نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree13تشکر
  • 2 Post By aidin594
  • 7 Post By vahidmir2000
  • 1 Post By darkness_land
  • 3 Post By hossein137

موضوع: آيا نقد عكس توسط ديگران ديد شما را به آن عكس تغيير ميدهد؟

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

پیش فرض آيا نقد عكس توسط ديگران ديد شما را به آن عكس تغيير ميدهد؟

آيا خواندن نقد عكس توسط ديگران ديد شما را به آن عكس تغيير ميدهد؟

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

سوال جالبیه. و در یک نگاه کلی میتونه در مورد تمام آثار هنری صدق بکنه. ایدین جان میشه گفت خوندن نقدهای نوشته شده در مورد یک اثر هنری دریچه های تازه ای رو، رو به ما باز میکنه و باعث میشه از منظر متفاوتی به اون اثر نگاه کنیم. درست مثل زمانی که یک فیلم رو در سینما میبینیم و بعد میایم و در موردش نقد میخونیم و با چیزهایی که از اون نقد دستگیرمون شده مشتاق میشیم دوباره اون فیلم رو ببینیم. بارها پیش اومده که در گالری همین سایت وقتی عکسی رو دیدم در موردش یک نظر شخصی داشتم ولی وقتی نظرات دیگر دوستان رو مطالعه کردم از طرز تفکر و نقد اونها هم خوشم اومده و دوباره در اون عکس دقت کردم و همینجور اون عکس برام شکافته تر از قبل شده و لایه به لایه در اون پیش رفتم. به طور کلی و در جواب مستقیم به سوال شما باید بگم لزوما نقد دیگران باعث نمیشه که نظر شخصی کسی تغییر بکنه بلکه در اکثر مواقعا باعث تکامل فکری ما و تکامل نقد خود ما میشه. به همین دلیل باید در مورد تمامی آثار هنری تا جایی که فرصت میکنیم به گفتگو باهم بپردازیم و نظرات دیگران رو جویا بشیم چون نظر یک آدم هیچ گاه کامل و بی نقص نیست.
    از طرف دیگری اگر عکسی که مورد نقد قرار گرفته عکس خود ما باشه باز هم نقدهای دیگران بسیار مفید و کاربردیه و باعث میشه ما به رشد و تعالی در عکسهای بعدی مون برسیم. منتظر خواندن نظرات دیگر دوستان هستم. با سپاس
    mSafdel، aidin594، Walkman و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Back for Good

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

بازهم نقد و بازهم من که زیاد با نقد میونه خوبی ندارم ، نظر من مشخص هست و وقتی عکس رو مشاهده میکنم یا از آن عکس خوشم می آید و یا نه اگر خوشم بیاید
    که در عکس دقیق میشوم که چه عواملی در زیبایی کار دخالت داشته اند ، مثلا ترکیب بندی چگونه بوده ؟ یا ویرایش چه کمکی به عکس کرده ؟
    اما در مورد خواندن نقد دیگران بیشتر در مورد عکس های خودم دوست دارم بخونم که اشکالات کارم رو بدونم ، من زیاد وقت برای تعریف هایی که از من میشود اختصاص نمیدهم
    چون حس جالبی بهم نمیده ولی تا دلتان بخواهد وقت برای خواندن اشکالات کارم میگذارم.

اما باید قبول کنیم مواقعی هم پیش میاد که مثلا جناب روشن ویا اساتید دیگر عکسی رو نقد میکند ناخودآگاه دریچه دیدمان با دریچه دید نقاد یکی میشه و این میشه نظر ما تغییر
    میکنه !

امید وارم اگه اشتباهی در نظرم هست راهنمایی بفرمایید

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

درود
    برای من.خواندن نقد دیگران تاثیر گذار هست.بسیاری از وقت ها نکاتی در عکس هست (یا نبودشان پیداست) که من به شخصه ممکنه نتونم ببینم.منتها چشم های دیگری میبینند.اکثر اوقات اصالت نوشته و سخت بودنش به تغییر دید من بیشتر کمک میکنه.ممکنه نوشته های کوتاه (حتی پر معنا) به اندازه ی یک متن درست و حسابی همراه با اشکالات و خوبی های عکس بهم کمک نکنه و تغییری در نوع دیدم ایجاد نکنه.در وهله ی اول ممکنه نویسنده ی اون مطلب هم برام مهم باشه و تاثیر اساتید بیشتر.اما اگر به کل در نظر بگیریم سعی میکنم که نویسنده هایی رو که دانش زیادی دارند و کسانی که ممکنه کمتر دانسته ای داشته باشند.با یک نگاه ببینم.ولی به هر حال واقعیت کمی از این حرف دور هست.هر چند.من بیشتر اوقات تنها میتونم عکس ها رو به دید فنی نقد کنم (که در این مورد هم حرف زیادی برای گفتن ندارم)
    aidin594، kiavash و darkness_land تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT