صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29
Like Tree88تشکر

موضوع: فوکوس کشی روی استدیکم؟؟

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

Question فوکوس کشی روی استدیکم؟؟

من یه مدل استدیکم میخوام برای کارم استفاده بکنم (هنوز از نزدیک ندیدم! فقط کاتالوگشو دیدم!!) ولی نمیدونم طریقه فوکوس کشی روی استدیکم چطوری هست؟؟
    این استدیکم دوتا بازو داره که با یه زانو به هم وصل شدن و در کل دوربین از فیلم بردار خیلی فاصله میگیره! و منطقاً فوکوس کشی با دست فیلم بردار امکانپذیر نیست... !
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    M. Beyrami و NetNegar تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    من یه مدل استدیکم میخوام برای کارم استفاده بکنم (هنوز از نزدیک ندیدم! فقط کاتالوگشو دیدم!!) ولی نمیدونم طریقه فوکوس کشی روی استدیکم چطوری هست؟؟
    این استدیکم دوتا بازو داره که با یه زانو به هم وصل شدن و در کل دوربین از فیلم بردار خیلی فاصله میگیره! و منطقاً فوکوس کشی با دست فیلم بردار امکانپذیر نیست... !
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

دوست عزیز
    جناب شهیاری
    سلام

اغلب پست های شما را دیده ام، با توجه به علاقه شما به فیلمبرداری با دوربین های DSLR
    آیا فیلم های آموزشی زیر را دیده اید؟

از F-Stop Academy

Learn Canon 5D Mark II Cinematography with Philip Bloom
    و Learn To Shoot Great Video With Your Canon 7D
    Babak Borhani، saeed2vfx و NetNegar تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    دوست عزیز
    جناب شهیاری
    سلام

اغلب پست های شما را دیده ام، با توجه به علاقه شما به فیلمبرداری با دوربین های DSLR
    آیا فیلم های آموزشی زیر را دیده اید؟

از F-Stop Academy

Learn Canon 5D Mark II Cinematography with Philip Bloom
    و Learn To Shoot Great Video With Your Canon 7D
    سلام از بنده هست!
    شهریاری هستم. (یک "ر" از آنچه شما فرمودید اضافه تر دارم)

خیر، ندیدم. با اینکه اینترنت کم سرعتی دارم ولی شدیداً به دنبال چنین مجموعه هایی هستم!!
    سعی میکنم به هر طریقی که شده پیداشون کنم.
    ممنونم از راهنماییتون.
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4532

الاحساب یکی از استاد مثل جناب برهانی که تجربه اینکارو دارند، یک جواب quick به بنده بدهند تا بعداً توی یک فرصت مناسب باید یکسری مطالب آموزشی در این رابطه مطالعه بکنم...

+ از این فاصله حتی نمیشه دکمه record فشار داد !!!
    NetNegar تشکر می‌کند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    الاحساب یکی از استاد مثل جناب برهانی که تجربه اینکارو دارند، یک جواب quick به بنده بدهند تا بعداً توی یک فرصت مناسب باید یکسری مطالب آموزشی در این رابطه مطالعه بکنم...

+ از این فاصله حتی نمیشه دکمه record فشار داد !!!
    سلام

شرمنده که اسم شما رو اشتباه نوشتم.:)

در مورد فیلمبرداری با دوربین های SLR اولین نکته مهم به نظرم توجه به این نکته است که طراحی بدنه و ارگونومی دوربین عکاسی برای عکاسی طراحی شده است. ( دو دست دوربین را میگیرند و به سر و گودی چشم تکیه داده میشود) حال آنکه اکثر دوربین های فیلمبرداری طراحی و ارگونومی متفاوتی دارند.

اکثر Device هایی که برای فیلمبرداری با DSLR ارائه شده اند برای بهتر کردن و راحت کردن کار فیلمبرداری با این دوربین های عکاسی است.

کلا در کارهای حرفه ای که دیده ام از فوکوس دستی استفاده میشود.

اما دو مشکل اصلی در فوکوس دستی برای کارهای حرفه ای با دوربین های DSLR وجود دارد.

1. اکثر لنزهای دوربین های عکاسی برای عکاسی طراحی شده اند و خیلی مناسب برای فردی که Focus Puller هست، نیستند. ( قطر آنها کم است و درجه بندی زیادی ندارند)

2. اگر با دست فوکوس انجام شود لرزش به صورت زیادی ثبت میشود.

برای حل کردن دو مشکل ذکر شده از چنین وسیله هایی استفاده میشود.

برای مطالعه بیشتر

کد:
    http://philipbloom.net/2010/01/09/two-very-different-follow-focus-systems-for-hd-dslrs/
    کلا وب سایت های و وبلاگ های آقایان Philip Bloom و Vincent Laforet را حتما مطالعه کنید.

یکی از کمپانی هایی که تجهیزات خاص برای فیلمبرداری با دوربین های DSLR تولید میکند Zacuto است که اگر به وب سایت آن نگاهی بیاندازید با این جور تجهیزات بیشتر آشنا میشوید.

شاد باشید و موفق

Daruosha، Kaveh Ghobadi، R.Asgari و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

سلام
    اولا من استاد نیستم و خیلی چیزهایی رو میدونم رو از مطالعه زیاد و چند ساله همین فروم و لینکهایی که داده یادگرفتم.

در استفاده از استدیکم مشکلات زیادی وجود دارد از جمله کوچکترین تغییری در نقطه تراز دوربین میتواند تنظیمات استدیکم را برهم بزند .و استدیکم از تعادل خارج شود.از جمله تغییر فوکوس که خود باعث جابجایی المان های داخلی لنز شده و خود بخود باعث برهم زدن نقطه ثقل خواهد شد. (بخصوص در DSLR که لنز های بزرگ و سنگینی دارد) در نتیجه سعی میشود تصاویری را که با استدیکم گرفته می شود فاصله سوژه اصلی تادوربین همواره ثابت نگه داشته شده تا حتی المقدور نیاز به اصلاح فوکوس نباشد.

و نیز استفاده از لنز واید (یا بخش واید لنز زوم ) و بستن حتی المقدور دیافراگم باعث خواهد شد که محدوده بسیار وسیعی از تصویر در پوشش فوکاس دوربین شما قرار بگیرد و اصولا نیاز به فوکوس کشی پیدا نکنید.(مثلا از یک متر تا بینهایت می تواند در محدوده فوکاس شما قرار بگیرد)

البته استدیکم های 15 میلیون به بالا ظاهرا موتور هایی دارند که میتوانند به موقع تغییر نقطه ثقل را تصحیح کنند .
    و نیز تا آنجا که میدونم آقای حامد صلاحی تجربه زیادتری در این زمینه دارند بهتر است از ایشان هم سوال کنید.

این هم یک نمونه که برای dslr هم جواب میدهد.
    http://www.camotionllc.com/
    M. Beyrami، saeed2vfx و NetNegar تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

شرمنده که اسم شما رو اشتباه نوشتم.:)

در مورد فیلمبرداری با دوربین های SLR اولین نکته مهم به نظرم توجه به این نکته است که طراحی بدنه و ارگونومی دوربین عکاسی برای عکاسی طراحی شده است. ( دو دست دوربین را میگیرند و به سر و گودی چشم تکیه داده میشود) حال آنکه اکثر دوربین های فیلمبرداری طراحی و ارگونومی متفاوتی دارند.
    سلام. خواهش میکنم.

دیشب بعد از خوندن پستتون شروع کردم به سرچ کردن و تنها وسیله مناسبی هم که پیدا کردم همین focus puller هست که اونم فقط روی سه پایه جواب میده! و فکر نمیکنم رو استدیکم کاردبردی داشته باشه. (از هیچی بهتره!)
    مجموعه آموزشی Learn To Shoot Great Video With Your Canon 7D را هم تا دقیقه 45 نگاه کردم ولی چیزی در رابطه با Steadicam درش نبود. (به نظر میرسه بیشتر میخواد امکانات 7D رو نشون بده!)

2. اگر با دست فوکوس انجام شود لرزش به صورت زیادی ثبت میشود.
    بخصوص اگر فاصله فوکوس زیاد باشد (مثلاً از روی یه جسمی که در فاصله یک متری قرار داره بخواید برید روی جمسی که در فاصله 80 متری قرار داره) مجبور میشید دوبار رینگ فوکوس رو حرکت بدید (یکبار مثلاً تا 40 متری ، یکبار هم از 40 تا 80) که نتیجه خیلی زشت میشه! :(
    خوبیه Focus Puller فقط همینه! + امکان درجه بندی.

آیا وسیله ای هم هست که بشه Record دوربین رو از دور (یک متری) فعال کرد؟

________________ ________________ ________________ ________________

تنها چاره ای که به ذهنم میرسه اینه که میزان aperture رو روی max بزارم که محدوده فوکوس بازتر بشه..
    و از اونجایی که من همیشه ISO رو روی 100 میزارم و بخاطر بعضی مسائل مجبورم سرعت شاتر رو 125 به بالا بزارم.. با این شرایط فقط میتونم از خورشید فیلم برداری کنم !!!!!!!!

تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    سلام
    اولا من استاد نیستم و خیلی چیزهایی رو میدونم رو از مطالعه زیاد و چند ساله همین فروم و لینکهایی که داده یادگرفتم.

در استفاده از استدیکم مشکلات زیادی وجود دارد از جمله کوچکترین تغییری در نقطه تراز دوربین میتواند تنظیمات استدیکم را برهم بزند .و استدیکم از تعادل خارج شود.از جمله تغییر فوکوس که خود باعث جابجایی المان های داخلی لنز شده و خود بخود باعث برهم زدن نقطه ثقل خواهد شد. (بخصوص در DSLR که لنز های بزرگ و سنگینی دارد) در نتیجه سعی میشود تصاویری را که با استدیکم گرفته می شود فاصله سوژه اصلی تادوربین همواره ثابت نگه داشته شده تا حتی المقدور نیاز به اصلاح فوکوس نباشد.

و نیز استفاده از لنز واید (یا بخش واید لنز زوم ) و بستن حتی المقدور دیافراگم باعث خواهد شد که محدوده بسیار وسیعی از تصویر در پوشش فوکاس دوربین شما قرار بگیرد و اصولا نیاز به فوکوس کشی پیدا نکنید.(مثلا از یک متر تا بینهایت می تواند در محدوده فوکاس شما قرار بگیرد)

البته استدیکم های 15 میلیون به بالا ظاهرا موتور هایی دارند که میتوانند به موقع تغییر نقطه ثقل را تصحیح کنند .
    و نیز تا آنجا که میدونم آقای حامد صلاحی تجربه زیادتری در این زمینه دارند بهتر است از ایشان هم سوال کنید.

این هم یک نمونه که برای dslr هم جواب میدهد.
    http://www.camotionllc.com/
    "هندی من" که اصلاً نتونستم گیر بیارم (هرچند فکر نمیکنم در مورد قضیه فوکوس چندان تفاوتی با استدیکم بکنه) ولی استدیکم خوبی قراره استفاده بکنیم.. (قیمتش فکر میکنم حدود 2.5 میلیون تومن باشه)
    در مورد نقطه تراز هم ای کاش بیشتر توضیح میدادید.. فردا قراره از نزدیک این جناب استدیکم رو زیارتشون کنیم.. امیدوارم خیلی خیت نکنم! :D

من هر چیزی رو توی تدوین میتونم اصلاح بکنم، الا این قضیه فوکوس :(
    ویرایش توسط saeed2vfx : Friday 25 March 2011 در ساعت 12:03
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4532

اینم چیز جالبیه.
    http://jag35.com/new/products/jag35-...w-focus-system
    همون focus puller هست ولی موتور داره.
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4532

اینم از جناب استدیکم خان :
    IMG_3313_low.jpg
    (بابت کیفیت بد عکس عذر میخوام!)

اون قسمتی که روی بدنم بسته شده خیلی شل بود و هرچی هم از صاحبش پرسیدم چیزی نمیدونست!! کلاً بازوهاش زیادی شل بود و خیلی بازی میکرد.. نمیدونم مشکل از من بود یا خودش مشکل داشت!؟

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین