صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree23تشکر

موضوع: با 1/000/0000 تومن چی بخرم خوبه؟

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    منظور من در یک برند بود
    درود
    جناب دکتر بازم فرقی نمی کنه چونکه صحبت شما تحت هر شرایطی قابل ردّه .

شما فرق آنچنانی در خروجی 500 دی 550دی و1100دی میبینید؟
    بله .

جز اینکه قیمتها متفاوت اند برای جذب انواع مدل مشتری!
    این حرف دیگه از اون حرف هاست ! یعنی شما میگید تفاوت قیمت 5DMK2 با 500D یا با بقیه فقط به خاطر جذب اقشار مختلفه ؟

پیکسلها چقدر برای ماها مهمه؟
    مگه چنددرچند چاپ میکنیم؟که تا دوربین جدید باپیکسل بیشتر میاد میگیم حتما اون خوبه.
    اصلا بحث ما روی رزولوشن نیست . بنده میگم خروجی 500D با 550D به میزان تفاوت قیمتشون ، فرق می کنه و 550D تصاویر بهتری ارایه می ده .

حرف من باز هم اینه که سرمایه بزارن برا لنز ضرر نکردن.
    اگه از حق نگذریم ، این صحبت آخرتون صحیحه ولیکن مگه با 1م تومن چقدر میشه مانور داد ؟ من میگم یه بدنه ی خوب بگیرن که تا 3 یا 4 سال براشون خوب کار کنه و هر وقت هم که بودجه داشتن ، برن و لنز هاشون رو کامل کنن . این کاریه که همه ی ما معمولا انجام می دیم .
    fazel graphic و data تشکر می‌کنند.

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    منظور من در یک برند بود
    شما فرق آنچنانی در خروجی 500 دی 550دی و1100دی میبینید؟
    جز اینکه قیمتها متفاوت اند برای جذب انواع مدل مشتری!
    پیکسلها چقدر برای ماها مهمه؟
    مگه چنددرچند چاپ میکنیم؟که تا دوربین جدید باپیکسل بیشتر میاد میگیم حتما اون خوبه.
    نه.

باید دید نیاز ایشون در عکاسی چیه؟
    حرف من باز هم اینه که سرمایه بزارن برا لنز ضرر نکردن.
    برادر من فرق دوربین ها فقط تو پیکسله؟
    من که خیلی تازه کارم به راحتی درک میکنم توی خروجی d40x چه تفاوتی با 50D هست!!!در یک برند هم همینطوره d40xکجا و D90 یا D7000کجا
    خیلی تفاوت ها وجود داره چون با هردوش کار کردم و خروجی از یک محل یکسان رو دیدم دارم میگم!!!
    و اما شما دوست عزیز
    من خودم دنبال خرید D7000 بودم داشتم شدید پولامو جمع میکردم ولی دیدم تا بخوام به اون 1500 تومن برسم شاید شش ماهی حداقل طول بکشه و تصمیم گرفتم زمان رو از دست ندم و عکاسی رو شروع کنم بنابراین رفتم گشتم یه d40x kit 18-55 دست دوم خریدم 350 تومن خیلی هم تمیزه خداروشکر و الان تو یک ماهی که خریدم میتونم بگم سیر تا پیاز عکاسی رو زیر و رو کردم و دارم میکنم و خیلی هم از کاری که کردم راضی ام چون دارم عکاسی رو یاد میگیرم اونم با 350 تومن!!!شاید نزدیک 30گیگ ویدیو دانلود کردم و دیدم!!
    منظورم اینه که این دوستمون باید نیاز خودش رو بسنجه ببینه میخواد دوربین رو بعدها عوض کنه یا نه!!!
    من خودم اگه یک میلیون داشتم یه D90 میخریدم که میشه هنوزم بدنه رو دور و بر 900 تا 950 پیدا کرد و حدود 100 تومن برای نو یا 50 تومن برای دست دوم لنز 18-55 میدادم
    میدونم لنز خوبی نیست
    ولی کسی که داره عکاسی یاد میگیره هنوز نیازهای خودش رو نمیدونه مثل خود من و بعدها که فهمید تو چه زمینه ای دوست داره کار کنه لنزش های دیگه ای میخره!
    حرفم اینه که این شور و شوقی که درونتون ایجاد شده رو هدر ندید زمان باعث فرسایشش میشه سریعتر اقدام به خرید و یادگیری عکاسی کنید مطمئن باشید با لنز 18-55 هم میشه عکس های فوق العاده ای گرفت کما اینکه من میشناسم آدمی رو که با همین لنز عکسهاش واقعا محشره (نه که فقط من بگم که تازه کارم دوستان عکاسش هم اذعان دارن به این قضیه)لنز بنظرم بیشتر مربوط میشه با زمینه ی کاری آدم ( البته لنز روی کیفیت خیلی تاثیر داره منکر این نیستم)
    ولی مساله ی بدنه از نظر من چیز دیگه ایه
    بدنه رو شاید به این زودی ها نشه عوض کرد و بنظرم خرید D90 با این بودجه عاقلانه است چون وقتی برید حرفهای دوستان متخصص رو هم بخونید راجع به کیفیت بالای این دوربین نسبت به قیمتش حرف ها زدن!!!!
    و کاملا هم مخالفم که این دوربین ها باهم فرق ندارن به نظرم خودتون برید تاپیک های مربوط به مقایسه ی دوربین ها رو بخونید متوجه میشید که مگاپیکسل یک دوربین اونقدر چیز مهمی نیست(البته مهم در سایز چاپ هست که فکر نمیکنم بخواید بالای 70 چاپ کنید من با همین دی چهل خسته ی خودم عکس 30 در 90 (پانوراما) چاپ کردم مامان)!!!!
    به برند زیاد فکر نکن (البته من نیکون رو بیشتر دوست دارم به نظرم کار باهاش راحت تره جای دکمه ها و اینارو میگم) نیکون و کنون هر دو از پیشروهای تکنولوژی دوربین هستند و اصلا از همدیگه عقبتر نیستند!!ولی شدیدا از پیشنهاد خودم دفاع میکنم!!چون همین یک ماه پیش در موقعیتی شبیه به شما بودم!!

پی نوشت:قبل از همه این حرف ها و قبل از خرید دوربین یک هفته وقت بزارید و کل این سایت رو زیر و رو کنید و بعد از یک هفته خواهید دید که خودتان قدرت تصمیم گیری دارید!!
    Rouzbeh Ehsani، persian.boy و moji773 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

ممنون دوست عزیز از این که وقت گذاشتید و این همه تایپ کردید و راهنماییم کردید.
    من کارشناس مرمتم و یکی از مهمترین ابزارمون تو کار مرمت آثارتارخی و هنری و تزیینات معماری و حتی بناهای تاریخی دوربین هست. قبلا دوربین fuji finpix s5700 داشتم یعنی هنوز دارم دوربین خیلی خوبی بود ولی الان بیشتر از اون لازممه. ما در دوران دانشگاهمون چند واحد عکاسی هم آنالوگ و هم دیجیتال و حتی چاپ تو تاریک خونه گذروندیم. اینا رو گفتم که بگم نا آشنا نیستم. در حال حاضر می خوام علاوه بر بحث کارم(مرمت) عکاسی رو بیشتر دمبالش برم و تا حدی که امکانش هست برام نسبت به الان حرفه ای تر بشم. دمبال این که دوربینو مدام عوض کنم نیستم تا زمانی که نیازام و خواسته هامو بر آورده کنه نگهش می دارم هروقت احساس کنم بیشتر از اینو نیاز دارم عوضش می کنم. از اونجایی که شرایط کاریم طوری هست که برای خیلی از پروژه ها در سفر باید بود از این جهت دوربین رو فقط برای خود پروژه های کاری نمیخوام دمبال عکس گرفتن از سوژه های مختلف هستم.
    باز هم خوشحال و ممنون میشم اگه دوستان راهنماییم کنن و تجربیاتشون رو در اختیارم بگذارند. من عجله زیادی برای خریدن دوربین ندارم. می خوام مثل خرید اون دوربین قبلیم در اون زمان انتخاب خوب و مناسبی به نسبت شرایط حالم داشته باشم.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

عجله داشته باشید یا نه بهترین انتخاب با این بودجه توی برند کنون همین 550دی هست.با صرفه جویی از مثلا نخریدن این بدنه و خریدن 500دی هم اونقدر ی پول باقی نمیمونه که سراغ چیزی جز 55-18 برید.همونطور که دوست عزیزمون هم گفتن اختلاف قیمت این دو بدنه کاملا با اختلاف کیفیت خروجیشون همخوانی داره.اتفاقا کار شما جوری هست که به چاپهای بزرگ هم نیاز خواهید داشت.پس اگر علاقه مند به برند کنون هستید همین بدنه رو تهیه کنید و از عکاسی و خروجی خوب این دوربین لذت ببرید.
    persian.boy تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

ممنون
    پیشنهاد این دوستمون که D90 رو پیشنهاد کردن چطوره؟ نظرات مثبت زیادی تو صفحات مختلف راجعش دادن.
    یک سوال دیگه رنج قیمت مدلای پیشنهادیتون رو هم لطفا بگید.

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط martin62 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز از این که وقت گذاشتید و این همه تایپ کردید و راهنماییم کردید.
    من کارشناس مرمتم و یکی از مهمترین ابزارمون تو کار مرمت آثارتارخی و هنری و تزیینات معماری و حتی بناهای تاریخی دوربین هست. قبلا دوربین fuji finpix s5700 داشتم یعنی هنوز دارم دوربین خیلی خوبی بود ولی الان بیشتر از اون لازممه. ما در دوران دانشگاهمون چند واحد عکاسی هم آنالوگ و هم دیجیتال و حتی چاپ تو تاریک خونه گذروندیم. اینا رو گفتم که بگم نا آشنا نیستم. در حال حاضر می خوام علاوه بر بحث کارم(مرمت) عکاسی رو بیشتر دمبالش برم و تا حدی که امکانش هست برام نسبت به الان حرفه ای تر بشم. دمبال این که دوربینو مدام عوض کنم نیستم تا زمانی که نیازام و خواسته هامو بر آورده کنه نگهش می دارم هروقت احساس کنم بیشتر از اینو نیاز دارم عوضش می کنم. از اونجایی که شرایط کاریم طوری هست که برای خیلی از پروژه ها در سفر باید بود از این جهت دوربین رو فقط برای خود پروژه های کاری نمیخوام دمبال عکس گرفتن از سوژه های مختلف هستم.
    باز هم خوشحال و ممنون میشم اگه دوستان راهنماییم کنن و تجربیاتشون رو در اختیارم بگذارند. من عجله زیادی برای خریدن دوربین ندارم. می خوام مثل خرید اون دوربین قبلیم در اون زمان انتخاب خوب و مناسبی به نسبت شرایط حالم داشته باشم.
    دوست عزیز خیلی خوشحال میشم تایپ کردن های من به درد شما بخوره
    به نظرم بحث برند بیشتر به خودت بستگی داره (البته بین کنون و نیکون) که با کدوم راحت تری
    ولی با این چیزی که گفتید قضیه فرق میکنه شما مسلما نیاز به خرید لنزهایی خواهید داشت بسی گرانتر از 18-55 چون این لنز نیازهای شما رو به اون صورت برآورده نخواهد کرد ولی بدنه D90مطمئنم شمارو تا سالها راضی نگه میداره و 50Dهم همینطور منتهی اگه در آینده میتونید به خرید لنز فکر کنید پیشهاد های من اینه:
    D90 + 18-55 در ابتدا
    مرحله ی بعد جایگزینی یک walkaround بهتر مثل 18-105
    مرحله ی بعدتر فکر کردن به لنزهایی مثل 10-24 و یا perspective control چون به نظرم عمده ی نیازتون تو این لنزها نهفته است
    البته تا مدتها همون 18-105 نیازتون رو به خوبی برآورده میکنه اگه 1300 دارید برید از اول یه کیت دی نود تهیه کنید
    بازه قیمتی هم که خوب 18-105 دور و بر سیصد و پنجاه آب میخوره
    10-24 هم 1200
    PCها هم بالای دو میلیون هستند
    البته تا اساتید گرامی نظراتشون رو بگن شاید اینها راهگشا باشه
    martin62 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

ممنون
    پیشنهاد این دوستمون که D90 رو پیشنهاد کردن چطوره؟ نظرات مثبت زیادی تو صفحات مختلف راجعش دادن.
    یک سوال دیگه رنج قیمت مدلای پیشنهادیتون رو هم لطفا بگید.
    دی90 بدنه خوشدست تری هست.کم نویزتر هست.داینامیک رنج بالاتری داره،و مجهز به کنترل فلاش بیسیم هست.(که البته با یک تریگر 60 تومنی 550دی هم به همین امکان مجهز میشه)
    در عمل که این دوبدنه تفاوتی با هم ندارن باید ببنید امکانات کدوم برای شما جذابتر هست.منتها دی90 تحت هر شرایطی خیلی بیشتر از بودجه شما میشه.این نکته رو هم مد نظر داشته باشید که در صورت خرید هر کدوم از این دو بدنه مبلغی رو هم برای تجهیزات جانبی باید در نظر بگیرید.پس بیشتر دقت کنید و بودجه رو درست تنظیم کنید.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    دی90 بدنه خوشدست تری هست.کم نویزتر هست.داینامیک رنج بالاتری داره،و مجهز به کنترل فلاش بیسیم هست.(که البته با یک تریگر 60 تومنی 550دی هم به همین امکان مجهز میشه)
    البته عقيل جان ... ميدونيد كه اون كنترل فلاش بيسيم كه روي D90 هست با تريگرهاي 60 تومني كاملا فرق ميكنه.در D90 سيستم وايرلس كاملا TTL رو ساپورت ميكنه.
    اون تريگرهاي 60 تومني فقط يك كانتكت براي فلاش ريموت ايجاد ميكنند تا فلاش شليك كنه...همين.
    nmroshan، M. Beyrami، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

آقا روزبه پیشنهاد و راهنمایی شما چیه با توجه به مواردی که گفتم و نظراتی که سایر دوستان دادن؟

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

آقا روزبه پیشنهاد و راهنمایی شما چیه با توجه به مواردی که گفتم و نظراتی که سایر دوستان دادن؟
    با سلام:
    از اونجای که شما در آینده نیاز به چاپ در ابعاد بزرگتر دارید ( پیکسل بالاتر)و نیاز به خرید لنزهای بعدی،با توجه به اختلاف قیمت d90 و 550d به نظر بنده 550 برای شما انتخاب بهتری باشه و این رو در نظر داشته باشید که شما میتونید بعد ها با خرید لنزی مثل 15-85 خروجی خیلی بهتری رو تجربه کنید.( هرچند d90 دوربین خیلی خیلی خوبی بوده و هست اما قیمت لنزهای این برند به نسبت کانن کمی بالاتره و اگه شما روی برند خاصی نظر ندارید 550 کانن برای شما مناسب تره).
    و همینطور که دوستان اشاره داشتن شما مبلغی رو هم باید برای تجهیزات جانبی در نظر داشته باشید.
    موفق باشید...
    ahmadmobin و korosh1 تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2