صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree15تشکر

موضوع: بین این دوتا کدومو بخرم؟ - Nikon P300 / Nikon S9100

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    من کاملا با جناب انوش موافقم دوست عزیز خب اکه جیبی بودن برات مهم تو این رده بهتره به دوربین های sony و فوجی یه سری بزنی چون تو این رده ها امکانات بی نظیری مخصوصا سونی بهت میده کلا نیکون تو این رده ها خوب کار نکرده نظر شخصی من
    این صحبت درست نیست و کاملا مصداق یک نظر برندی و غیر تخصصیه . مقایسه باید بین مدل ها صورت بگیره نه روی برند ها . از دوستان خواهشمندم به این اصل توجه داشته باشن .
    abolfazl.rahman تشکر می‌کند.

كاربر جديد abolfazl.rahman آواتار ها
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    کیفیت ساخت تمام دوربین های یک کمپانی مطرح مثل فوجی عالیه و هیچ ربطی نداره که جنس در بورکینافاسو تولید شده باشه یا ژاپن .

مزیت های s9100 : نورسنجی بهتر - محدوده ی دیافراگم گسترده تر - زوم بیشتر - عکاسی پیاپی سریعتر
    مزیت های p300 : فلاش قوی تر
    لذا به نظر من s9100 بهتره . حالا می خوام s9100 رو با WX10 مقایسه کنم :
    مزیت های WX10 : وزن و ابعاد کمتر - رزولوشن بیشتر - پیشتیبانی از Raw - فیلم برداری بهتر - محدوده ی دیافراگم گسترده تر - عکاسی پیاپی با محدودیت شات کمتر
    مزیت های s9100 : زوم بیشتر - شاتر سریعتر - نمایشگر بزرگتر (اختلاف : 0.2 اینچ) و با کیفیت تر

دیگه انتخاب با خودتونه .
    - - - - -

ممنونم. به اونچیزی که میخواستم نزدیکتر شدم. اما با صحبت شما راجع به کشور سازنده دوربین موافق نیستم. من با 400دی کنون کار کردم. استایل HS10 اندونزی مثل اسباب بازی میمونه!!
    اما در مورد سونی: چرا میگید که فیلمبرداری بهتری داره نسبت به S9100؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl.rahman نمایش پست ها
    - - - - -

اما با صحبت شما راجع به کشور سازنده دوربین موافق نیستم. من با 400دی کنون کار کردم. استایل HS10 اندونزی مثل اسباب بازی میمونه!!
    درود

خیر در این مورد در اشتباه هستید ، شما نمیتوانید یک بدنه کامپکت رو ( SLR Like ها هم در رده کامکت ها هستند ) با یک دوربین SLR مقایسه کنید.
    و اختلاف آنها را به دلیل تفاوت در کشوری که کمپانی سازنده در آن دوربین را مونتاژ کرده تصور کنید اگر قرار بر این است نیکون D300 را ( که در شعبه تایلند کمپانی نیکون تولید شده)
    کنار همان 400d که آنرا تجربه کردید بگذارید ایندفعه احتمالا احساس برعکسی نسبت به بدنه های ساخت ژاپن پیدا میکنید !

فکر میکنم این مطلب برایتان لازم باشد هر چند که جایش اینجا نیست !

در واقع مهم ترین بخش یک دوربین سنسور آن هست

چه تفاوتی بین کامپکتها و SLR هاست ، روند کلی عکاسی که یکی است....

وقتی نور از لنز عبور می کند به سنسور می رسد و تصویر تشکیل میشود

اینجاست که اندازه سنسور بسیار اهمیت دارد. یعنی هر چقدر سایز سنسور بزرگتر باشد نور بیشتری خواهیم داشت.

بگذارید با یک مثال موضوع را ساده کنیم:

تصور کنید دارد باران میآید و ما قصد داریم آب باران را جمع کنیم

در مدت یک ساعت در وسط حیاط در زیر باران ، یک لیوان و یک تشت را همزمان میگذاریم تا پر شود ، در کدام آب بیشتری جمع میشود؟ خوب مسلما در یک تشت آب بیشتری جمع میشود هر چه سطح ظرف ما ( سنسور ما ) بزرگتر باشد سطح آبگیری آن ( نور گیری ) بیشتر است.

پس ما در سنسور ها کوچکتر نور کمتری داریم. و سازندگان برای جبران این کمبود ، حساسیت پیکسل های سطح سنسور رو به نور افزایش میدهند که جبران کمبود نور بشود
    این موضوع پیامد هایی را هم بدنبال دارد ، اضافه شدن نویز یکی از آنهاست برای همین است که کامپکتها در نور کم خروجی نویزی دارند

لازم به ذکر هست سنسور بزرگتر هزینه ساخت بیشتر و قیمت تمام شده بیشتر را هم در پی دارد.

دوربینهای مختلف سایز سنسورشان فرق دارد :

1- دوربینهای فول فریم که سایز سنسورشان دقیقا به اندازه یک فریم از فیلم خام دوربین 35 میلیمتری یا همان فیلمی های قدیمی هست.
    سنسور سمت چپ در شکل بالا دوربین هایی که چنین سنسوری دارند در کنون میتوان به دوربین 5d و 1d ها اشاره کرد و در نیکون به D700 و D3 و D3s و d3x این دسته دوربین های حرفه ای هستند

2- کلاس دیگر از دوربینها که به کراپدار ها معروفند تقریبا نصف ابعاد سنسور یک دوربین فول فریم را دارند سنسور سمت راست در شکل بالا میتوان به دوربینهای نیکون از D3000 D5000 d90 d300s و d3100 و d7000 اشاره کرد و در کنون به 1000d 450d 500d 550d 40d 50d 60d 7d اشاره کرد که این دسته دوربین های نیمه حرفه ای هستند که دسته 1 و 2 هر دو جزو دوربین های SLR هستند .

3- دسته دیگر سنسور دوربینهای جیبی یا کامپکت سنسور های بسیار کوچکی حدودا پنج صدم سایز سنسور یک دوربین فول فریم هستند. سنسور وسطی در شکل بالا

اخیرا چند نمونه خاص از کامپکت ها هستند که سنسور آنها از سایر کامپکتها قدری بزرگتر است در نتیجه وضعیت نویزی بهتری هم دارند اگر عکاسی در نقاط سر پوشیده و Indoor و یا عکاسی در نور غروب و شب مد نظرتان باشد ( که 60 درصد مصارف عمومی در همین موقعیت هاست و چنین موقعیت هایی برای دوربین های کامپکت چالش برانگیز هست ) بهتر است به دنبال دوربین های با وضعیت نویزی بهتری باشید

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 19 May 2011 در ساعت 16:39
    sam123، persian.boy، data و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

درود

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود
    کلاس دیگر از دوربینها که به کراپدار ها معروفند تقریبا نصف ابعاد سنسور یک دوربین فول فریم را دارند سنسور سمت راست در شکل بالا میتوان به دوربینهای نیکون از D3000 D5000 d90 d300s و d3100 و d7000 اشاره کرد و در کنون به 1000d 450d 500d 550d 40d 50d 60d 7d اشاره کرد که این دسته دوربین های نیمه حرفه ای هستند که دسته 1 و 2 هر دو جزو دوربین های SLR هستند .

موفق باشید
    انوش
    انوش خان اون قسمتی که هایلایت کردم رو میشه یه کم بیشتر توضیح بدید ؟ آیا اطلاق نام "نیمه حرفه ای" توسط مرجع معتبری انجام شده ؟ آخه برداشت پیشین من بر این مبنا بوده که همه ی DSLR ها رو باید حرفه ای خطاب کرد . اگه بتونین یک لینک از دسته بندی بدنه ها بگذارید ، عالی میشه . پیشاپیش از توضیحاتتون سپاسگذارم .

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl.rahman نمایش پست ها
    چرا میگید که فیلمبرداری بهتری داره نسبت به S9100؟
    به این دلیل که سونی با 60fps در جزییات full HD ضبط می کنه و احتمالا (مطمئن نیستم) از فرمت AVCHD (فرمتی با کیفیت فوق العاده و البته با حجم کم) برای ذخیره سازی بهره می بره .

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

آیا اطلاق نام "نیمه حرفه ای" توسط مرجع معتبری انجام شده ؟

آخه برداشت پیشین من بر این مبنا بوده که همه ی DSLR ها رو باید حرفه ای خطاب کرد . اگه بتونین یک لینک از دسته بندی بدنه ها بگذارید ، عالی میشه . پیشاپیش از توضیحاتتون سپاسگذارم .

.
    درود

منبع مشخصی شخصا تا به این لحظه ندیده ام که چنین تعریفی در آن قید شده باشد ، اما سایت های خارجی که اغلب منبع مطالب مختلف محسوب میشوند
    کلمه حرفه ای را فقط برای فول فریم ها بکار برده اند بر عکس دیجی کالا که از D3000 و 1000d هم به عنوان دوربین حرفه ای نام برده !

ببخشید اگر کمکی از دستم بر نیامد

انوش
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود

این صحبت درست نیست و کاملا مصداق یک نظر برندی و غیر تخصصیه . مقایسه باید بین مدل ها صورت بگیره نه روی برند ها . از دوستان خواهشمندم به این اصل توجه داشته باشن .
    حرف شما کاملا منطقی و متین دوست عزیز ، من با چند دوربینی که تو رده slr like و کامپکت در میزان نویز نسبت به رقبا و iso عملکرد خوبی نداشت من نه خواستم برند نیکون رو زیر سوال ببرم و نه اینکه دوربین های بدی هستن فقط خواستم به دوستمون یاد اور بشم که شاید اگه بیشتر تامل کنه شاید مورد های بهتری باشه ممنون از تذکرتون
    persian.boy تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3738

[QUOTE=persian.boy;212886]درود

انوش خان اون قسمتی که هایلایت کردم رو میشه یه کم بیشتر توضیح بدید ؟ آیا اطلاق نام "نیمه حرفه ای" توسط مرجع معتبری انجام شده ؟ آخه برداشت پیشین من بر این مبنا بوده که همه ی DSLR ها رو باید حرفه ای خطاب کرد . اگه بتونین یک لینک از دسته بندی بدنه ها بگذارید ، عالی میشه . پیشاپیش از توضیحاتتون سپاسگذارم .

من این رده بندی و تو چندتا سایت تخصصی خارجی دیدم ولی و حرف اقای انوش تا حد زیادی صدق میکنه به دوربین هایی مثل d3100 دوربینهای entry to slr اگه درست نوشته باشم اطلاق شده بود که ترجمه تحت و لفظیش به نظر من میشه نیمه حرفه ای و دوربین هایی مثل d3x دوربین های Dslr اطلاق شده بود , دوربین های مثل hs20 , g12 ,.... تو رده کامپکت ها بودن تو رده فکر کنم Pic bridge یا همچنین چیزی که ما به اونا اینجا میگیم نیمه حرفه ای
    ویرایش توسط Moty : Thursday 19 May 2011 در ساعت 22:00

تشکر کرده
    4662

درود

ه دوربین هایی مثل d3100 دوربینهای entry to slr اگه درست نوشته باشم اطلاق شده بود که ترجمه تحت و لفظیش به نظر من میشه نیمه حرفه ای
    این رو هم درست می فرمایید و هم نادرست ! درستش اونجاست که گفتید d3100 در entry to slr می گنجه و نادرستش اونجاست که گفتید تجرمه ی تحت اللفظیش میشه نیمه حرفه ای . entry dslr یک قسمت بندی در بین dslr هاست . ولی چیزی که انوش خوان می فرمایند ، خودش یک طبقه ی متمایزه که زیر مجموعه ای از چیز دیگه ای نیست . تازه ترجمه ی تحت اللفظیش هم میشه "ورود به dslr" که یعنی همون "dslr مبتدی" .

دوربین های مثل hs20 , g12 ,.... تو رده کامپکت ها بودن
    مگه اینا slr like نیستن ؟!!!

فکر کنم Pic bridge یا همچنین چیزی که ما به اونا اینجا میگیم نیمه حرفه ای
    این اصلا یه چیز دیگه هست : http://en.wikipedia.org/wiki/PictBridge

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Moty و Miri تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3738

Smile

درود

این رو هم درست می فرمایید و هم نادرست ! درستش اونجاست که گفتید d3100 در entry to slr می گنجه و نادرستش اونجاست که گفتید تجرمه ی تحت اللفظیش میشه نیمه حرفه ای . entry dslr یک قسمت بندی در بین dslr هاست . ولی چیزی که انوش خوان می فرمایند ، خودش یک طبقه ی متمایزه که زیر مجموعه ای از چیز دیگه ای نیست . تازه ترجمه ی تحت اللفظیش هم میشه "ورود به dslr" که یعنی همون "dslr مبتدی" .

مگه اینا slr like نیستن ؟!!!

این اصلا یه چیز دیگه هست : http://en.wikipedia.org/wiki/PictBridge

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    اره من خیلی حافظم خوب کار نمیکنه مثل ماهیه اره معنیش میشه ورود به دنیای حرفه ای یا dslr
    خب میشه همون نیمه حرفه ای، مبتدی حرفه ای چی میشه ؟ ولی تو اون رده بندی که بر اساس بدنه و اندازه سنسور بود 3تا دسته کلی داشت dslr و slr و compact تو اون slr شک دارم نگید غلط گفتی
    بعد تو کامپکت ها 5و 6 رده داشت که slr like ها جزو یکی شون بود که زیرش نوشته بود bridge و اینا
    جالب بود یه رده تو کامپکت ها از slr like بالاتر بود که الان یادم نیست ممنون از اینکه متن منو اصلاح کردید و ممنون از یاداوری تون ،این حافظم اخر کار دست من میده
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

سلام
    اگه دوربین جیبی میخوای فوجی f550exr هم دوربین خوبی هست.قیمتش هم مناسب هست.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2