نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree22تشکر
  • 1 Post By M. Beyrami
  • 6 Post By OptiX
  • 3 Post By nalibre
  • 3 Post By Kaveh Ghobadi
  • 1 Post By M. Beyrami
  • 4 Post By Ali-B
  • 2 Post By Ali-B
  • 2 Post By persian.boy

موضوع: Sony DT 16-80 F3.5-4.5

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

پیش فرض Sony DT 16-80 F3.5-4.5

سلام
    دوستان اطاعاتی در مورد این لنز میخواستم.
    و این که خروجی این لنز + الفا 350 تا چند درصد با خروجی دی60 + 15-85 یا دی550 + 15-85اختلاف خواهد داشت؟
    سوال سخت یا شاید نادرستی باشه .. ولی چاره چیست؟
    پیشاپیش ممنون
    NetNegar تشکر می‌کند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

سلام

تست و بررسی این لنز را در سایت های زیر می توانید مطالعه کنید:

[LEFT]
    کد:
    http://www.photozone.de/sony-alpha-aps-c-lens-tests/141-zeiss-za-16-80mm-f35-45-dt--sony-alpha--review--test-report
    کد:
    http://www.kurtmunger.com/sony_carl_zeiss_16_80mm_lens_id98.html

من تجربه کار با هیچکدام از این لنز ها را ندارم ولی با توجه به ریویو ها به نطرم می رسد که خیلی تفاوتی با یکدیگر ندارند. البته بدنه سونی مورد اشاره شما یقینا کارایی کمتری نسبت به 550D و 60D دارد و تفاوت علی الخصوص در ایزوهای بالاتر از 400 قابل توجه خواهد بود. شاید بشود ترکیب آلفا 580 و زایس 80-16 را هم ارز ترکیب های کاننی مورد نظر شما دانست.

اگر مایل به حفظ بدنه فعلی هستید می توانید به گزینه های ارزان تری هم فکر کنید. مثلا سونی 105-16 و یا تامرون 50-17. اینها هم از لحاظ کیفیت تصویر تفاوت چندانی با 80-16 ندارند.

با تشکر
    nalibre، شاهین اکبری، aidin594 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

سلام
    خیلی بستگی به این دارد که چه کارایی از لنز برایتان مهم است. این لنز یکی از بهترین لنزهای سونی (با توجه به رنج 16-80) در APSC است. مشکل اصلیش (جدای از قیمت) دیاف نه چندان باز است که برای ایندور کمی مشکل است. اما از جهت شارپنس، کیفیت ساخت بدنه و سرعت و دقت فوکوس بسیار راضی کننده است. اگر برای عکاسی بیرونی به دنبال یک لنز با دامنه مناسب هستید معمولا بهتر از این گزینه ای پیدا نمی کنید.
    سونی 16-105 رو اصلا توصیه نمی کنم. اما 17-50 بسیار لنز خوبی است. در مقایسه با زایس تله کوتاهتری دارد که به عنوان تک لنز همراه مشکل ساز است. از طرف دیگر F2.8 دارد که در برخی موارد بسیار مهمتر از دامنه زوم لنز است. به هر حال به کاربرد و نیاز شما بستگی دارد.

راستی این تامرون را در ایران برای مانت سونی ندیده ام کجا و با چه قیمتی پیدا کرده اید؟
    OptiX، M. Beyrami و NetNegar تشکر می‌کنند.
    [CENTER][/CENTER]

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط 350 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اطاعاتی در مورد این لنز میخواستم.
    و این که خروجی این لنز + الفا 350 تا چند درصد با خروجی دی60 + 15-85 یا دی550 + 15-85اختلاف خواهد داشت؟
    سوال سخت یا شاید نادرستی باشه .. ولی چاره چیست؟
    پیشاپیش ممنون
    شما سوالات کلی و گاهی چند کلمه ای زیادی می پرسید که مثلا قیمت فلان چیست و یا این خوب است یا آن و ....

به نظرم برای رسیدن به هدف و اینکه بدون هدر دادن وقت خودتان به هدف مورد نظر برسید سعید کنید برای قیمت گرفتن به چند فروشگاه ( که ماشاالله شماره همگی در سایت هست ) زنگ بزنید.

برای مقایسه نیز به تاپیک های مشابه مراجعه کنید و در صورتی که تاپیک مورد نظر یافت نشد یک تاپیک جدید ایجاد کنید.
    M. Beyrami، M.R.Mir و NetNegar تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    شما سوالات کلی و گاهی چند کلمه ای زیادی می پرسید که مثلا قیمت فلان چیست و یا این خوب است یا آن و ....

به نظرم برای رسیدن به هدف و اینکه بدون هدر دادن وقت خودتان به هدف مورد نظر برسید سعید کنید برای قیمت گرفتن به چند فروشگاه ( که ماشاالله شماره همگی در سایت هست ) زنگ بزنید.

برای مقایسه نیز به تاپیک های مشابه مراجعه کنید و در صورتی که تاپیک مورد نظر یافت نشد یک تاپیک جدید ایجاد کنید.
    ممنون
    تاپیک مجزا برا این لنز زایس نبود فکر کردم ایجادش بد نباشه و بدرد بخوره..
    اگه مطالب دیگه ای در مورد این لنز هست هم یکجا جمع شه که دوستان دیگه سردرگم نشن
    و سوال خودم رو هم برا شروع همینجا پرسیدم
    NetNegar تشکر می‌کند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

من با لنز زایس 80-16 حدود 2 سال با بدنه آلفا 350 کار کردم. و الان لنز 85-16 نیکون هم روی D300s دارم. ولی زایس 80-16 در بیشتر موارد بهتره:
    1- در شارپنس زایس 80-16 کمی بهتر از نیکون 85-16 هست.
    2- در مورد بوکه نیکون 85-16 بهتره
    3- در مورد ویگنتینگ زایس 80-16 فوق العاده بهتر از نیکون 85-16 هست
    4- در مورد دیستورشن فرق چندانی ندارند
    5- در مورد مکانیک نیکون 85-16 بسیار بهتر از زایس 80-16 هست
    6- در اتو فوکوس نیکون 85-16 تقریبا بی صداست ولی زایس 80-16 کمی صدا داره
    7- سرعت فوکوس زایس 80-16 یک کم بیشتر و بهتر از نیکون 85-16 هست
    8- در مورد مقاومت در برابر گرد و غبار و آب زایس 80-16 خوبه ولی در مورد نیکون 85-16 هنوز نظری ندارم (از نظر سازنده هیچ کدوم از این دو لنز در برابر گرد و غبار و آب مقاوم نیست)
    9- حلقه فوکوس زایس 80-16 در هنگام اتو فوکوس از بیرون می چرخد که گاهی اعصاب خرد کن است ولی در نیکون 85-16 این طور نیست.

در کل من زایس 80-16 رو ترجیح می دم به نیکون 85-16

سوال دیگه ای بود در خدمتم.
    ویرایش توسط Ali-B : Sunday 3 July 2011 در ساعت 16:34
    nalibre، OptiX، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali-B نمایش پست ها
    من با لنز زایس 80-16 حدود 2 سال با بدنه آلفا 350 کار کردم. و الان لنز 85-16 نیکون هم روی D300s دارم. ولی زایس 80-16 در بیشتر موارد بهتره:
    8- در مورد مقاومت در برابر گرد و غبار و آب زایس 80-16 خوبه ولی در مورد نیکون 85-16 هنوز نظری ندارم (از نظر سازنده هیچ کدوم از این دو لنز در برابر گرد و غبار و آب مقاوم نیست)
    9- حلقه فوکوس زایس 80-16 در هنگام اتو فوکوس از بیرون می چرخد که گاهی اعصاب خرد کن است ولی در نیکون 85-16 این طور نیست.

مورد 9 رو تصحیح می کنم:
    حلقه فوکوس زایس 80-16 در هنگام اتو فوکوس از بیرون نمی چرخد. ولی در نیکون شما در مد اتو فوکوس هم می توانید حلقه فوکوس را بچرخانید و تغییر دهید، ولی در زایس 80-16 در اتو فوکوس نمی توانید و حلقه قفل است.
    hmirzaei و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali-B نمایش پست ها

درود

این پیام مربوط به مدت ها قبل است ولی برای آنکه شائبه ای برای بازدید کنندگان محترم در آینده پیش نیاید لازم است توضیحاتی به کامنت دوستمان اضافه کنم :

1- شارپنس این دو مدل تفاوت عمده ای ندارد ولی بر خلاف آنچه فرمودید نیکون اندکی شارپتر است .
    2- در خصوص بوکه ، 80-16 بهتر از 85-16 عمل می کند .
    3- اختلاف وینیت این دو مدل در حدی نیست که یکی را فوق العاده بهتر از دیگری قلمداد کنیم .
    5- در خصوص مکانیک دو لنز تفاوتی از سوی اینجانب دیده نمی شود ولی ریویوها عموما زایس را کمی بهتر ارزیابی می کنند .
    7- این مورد را نیز برعکس فرمودید .

پیام دوستمان دارای اشکالات زیادی است و متعجبم که چگونه تا کنون تصحیح نشده بود . از این موارد اگر بگذریم ، 80-16 لنز ارزشمندی است . اشکال اپتیکی عمده ای که دارد وجود اندکی CA است . فقدان SSM را نیز باید به کاستی های انگشت شمار این لنز افزود . ولی در باقی موارد نظیر شارپنس ، رنگ ها و کنتراست عالی است ... برخلاف 85-16 بوکه ی مناسبی نیز دارد . همچنین تا حدودی از کیفیت ساخت بهتری نسبت به همتای نیکونی برخوردار است . در خصوص انتخاب میان این دو لنز نیز با توجه به آنکه برتری شایانی نسبت به هم ندارند ، از دید من نمی توان یکی را بر دیگری ترجیح داد ؛ در واقع هر کدام در برند خود جزو بهترین ها هستند و کارکرد مشخصی دارند .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    farhad_k و viva_utopia تشکر می‌کنند.