صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29
Like Tree88تشکر

موضوع: فوکوس کشی روی استدیکم؟؟

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    خوب اصولا داستان خیلی فرق کرد!
    باید همون اول میگفتم ولی میخواستم با سکرت نگه داشتن موضوع ، جذابیت کارم رو بیشتر کنم.
    البته اینقدر صحنه های خلاق دیگه ای توی کارم هست که اصلاً این پلان به چشم نمیاد! ولی برام خیلی مهم بود که به همین شکل ضبط بشه.

نمی دانم صحنه ابتدایی و تیتراژ فیلم 21 رو دیدید یا خیر.آنقدر حرکت دوربین جذاب است و محو آن می شوید که ممکن است شخصیت اصلی داستان را اصلا نبینید!
    خیر. فرصت تماشای سریال های تلوزیونی را ندارم.
    آخرین سریالی که دیدم، هرکول پوآرو بود!

خلاقیت بسیار بالای Russell Carpenter بزرگ ( کسی که کارهایی مثل تایتانیک رو در کارنامه داره ) باعث شده شما به اون جذابیت بصری برسید.

http://www.imdb.com/name/nm0005665/

در نگاه اول محال است حدس بزنید چند دوربین و با چند برداشت آن صحنه ساخته شده است!اما وقتی پشت صحنه را ببینید متوجه خواهید شد که بیش از 5 دوربین و کرین و ... برای آن استفاده شده است.اما آنقدر جذاب و روان است که نمی توان آن را باور کرد.

http://www.imdb.com/title/tt0478087/

برای اینچنین صحنه هایی یقینا نیازمند حداقل دو دوربین ( که با هم بسیار سینک باشند ) هستید.

انشالله که نتیجه خوب باشد.بعد از اجرا اگر امکان داشت فایل را حتما برایم ارسال کنید.
    خدمت جناب جیمز کامرون که ارادت خاصی دارم!! ولی این آقایی که میفرماید رو نمیشناسم. (کلاً دو سالی هست که از فیلم و سینما (به عنوان تماشاچی) فاصله زیادی گرفتم)
    گمان نمیکنم امکان تهیه دو دوربین (از یک برند و یک مدل) را داشته باشم/باشیم، ممکن هست با همون دوربین، دو برداشت بگیرم. (من اینطور تصمیم گیری هارو به سر صحنه واگذار میکنم. البته میدونم که اشتباه هم هست!!!)
    بخاطر اینکه حدوداً 60% از کار، کروماکی و سه بعدی هست (همون 40% هم کلی اصلاح رنگ و ... نیاز داره) ، اگر فوتیج ها خوب گرفته بشه، دستم توی کار خیلی باز هست ولی ممکنه تدوینش بیش از 3 ماه طول بکشه.
    ممنونم از لطفتون.. انشاالله که در شبکه های [...] پخش میشود ولی اگر زودتر هم خواستید ببینید، سعی میکنم روی یکی از آپلود سنتر ها براتون آپلودش کنم.
    Kaveh Ghobadi و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نه بابا سریال کدومه!فیلم 21 یکی از بهترین فیلم های سینمایی هالیوود است با بازی استاد کوین اسپیسی ( این کوین اسپیسی ابعاد نا شناخته ای در بازی اش دارد که منتقدان سینما دهه آینده را از آن ایشان می دانند )

و بعد اینکه شما که به کار فیلم و سینما و کارگردانی و کلیپ و ... علاقه دارید یقینا باید 80% وقت تان را صرف دیدن تازه های سینما و ... کنید.در عجبم چطور 2 سال است از سینما دور هستید.حداقل اطلاعات شما 2 سال از روز دنیا فاصله گرفته است.

توصیه می کنم کارهای شاخص سینمایی را دنبال کنید چرا که خود یک کلاس بزرگ آموزشی است.

مثلا صحنه ای در اواسط فیلم Inception استاد کریستوفر نولان بزرگ که در هتل است.برای ساخت آن مجبور شده اند که از تجهیزات ناسا ( میدان گریز از مرکزی ) به همراه چندین دوربین استفاده کنند تا آن حرکات را فیلمبرداری کنند.

