نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: شما هم در مورد این جدول نظر بدید

رأی دهندگان
30. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • FujiFilm FinePix HS10

0 0%
  • Olympus SP-800 UZ

0 0%
  • Canon SX220 HS

2 6.67%
  • Nikon Coolpix P100

0 0%
  • FujiFilm FinePix HS20 EXR

10 33.33%
  • Nikon Coolpix P7000

0 0%
  • Nikon Coolpix P500

1 3.33%
  • Canon PowerShot SX30 IS

0 0%
  • Panasonic Lumix DMC-LX5

3 10.00%
  • Canon PowerShot G12

18 60.00%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29
Like Tree31تشکر

موضوع: انتخاب بین چند دوربین

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

من آمدم به G12 راي بدم گفتم اول ببينم بقيه به چي راي دادن و ديدم اقا فرهاد44 به sx220 راي دادن راستيتش اول كلي تعجب كردم كه چرا ايشان مثلا به G12 و فوجي HS20 راي ندادن

بد با خودم بيشتر فكر كردم و تازه رفتم بقيه پستارو خونوم به اين نتيجه رسيدم كه ما هممون به دوربيني كه خودمون دوس داريم راي ميديم بدون اينكه ببينيم كسي كه سوال كرده چي خواسته؟ مطمئنم بيشتر كسايي كه راي دادن نظر بقيه را نخوندن و فقط به دوربيني كه خودشون دوس دارن راي دادن همين شد كه اصلا تصميم گرفتم راي ندم چون نتونستم خودمو جاي خواهر دوستمون بذارم ببينم چي بدردش مبخوره ولي مطمئنم اساتيدي كه راي ميدن ميفهمن
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    تفاوت قیمت بیشتر از 120 هست اما موقع عکاسی در شب اندازه بزرگتر سنسور کنون کیفیت خودش رو نشون خواهد داد مسلما کیفیت ها متفاوت هست،اما با کلیت حرف شما مبنی بر کم کردن هزینه دوربین موافقم اگر مشکل حمل و نقل نباشه و بهترین کیفیت نیز مد نظر نباشه به شخصه به دلیل وجود تله خوب slr like ها رو پیشنهاد می دم چون وجود زوم و تله کاربر رو به خودش جذب می کنه و علاقمند به عکاسی میشه و در گذر زمان در جهت پیشرفت خودش در این هنر به سمت Slr ها می ره که اتفاق خوبی هست.
    یه سوال اگه اینجا میپرسم ببخشید ولی چون بحثش پیش اومد فکر کنم بی ربطم نباشه ؟ دوربینی با سنسور بزرگتر ccd از دوربینی با سنسور کوچکتر cmos کیفیت بهتری ارایه می دهد ؟ اگه این تفاوت زیاد نباشد چطور؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    من آمدم به G12 راي بدم گفتم اول ببينم بقيه به چي راي دادن و ديدم اقا فرهاد44 به sx220 راي دادن راستيتش اول كلي تعجب كردم كه چرا ايشان مثلا به G12 و فوجي HS20 راي ندادن

بد با خودم بيشتر فكر كردم و تازه رفتم بقيه پستارو خونوم به اين نتيجه رسيدم كه ما هممون به دوربيني كه خودمون دوس داريم راي ميديم بدون اينكه ببينيم كسي كه سوال كرده چي خواسته؟ مطمئنم بيشتر كسايي كه راي دادن نظر بقيه را نخوندن و فقط به دوربيني كه خودشون دوس دارن راي دادن همين شد كه اصلا تصميم گرفتم راي ندم چون نتونستم خودمو جاي خواهر دوستمون بذارم ببينم چي بدردش مبخوره ولي مطمئنم اساتيدي كه راي ميدن ميفهمن
    این دوست عزیزمون خوب گفته (بیراه نگفته)
    با اینکه قیمت G12 بالاتر از چیزی بود که من میخوام هزینه کنم و توی اون تصویر ضمیمه هم مشخصه که تقریبا از بین گزینه ها یه جورایی خط خورده اما باز هم تو نظرسنجی گذاشتم ببینم بقیه چقدر روش تاکید میکنند . تا اینجا که خیلی تامید کردن اما هنوز کسی دلایل محکم نیورده
    باز هم ممنون از همه

تشکر کرده
    3738

Smile

دوست عزیز منظورتون از دلیا محکم چیه؟ اخه نمیشه گفت به این دلیل hs20 بهتره یا به این دلیل g12 ,.... هرکدوم یه سطح از سلیقه ها رو پوشش میدن یکی دوست داره زوم بالا داشته باشه یکی از برند خاصی خوشش میاد یکا نویز براش مهم یکی می خواد یه دوربین متعادل تو همه رده ها داشته باشه یکی کیفیت یکی حجم و....... من خودم یک قیمت 2 امکانات و کاربری ساده خوش دست بودن و طراحی خوب و زوم بالا مد نظرم بوده یکی شاید کیفیت و رنگ و................. ولی چون شما میگید اینم دلایل محکم من ;)
    1-قیمت مناسب تر نسبت به دوربینهای دیگر 510000
    2-زوم وحتی در موارد مانویل فوکوس دستی (که واقعا حس دوربین حرفه ای و شرایط کار یه دوربین حرفه ای رو در اختیارتون میذاره)
    3- فوکوس سریع و فیلمبرداری عالی full hd
    4-استفاده راحت و خوش دست بودن برای کاربران مبتدی
    5-استفاده عالی در زوم بالا با جزییات عالی (منظورم اینکه زوم بالاش کاملا به کار میاد)
    6-استفاده از سنسور 1.2 و exmor و دامنه iso بالا 100 تا 12800
    7-عکاسی پیاپی 8fps
    8-زوم بالا 30x
    9-حالت exr که قابلیت های خوبی تو عکاسی به ادم میده
    10-بازم بگم
    البته همه دوربینها مزایای خودشونو دارن و دلیل بر بد بودن دوربینی نیست بحث مورد استفاده و سلیقه شماست ولی من همچنان hs20 پیشنهاد میکنم اگه میخوای عکاسی یاد بگیری و کیفیتش هم خوبه انقدر که نسبت بهش بدبینن نیست

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    دوست عزیز منظورتون از دلیا محکم چیه؟ اخه نمیشه گفت به این دلیل hs20 بهتره یا به این دلیل g12 ,.... هرکدوم یه سطح از سلیقه ها رو پوشش میدن یکی دوست داره زوم بالا داشته باشه یکی از برند خاصی خوشش میاد یکا نویز براش مهم یکی می خواد یه دوربین متعادل تو همه رده ها داشته باشه یکی کیفیت یکی حجم و....... من خودم یک قیمت 2 امکانات و کاربری ساده خوش دست بودن و طراحی خوب و زوم بالا مد نظرم بوده یکی شاید کیفیت و رنگ و................. ولی چون شما میگید اینم دلایل محکم من ;)
    Moty جان با شما نیستم و می خوام اینو در کل بگم ؛ وقتی کاربری میخواد جواب سوال رو بده ، بهتره فقط "جواب بده" نه اینکه نظرات شخصیش رو مطرح کنه . بنده به شخصه به برند سونی بیش از هر مارک دیگه ای توی دنیا علاقه دارم ، با این حال خیلی کم پیش میاد که دوربینی از سونی رو پیشنهاد کنم ... ولی چرا ؟ خب واضحه ؛ چونکه میخوام فقط "پاسخ بدم" نه اینکه یک "نظر" بی ربط ارایه کنم .
    و اما نظر سنجی ... ابتدا باید بگم که من به hs20 رای دادم ، ولیکن یک سوال دارم ... کدام یکی از عزیزانی که فرمودن کیفیت عکس های g12 بهتر از hs20 هست ، می تونن لینک معتبر از مقایسه ای معتبر ارایه کنن ؟ در اینکه همه ی ما لااقل یک بار با g12 کار کردیم شکی نیست ولیکن آیا همه ی ما تا حالا فرصت این رو داشتیم که به همون اندازه ، hs20 رو در دست بگیریم ؟ بنده قصد زیر سوال بردن صحبت های دوستان رو ندارم ولیکن انتظار میره لاقل در مقایسه ، دقت بیشتری لحاظ کنن .
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

1-قیمت مناسب تر نسبت به دوربینهای دیگر 510000
    2-زوم وحتی در موارد مانویل فوکوس دستی (که واقعا حس دوربین حرفه ای و شرایط کار یه دوربین حرفه ای رو در اختیارتون میذاره)
    3- فوکوس سریع و فیلمبرداری عالی full hd
    4-استفاده راحت و خوش دست بودن برای کاربران مبتدی
    5-استفاده عالی در زوم بالا با جزییات عالی (منظورم اینکه زوم بالاش کاملا به کار میاد)
    6-استفاده از سنسور 1.2 و exmor و دامنه iso بالا 100 تا 12800
    7-عکاسی پیاپی 8fps
    8-زوم بالا 30x
    9-حالت exr که قابلیت های خوبی تو عکاسی به ادم میده
    10-بازم بگم
    البته همه دوربینها مزایای خودشونو دارن و دلیل بر بد بودن دوربینی نیست بحث مورد استفاده و سلیقه شماست ولی من همچنان hs20 پیشنهاد میکنم اگه میخوای عکاسی یاد بگیری و کیفیتش هم خوبه انقدر که نسبت بهش بدبینن نیست
    آقای موتی عزیز سلام
    عزیز دل برادر انگار بحث رو از اولش دنبال نکردیا
    آقا من هم که نظرم روی همین HS20 (البته هنوز) با دلایلی که توی عکس ضمیمه شده تاپیک مشخص کردم
    من به دوستان عرض کردم کسی هست که بتونه با دلیل نه به صرف گفتن اینکه اون کانن ه و سری G است و ... بگه اون بهتره . من گفتم کسی میتونه با دلایل محکم من رو مجاب کنه 120 هزار تومان بیشتر خرج کنم ؟ آیا این اختلاف قیمت معقوله ؟

تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط sadraking نمایش پست ها
    آقای موتی عزیز سلام
    عزیز دل برادر انگار بحث رو از اولش دنبال نکردیا
    آقا من هم که نظرم روی همین HS20 (البته هنوز) با دلایلی که توی عکس ضمیمه شده تاپیک مشخص کردم
    من به دوستان عرض کردم کسی هست که بتونه با دلیل نه به صرف گفتن اینکه اون کانن ه و سری G است و ... بگه اون بهتره . من گفتم کسی میتونه با دلایل محکم من رو مجاب کنه 120 هزار تومان بیشتر خرج کنم ؟ آیا این اختلاف قیمت معقوله ؟
    نه از اول بودم منظورتون و خوب متوجه نشدم ببخشید ، ولی خب حداقل من دلیل اوردم :biggrin:، ولی فکر نکنم واسه 120 بیشتر دلایل خیلی محکم باشه 120 یا بیشتر خودش یه دوربین دیگه است ، از persianboy عزیز ممنون که رابه را سوتی های منو جمع میکنه ;) دلیلش کج فهمی من بود ولی شخصی نگفتم ها به نظر من همه دوربین ها خوبن و کاربرش باید ازش لذت ببره اصل عکاسی یعنی همین یا کلا هنر نظر منه ها
    خب برگردیم به سوال
    حالا من ترقیبتون میکنم 120 بیشتر پول بدید :biggrin:
    1-اینکه g12 سبک تره و راحتتر قابل حمل
    2- 1کیلو بایت کیفیت ال سی دیش بهتره 461k dots
    3-سنسورش بزرگتره(البته ccd و نمیدونم اندازش رو کیفیتش نسبت به cmos تاثیر داره یا نه)
    4-تراکم تعداد پیکسل هاش بیشتره 4.3um (اون متر مربع )
    5-فیلمبرداریش 24fps رو ساپورت میکنه
    6-کل برتریش فکر کنم همین بود :biggrin:

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

1-اینکه g12 سبک تره و راحتتر قابل حمل
    2- 1کیلو بایت کیفیت ال سی دیش بهتره 461k dots
    3-سنسورش بزرگتره(البته ccd و نمیدونم اندازش رو کیفیتش نسبت به cmos تاثیر داره یا نه)
    4-تراکم تعداد پیکسل هاش بیشتره 4.3um (اون متر مربع )
    5-فیلمبرداریش 24fps رو ساپورت میکنه
    6-کل برتریش فکر کنم همین بود :biggrin:
    اینا که 120 هزار تومن نمی ارزه اما در مورد شماره های 4و5
    از اونجا که سنسور این دوتا دوربین تقریباً هم اندازه اس ولی HS20 شانزده مگاپیکسلیه و G12 ده مگاپیکسلیه پس تراکم HS20 فک کنم بیشتر باشه هرچند این همچین حسن هم نیست براش و میشه گفت رزولوشنش برای این سایز سنسور شاید کمی زیاده که باعث نویز بیشتر میشه (شاید هم من اشتباه میگم)
    در خصوص مورد بعدی هم درسته که فیلمبرداری G12 ؛ 24 فریم در ثانیه است اون هم با کیفیت 720 اما فیلمبرداری HS20 ؛ 30 فریم در ثانیه است اون هم با کیفیت 1080
    پس این 2 مورد هم هیچ
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با توجه به نظراتی که اینجا اومد و مقایسه نظیر به نظیر این دو تا دوربین و قیمتشون به نظر برای مصرف من HS20 بهتره
    حالا کدوم گارانتی بهتره ؟ اصلا با گارانتی؟ بی گارانتی ؟
    لوازم جانبی چطور ؟ باطری و کیف و شارژر و سه پایه ؟ از کجا

(تاپیک های مربوطه رو خوندم اما فقط در مورد باطری به قطعیت رسیدم {اگه باشه eneloop اگه نبود camelion } در مورد شارژر هم { بین camelion bc-0907 & bc-1007 و sony BCG-34HRMF4 موندم } در مورد کیف و 3 پایه هم که بیشتر در مورد حرفه ای هاش بحث شده بود نه چیزی که به درد من بخوره
    اگر بتونید در مورد این مخلفاتش هم کمک کنید ممنون میشم)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3