صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree78تشکر

موضوع: عکاسی از واقعیت تا خیال

كاربر همراه sherlockHolmes آواتار ها
    تشکر کرده
    104

جناب استارتر من خودم هم با شما هم عقیده ام . یه بار هم توی بخش نقد عکس نظر خودم رو در مورد اینجور نقد های خیال انگیز (تخیلی) گفتم . ولی توی عمر نه چندان طولانیم به این نتیجه رسیده ام که نظر ها متفاوت هستند و نظری که به نظر من صحیحه ممکنه در نظر دیگری اینطوری نباشه . متاسفانه حق هم با هیچ کس نیست و در صورت اصرار در مشخص کردن حق و ناحق ممکنه کار به زور گویی بکشه که متاسفانه دست و بال ما در این سایت درا ین زمینه بسته است !. پس افرادی که اونجور بحث ها تاپیک ها رو میپسندند به حال خودشون رها کردم و سعی نکردم مثل پیغمبر به راه راست هدایتشون کنم . به قول معروف "با کافران چه کارت گر بت نمیپرستی ؟ " شما هم بهتره بی خیال عکسهایی بشی که مخاطبش اصلا شما نیستی .
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz radin نمایش پست ها
    سلام
    دلم میخواست این عکس ها رو دوستان ببینند به این لینک نگاهی بندازید .فکر میکنم واقعا دو سه تا از عکس ها واقعا خیال انگیزه
    http://en.news.maktoob.com/Pages/Med...mageID=4667141
    تمام این تصاویر نوعی طراحی پیش از ساخت می باشند
    یعنی چنین چیزی قرار با هزینه یک میلیاردو دویست میلیون دلار ساخته بشه و اصلا هنوز وجود نداره .
    Maysam.P و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    عکسها؟
    آخه اینا کجاش عکسه؟
    حداقل یکبار لینکی رو که قراره اینجا ارسال کنید نگاه کنید. اگر با نگاه کردن به نتیجه نمی‌رسین حداقل کنارش رو بخونید!
    عذر میخوام اگه اینقدر ناراحت شدید
    ولی یک سوال برام پیش اومده توی تصویر شماره 10 این ابرها عکاسی نشده و با نرم افزار طراحی شده و یا در تصویر شماره 9 ترکیبی از یک عکس و طراحی نیست؟
    آیا این تصاویر نمیتونه از حس تخیل و واقعیت رو به هم آمیخته کنه؟
    اگر من متوجه نشدم و اینها فقط طراحیه و در این تصاویر ار عکاسی استفاده نشده بخاطر این لینک اشتباهم بازم عذر خواهی میکنم

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اینکه در قرمه‌سبزی آب باشد و یا لوبیا! به قرمه‌سبزی می‌گویید آب؟ به آن می‌گویید لوبیا؟
    به فرض استفاده از عکس، در طراحی 3 بعدی برجی که ساخته نشده؟ به آن می‌گویید عکس؟
    در اکثر رندرهای 3 بعدی با هر تکنیکی از عکس استفاده شده. حداقل برای ساخت بافت روی مواد، ولی کسی به آن عکس نمی‌گوید.
    ویرایش توسط Arash : Sunday 14 August 2011 در ساعت 15:25
    Kaveh Ghobadi، diamont، Vahid و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اینکه در قرمه‌سبزی آب باشد و یا لوبیا! به قرمه‌سبزی می‌گویید آب؟ به آن می‌گویید لوبیا؟
    به فرض استفاده از عکس، در طراحی 3 بعدی برجی که ساخته نشده؟ به آن می‌گویید عکس؟
    در اکثر رندرهای 3 بعدی با هر تکنیکی از عکس استفاده شده. حداقل برای ساخت بافت روی مواد، ولی کسی به آن عکس نمی‌گوید.
    من قصد بحث ندارم ولی فکر نمیکنم با مثال قرمه سبزی بتوان عکس را توضیح داد. و آن لینک هم رندر 3بعدی را نمایش نمیداد.
    وقتی از انواع مختلف فیلترها استفاده میکنید میتوانید افکتهای غیر طبیعی و غیر واقعی را با عکستان ترکیب کنید و یا نور و یا رنگی را که وجود ندارد به تصویرتان اضافه کنید آنوقت به آن محصول چه میگویید؟ ویا عملیاتی که در فتوشاپ انجام میدهید یه آن چه میگویید در همین سایت دیدم تصاویری را که انواع افکتهای این نرم افزار در آن به کار رفته تا جایی که از آنچه دوربین آن را ثبت حداکثر 30درصد باقیمانده
    من اصراری بر اینکه به آن تصاوری که لینک داده بودم عکس بگوید ندارم ولی این تاپیک با این نام میتواند جایی برای دیدن آن باشد چون دقیقا ترکیبی از واقعیت و خیال است.
    ضمنا من در پست 13 دو مورد را برای روشن ذهن خودم پرسیدم 1-در مورد تصاویر 9 و 10 لینک و 2- حس تخیل و واقعیت ولی از قرمه سبزی شنیدم
    ممنون
    korosh1 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    99

سلام
    همین الان نگام به لینکی در همین سایت افتاد به این عکسها چه میگویید؟؟"همان مثالی که زدید در این مورد هم صدق میکند؟"
    http://forum.akkasee.com/showthread....178#post228178
    لطفا نگاهی به توضیحات جناب دلباز بیندازید در مورد چگونگی ساخت عکس !!!#369
    ممنون

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

جناب رادین
    اگر از این تصاویر برج را حذف کنید چیزی که دیدنی باشد باقی نمی‌ماند.
    یعنی عکسها در این تاپیک 2 لایک هم نمی‌گیرند.

بالعکس در مورد لینکهای جدید که دادید اگر عکس را حذف کنید چیز خاصی برای دیدن دیگر نیست! اما:
    اینگونه تصاویر رو به اسمهای مختلفی می‌خوانند. photo art, Photo collage تا اسمهای دیگر بر اساس نوع تکنیک. البته اینکارها اصلا در تخصص من نیست. اما بازهم عکاسی بخشی از کار است و خروجی اکثر اوقات دیگر عکس نامیده نمی‌شود. مانند طراحی یک پوستر که ممکن است عکاس بر اساس نیاز گرافیست عکسهایی را تولید کند تا گرافیست با هزاران ابزار و تکنیک خود خروجی دلخواه خودرا تولید کند. که اسم آن می‌شود پوستر، فتوآرت و یا هرچیزی که گرافیست ساخته و گرافیستهای محترم که در فروم هم کم نیستند اسم کارشان را بهتر می‌دانند.
    در اینجور مواقع عکاس نقشی در حد بازیگر و یا فیلمبردار در یک فیلم سینمایی را دارد. کارگردان اصولا گرافیست کار است.(حالا ممکن است گرافیست، عکاس کار هم باشد و یا اصلا کارگردانی بالای کار باشد که فتوشاپ بلد نیست و فقط ایده پرداز است؟ اینها بحثشان جداست.)

خلاصه اینکه چون عکس بخش مهمی از کار است و بسیاری از این آثار با ابزار کار عکاسان و یا توسط عکاسان گرافیست کار می‌شود در این فروم در مورد آنها بحث می‌شود و جذاب هم هست. نه اینکه در لینکی با 10 عکس که در یکی دو تای آنها عکس ابر و یا آدمی وجود دارد با نام عکس در تاپیکی نامربوط.
    پستهای بالاتر را هم اگر بخوانید می‌بینید موضوع بحث چیز دیگریست.
    radioheadz و behrooz radin تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

فکر می کنم گیر این بحث در این هست که ما در زبان فارسی نتوانستیم کلمات وارد شده را درست ترجمه کنیم و یا در جای درست بکار ببریم
    مثلا در این جا این دوست عزیز اگر راجع به دو کلمه photo و image در اینترنت و مراجع علمی جستجو و مطالعه کنند فکر کنم مسئله براشون روشن بشه.

پ.ن: عموم افراد تصور می کنند دو واژه فوق یعنی عکس در حالیکه تفاوت بسیار است.

لذا واژه ای که برای اون لینکی که دوستمون آپلود کردند image هست نه عکسphoto که در صورت آگاهی از این مطلب مسئله حل خواهد شد.
    ME و Ali Bayati تشکر می‌کنند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    فکر می کنم گیر این بحث در این هست که ما در زبان فارسی نتوانستیم کلمات وارد شده را درست ترجمه کنیم و یا در جای درست بکار ببریم
    مثلا در این جا این دوست عزیز اگر راجع به دو کلمه photo و image در اینترنت و مراجع علمی جستجو و مطالعه کنند فکر کنم مسئله براشون روشن بشه.

پ.ن: عموم افراد تصور می کنند دو واژه فوق یعنی عکس در حالیکه تفاوت بسیار است.

لذا واژه ای که برای اون لینکی که دوستمون آپلود کردند image هست نه عکسphoto که در صورت آگاهی از این مطلب مسئله حل خواهد شد.
    سلام
    در زیر تمام آن تصاور این جمله را میبینید"[Photograph: Adrian Smith+Gordon Gill Architecture"
    اگر امکان دارد این متن را برای من توضیح دهید
    چون اینها که به نظر دوستان عکس نیستند و نمیدانم Adrian Smith آنجا چه میکرده است.
    ممنون

كاربر آشنا overhes آواتار ها
    تشکر کرده
    299

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz radin نمایش پست ها
    سلام
    در زیر تمام آن تصاور این جمله را میبینید"[Photograph: Adrian Smith+Gordon Gill Architecture"
    اگر امکان دارد این متن را برای من توضیح دهید
    چون اینها که به نظر دوستان عکس نیستند و نمیدانم Adrian Smith آنجا چه میکرده است.
    ممنون
    حتی اگر برای آسمان یا برخی بافت های دیگر از عکس استفاده شده باشد باز هم کل ماهیت آن عکس نمي شود!!! آقای Adrian Smith حتماً بخش آسمان یا تصاویری را که برای رفلکت نور مورد استفاده قرار میگیرد را عکاسی کرده اما برای هدفی دیگر!!! ( صرف چسباندن یک عکس روی یک اثر نقاشي، کل اثر را یک عکس نمی گویند دوست من!! )
    شما جمله Sketches of Saudi’s Kingdom Tower را کنار تصاویر نمی بینید ؟؟؟؟؟
    این ها همانطور که دوستان فرمودند رندر های سه بعدی هستند که هنوز هم ساخته نشدند و اصلاً ممکن است هرگز واقعی نشوند...

پ.ن : لطفاً در مورد چيزی که اطلاع دقیقی از آن ندارید اینقدر پافشاری نکنید، با اندکی مطالعه به صحت گفته های دوستان پی خواهید برد.
    """ مدیران لطف کنید پست قبلی بنده را که به علت نوسانات شبکه کامل ارسال نشد را حذف کنند...با تشکر

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2