صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 2 3 4 5 6
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 54 , از مجموع 54
Like Tree273تشکر

موضوع: نظرات و پیشنهادات در مورد قسمت نقد

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahab_asefi نمایش پست ها
    سلام؛
    جناب دکتر در صورت امکان در تاپیک های نقدی که باز می کنید، هم زمان یک نظرسنجی یا سیستم امتیاز دهی قرار دهید که کاربران بیایند به مؤلفه هایی مانند ترکیب بندی، مشخصات، تکنیک، خلاقیت، نورردازی و سایر پارامترهای از این دست، از 100 نمره دهند و خروجی سیستم میانگین امتیازات در مورد هر مؤلفه باشد. در انتهای تاپیک و پیش از بستن شما به عنوان متخصص بیایید این امتیازات را بررسی کنید و نظر خودتان را نیز اعلام کنید. من فکر می کنم که نقدهای فنی را هم به این شکل در کنار نقدهای مفهومی که جذابیت های خودش را دارد، می توان پر رنگ تر کرد.

درود جناب آصفی

سیستم نظرسنجی ترکیبی در فروم ممکن نیست. از لحاظ فنی امکانش را ندارد ( تا جایی که می‌دانم). راهش این است که خود دوستان در مطلب‌شان، نکات فنی را نیز بررسی کنند. اما از سوی دیگر، بررسی نکات فنی در تاپیکهای ارسال عکس گاها صورت می‌گیرد و شاید اینجا دیگر برای مخاطبانش، جذاب نباشد.
    به هر روی، این پیشنهاد همچنان ارزش فکر را دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط marypm نمایش پست ها
    سلامت

بسیار پیشنهاد جالبیست . بعضی وقتها روایت کردن عکس از نقد کردن عکس دوستداشتنی تر است . و همچنین خواندن روایتهای متفاوت دوستان . من که خودم خیلی دوست دارم :)

بعضی از عکسها با گفتن شرایطی که در آن عکس گرفته شده و یا داستان پشت اون جذاب میشه و به خودیه خود شاید جذابیتی نداشته باشه و یا مثل یک عکس عادی به نظر برسه . بعضی وقتها عکسها بیش از حد ساکت هستند و بیننده دوست داره با ذهنیت عکاس بیشتر آشنا بشه و همه اینها دلیل خوبی هستند ٬ که بتوان عکسی را به صورتی داستان گونه و یا احساسی و یا . . . روایت کرد .

و اما نکته مهمی که برای من بسیار جالب و آموزنده به نظر می آید: این است که اگر دیگران درمورد عکسی روایتی توصیفی و یا احساسی . . . بنویسند این حسن را دارد که من به عنوان عکاس می توانم متوجه نحوه و میزان تاثیر گذاریه عکس خود و برداشتهای گوناگون دیگران باشم . و این باعث میشود که به عنوان یک عکاس اگر روزی بخواهم عکسی را ارائه دهم که در آن عامدا قصد تاثیر گذاری خاصی را داشته باشم با توجه به چنین تجربه ای٬ بتوانم هدفمندتر عکاسی و یا ادیت کنم.

شاد باشید و سلامت

واقعیت این است که وضعیت و سرنوشت بسیاری از موضوعات در فروم، مانند سریال‌هایی است که در شبکه‌های برخی کشورها پخش می‌شود. به محض شروع قسمتهای ابتدایی، نظر سنجی می‌کنند و در صورتی که مخاطبین سریال کم باشند، بعد از یکی دو قسمت، کلا پرونده سریال را می بندند. مانند سریال Flash Forward که سریال بدی نبود و اتفاقا نقدهای مثبتی هم دریافت کرده بود اما بعد از فصل اول، دیگر ادامه نیافت چون در نظرسنجی‌ها، مخاطبانش به سرعت کاهش پیدا کرده بودند.

موضوعات فروم هم بی شباهت به این داستان نیست. به هر حال با وقت بسیار محدودی که همه ما داریم، دوست داریم این وقت در بهترین جای ممکن صرف شود نه جایی که احیانا مخاطبین آن کم باشد. همین اخیرا، تاپیک Audio Slideshow کلا حذف شد. بخاطر نداشتن جذابیت برای اعضاء محترم، بعد از مقدمه‌ای که در پست اولش نوشته شد، دیگر ادامه نیافت. به هر حال، تهیه و نوشتن مطالب، آسان نیست و ترجیحا بهتر است این وقت در جایی صرف شود که مخاطب بیشتری داشته باشد. نمونه تاپیکهایی که مخاطب بیشتری پیدا کرده بود، تاپیک مجموعه عکس و فاین آرت بود که به نظرم الان آن تاپیک‌ها حاوی مطالب و عکسهای کامل و خوبی است برای کسی که بخواهد در مورد آن موضوعات بیشتر بداند.

ممنون از اینکه با نظراتتان، راه را هموار می‌کنید.
    Amin Zarif، Omid Sariri، mSafdel و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

درود
    من یکبار دیگه هم این سوالم پرسیدم که چرا این بخش دیگه فعال نیست ولی گویا در جای اشتباهی عنوان کردم و جوابی نرسید.
    سپاس از توضیحات پیش رو
    nmroshan و Moty تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

دلیلی ندارد بجز کمبود فرصت.
    انشالله مجددا ادامه می‌یابد.
    Omid Sariri، M.Mobin، mSafdel و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد paris.sheida آواتار ها
    تشکر کرده
    21

سلام
    اميدوارم باز هم اين بخش فعال شود
    اين بخش بسيار مورد علاقه من است
    متشكر
    mSafdel و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 2 3 4 5 6