صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 54
Like Tree273تشکر

موضوع: نظرات و پیشنهادات در مورد قسمت نقد

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پس از گذشت حدود ۶ ماه از شروع این بخش و بررسی ۲۰ عکس، شاید موقع آن باشد که یک بازبینی کلی بر کارکرد این بخش داشته باشیم.
    بنابراین از دوستان علاقمند در بخش نقد عکس خواهش می‌کنم که پیشنهادات خود را برای بهبود این بخش ارائه فرمایند.
    merdax و Miri تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال M.Khalili آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    پس از گذشت حدود ۶ ماه از شروع این بخش و بررسی ۲۰ عکس، شاید موقع آن باشد که یک بازبینی کلی بر کارکرد این بخش داشته باشیم.
    بنابراین از دوستان علاقمند در بخش نقد عکس خواهش می‌کنم که پیشنهادات خود را برای بهبود این بخش ارائه فرمایند.
    درود

همکاری بیشتر اعضای با تجربه و پیشکسوت مثل مدیران یا اعضای فعال قدیمی در قسمت نقد عکس و به اشتراک گذاشتن عکس ها توسط همین عزیزان در فروم فرصت های بسیار بیشتری برای انتخاب و نقد و بررسی عکس را ایجاد می کند.

و همچنین انتخاب نقد برتر هر عکس از لحاظ رعایت نکات و اصول نقد و غیره...

با تشکر
    nmroshan، merdax، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد خلیلی

Cameras Don't take pictures......People do

تشکر کرده
    11580

در پیغام های خصوصی از چند نفر درخواست مشارکت کرده‌ام اما تاکنون کسی نپذیرفته است.
    حال به صورت عمومی اعلام می‌کنم هر کدام از دوستان که مایل هستند، عکسی را انتخاب کنند و بحث هفتگی را پیش برده و جمع بندی نمایند، با اینجانب تماس بگیرند.
    مطمئنم در بین اعضاء افراد صاحبنظری هستند که بهتر از بنده می‌توانند کارگردانی این بخش را بر عهده بگیرند.
    نعما م. روشن

كاربر فعال M.Khalili آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    در پیغام های خصوصی از چند نفر درخواست مشارکت کرده‌ام اما تاکنون کسی نپذیرفته است.
    حال به صورت عمومی اعلام می‌کنم هر کدام از دوستان که مایل هستند، عکسی را انتخاب کنند و بحث هفتگی را پیش برده و جمع بندی نمایند، با اینجانب تماس بگیرند.
    مطمئنم در بین اعضاء افراد صاحبنظری هستند که بهتر از بنده می‌توانند کارگردانی این بخش را بر عهده بگیرند.
    منظور من این نبود جناب روشن ، منظور من ارسال عکس توسط این عزیزان در قسمت عکس های شما بود(که جای خالی آن به شدت احساس می شود و خود معیاری است برای سنجش سایر عکس ها) که در این صورت دست جنابعالی برای انتخاب عکس برای قسمت نقد بازتر خواهد بود و همچنین شرکت در قسمت نقد عکس و نظر دادن به عکس ها به همراه جمع بندی نهایی شما سطح کیفی فعلی این تاپیک را افزایش خواهد داد.

من به شخصه با حضور و اداره این تاپیک توسط خود شما موافقم و اتفاقا بر آن اصرار دارم .

با تشکر
    nmroshan، merdax، شاهین اکبری و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد خلیلی

Cameras Don't take pictures......People do

كاربر همراه mehran_sh_t آواتار ها
    تشکر کرده
    481

فک کنم اگر نقدی بر نقد های نوشته شده هم صورت بگیره خوب باشه، مثلا اینکه فرض کنید چیزی که من نوشتم بهتر بود از کجا شروع می شد؟ چه روندی رو طی می کرد، کجاها نقص داشت و ... یا حتی لحن جمله ها!

و همچنین انتخاب نقد برتر هر عکس از لحاظ رعایت نکات و اصول نقد و غیره...
    Mehran Sheikholeslami

طراحی وبسایت : Mehran-SH.IR
    گالری

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

درود ...

من هم با صحبت های آقایان خلیلی و شیخ الاسلامی موافقم. انتخاب نقد نمونه، باعث جهت گیری سلیقه ها به سمت نقد کردن درست می شود. همین طور اشکالات یک نقد که می توانست بهتر باشد هم در هر هفته عنوان شود، کمک بسیار شایانی خواهد بود.

یک مورد دیگر هست که به نظرم می رسد و آن ایجاد تاپیکی مثلا در "نکاتی در دیدن عکس و نقد آن" ایجاد گردد. گاها در بین نقد های دوستان، دکتر روشن سوالاتی می پرسند یا مطالبی عنوان می کنند که کلی و کلیدی است و بحث هایی می شود که فرای عکس است. قرار دادن آن ها در تاپیکی جداگانه می تواند منبع قدرتمندی ایجاد کند.
    nmroshan، shabab، شاهین اکبری و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

من فکر میکنم اگر هر تاپیک نقد عکس رو یک سالن در نظر بگیریم، جای اعضای سرشناس، جای خالی صندلی های ردیف جلو هستند
    حای خالی کهنه کارهای این فروم در این تاپیک ها به شدت هرچه تمام تر توی ذوق میزنه
    و فکر میکنم نباید اینطور باشه
    همانطور که ما اعضای فروم و خود ماهیت فروم به کاربران کارکشته و کهنه کار خود میبالند، این عزیزان هم ای کاش در تاپیکها حضوری فعال داشته باشند اما تا حالا من شاهد این حضور نبودم
    شاید امثال جناب کاوه قبادی، فرهاد خان عزیز،آرش خان گرامی و بقیه افرادی که ما کاربران به دید و تجربه شان اعتمادی در حد چشمهای خودمون داریم اگر در مباحث شرکت کنند این بخش حتی به پیشرانه فروم هم تبدیل بشه
    ولی اگر چنین اتفاقی نیفته من بعید میدونم رونق بیشتری رو شاهد باشیم
    و این شدیدا روی کارایی کل این بخش و شاید حتی کل فروم اثر منفی داره
    ویرایش توسط merdax : Saturday 9 July 2011 در ساعت 12:03
    nmroshan، shabab، شاهین اکبری و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

با سلام

پيشنهاد :

1- بنظرم عكسي كه براي نقد انتخاب ميشه لازم نيست حتما از عكسهاي اعضاي فروم يا گالري باشد.
    2- از عكسهاي مشهور و يا عكسهايي كه نقدهاي خوب بر آنها نوشته شده است ميتوان استفاده كرد ضمن اينكه نقدهاي نوشته شده هم آورده شود.
    3- دوستاني كه در فروم دستي بر نقد دارند در مورد نقدهاي خوبي كه در مورد هر عكس نوشته ميشود نظر دهند .
    4- ميتوان مراحل مختلف يك نقد را براي دوستان توضيح داد(اينكار تا حدودي شده است) سپس از اعضا بخواهيد كه براي يك عكس خاص فقط آن مرحله از نقد را تمرين كنند.
    nmroshan، Rouzbeh Ehsani، mehran_sh_t و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    11580

منظور من ارسال عکس توسط این عزیزان در قسمت عکس های شما بود(که جای خالی آن به شدت احساس می شود و خود معیاری است برای سنجش سایر عکس ها) که در این صورت دست جنابعالی برای انتخاب عکس برای قسمت نقد بازتر خواهد بود و همچنین شرکت در قسمت نقد عکس و نظر دادن به عکس ها به همراه جمع بندی نهایی شما سطح کیفی فعلی این تاپیک را افزایش خواهد داد.

من به شخصه با حضور و اداره این تاپیک توسط خود شما موافقم و اتفاقا بر آن اصرار دارم .
    فکر می‌کنم این مرحله انتخاب و پیش بردن بحث‌ها نیز اگر توسط افراد مختلف انجام گردد، نوعی تکثر دیدگاه ایجاد می‌گردد چه در انتخاب عکس و چه در روش نقد و بررسی. و این می‌تواند مفید باشد.

همچنین انتخاب نقد برتر هر عکس از لحاظ رعایت نکات و اصول نقد و غیره...
    هر چند این پیشنهاد خوبی است اما گمان من این است که هنوز برای این مرحله زود است.\

یک مورد دیگر هست که به نظرم می رسد و آن ایجاد تاپیکی مثلا در "نکاتی در دیدن عکس و نقد آن" ایجاد گردد. گاها در بین نقد های دوستان، دکتر روشن سوالاتی می پرسند یا مطالبی عنوان می کنند که کلی و کلیدی است و بحث هایی می شود که فرای عکس است. قرار دادن آن ها در تاپیکی جداگانه می تواند منبع قدرتمندی ایجاد کند.
    به نظرم اگر بحث ها مجتمع باشند، پیگیری آنها ساده تر است. مثلا الان مشخص است که ۲۰ عکس داریم و ۲۰ داستان و ۲۰ مجموعه بحث. می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند آن را مرور کنند و یا از ابتدا شروع کنند، جذاب و درعین حال سرراست‌تر باشد.

1- بنظرم عكسي كه براي نقد انتخاب ميشه لازم نيست حتما از عكسهاي اعضاي فروم يا گالري باشد.
    تاکنون همه عکسها از میان عکسهای ارسال شده در فروم انتخاب شده اند. فکر می‌کنم این روش باعث تشویق به ارسال عکسهای بهتر و نیز تشویق به بهتر دیدن عکسهای فروم می‌شود. اما ...
    2- از عكسهاي مشهور و يا عكسهايي كه نقدهاي خوب بر آنها نوشته شده است ميتوان استفاده كرد ضمن اينكه نقدهاي نوشته شده هم آورده شود.
    این برنامه را نیز مدتی است که در ذهن دارم. انشالله بزودی عملی خواهد شد.

شاید امثال جناب کاوه قبادی، فرهاد خان عزیز،آرش خان گرامی و بقیه افرادی که ما کاربران به دید و تجربه شان اعتمادی در حد چشمهای خودمون داریم اگر در مباحث شرکت کنند این بخش حتی به پیشرانه فروم هم تبدیل بشه
    ولی اگر چنین اتفاقی نیفته من بعید میدونم رونق بیشتری رو شاهد باشیم
    و این شدیدا روی کارایی کل این بخش و شاید حتی کل فروم اثر منفی داره
    حضور این دوستان مطمئنا در رونق این بخش موثر خواهد بود.
    نعما م. روشن

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

فکر می‌کنم این مرحله انتخاب و پیش بردن بحث‌ها نیز اگر توسط افراد مختلف انجام گردد، نوعی تکثر دیدگاه ایجاد می‌گردد چه در انتخاب عکس و چه در روش نقد و بررسی. و این می‌تواند مفید باشد.
    یک مقدار با احتیاط باید رفت به این سمت به نظرم، تکثر خوب است اما شرایط محیطی باید محیا باشد تا سوء برداشت نشود.
    nmroshan، Navid7h و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.
    .

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین