dیه ، پیشنهاد میکنم حتما نیم نگاهی هم به این بررسی داشته باشین :
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=14417
    فکر کنم تا زمانی که 550 داره تولید میشه و قیمت 60 دی هم همین هست که الان هست خرید 600 دی زیاد توجیهی نداشته باشه
    BraveKnight و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

با تشکر از همه دوستان
    با سلام

مگه 600D وارد بازار شده که شما تستش کردین؟؟؟

موفق باشید.......
    NetNegar تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

سلام دوستان بنده هم به شک افتادم و امروز تمام سایت های فروش تجهیزات عکاسی رو جست وجو کردم ولی خبری از قیمت 600d نبود !
    اگه وارد بازار شده و قیمتش مشخص شده لطفا اعلام مکنید
    با تشکر
    NetNegar تشکر می‌کند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر همراه
    تشکر کرده
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام

مگه 600D وارد بازار شده که شما تستش کردین؟؟؟

موفق باشید.......

بنده ایران نیستم.
    حدود سه هفته ای هست وارد بازار شده به قیمت 850 دلار برای بدنه که از قیمت رسمی 799 دلار کمی بالاتر است.
    که نسبت به قیمت روز اول 1050 دلار افت کرده.

یکی دیگر از برتری های این مدل، صفحه نمایش چرخان است.
    Walkman و NetNegar تشکر می‌کنند.
    ₪ ??D?? ₪
    محمد

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

سلام بر دوستان عزیز. من می خواهم اولین دوربین SLR تجربه کنم. البته دوربین قبیلم Canon SX1 بود که با فوکوسش خیلی مشکل داشتم. علافه ی اصلیم در عکاسی portrait و Off Camera Flash photography است. تجهیزات خوبی هم دارم. فلاش 430EXII و Nissin DI466 و چترهای مختلفو دارم ولی slr ندارم. با توجه به قابلیت cross type AF در 9 نقطه در دوربین 60D این دوربین را پیشنهاد می کنید یا 600D را بخرم و اختلاف قیمت ( 250 تومان) را صرف خرید لنز کنم؟

صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین