صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 72
Like Tree244تشکر

موضوع: واقعیت و سورئال در HDR

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

بحث ما بر سر HDR ود که صحبت به اینجا رسید.

اینکه سوررئال چیست و یا فلان تصویر سوررئال هست یا نه و اینکه مکاتب هنری هر کدام از کجا آغاز شده اند و در ادامه چه حد باید شبیه به آثار پیشرو باشند و . . . نیست. بحث مکاتب ادبی هم نیست. (بنده هم می دانم که برخی مکاتب از ادبیات آغاز شده است اما اینکه برای فهمیدن فلان مکتب هنری تعریف آنرا در ادبیات مطالعه کنیم و بعد تعریفش را به هنر های دیگر تعمیم بدهیم به نظر من کار بیهوده ای است.) ( از این هم بگذریم که برخی مکاتب از یک هنر آغاز شده اما در هنر دیگری به شکوفایی رسیده است.)

اگر برخی دوستان معتقدند که عنوان این تاپیک کلاً اشتباه و بی ربط است لطفاً "surreal hdr" را در گوگل جستجو کنند.

کد HTML:
    [url]http://www.google.com/search?hl=fa&sout=0&biw=1003&bih=567&tbm=isch&sa=1&q=surreal+hdr&btnG=%D8%A8%D9%8A%D8%A7%D8%A8[/url]
    Herati و NetNegar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه M-ESMAILZADEH آواتار ها
    تشکر کرده
    1583

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    بحث ما بر سر HDR ود که صحبت به اینجا رسید.

اینکه سوررئال چیست و یا فلان تصویر سوررئال هست یا نه و اینکه مکاتب هنری هر کدام از کجا آغاز شده اند و در ادامه چه حد باید شبیه به آثار پیشرو باشند و . . . نیست. بحث مکاتب ادبی هم نیست. (بنده هم می دانم که برخی مکاتب از ادبیات آغاز شده است اما اینکه برای فهمیدن فلان مکتب هنری تعریف آنرا در ادبیات مطالعه کنیم و بعد تعریفش را به هنر های دیگر تعمیم بدهیم به نظر من کار بیهوده ای است.) ( از این هم بگذریم که برخی مکاتب از یک هنر آغاز شده اما در هنر دیگری به شکوفایی رسیده است.)

اگر برخی دوستان معتقدند که عنوان این تاپیک کلاً اشتباه و بی ربط است لطفاً "surreal hdr" را در گوگل جستجو کنند.

کد HTML:
    [url]http://www.google.com/search?hl=fa&sout=0&biw=1003&bih=567&tbm=isch&sa=1&q=surreal+hdr&btnG=%D8%A8%D9%8A%D8%A7%D8%A8[/url]
    دوست عزیز جناب میلانی ..وقتی که شما اشباع رنگ و عاملی مثل پروسس رنگ عکس را در کنار واژه سورئال قرار می دهید...یعنی باید کلیت این تایپیکی که شما برای بقا و هدایت صحیح ان تلاش می کنید حذف شود ...بنده هم قبول دارم که موضوع این تایپیک معرفی مکتب های هنری و ادبی نیست ..اما وقتی در عنوان تایپیک و کامنت های درج شده ، بررسی ها با در نظر گرفتن فلان مکتب صورت می گیرد ..ابتدا باید حقیقت ان مکتب را بشناسید ...اگر خواست پسر پارسی نبود بنده در مورد معرفی مکتب ها پست نمی زدم..چون می دانستم افرادی مثل شما هستند که در این تایپیک کامنت گذاشته اند و با خواندن پست من سریعا خواهند گفت که اینها را خودمان هم می دانیم ...در مورد واژه surreal hdr که گفتید در گوگل جستجو کنیم ..جستجو کردم و با عکس هایی hdr بسیاری روبرو شدم اما خوب است بدانید که حتما هم میدانید که تعبیر انگلیس زبان ها از این کلمه گسترده تر از تعبیری است که ما از ان داریم که غالبا محصول گشت و گذار در چندین لغت نامه و دیکشنری زبان است .

موفق باشید
    Kourosh Kahal، mreza1001، M.R.Mir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    16459

1- بنده فقط شروع کننده بحث بودم و تاپیک را ایجاد نکردم و قصد هدایت آنرا هم نداشتم و ندارم. هدف از ادامه این بحث برای بنده صرفاً این بود که برخی از دوستانی که آشنایی با چنین اسامی و مفاهیمی ندارند کمی از دید صرفاً فنی جدا شوند.

2-
    وقتی که شما اشباع رنگ و عاملی مثل پروسس رنگ عکس را در کنار واژه سورئال قرار می دهید...یعنی باید کلیت این تایپیکی که شما برای بقا و هدایت صحیح ان تلاش می کنید حذف شود
    مکاتب در هنر های مختلف و در حوزه های فرهنگی هنری مختلف به صورت های گوناگونی بروز می کنند. گرچه اشتراکات بسیار قوی باعث می شود که همچنان جزو همان مکتب مادر باقی بمانند اما شاهد این ادعا انشعابات مختلفی است که از مکاتب مادر جدا می گردند. اگر بنا بود به سان کلاس های آموزشی کشور ما مکاتب در یک چارچوب تغییر ناپذیر توصیف شوند و از آن بدتر تعریف مکاتب در هنر های مختلف با هم خلط گردند و اجازه اظهار نظر (هرچند غلط) به هنرجو داده نشود هرگز نه مکتب جدیدی بوجود می آمد و نه مفهوم هنر گسترش می یافت.

