صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 23 , از مجموع 23
Like Tree46تشکر

موضوع: کمک راجع به خرید لنز canon

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

[QUOTE=Walkman;209539]

پ.ن : لنز 15-85 یک لنز نرمال است

لنز نرمال فاصله کانونی 45 تا 50 (در معیار فول فریم و تقریبا 30-35 در دوربینهای کراپ دار ) دارد. فاصله کانونی های کمتر از این مقدار واید و بالاتر از آن تله نامگذاری شده.
    بنابراین لنز 85-15 ( معادل 136 - 24 در فول فریم) از واید تا تله رو پوششش میده و فقط واید یا فقط نرمال نیست.
    mahbod-razavi و NetNegar تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    122

[QUOTE=amir.g;209546]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها

پ.ن : لنز 15-85 یک لنز نرمال است

لنز نرمال فاصله کانونی 45 تا 50 (در معیار فول فریم و تقریبا 30-35 در دوربینهای کراپ دار ) دارد. فاصله کانونی های کمتر از این مقدار واید و بالاتر از آن تله نامگذاری شده.
    بنابراین لنز 85-15 ( معادل 136 - 24 در فول فریم) از واید تا تله رو پوششش میده و فقط واید یا فقط نرمال نیست.
    با عرض معذرت از اينكه در اين تاپيك نسبتا قديمي پست ميدم

با خوندن مطلب بالا كمي گيج شدم چون گفتيد : بنابراین لنز 85-15 ( معادل 136 - 24 در فول فریم) از واید تا تله رو پوششش میده

مگه فاصله كانوني اين لنز بر اساس فول فريم تعريف نشده؟ پس اين لنز روي فول قريم بايد همون 15-85 باشه و روي كراپ 24-136 يعني بر عكس اون چيزي كه گفتيد ! يا شايد من اشتباه متوجه شدم !

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط toolhelp نمایش پست ها

با عرض معذرت از اينكه در اين تاپيك نسبتا قديمي پست ميدم

با خوندن مطلب بالا كمي گيج شدم چون گفتيد : بنابراین لنز 85-15 ( معادل 136 - 24 در فول فریم) از واید تا تله رو پوششش میده

مگه فاصله كانوني اين لنز بر اساس فول فريم تعريف نشده؟ پس اين لنز روي فول قريم بايد همون 15-85 باشه و روي كراپ 24-136 يعني بر عكس اون چيزي كه گفتيد ! يا شايد من اشتباه متوجه شدم !
    سلام دوست عزیز

هر لنزی را ( چه EF چه EFS) اگر روی بدنه کراپدار ببندید، ضریب فاصله کانونی در آن ضرب میشود.

لنز Efs روی بدنه فول فریم کانن بسته نمیشود. اگر هم به هر ترتیبی و روشی بتوانید آنرا ببنیدید چون دایره تصویر کوچکتری دارد قسمت زیادی از کادر سیاه خواهد شد.
    toolhelp تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3