پی نوشت...
    فیلم Inception یکی از بهترین ساخته های سال 2010 است و سریال تلویزیونی نیست.
    Babak Borhani، d@nial، MehdiM و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

مثلا صحنه ای در اواسط فیلم Inception استاد کریستوفر نولان بزرگ که در هتل است.برای ساخت آن مجبور شده اند که از تجهیزات ناسا ( میدان گریز از مرکزی ) به همراه چندین دوربین استفاده کنند تا آن حرکات را فیلمبرداری کنند.
    سلام
    کاوه جان بدجور دنبال پشت صحنه این فیلمم اگه سراغ داشتی خبر بدی خیلی ممنون میشم.
    واقعا اسکار جلوه های ویژه امسال حقش بود.
    (یه ماه بود داشتم فکر میکردم اون صحنه هتل رو چطور گرفتن !!)
    (عذر میخوام خیلی آف تاپیک شد فکر کنم صلاح باشه منتقلش کنید جای دیگه)
    Kaveh Ghobadi، MehdiM، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

نه بابا سریال کدومه!فیلم 21 یکی از بهترین فیلم های سینمایی هالیوود است با بازی استاد کوین اسپیسی ( این کوین اسپیسی ابعاد نا شناخته ای در بازی اش دارد که منتقدان سینما دهه آینده را از آن ایشان می دانند )
    عذر میخوام! بخاطر شباهت اسمی که این فیلم با سریال 24 دارد (که خیلی دوست داشتم حداقل یک قسمتش را نگاه کنم!!! ولی هنوز فرصت نکردم) این اشتباه را کردم.

و بعد اینکه شما که به کار فیلم و سینما و کارگردانی و کلیپ و ... علاقه دارید یقینا باید 80% وقت تان را صرف دیدن تازه های سینما و ... کنید.در عجبم چطور 2 سال است از سینما دور هستید.حداقل اطلاعات شما 2 سال از روز دنیا فاصله گرفته است.

توصیه می کنم کارهای شاخص سینمایی را دنبال کنید چرا که خود یک کلاس بزرگ آموزشی است.

مقدمه : این قسمت از نوشته هامو که در ادامه میخونید، تابحال جایی عنوان نکردم ولی صحبت های دوستانه ای که در این تاپیک صورت گرفته و بخاطر رفع بعضی ابهامات مجبور به گفتنشون هستم..
    من حدوداً سه سال پیش تصمیم گرفتم بخاطر برخی مسائل و مشکلات و همینطور علایق شخصیم از حرفه اصلیم که انیمیشن سازی بود ، به حرفه فیلم سازی (بخوانید کارگردانی موزیک ویدیو) تغییر شغل بدم. در اون زمان اسامی مثل "بوشهری" ، "وکیلی" ، ... یا اصلاً کاری نساخته بودند یا در ابتدای کارشون بودند و تصور من این بود که با کمترین امکانات (همون دوربین fujifilmمم) میتونم تجربه های اولیه ام رو کسب کنم و بعد از گذشت یک سال بتونم تجهیزاتم رو به بالاترین حد ارتقاع بدم و در سطح کیفی بالاتری (مطمئناً خیلی بالاتر از چیزی که الان همین آقایون دارن کار میکنن) کار کنم ... ولی ... یک سرطان به اسم "خدمت سربازی" توی زندگیم سبز شد و باعث شد من در همون حدی که بودم، بمونم (و حتی بخاطر دسترسی نداشتن به وسایل ارتباط جمعی و فشارهای روانی و ... باعث پسرفتمم شد) ولی این آقایون با سرعت زیادی پیش برن و به جایی برسن که الآن همه جا به عنوان یک معیار کیفی از اسمشون استفاده میشه!!!!!!!
    تا قبل از بوجود آمدن اون سرطان، به جرات میتونم بگم که من یک دایره المعارف فیلم و سینما و انیمیشن بودم!

شاید با خوندن این حرفا فکر کنید که الآن به چشم حسادت به پیشرفت های این آقایون نگاه میکنم.. منم تکذیب نمیکنم! ولی خدا گواهه بیش از اینکه برای گذشته خودم افسوس بخورم، از پیشرفت این آقایون شاد هستم و از اینکه فضای رقابتی بوجود اومده و من هم باید بیشتر تلاش بکنم ، خوشحالم! و از دیدن کارهاشون لذت میبرم..
    از پیگیری ها و راهنمایی های صمیمانه شما هم ممنونم و امیدوارم بتونم به طریقی جبران بکنم. :)
    Kaveh Ghobadi، M. Beyrami و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    سلام
    کاوه جان بدجور دنبال پشت صحنه این فیلمم اگه سراغ داشتی خبر بدی خیلی ممنون میشم.
    واقعا اسکار جلوه های ویژه امسال حقش بود.
    (یه ماه بود داشتم فکر میکردم اون صحنه هتل رو چطور گرفتن !!)
    (عذر میخوام خیلی آف تاپیک شد فکر کنم صلاح باشه منتقلش کنید جای دیگه)

نه بابا مربوط به بحثه !

والله من که شیفته آن صحنه بودم و هستم.بسیار دقیق و زیبا بود.

اصولا استاد نولان خوراک اش در خماری گذاشتن منتقدان است!

من خیلی دنبال پشت صحنه ای چیزی بودم.اما یافت نشد.

فقط مجبور شدم نقد های مجله نیویورکر و هالیود ریپوتر را مطالعه کنم.

http://www.hollywoodreporter.com/rev...m-review-29792

از آن صحنه های بسیار عالی و کمیاب در سینما است.از آن حرکت هایی که چند سال بعد دایما تکرار خواهند شد ( چیزی مثل ماتریکس و گردش های 22 دوربین به دور سوژه )

@ سعید

انشالله که شما هم به سرعت پیشرفت کنید و عقب افتادن شما باعث حرکت سریع تر بشه.

والله از این اسمی که گفتید بنده هیچ کدام را نمی شناسم.فقط یکی از دوستان هست ( بنام کامبیز اخباری عزیز ) که آشنایی دیرین با هم داریم و اتفاقا از بچه های همین فروم بود و از همین جا پیشرفت کرد و توانست اطلاعات خودش را به روز نگهدارد و می توانید بحث های ایشان را در همین فروم ببینید و خدا را شکر انسان بسیار با استعداد ( و با روابط عمومی قوی ) بوده و شنیده ام جدیدا خیلی کارهای خوبی انجام می دهد ( یک گروهی به اسم 25 یا 26 که یک خانم و آقا هستند و من زیاد دنبال نکرده و نمی دانم ) مثل اینکه تمام کارهای این عزیزان را کامبیز جان انجام می دهد.

راستی کامبیز مدت ها است پیدایش نیست! فقط هر از گاهی سرکی می کشد و چراغ خاموش می رود!

سعید جان شما بعدا چراغ خاموش نیایی و بروی!!!!!

http://www.akkasee.com/forum/member.php?u=1229
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Tuesday 29 March 2011 در ساعت 17:25
    Babak Borhani، MehdiM، Navid7h و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    دوست عزیز
    جناب شهیاری
    سلام

اغلب پست های شما را دیده ام، با توجه به علاقه شما به فیلمبرداری با دوربین های DSLR
    آیا فیلم های آموزشی زیر را دیده اید؟

از F-Stop Academy

Learn Canon 5D Mark II Cinematography with Philip Bloom
    و Learn To Shoot Great Video With Your Canon 7D
    دوست عزیز ، این فیلم ها رو از کجا میشه تهیه کرد؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

با سلام خدمت دوستان عزیز ، اگر چنانچه کسی سوالی راجع به استدی کم داشت بنده در حد اطلاعات خودم می تونم در خدمت باشم ، با توجه به اینکه کاربر دائمی استدی کم هستم شاید بتونم برای دوستان در حد آموخته های خودم مفید باشم .

با سپاس از مدیر سایت
    ویرایش توسط pixel studio : Wednesday 19 November 2014 در ساعت 17:00

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط pixel studio نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز ، اگر چنانچه کسی سوالی راجع به استدی کم داشت بنده در حد اطلاعات خودم می تونم در خدمت باشد ، با توجه به اینکه کاربر دائمی استدی کم هستم شاید بتونم برای دوستان در حد آموخته های خودم مفید باشم .
    در ضمن دوستان می تونن برای تهیه انواع استدی کم به لینک زیر مراجعه کنن
    با سپاس از مدیر سایت
    شما در حال نقض قوانین فروم هستید!
    لطفا پست را اصلاح کنید
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    شما در حال نقض قوانین فروم هستید!
    لطفا پست را اصلاح کنید
    بله صحیح می فرمائید . الان اصلاح می کنم ( قوانین فروم رو تا آخر نخونده بودم ) با سپاس از حساسیت شما
    msh2200 تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3