چنین برخوردی 2 قرن پیش در مدارس هنری اروپا رواج داشت و شما نتیجه اش را بهتر از من می دانید.

3-
    در مورد واژه surreal hdr که گفتید در گوگل جستجو کنیم ..جستجو کردم و با عکس هایی hdr بسیاری روبرو شدم اما خوب است بدانید که حتما هم میدانید که تعبیر انگلیس زبان ها از این کلمه گسترده تر از تعبیری است که ما از ان داریم که غالبا محصول گشت و گذار در چندین لغت نامه و دیکشنری زبان است .
    دقیقاً به همین اعتبار ارائه تعاریف خشک از مکاتب، از سوی محققین وطنی رواج دارد. تعاریفی که مبنای آن مطالعه ترجمه از ترجمه متون اصلی و بعد ترجمه آن به فارسی است.

بنده نظرم این است که وقتی تمام دنیا به چیزی اعتقاد دارند لزومی ندارد ما هم اعتقاد داشته باشیم اما آن مطلب ارزش بررسی کردن دارد. پس وقتی با جستجو متوجه می شویم که عده زیادی surreal hdr را واژه واردی می دانند بهتر است به جای مقاومت بررسی کنیم ببینیم چرا این گونه است. (دلیل وجود این تاپیک)

4-
    اگر خواست پسر پارسی نبود بنده در مورد معرفی مکتب ها پست نمی زدم..چون می دانستم افرادی مثل شما هستند که در این تایپیک کامنت گذاشته اند و با خواندن پست من سریعا خواهند گفت که اینها را خودمان هم می دانیم
    پادشاه سیاهی ، پسر پارسی درخواست توضیح بیشتر کرد و شما پست زدید چون پست شماره 34 شما گنگ و نامفهوم است.
    M-ESMAILZADEH، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

دوستان و اساتید عزیزم ، درود بر شما

به نظرم هنر ، مرز نمی شناسد . هنر واقعیت و فلسفه ایست به نام "حس زیبایی" . به نظر این حقیر ، در یک جمع هنری پسندیده نیست که به خاطر واژه ها ، اینقدر با هم بحث کنیم . اصلا چه فرقی می کند که زیبایی در حیطه ی رئال باشد یا سورئال ؟ چرا نباید به جای این بحث ها کمی از زیبایی HDR لذت ببریم ؟ از ابتدای این تاپیک تاکنون ، روی چند عکس HDR به عنوان مصداق و به شکل شهودی بحث شده ؟
    خلاقیت در استفاده از مکاتب جایز است ، اما البته واضح است که هر مکتبی ، تعریفی دارد و نمی توان به اسم خلاقیت ، تعریفی نو از یک مکتب ارایه داد . به شخصه معتقدم که HDR نه در رئالیسم می گنجد و نه در سورئال ؛ HDR خود یک مکتب است که به خوبی از پس تعریف عنوان هنری اش تا کنون بر آمده است . برای اثبات این مکتبت ، آیا چیزی بیش از عکس های "بردیا سعادت" لازم است ؟ HDR یک باید نیست ... اما مکتبی است که هر هنرمندی برای بیان بخشی از احساسات خود ، به آن نیاز دارد .
    با پوزش از هنرمندان و اساتید عزیزم ، آنچه که من در این تاپیک شاهدم ، بیشتر به مجادله ی سیاسیون برای تصاحب یک شخصیت بی طرف سیاسی یا اجتماعی می ماند ، تا یک بحث پر بار و زاینده ی هنری . البته لابه لای این صحبت ها ، مطالب ارزنده ای از دوستان عزیزم مجتبی ، انوش عزیز ، جناب میلانی ، هراتی ، عبدل پناه ، ... به چشم میخوره که قطعا برای هنرجویان مفیده ولی به نظرم بهتره بحث بیش از اینکه روی واژه ها تثبیت بشه ، تمرکزی بر مقایسات شهودی و هنری و زیبایی شناختی پیدا کنه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : اگر در این پست ، جسارتی کردم یا صحبت عزیزی رو نشانه گرفتم ، پیشاپیش صمیمانه پوزش می طلبم .
    mreza1001، Herati، M-ESMAILZADEH و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

با عرض سلام
    با تایید فرموده دوست عزیز پسر پارسی
    مبنا این تاپیک ها و بحث ها آموختن است و محک زدن وسیقل دادن سواد بصری مان می باشد وگر نه استادان و بزرگان حاضر در این سایت می توانند با یک تاپیک موضوع را بشکافند و نیاز نباشد که دیگر کسانی مثل من نظر های خامی بدهند و من تشکر می کنم از مدیران سایت که بستری برای پیشرفت وترقی اعضا فراهم می کنند
    و به نظر من بهتر بحث را علمی وعملی تر پیگیری کنیم تا دیگر واژه ها را شرمنده نکنیم

تشکر کرده
    16459

HDR خود یک مکتب است که به خوبی از پس تعریف عنوان هنری اش تا کنون بر آمده است .
    دوست عزیز HDR یک تکنیک است. مثلاً چیزی به نام مکتب عکاسی سیاه و سفید نداریم. بنده مفهوم پست شما رو درک می کنم. اما صحبت ما در چندین لایه بالاتر جریان دارد.

من پیشنهاد می کنم king of black به توضیح ادامه بدهند و کمی هم اونجوری تاپیک ادامه پیدا کنه. ظاهراً حق با ایشونه و لازمه که یک سری مطالب پیش از بحث توی این تاپیک یادآوری بشه. (هرچند که ایشون کلاً این تاپیک رو اشتباه می دانند)
    Herati، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه M-ESMAILZADEH آواتار ها
    تشکر کرده
    1583

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    دوست عزیز HDR یک تکنیک است. مثلاً چیزی به نام مکتب عکاسی سیاه و سفید نداریم. بنده مفهوم پست شما رو درک می کنم. اما صحبت ما در چندین لایه بالاتر جریان دارد.

من پیشنهاد می کنم king of black به توضیح ادامه بدهند و کمی هم اونجوری تاپیک ادامه پیدا کنه. ظاهراً حق با ایشونه و لازمه که یک سری مطالب پیش از بحث توی این تاپیک یادآوری بشه. (هرچند که ایشون کلاً این تاپیک رو اشتباه می دانند)
    دوست عزیز جناب میلانی
    شما به بنده لطف دارید ...همان یک پست در مورد مکتب ها برای این بخش کافی به نظر می رسد ...پست گذاشتن من در این تایپیک به این می ماند که یک طبقه هم روی ساختمانی بگذارم که پی ریزی ندارد .
    Kourosh Kahal، mreza1001 و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    16459

بسیار خوب بعد از همه این حرف ها ما میریم سر ویرانه خودمان و یک جمع بندی می کنیم.

بنده HDR را سورئال میدانم .

برخی دیگر از دوستان می گویند فقط برخی از عکس های اچ دی آر سورئال است.

برخی دیگر هم معتقدند که سورئال کجا و HDR و این بچه بازی ها کجا. سورئال مفهوم دیگری دارد که اینجا کسی بهش توجه نمی کنه.
    Vahid، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

با توجه به پست دوستان! یعنی باید سورئال را تنها در کج و معوج بودن المان‌ها یافت؟ حتماً باید ماه روی میز باشد و خورشید زیر درخت؟
    اگر واقعیت یک طیف رنگی (یک کلیت که همه میانگینی از آن در ذهن داریم) تغییر پیدا کند یا به قول شما "پروسس رنگ" به صورتی خاص و اغراق شده اعمال شود، سورئال نیست؟ حتی نمی‌توان گفت ردی از سورئال دارد؟

می‌دانم بحث بر سر مکاتب نیست اما بحثی که باز شده نباید رها شود.

شخصاً با این مورد موافقم:
    برخی دیگر از دوستان می گویند فقط برخی از عکس های اچ دی آر سورئال است.
    mreza1001، siamak77، Amir Abdolpanah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

با عرض سلام
    نظر شخصی بنده در مورد تکنیک HDR نه مکتب ویا..................
    این تکنیک پنچره ای زیبا است که بسوی عکاسان بازشده و جایگاه خاصی دارد و به هیچ مکتبی هم وابسته نیست
    اگر بخواهم تعربفی برای تکنیکHDR و مکتب سورئال داشته باشم قرار ذیل می باشد
    مکتب سورئال را من خارج از واقعیت می دانم هم بدلیل انکه در طبیعت چنین چیزی از آغاز طبیعت وجود نداشته ونخواهد داشت اگر به عکس ذیل که آقای کینگ گذاشتند توجه کنید چنین چیزی اصلا وجود نداشته و تخیلی می باشد البته لازم به ذکر می باشد که نمی خواهم این مکتب را بکوبم یا رد کنم من فقط نظر شخصی خودم را بیان می کنم

اگر ما بخواهیم سورئال را در زبان فارسی فراتر از واقعیت تعریف کنیم دیگر این واژه در آن مکتب نمی گنجد
    ید ماه روی میز باشد و خورشید زیر درخت
    کجا این تفکر به واقعیت نزدیک و شبیه است
    حال نگاه به این عکس ها بندازید

در این عکس ها طبیعت را یک پله فراتر از چشمان میبینیم
    در آخر لوپ کلام
    hdr فراتر از واقعیت و مترادف آن سورئال می باشد
    و مکتب سورئال خارج از واقعیت می باشد

آخر خودم نفهمیدم چی شد ستفاده نا درست از واژه ها از این بد بختی ها داره

صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین