صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 143
Like Tree204تشکر

موضوع: خرید دوربین حرفه ای تا سقف 2 میلیون تومان

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.ghorbani نمایش پست ها
    متشکرم. بله تا حدودی ولی فکر می کنم با توجه به عدم تغییر لنز نتایج حاصله از مزایا و معایب یکسان مربوط به لنز برخوردار خواهند بود. و چه بسا تغییر لنز مهمتر و محسوستر از تغییر بدنه و سنسور باشد. مثلآ D3100 به همراه یک لنز با کیفیت تر از 105-18 در حدود قیمت یک میلیون به نظر شما خروجی متفاوت تری نخواهد داشت؟ هرچند که لنز خاصی با رنج مشابه و کیفیت بهتر سراغ ندارم. اگه در این زمینه راهنمایی کنید ممنون میشم.
    16-85 نزدیکترین لنز به 18-105 و بسیار با کیفیت تر ولی با هزینه ۲ برابر
    R.Asgari، djmehdi_67، Mr.vAhiD.DI و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

البته در خرید دوربین دیجیتال باید دید واقعا چه می خواهیم..
    یادش بخیر دوربین های خدا بیامرز پولارید ...همان لحظه عکس می گرفتی و چاپ میشد!
    بنده یک دوربین سونی DSLR LIKE مدل f-828 داشتم و همچون یک کودک ذوق کرده مرتب در حال عکس گرفتن از آدمیزاد و حیوانیزاد! بودم..
    ولی پس از چند سال عکس گرفتن دیدم احتیاج به تغییر هست و دیگر این مدل عکس گرفتن ارضایم نمی کند..
    بعبارت ساده تر نه اینکه یک عکاس حرفه ای شده باشم بلکه احساس کردم کم کم می توانم بجای گرفتن از لبه استخر برای شبه شنا کردن می توانم به وسط استخر رفته و کمی بیشتر دست و پا بزنم..
    حالا این یعنی چه؟
    یعنی اینکه نمی توان یک مرتبه چند ده پله از نردبام عکاسی بالا رفت..باید دید آیا هزینه ای که می شود واقعا مفید واقع خواهد شد و ارضایمان خواهد کرد و یا اینکه تبدیل به سروکله زدن بیهوده خواهد شد؟!
    البته می توان بجای پله اول از پله چهارم شروع کرد ولی در مرحله های بالاتر دیگر نمی توانید چند پله بالاتر بپرید چراکه جاذبه شما را به پایین خواهد کشید!یا حداقل دچار سرگیجه خواهید شد.
    حالا این را ببینید:
    http://www.zoomit.ir/it-news/photogr...ge-photography
    این هم یک روش عکاسی دیجیتال است!
    (حالا کسی از من چیزی پرسید که من هم نخود آش بزرگان قوم شدم؟)

یک سوال از سعید خان...
    شما که خود اکنون D7000 دارید آیا ترجیح می دهید که از ترکیب لنزهای با رنج متفاوت DXو FX استفاده کنید بر روی این بدنه کراپدار و یا اینکه از لنزهای FX بیشتر سود خواهید برد و در آینده به فکر تعویض بدنه خواهید بود؟مثلا انتخاب یک فول فریم...سپاس.
    Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام بر شما عزیزان که به ما مبتدی ها کمک میکنید و ممنون.
    من چند تا دوربین مدنظرم هست که بخرم لطفا یکی بهم بگه بینشون کدوم بهتره؟ برای استفاده خانگی میخوام که حملش راحت بشه منظورم اینه که مسافرتی باشه و بزرگ نباشه ضمن اینکه به لحاظ امکانات چیزی مثل dslr باشه. یه چیزی میخوام که تا سالها برام دوام بیاره ومجبور نشم عوضش کنم.پولش هم تا 17000000 تومان اوکی هست.خیلی در مورد ویژگیهای یک دوربین خوب تحقیق کردم اما از اونجائیکه تا بحال نخریدم نمیدونم که کدوم برند واقعا به لحاظ کیفیت عکس خوبه و کدومشون واقعیه؟
    لطفا بین دوربینهای زیر بهم بگید کدومش خوبتره و به درد من میخوره؟
    canon g1x
    canon s100
    canon s110
    canon s120
    panasonic tz 30
    panasonic lx 7
    panasonic Lf1
    panasonic sz7
    panasonic tz 25
    samsung EX2f
    samsung nx 2000
    samsung nx 1100
    sasung nx 1000
    sony RX100 II
    sony nex-5T
    sony alpha nex-7

اما حقیقت اینه که از اول تصمیم داشتم g1x بگیرم اما خیلی دودل بودم چون خودم یک دوربین فیلمبرداری panasonic SD900 دارم که خیلی ازش راضی هستم.علت اینکه قصد خرید دوربین عکاسی رو دارم اینه که میخوام در عین اینکه کیفیت عکسش فوق العاده باشه(در حدdslr) فیلمبرداریش هم درحد عالی باشه.نمیدونم g1x کیفیت فیلمبرداریش درچه حد هست ولی میخوام بتونم جایگزینی برای دروبین فیلمبرداریم هم بشه و دیگه نیازی نباشه دوتا دوربینم رو همراه خودم به مسافرت ببرم.همینطور که گفتم برام سایز و زوم و خیلی چیزها مهمند.مثلا میخوام در جاهایی مثل زیارتگاهها که امکان بردن دروبین های بزرگ نیست بتونم تو جیبم جاش بدم و یواشکی عکس وفیلم بگیرم .برای همین خیلی مردد هستم چی بگیرم که کیفیت عکس g1x رو داشته باشه و در عین حال فیلمبرداریش هم خوب باشه و بتونم از فواصل دور عکس و فیلم بگیرم بدون نویز و ....
    یکی میگه سونی بگیر ،یکی میگه پانا سونیک و...
    یکی میگه سونی رنگهاش اغراق آمیز و مصنوعیه و مشخصات فنی تجاری داره و یکی میگه پاناسونیک رنگهاش سرد و بی روحه.یکی دیگه میگه روی فیلمبرداری کنون نباید اصلا حساب بازکرد.خلاصه نمیدونم چی بگیرم.لطفا خودتون رو جای من بگذارید و با توجه به تجربه و اطلاعات فنی بالاتون برام یک دوربین معرفی کنید.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط poirot نمایش پست ها
    سلام بر شما عزیزان که به ما مبتدی ها کمک میکنید و ممنون.
    من چند تا دوربین مدنظرم هست که بخرم لطفا یکی بهم بگه بینشون کدوم بهتره؟ برای استفاده خانگی میخوام که حملش راحت بشه منظورم اینه که مسافرتی باشه و بزرگ نباشه ضمن اینکه به لحاظ امکانات چیزی مثل dslr باشه. یه چیزی میخوام که تا سالها برام دوام بیاره ومجبور نشم عوضش کنم.پولش هم تا 17000000 تومان اوکی هست.خیلی در مورد ویژگیهای یک دوربین خوب تحقیق کردم اما از اونجائیکه تا بحال نخریدم نمیدونم که کدوم برند واقعا به لحاظ کیفیت عکس خوبه و کدومشون واقعیه؟
    لطفا بین دوربینهای زیر بهم بگید کدومش خوبتره و به درد من میخوره؟
    canon g1x
    canon s100
    canon s110
    canon s120
    panasonic tz 30
    panasonic lx 7
    panasonic Lf1
    panasonic sz7
    panasonic tz 25
    samsung EX2f
    samsung nx 2000
    samsung nx 1100
    sasung nx 1000
    sony RX100 II
    sony nex-5T
    sony alpha nex-7

اما حقیقت اینه که از اول تصمیم داشتم g1x بگیرم اما خیلی دودل بودم چون خودم یک دوربین فیلمبرداری panasonic SD900 دارم که خیلی ازش راضی هستم.علت اینکه قصد خرید دوربین عکاسی رو دارم اینه که میخوام در عین اینکه کیفیت عکسش فوق العاده باشه(در حدdslr) فیلمبرداریش هم درحد عالی باشه.نمیدونم g1x کیفیت فیلمبرداریش درچه حد هست ولی میخوام بتونم جایگزینی برای دروبین فیلمبرداریم هم بشه و دیگه نیازی نباشه دوتا دوربینم رو همراه خودم به مسافرت ببرم.همینطور که گفتم برام سایز و زوم و خیلی چیزها مهمند.مثلا میخوام در جاهایی مثل زیارتگاهها که امکان بردن دروبین های بزرگ نیست بتونم تو جیبم جاش بدم و یواشکی عکس وفیلم بگیرم .برای همین خیلی مردد هستم چی بگیرم که کیفیت عکس g1x رو داشته باشه و در عین حال فیلمبرداریش هم خوب باشه و بتونم از فواصل دور عکس و فیلم بگیرم بدون نویز و ....
    یکی میگه سونی بگیر ،یکی میگه پانا سونیک و...
    یکی میگه سونی رنگهاش اغراق آمیز و مصنوعیه و مشخصات فنی تجاری داره و یکی میگه پاناسونیک رنگهاش سرد و بی روحه.یکی دیگه میگه روی فیلمبرداری کنون نباید اصلا حساب بازکرد.خلاصه نمیدونم چی بگیرم.لطفا خودتون رو جای من بگذارید و با توجه به تجربه و اطلاعات فنی بالاتون برام یک دوربین معرفی کنید.
    دوست عزیز شما فقط به یک نکته اشاره نکردید که آیا دوربین با زوم بالا می خوایید یا نه اگه جوابتون مثبت باشه اونوقت بعضی از گزینه هاتون حذف میشه.

پدر من بعد از چند سال می خواست برای خودش یک دوربین کوچک اما با امکانات و کیفیت تصویر خوب تا عالی بخرند. من به ایشون پیشنهاد دادم که canon G1X بخرند و همین کار رو هم کردند. خود من هم باهاش کار کردم و کیفیت عکسهاش واقعا خیلی خوبه البته فیلمبرداری زیاد نکردم اما تا اونجایی که یادمه وقتی دوربین رو برای فیلمبرداری هم تست می کردم از نتیجه اش راضی بودم.

حتما می دونید که سنسور G1X کمی کوچکتر از سنسور کراپدار DSLR و بزرگتر از compact ها است و تو دنیا دیگه دوربینی با این اندازه سنسور وجود نداره و سنسورش منحصر به فرد هست و چون اندازه اش بزرگه به طبع عکسهایی با شارپنس خیلی خوب می گیره. فقط ایرادش اینه که کمی سنگینه و تمام امکانات حرفه ای رو که مد نظرتون هست رو داره.

دوربین های PANASONIC TZ30، Canon s100,s110,s120 و Sony RX100 II هم دوربینهای خوبی هستند.
    Niaz و BRAD تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام دوستان عزیز.از استید می خوام من رو راهنمایی کنید. من در حال تحقیق راجع به خرید دوربینی تا مبلغ 1/800/000 تا 2/000/000 هستم.قبلا فقط با دوربین های دیجیتال معمولی کار کردم و حرفه ای نیستم.علاقه زیادی به عکاسی دارم مخصوصا طبیعت و عکاسی ماکرو.زوم دوربین هم برام مهم هستش .و عکاسی خانوادگی .از استاید محترم خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید البته با واژه های ساده که این تازه کار هم متوجه بشه چه دوربینی بخرم؟ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    27

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

بنده قصد خرید دوربین دارم. با بررسی‌هایی که کردم و با توجه به بودجه‌ام تصمیم به خرید یک بدنه نیکون D7000 و خرید جداگانه یک لنز Nikon AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G یا Nikon AF NIKKOR 50mm f/1.8D گرفتم.

از شما دوستان دو سوال داشتم، اول اینکه آیا این بدنه را توصیه می‌کنید؟ آیا در این رنج قیمت گزینه بهتری هم وجود دارد؟ و دوم، شما کدام لنز را توصیه می‌کنید؟ من قبلاً یک fuji hs10 داشتم که متاسفانه سال گذشته دزد یا دزدانی شیشه ماشین را شکوندند و آن را ربودند به ذهنیاتم و عکس‌های آن موقع که نگاه می‌کنم علاقه‌مندی من بیشتر به طبیعت و منظره می‌باشد (تعدادی از عکس‌ها را اینجا می‌توانید ببنید)، با این اوضاف به نظر 18-55 برایم مناسب‌تر به نظر می‌رسد اما وقتی نمونه‌های عکس 50mm f/1.8 D را در اینترنت دیدم شارپنس و کیفیت عکس‌های آن من را مجذوب کرد و کمی دو دل شده‌ام. شما دوستان کدام یک از این دو لنز و یا گزینه‌های دیگر را پیشنهاد می‌کنید؟

با تشکر
    ویرایش توسط kimyagar : Wednesday 1 January 2014 در ساعت 23:27

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

هیچ کسی نیست جواب من رو بده ؟canon 650 چطوره؟nikon 3200 چطور؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط kimyagar نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

بنده قصد خرید دوربین دارم. با بررسی‌هایی که کردم و با توجه به بودجه‌ام تصمیم به خرید یک بدنه نیکون D7000 و خرید جداگانه یک لنز Nikon AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G یا Nikon AF NIKKOR 50mm f/1.8D گرفتم.

از شما دوستان دو سوال داشتم، اول اینکه آیا این بدنه را توصیه می‌کنید؟ آیا در این رنج قیمت گزینه بهتری هم وجود دارد؟ و دوم، شما کدام لنز را توصیه می‌کنید؟ من قبلاً یک fuji hs10 داشتم که متاسفانه سال گذشته دزد یا دزدانی شیشه ماشین را شکوندند و آن را ربودند به ذهنیاتم و عکس‌های آن موقع که نگاه می‌کنم علاقه‌مندی من بیشتر به طبیعت و منظره می‌باشد (تعدادی از عکس‌ها را اینجا می‌توانید ببنید)، با این اوضاف به نظر 18-55 برایم مناسب‌تر به نظر می‌رسد اما وقتی نمونه‌های عکس 50mm f/1.8 D را در اینترنت دیدم شارپنس و کیفیت عکس‌های آن من را مجذوب کرد و کمی دو دل شده‌ام. شما دوستان کدام یک از این دو لنز و یا گزینه‌های دیگر را پیشنهاد می‌کنید؟

با تشکر
    سلام جناب شهسواری عکساتون واقعا عالی هستند .در مورد انتخاب دوربین هم باید عرض کنم دوربین 7000 نیکون یکی از بهترین هاست با توجه به ورورد 7100 قیمت این مدل کاهش زیادی داشت و الان بهترین زمان برای خریدشه و به جرات بگم که بهترین است.به نظر حقیر عکسها رو که دیدم بهتره لنز 18-105 که لنز کیتش رو بخرید رنج بیشتر این لنز تو کار بیشتر لازمتون میشه و شارپنس خوبی هم میده اگر به کار پرتره هم علاقه داشتید پولی براتو موند لنز 50 میلی رو هم میتونید داشته باشید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    هیچ کسی نیست جواب من رو بده ؟canon 650 چطوره؟nikon 3200 چطور؟
    نیکون و کنون مهم نیست مهم خلاقیت عکاسه.هر دو از دوربینهای خوب هستند ولی بهتر از همه این دومورد نیکون 7000 است .همه بدنه جوندارتری داره.هم اینکه لنزهای سری af رو هم ساپورت میکنه.در هردو صورت با مبلغی که عنوان کردین دیگه پولی برای خرید لنز بهتر نمیمونه و فقط همون لنز 18-55 میتونی بخری .مگه اینکه دوربین ضعیف تر بردارین و لنز بهتر بخرین مثلا یه نیکون d70 بردارین با یک لنز nikon 28-105 af که قایلبت اکرو فوق العاده ای داره طوری که دیونت میکنه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

ممنون دوست عزیز از راهنمایی شما.نظرتون راجع به این که 650 رو با لنز 18-55 بخرم و طبق راهنمایی یکی از دوستان چند ماه بعد که مبلغی به دستم اومد لنز مکمل ef-s 55-250mm f/4-5.6 is رو بخرم چی هستش ؟
    samad_nooran تشکر می‌کند.

صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین