صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 87
Like Tree158تشکر

موضوع: انتخاب بین Canon 60D و Canon 600D

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط drfarahnak نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز. من می خواهم اولین دوربین SLR تجربه کنم. البته دوربین قبیلم Canon SX1 بود که با فوکوسش خیلی مشکل داشتم. علافه ی اصلیم در عکاسی portrait و Off Camera Flash photography است. تجهیزات خوبی هم دارم. فلاش 430EXII و Nissin DI466 و چترهای مختلفو دارم ولی slr ندارم. با توجه به قابلیت cross type AF در 9 نقطه در دوربین 60D این دوربین را پیشنهاد می کنید یا 600D را بخرم و اختلاف قیمت ( 250 تومان) را صرف خرید لنز کنم؟
    برای پرتره که به سیستم فکوس خوبی نیاز ندارید. تو استودیو (فکر کنم بشه به تجهیزاتتون گفت استودیو) که با دیافراگم بسته عکاسی میشه با دست هم میشه فکوس کرد.
    خیلاها از نقطه فکوس مرکزی به تنهایی استفاده میکنن (مثلا خودم) که فکر میکنم از نظر دقت یکی باشه بین هر دو مدل. راستی این همه نقطه به چه دردی میخوره؟
    برای پرتره به لنز خاصی هم نیاز ندارید (به دلیل عکاسی در دیافراگم بسته). اگر به کیفیت عکس هم اهمیت زیادی میدهید یک 50 مم برای پرتره کفایت میکند. انشا الله در اینده یک 70-200 هم برای عکاسی outdoor تهیه کنید.
    برای کار شما عملکرد دو بدنه یکی است. نه به بدنه محکم نیاز دارید نه سیستم فکوس سریع و دقیق. اگر با وزن و اندازه 60دی (مثلا در بیرون و پیاده رویهای طولانی) مشکلی ندارید 60دی را انتخاب کنید.
    ویرایش توسط m.daneshpayeh : Monday 13 June 2011 در ساعت 18:21
    drfarahnak تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    برای پرتره که به سیستم فکوس خوبی نیاز ندارید. تو استودیو (فکر کنم بشه به تجهیزاتتون گفت استودیو) که با دیافراگم بسته عکاسی میشه با دست هم میشه فکوس کرد.
    خیلاها از نقطه فکوس مرکزی به تنهایی استفاده میکنن (مثلا خودم) که فکر میکنم از نظر دقت یکی باشه بین هر دو مدل. راستی این همه نقطه به چه دردی میخوره؟
    برای پرتره به لنز خاصی هم نیاز ندارید (به دلیل عکاسی در دیافراگم بسته). اگر به کیفیت عکس هم اهمیت زیادی میدهید یک 50 مم برای پرتره کفایت میکند. انشا الله در اینده یک 70-200 هم برای عکاسی outdoor تهیه کنید.
    برای کار شما عملکرد دو بدنه یکی است. نه به بدنه محکم نیاز دارید نه سیستم فکوس سریع و دقیق. اگر با وزن و اندازه 60دی (مثلا در بیرون و پیاده رویهای طولانی) مشکلی ندارید 60دی را انتخاب کنید.
    سلام. ممنون از راهنماییتون. من امکانات استدیو ندارم و یادم رفت بگم که مشکلم برای فوکوس در عکس های پرتره شب هستش. در خانه هم که عکاسی می کنم فلاش استدیویی و لامپ مدلینگ ندارم. دوستانی که عکاسی پرتره می کنند فرمودند لنز زیر 70 به درد این کار نمیخوره. معمولا در عکاسی پرتره از دیاف باز استفاده می شود تا سوژه از بک گراند جدا بشه (البته منظورم عکس های غیر استدیویی هستش)
    BraveKnight تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1982

سلام. ممنون از راهنماییتون. من امکانات استدیو ندارم و یادم رفت بگم که مشکلم برای فوکوس در عکس های پرتره شب هستش. در خانه هم که عکاسی می کنم فلاش استدیویی و لامپ مدلینگ ندارم. دوستانی که عکاسی پرتره می کنند فرمودند لنز زیر 70 به درد این کار نمیخوره. معمولا در عکاسی پرتره از دیاف باز استفاده می شود تا سوژه از بک گراند جدا بشه (البته منظورم عکس های غیر استدیویی هستش)
    بله دوستان درست گفتند. لنز 50 روی این بدنها بدلیل فول فریم نبودن میشه 50*1.6 میشه 80. دیافراگم بازی هم داره برای محو ضمینه. به همین دلیل این لنزو نام بردم. 50 1.4 گزینه خوبیه. نسخه 1.8 هم داره که ارزونتره من اون موقع ها که ارزونتر بود 130 خریدم اما فکوسش گیجه یکم. تو لایو ویو فکوس کند ولی دقیقی میده.
    drfarahnak تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    بله دوستان درست گفتند. لنز 50 روی این بدنها بدلیل فول فریم نبودن میشه 50*1.6 میشه 80. دیافراگم بازی هم داره برای محو ضمینه. به همین دلیل این لنزو نام بردم. 50 1.4 گزینه خوبیه. نسخه 1.8 هم داره که ارزونتره من اون موقع ها که ارزونتر بود 130 خریدم اما فکوسش گیجه یکم. تو لایو ویو فکوس کند ولی دقیقی میده.
    اگر 600D بگیرم می تونم به بودجه خرید لنز و تجهیزات اضافه 250 تومان اضافه کنم آیا 60D ارجحیت خاصی داره ( در زمینه عکس برداری در نور کم، پرتره، و غلط مصطلح استروبیست!!!)؟
    Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1982

نه دوست عزیز در مواردی که گفتید هر دو دوربین یکسان هستند. 60دی بدنه محکمتر، بزرگتر و خوشدستتری دارد. اما خروجی به دلیل یکی بودن سنسورها یکی است.
    این دو دوربین هردو امکان کنترل وایرلس فلاش را دارند. اگر تجهیزات رادیویی برای کنترل فلاشهایتان دارید 550دی هم گزینه مناسب و ارزانتر با همان کیفیت و کارایی 600دی است.
    در مورد کنترل وایرلس فلاش اطلاعاتی ندارم لطفا از دوستان مجرب کمک بگیرید.
    drfarahnak و Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    344

یک سوال دیگر این 9 نقطه cross type فوکوس که در 60D هستش و در 600D فقط در نقطه مرکزی فوکوس به این حالت عمل می کنه چی هستش؟ کاراییش چی هست؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

یک سوال دیگر این 9 نقطه cross type فوکوس که در 60D هستش و در 600D فقط در نقطه مرکزی فوکوس به این حالت عمل می کنه چی هستش؟ کاراییش چی هست؟
    Focus سریعتر، دقیقتر، و البته قدرت Focus در نور کم.
    Navid7h، M. Beyrami، drfarahnak و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

تشکر کرده
    344

یک سوال دیگر. در قسمت product tour سایت canon usa در حالت 360 درجه این دو دوربین را مقایسه کردم. ظاهرا دوربین 600D دارای مد عکاسی bulb نیست! درسته؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

یک سوال دیگر. در قسمت product tour سایت canon usa در حالت 360 درجه این دو دوربین را مقایسه کردم. ظاهرا دوربین 600D دارای مد عکاسی bulb نیست! درسته؟
    نه دوست عزيز هيچ دوربين SLR اي پيدا نخواهيد كرد كه مود bulb نداشته باشد.
    BraveKnight، Anoosh-Em، Amir Abdolpanah و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان
    از دوستی شنیدم 60D در ایزو های بالا عکسهای بهتری نسبت به 600D میگیره صحت داره؟
    BraveKnight تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین