صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
Like Tree120تشکر

موضوع: لنز 15-85 یا 17-40؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

پیش فرض لنز 15-85 یا 17-40؟

سلام دوستان عزیز
    من نمیدونم این تاپیک هست یا نه؟(اگه هست بفرمایید تا حذفش کنم)
    من بین دو تا لنز گیر کردم
    15-85 یا 17-40؟
    نمیدونم کودوم یکی بهتره؟
    بادی من هم canon 50D هست
    راستی اگه پیشنهاد بهتری تو این رنج دارین لطف کنید بفرمایید
    ممنون
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا eureka204 آواتار ها
    تشکر کرده
    143

15-85 و 55-17 بهترین لنز های سری EF-S هستند
    لرزشگیر بسیار موثر و سرعت فوکوس بالا

از لحاظ رزولوشن 85-15 و 40-17 ، هردو در یک سطح قرار دارند ( 85-15 از عدسی هایی تشکیل شده که با عدسی های سری L برابری می کنه )
    از لحاظ ویگنت و خطای اعوجاج در تصاویر ، 40-17 بهتره
    از لحاظ ترکیب رنگ (Saturation) لنز های سری ال در سطح بهتری قرار دارند

معمولا در چنین شرایطی گفته می شود که اگر در آینده قصد کوچ به FF دارید مدل EF را انتخاب کنید

ولی به این نکته هم توجه داشته باشید که این تنها یک آینده نگری نیست.. چرا که شما زمانی که از یک لنز EF در بدنه کراپ استفاده می کنید ، ناحیه موثر لنز ، 60 درصد دایره آن خواهد بود که بهترین بخش عدسی های لنز را در بر می گیرد. ( به همین دلیل است که Distortion و Vignette اثرات کمتری در 40-17 ایجاد می کند و بخصوص شارپنس در حاشیه بهتر می شود )

وجود IS در یک لنز ، بخصوص در 85-15 که بسیار موثر به نظر می آید ، به شما اجازه می دهد تا در شرایط نوری بسیار حساس ، حتی بر روی دست عکسبرداری نمایید و اصلا قابل چشم پوشی نیست.

نکته ای که بایستی در این مقایسه لحاظ شود کاربرد شما هم هست ..
    بعضی ها همین 2 میلی متر اختلاف Wideness رو هم ملاک مقایسه قرار می دهند و ثابت بودن F در 40-17 را فراموش می کنند.
    هر چند با توجه بیشتر به MTF ها ، متوجه می شوید که حداکثر شارپنس در این لنز ، در F 5-5.6 بدست می آید.

نکته بعد هم رنج بیشتر 85-15 هست که بر روی کراپ یک زوم 135 م م بدست می دهد.

بر اساس تجربه شخصی و لحاظ کردن تمام نکاتی که عرض کردم ، در صورتیکه در آینده ی نزدیک قصد کوچ به FF را ندارید ، 85-15 را انتخاب کنید.
    Babak Borhani، R.Asgari، M.Mobin و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجید بیـ آزاران | 500px.com - Flickr

7D | 10-18 | 35 f2 | 85 f1.8

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اصولاً یکی از ایرادات سنتی فروم ما این است که هرازگاهی یک لنز را آنقدر بالا می برند که برای برخی دوستان سردرگمی ایجاد می کند. 85-15 یکی از همان لنز ها است.

شما نسبت به قیمت حساب کنید چندان شاهکاری نیست. از نظر من این لنز رندرینگ مناسبی ندارد. و با 40-17 قابل مقایسه نیست. کنتراستش هم کمی نیاز به اصلاح دارد. باز بودن اف در انتها رنج که لنز های با اف غیر ثابت از محرومند نکته بسیار دلچسبی است که هر بار که بهش نیاز پیدا کنید به چشم می آید و قابل چشم پوشی نیست.

اگر مشکل مالی ندارید در خرید 40-17 شک نکنید . 50دی بدنه ماندگاری برایتان نیست. اما لنز همیشه می ماند.
    Amateur، Maysam.P، hmirzaei و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    143

فوکوس سریع در نور کم ( حتی در مقایسه با 70-24 - تجربه شخصی ) ، IS موثر و ارائه رنج واید خوب ، ویژگی های 85-15 هست که باعث بالا رفتن رتبه این لنز می شود
    persian.boy، pordel1371@yaho، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

85-15 رنجی بیشتر از دوبرابر 40-17 دارد که مزیت بزرگی است اگرچه در ماگزیمم فاصله کانونی یک استاپ بسته تر از 40-17 میباشد که شاید قابل اغماض باشد. همچنین این لنز لرزشگیر موثر وفوکوس دقیقی و قیمت مناسبی دارد پس تا اینجا برد با 85-15 است . حال باید دید EF بودن 40-17 و L بودن آن (که شامل کیفیت بالاتر بدنه ،عدسی ها و سیلینگ عالی است) و همچنین اف ثابت چقدر برای شما ارزش دارد .
    در کل بنظرم نکته اصلی در انتخاب بین دو لنز فوق بسته به تصمیم شما برای کوچ به فول فرم در آینده دارد . واگر تصمیمی برای این کار ندارید 85-15 پیشنهاد من است .
    R.Asgari، Walkman، persian.boy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ahashemi آواتار ها
    تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط eureka204 نمایش پست ها
    فوکوس سریع در نور کم ( حتی در مقایسه با 70-24 - تجربه شخصی )
    منظورتون اینه که سرعت فوکوس 15-85 از 24-70 f2.8 ، سریعتره ؟؟؟!!! آخه چطور چنین چیزی ممکنه؟؟؟
    Kaveh Ghobadi، mreza1001، Walkman و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوستان سعی کنید در موارد فنی و تکنیکی بر تجربه شخصی استوار نباشید.گاهی یک سری تجارب عینی نیستند و قابل ارائه و قابل اعتماد.
    Maysam.P، mreza1001، M. Beyrami و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا ahashemi آواتار ها
    تشکر کرده
    49

شکی نیست که 15-85 لنز بسیار با ارزشیست . ولی مجموعه لنزهای f2.8L کانن شامل
    35-16
    70-24 و
    200-70 f2.8 (هر دو ورژن) به اعتقاد بسیاری ، به طور قطع بهترین لنزهای زوم کانن هستند .
    Walkman، pordel1371@yaho، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    143

نقل قول نوشته اصلی توسط ahashemi نمایش پست ها
    شکی نیست که 15-85 لنز بسیار با ارزشیست . ولی مجموعه لنزهای f2.8L کانن شامل
    35-16
    70-24 و
    200-70 f2.8 (هر دو ورژن) به اعتقاد بسیاری ، به طور قطع بهترین لنزهای زوم کانن هستند .

بنده هیچ گاه نگفتم 85-15 بهتر از این لنز هاییست که نام بردید ..

نقل قول نوشته اصلی توسط ahashemi نمایش پست ها
    منظورتون اینه که سرعت فوکوس 15-85 از 24-70 f2.8 ، سریعتره ؟؟؟!!! آخه چطور چنین چیزی ممکنه؟؟؟
    این چنین برتری غیر قابل باور نیست ..
    هفت سال تفاوت در تکنولوژی است .. ( فارغ از مقایسات و ارائه لیست ویژگی های هر دو )

حتما این مطلب را با دوستانی که حداقل یک بار این تست را انجام داده اند در میان بگذارید ، قطعا نظرشان مخالف بنده نخواهد بود. بخصوص در رنج 24 تا 50 ..
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    85-15 رنجی بیشتر از دوبرابر 40-17 دارد که مزیت بزرگی است اگرچه در ماگزیمم فاصله کانونی یک استاپ بسته تر از 40-17 میباشد که شاید قابل اغماض باشد. همچنین این لنز لرزشگیر موثر وفوکوس دقیقی و قیمت مناسبی دارد پس تا اینجا برد با 85-15 است . حال باید دید EF بودن 40-17 و L بودن آن (که شامل کیفیت بالاتر بدنه ،عدسی ها و سیلینگ عالی است) و همچنین اف ثابت چقدر برای شما ارزش دارد .
    در کل بنظرم نکته اصلی در انتخاب بین دو لنز فوق بسته به تصمیم شما برای کوچ به فول فرم در آینده دارد . واگر تصمیمی برای این کار ندارید 85-15 پیشنهاد من است .
    سلام

اگر بحث رنج را کنار بگذاریم (البته خود بنده روی بدنه کراپدار 15-85 را قطعاً به 17-40 برای تک لنز ترجیح می‌دهم) آن یک استاپ تفاوت دیافراگم گاهی به قیمت از دست رفتن سوژه تمام می‌شود و گاهی باید نویز را به ناگزیر قبول کرد.

دربارۀ بحث اینکه بعداً چه خواهید خرید موافق نیستم. هر موقع بدنه FF گرفتند با ضرر موجهی می‌توان لنز را فروخت و به هدف رسید. از الان به فکر آن داستان بودن یعنی محروم کردن خود و به نوعی تغییر در نیاز!

کلاً بنده اگر جای ایشون بودم 18-55 را محفوظ می‌داشتم تا خودم به مرور به نتیجه برسم کدام مناسب‌تر است.
    shabab، R.Asgari، M. Beyrami و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین