صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 87
Like Tree158تشکر

موضوع: انتخاب بین Canon 60D و Canon 600D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    65

پیش فرض انتخاب بین Canon 60D و Canon 600D

سلام دوستان

بین این دو مدل کدام را پیشنهاد می‌دهید، با توجه به اینکه تفاوت قیمت کم و مشخصات فنی نزدیک دارند، انتخاب را کمی دشوار کرده است. با حدود 2000$ هزینه کرد (شامل لنز).

اگر هم پیشنهاد خاصی برای یک (یا دو) لنز walkaround دارید ممنون می‌شوم.
    تقریباً هر مدلی از هر برندی با قیمت جهانی قابل ابتیاع است.

BraveKnight، NetNegar، sky_dvb و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ₪ ??D?? ₪
    محمد

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

قطعا نظر سایر دوستان هم این خواهد بود که تا کاربری و علایق‌تون رو مشخص نکنید، نمیشه پیشنهاد مناسبی داشت... بخصوص در این مورد که دو بدنه مورد نظر شما در دو کلاس مختلف قرار دارن.
    akkass، lamagra، saeed2vfx و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

60d + 15-85
    akkass، BraveKnight، saeed2vfx و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمد شيخ‌الاسلامي

كاربر جديد amin1630 آواتار ها
    تشکر کرده
    6

بنظر من 60d ارگونومی بهتری داره و خوشدست تره و توی کلاس بالاتری نسبت به 600d قرار میگیره
    من خودم موقع خرید هم 60d و هم 600d و 7d رو بارها باهم مقایسه کردم و فکر میکنم بین این سه دوربین از هر لحاظ 60d خرید بصرفه تری خواهد بود.
    akkass، BraveKnight، NetNegar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط amin1630 نمایش پست ها
    بنظر من 60d ارگونومی بهتری داره و خوشدست تره و توی کلاس بالاتری نسبت به 600d قرار میگیره
    من خودم موقع خرید هم 60d و هم 600d و 7d رو بارها باهم مقایسه کردم و فکر میکنم بین این سه دوربین از هر لحاظ 60d خرید بصرفه تری خواهد بود.
    آقا سلام . امین جان چجوری 7D رو با 60Dمقایسه کردی ؟!!!!!!!!!!!!!
    و اما پاسخ به سوال اقای "عکاس" . شما ازون 2000 تا باید 150 تا 200 تومنو بابت فیلتر و وسایل جانبی کنار بزاری . با 1800 تای باقی مونده ، که به عبارتی 1950 تومن میشه ، 60d + 15-85 که احمد خان گفتن بهترین گزینه هست . البته کاش نیازتون رو گفته بودین تا در انتخاب لنز ، دقیق تر اساتید راهنماییتون می کردن .
    akkass، BraveKnight، hmirzaei و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    65

ممنون از همه دوستان،
    این دوربین و لنز قراره تا مدتی تنها ابزار عکاسی من باشد، برای همین انتخابی مد نظرم است که گستره زیادی را پوشش دهد. (عمومی)

15-85 انتخاب خوبی است.
    ولی لنزی مثل Tokina AT-X 535 PRO DX 50-135mm f/2.8 چطور انتخابی است بعلاوه Tokina AT-X 116 PRO DX AF 11-16mm F2.8 ؟
    با بدنه 600d؟
    BraveKnight، aidin594، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ₪ ??D?? ₪
    محمد

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط akkass نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستان،
    این دوربین و لنز قراره تا مدتی تنها ابزار عکاسی من باشد، برای همین انتخابی مد نظرم است که گستره زیادی را پوشش دهد. (عمومی)

15-85 انتخاب خوبی است.
    ولی لنزی مثل Tokina AT-X 535 PRO DX 50-135mm f/2.8 چطور انتخابی است بعلاوه Tokina AT-X 116 PRO DX AF 11-16mm F2.8 ؟
    با بدنه 600d؟
    در مورد لنز هایی که گفتی اگه اساتید راهنمایی کنن بهتره ولی در مورد بدنه ، 60D سریعتر از 600Dیه و امکانات عکاسیش بهتره . در واقع با توجه به قیمتِ نزدیکِ بدنه هاشون ، خرید 60D بسیار به صرفه تره . به نظر من60D رو با لنز 15-85 تهیه کنی بهتر بهت جواب میده .
    akkass، rima215، BraveKnight و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

برخلاف نظردوستان باید بگم این دو دوربین تفاوت مهمی با هم ندارند به جز اندام بزرگتر 60d ... مگر اینکه خیلی تخصصی و حرفه ای به عکاسی نگاه کنید که اگر اینطوری بود حتما نیاز های دقیق خودتون رو میشناختید و به هر قیمتی باشه 6 فریم در ثانیه در مقابل 3.7 و سرعت شاتر 1/8000 در مقابل 1/4000 و جزئیات دیگر رو ابتیاع میکردید... اگر این تفاوت قیمت چندان زیاد نیست خوب 60d بهتر است اما اگر تفاوت نسبتا زیاد است بطوری که میتوانید یک لنز متفاوت با آن هزینه بگیرید ... لنز را بگیرید و خودتان رادرگیر اسامی نکنید که هیچ چیز عاید شما و عکاسیتان نمیکند... ( نکته !!! : الان خرید 600 دی صلاح نیست چون تازه آمده کمی گران است میتوانید به 550 دی هم فکر کنید که تفاوت چندانی ندارد با 600 دی )
    من جسارتا لنز 18-55 کیت رو بسیار لنز عالی میبینم این لنز یه هدیه هست از طرف کنون از دستش ندید ... اپتیک عالی وکلیات لنز خیلی خوب است ... و تقریبا مفت در میاید... در خرید لنز به نظر من بروید سراغ دیاف بازها یا لنزهای واید و یا در حد توان تله هر کدام از اینها شما را با تجربیات جدیدی از عکاسی آشنا میکند ... 15-85 بسیار لنر خوبی است اما من فکرمیکنم کمی گران است ... با آن قیمت میتوانید یک لنز واید 10-20 sigma و یک دیاف باز بگیرید 50 1.4 canon و 18-55 را هم داشته باشید ...( البته اگر به 600 دی به جای 60 دی فکر میکنید .)
    در خصوص لنز داستان ادامه دارد لنزهای ماکرو و تله های کوتاه و بلند ... در هر حال به این مطلب توجه کنید که لنزها در خروجی عکس شما بسیار تاثیر گذار ترند تا بادیها .... و البته مهمترین عامل تاثیر گذار در عکس حتما میدانید هنر عکاسی شماست...
    akkass، شاهین اکبری، MehdiM و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    65

ممنون سیاوش جان،
    در سریعتر بودن 60d نسبت به 600d بحثی نیست، تنها مواردی که باعث تردید من بین این دو مدل شده زوم دیجیتال در مد فیلمبرداری و ریموت سینک فلش 600d است که شاید کمتر استفاده شود ولی قابل چشم پوشی هم نیست مثل سریعتر بودن 60d. برای همین کمی تصمیم‌گیری را مشکل می‌کند.

علت اینکه ابتدا لنزهای توکینا را انتخاب کردم بازخوردهای بسیار خوب استفاده کنندگان و کمتر در دسترس بودنشان در بازار ایران است.
    و گرنه 85-15 یا 135-18 کنون سایر گزینه‌هایی هستند که در نظر دارم.

چندان با عکاسی ناآشنا نیستم ولی حرفه‌ام هم نیست و این سومین dSLR ام خواهد بود.
    لنز کیت، 1.8 50 کنون و سیگما ذکر شده را دارم ولی چون در دسترس نیستند عملاً هیچ!
    journalist و NetNegar تشکر می‌کنند.
    ₪ ??D?? ₪
    محمد

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

با سلام
    دوست عزیز سیاوش جان لنز 18-55 یک لنز معمولی و بقولی کار راه اندازه، اینجوری شما نوشتین(لنز بسیار عالی و اپتیک عالی) یکی ندونه فکر میکنه از سری L هستشl (لطفا کمی در ارایه صحبتاتون وسواس به خرج دهید)

باید به دوست عزیزمون جناب Akkas بگم که اینجا اون ضرب المثله حکم میکنه ---< هرچی بیشتر پول بدی بیشتر آش میخوری، پس 18-55 فقط براتون در حد لنزیه که بتونید باهاش نیازهاتونو بشناسید، یعنی پیشنهاد بنده اینه که اگه دقیقا نمیدونید نیازتون چیه بهتره با همین لنز شروع کنید تا خودتون متوجه نیازهاتون بشید!!!

فکر میکنم دیگه دیگه خودتون میدونید چی میخواین با توجه به اینکه سومین DSLR تون هستش

موفق باشید......
    rima215، journalist، BraveKnight و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین