صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 54
Like Tree273تشکر

موضوع: نظرات و پیشنهادات در مورد قسمت نقد

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

سلام
    من فکر می کنم اگر برخی از مسائل کاملا روشن باشند همه ما بهتر بتونیم در این قسمت فعالیت کنیم. مثلا من خودم نمی دونم که واقعا درست هست خود صاحب اثر در نقد ها و گفتگوها شرکت کند یا خیر،یعنی باید صرفا یک شنونده باشد و از دور گفتگوها را دنبال کند و یا خودش هم باید در بحث ها شرکت کند!
    چون بارها پیش آمده که افراد در مورد کاری سوالاتی پرسیدند،خب در این شرایط وظیفه صاحب اثر به درستی چیست؟
    حتی شاید بتوان قانونی گذاشت که خود صاحب اثر در بین صحبتهای دوستان چیزی نگوید و در پایان هفته و آخرین روز نظر و دیدگاه خودش را بیان کند.

جناب دکتر روشن ممنون می شم که پاسخ سوالم رو بفرمایید:)
    Madjidm و persian.boy تشکر می‌کنند.
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

سلام جناب دکتر روشن
    زحمات شما در بخش نقد عکس بر کسی پوشیده نیست و جای تشکر و قدر دانی دارد
    همان طور که دوستان دیگر هم متذکر شدند
    - از عكسهاي مشهور و يا عكسهايي كه نقدهاي خوب بر آنها نوشته شده است ميتوان استفاده كرد ضمن اينكه نقدهاي نوشته شده هم آورده شود.
    به نظر من اگر عکس های مشهور از عکاسان برجسته بهمراه نقدهای برجسته و مفید در بخش مربوطه بگنجانید بسیار مفید واقع خواهد شد

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda نمایش پست ها
    سلام
    من فکر می کنم اگر برخی از مسائل کاملا روشن باشند همه ما بهتر بتونیم در این قسمت فعالیت کنیم. مثلا من خودم نمی دونم که واقعا درست هست خود صاحب اثر در نقد ها و گفتگوها شرکت کند یا خیر،یعنی باید صرفا یک شنونده باشد و از دور گفتگوها را دنبال کند و یا خودش هم باید در بحث ها شرکت کند!
    چون بارها پیش آمده که افراد در مورد کاری سوالاتی پرسیدند،خب در این شرایط وظیفه صاحب اثر به درستی چیست؟
    حتی شاید بتوان قانونی گذاشت که خود صاحب اثر در بین صحبتهای دوستان چیزی نگوید و در پایان هفته و آخرین روز نظر و دیدگاه خودش را بیان کند.

جناب دکتر روشن ممنون می شم که پاسخ سوالم رو بفرمایید:)
    واقعیت آن است که این بخش به تدریج ایجاد شد و ادامه یافته است. هنوز قوانین خاصی ندارد و در واقع بسته به نظرات کاربران محترم تالار، تغییرات مورد نظر اعمال خواهد شد.
    در مورد مشارکت صاحب اثر، گاهی برخی دوستان وارد بحث شده‌اند. اما در اغلب موارد صاحب اثر ترجیح داده است نظرات دوستان را به صورت خالص‌تری بخواند و تا آخر هفته، و گاه اصلا، صحبتی نکرده است.
    به نظرم این رویکرد دوم برای خود صاحب اثر، مفید تر باشد. اما این انتخاب را خودتان انجام می دهید و اجباری نیست.
    Hoda Zaeimi، Madjidm و persian.boy تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Herat-picture نمایش پست ها
    سلام جناب دکتر روشن
    زحمات شما در بخش نقد عکس بر کسی پوشیده نیست و جای تشکر و قدر دانی دارد
    همان طور که دوستان دیگر هم متذکر شدند

به نظر من اگر عکس های مشهور از عکاسان برجسته بهمراه نقدهای برجسته و مفید در بخش مربوطه بگنجانید بسیار مفید واقع خواهد شد
    این پیشنهاد دیگری است و ربطی به تاپیک نقد فعلی ندارد. در بحث فعلی تاکید بر استفاده از همین عکس‌هایی است که در تالار منتشر می‌شوند. برای آنکه بدانیم خیلی از عکس‌ها هستند که شایسته نقد و تحلیل عمیق هستند و بدانیم که تنها نباید عکسهای مشهور نقد شوند و بدانیم که هر عکسی که در تالار منتشر می‌کنیم، می‌تواند شایسته چنین توجهی باشد.

اما نقد عکسهای مشهور نیز خود مستلزم تاپیکی دیگر است، که باید در تالار راه‌اندازی گردد.
    Herati، M.Meghdari، Madjidm و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

پیش فرض آموزش نقد

سلام
    به نظر من اگه بتونید یه تاپیک به عنوان آموزش اصول نقد عکس باز کنید بسیار خوب میشه.
    باسپاس
    Herati، persian.boy و Ali Bayati تشکر می‌کنند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من اگه بتونید یه تاپیک به عنوان آموزش اصول نقد عکس باز کنید بسیار خوب میشه.
    باسپاس
    دوستان، بنده هم بعنوان یک مبتدی که تازه به بحث نقد، علاقه مند شده ام، بعد از خواندن نقدهائی که بر عکسهای پیشنهادی در این فروم، نوشته شده بود، ذهنم بطور ناخودآگاه بر روی استخراج مدل ( مدلسازی ) نقادی منعطف شد؛ مدلی که نهایتاً بتونم اون رو به یک فرمول انعطاف پذیر برای عمل نقد تبدیل کنم. اما بدلیل تجربه کم بنده و پارامترهای دیگر، برایم امکان پذیر نشد.

شاید اگر یک تاپیک (همونطور که دوستمون Rainman هم اشاره کردند)، تحت یکی از عناوین "اصول و مبانی نقد - روشهای نقد؛ .... " باز شود و بیشتر جنبه ی آموزشی داشته باشد، هم میتواند از امثال بنده، منتقیدین خوبی رو بوجود بیاره، و هم اینکه برای عکسهای پیشنهادی برای تاپیک بخش نقد، مخاطبین بیشتری رو فراهم کنه، و هم اون تاپیک رو پربار تر کنه.

از اونجائی که جدیداً به بحث نقد، کشش زیادی حس میکنم، به تهیه چند عنوان کتاب، از جمله "نگاهی به عکسها" - "اتاق روشن" و "نقد عکس" اقدام کرده ام. بعنوان نمونه، در "اتاق روشن" حس میکنم نویسنده ( شاید هم مترجم ) بیش از حد استاندارد، با کلمات بازی کرده، که مطالعه ی کتاب رو از حوصله امثال من خارج میکنه. بنابراین شاید اگر اون تاپیک آموزشی، تاسیس بشه، بتونه خیلی مختصر تر و اصولی تر، بحث نقد رو برای علاقه مندان بشکافه و روشن کنه.

در هر حال، عمل نقد، بعنوان یکی از پر رنگترین جنبه های بعد از روئیت خود عکس، یکی از واجباتی است که بنظر من مبتدی، هر عکاسی باید به آن تسلط نسبی داشته باشد. میشه گفت که "عکاسی" و "نقد عکس"، لازم و ملزوم هم هستند و بر روی هم تاثیرات زیادی خواهند گذاشت، که در راستای بهتر شدن هر دوی آنهاست.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

درود ...

جناب روشن می خواستم بدانم نظر شما در مورد انتخاب نقد درست اعضای فروم (در واقع درست ترین نقد برای هر عکس یا نقدی که نکات خوبی در آن ذکر شده باشد) در پایان هفته چیست؟
    فکر می کنم با این روند، یک معیار سازی عملی (علاوه بر اصولی که شما برای نقد بیان کرده اید) مشخص می شود. به طور مثال خود بنده دقیقا نمی دانم روشی که برای نقد در نظر می گیرم، اصولی است یا خیر؟

ممنون
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    11580

در اصل، پیشنهاد خوبی است. اما به نظرم روند انتخاب آن کار آسانی نخواهد بود. ارزیابی نقد شاید از خود نقد هم مشکل تر باشد.
    اما این بحث باز خواهد بود ومن پذیرای پیشنهادات عملی در این زمینه هستم.

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    در اصل، پیشنهاد خوبی است. اما به نظرم روند انتخاب آن کار آسانی نخواهد بود. ارزیابی نقد شاید از خود نقد هم مشکل تر باشد.
    اما این بحث باز خواهد بود ومن پذیرای پیشنهادات عملی در این زمینه هستم.
    به نظرم میتوانید در پایان هفته به نقدها امتیاز دهید به سبک گالری با یک توضیح کوتاه
    البته یک داور کم است مدیران همکاری کنند چند نفر امتیازدهی کنند به نظرم بسیار راهگشا و مشوق خواهد بود

پ ن: به نظرم این امتیاز دادن ها رو در قسمت های دیگه ی سایت هم اضافه کنید مثل تالار عکس های شما
    چون کسی که عکسش تایید میشود نمیداند از ده تا بیست چند است از نظر اساتید
    البته احتمالا نیاز به مقداری دستکاری در اساس سایت خواهد بود
    پی نوشتم بیشتر از متن بود ببخشید
    Amir Abdolpanah، movahedian و persian.boy تشکر می‌کنند.
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    اما این بحث باز خواهد بود و من پذیرای پیشنهادات عملی در این زمینه هستم.
    صلاح امر با شماست.

من فکر می کنم، از دوره ابتدایی که کسی نقد و یا نظر نمی نوشت گذشته ایم. اکثر دوستان می نویسند، و به نظرم به نوعی جهت دهی لازم است. چهارچوب ها کمی تا قسمتی مشخص است، اما حتی اشاره به اینکه مثلا فلان نقد از نظر ادبیات به یک نقد استاندارد بیشتر شباهت دارد، یا از نظر ساختار نقد مسیر درست تری را در پیش گرفته است، نکات ارزنده ای است.
    nmroshan، mehran_sh_t، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین