صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38
Like Tree78تشکر

موضوع: مقایسه بین لنزهای 100mm

كاربر آشنا challenger آواتار ها
    تشکر کرده
    392

پیش فرض مقایسه بین لنزهای 100mm

سلام .
    دوستان مطلع iهستند که 3 نوع لنز با دامنه ثابت 100mm در برند کنون وجود داره . ( در حال حاضر تا اونجایی که بنده اطلاع دارم )
    1- EF 100mm f/2 USM
    2- EF 100mm f/2.8 Macro USM
    3- EF 100mm f/2.8 L Macro IS USM

هرچند که نوع دوم و سوم لنز های ماکرو هستند ، اما وجه تشابه همه 100 میلمتری بودن اونهاست و استفاده ای که میشه برای تصویر برداری پرتره ازشون انجام داد . فکر میکنم مناسب باشه که دوستانی که تجربه ای یا اطلاعاتی در خصوص این سه لنز که به نظر یکی از دیگری بهتر هم هستند ، این اطلاعات و تجربیات رو با دیگر دوستان هم سهیم بشن .
    نکته مثبت قابل توجهی که در خصوص این لنزها هست ، قیمت اشون هست . خصوصا ً بین لنز اول و دوم که انتخاب رو مشکل میکنه .

با تشکر .
    saadi126، محمد رنجبر و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    علیرضا ابراهیمی
    ایستاگرام من.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

لنز اول رو که بعید میدونم در ایران پیدا کنید.کیفیت اپتیک و ساختی نزدیک به 85اف 1.8 داره و از هر نظر بسیار به این لنز شبیه.
    اگر گیر بیاد باید قیمتی در حد همون 100 ماکروی معمولی داشته باشه.اگر من بودم 100 ماکرو رو خریداری میکردم(که در بازار هم به وفور یافت میشه با قیمتی در حدود 750 ) هم برای پرتره نگاری عالی بود هم عکاسی ماکرو.در واقع یک تیر و دو نشان.ضمن اینکه اصولا ساختار لنزهای ماکرو به نحوی هست که پس زمینه بسیار محو و دلپذیری رو ایجاد میکنه که برای پرتره های محیطی عالیه.
    گزینه سوم هم که گزینه برتر هست! با قیمتی در حدود 1.350 میشه گفت یکی از بهترین لنزهای موجود در دنیاست.با کیفیت ساخت بسیار عالی سیلینگ عالی و هندلینگ بسیار خوب.وجود لرزشگیر و کاهش سی آ هم از دیگر برتری های این لنز نسبت به نسخه معمولی هست.منتها در فاکتوری مثل شارپنس اختلاف اونقدر کمه که محسوس نیست.
    با در نظر گرفتن مجموع عوامل(از جمله نایاب بودن 100 مم اف2 ) لنز 100 ماکرو از بین اون سه گزینه برای منظور شما مناسبتره.گرچه من فکر میکنم 85 اف 1.8 هم گزینه بسیار قابل تاملی هست.
    ویرایش توسط lamagra : Wednesday 23 November 2011 در ساعت 23:10 دلیل: تایپی
    Babak Borhani، M.R.Mir، saadi126 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    392

فرمایش شما متین هست اش . من همه اغلب فروشگاه ها رو گشتم ، یافت نشد . در یک مقایسه ای هم که انجام شده بود خیلی به شباهت اش یه 85mm با f1.8 تاکید شده بود .
    البته فکر کنم همون جا 100 رو بیشتر ازش تعریف کرده بود بخاطر اینکه دامنه بهتری رو احتمالا پوش میده .
    با فرض اینکه بشه پیدا کرد و یا از خارج از مملکت خریداری کرد اختلاف اولی و دومی با هم نزدیک 100 دلار هست .
    اما در نقدهای زیادی از شارپنس بینهایت عالی ِ لنز اول بسیار تعریف شده بود .و فوکوس بسیار سریع لنز اول . حال اونکه بیشترین امیتاز دومی شاید ماکرو بودنش هست .

گزینه سوم واقعا ً برتر هست ولی قیمت اش ..... ! خیلی برتر هست !! شما هم که سوی رو ابتیاع کردید !
    ALI.Barutkub و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    علیرضا ابراهیمی
    ایستاگرام من.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

در شارپنس و کنتراست که عالیه و کم نظیر! اونهم با این قیمت! اگر خارج از کشور با قیمت معقول تهیه کنید که بسیار خوبه.منتها من فکر میکنم اگر یک مقداری صبر کنید و یکمرتبه 135 اف 2 ال رو میخریدید بهترین کار بود.قیمتش هم کمتر از 100 ال هست و بدون شک یکی از بهترین لنزهای پرتره دنیا.
    در آخر دیدن این مقایسه هم خالی از لطف نیست
    http://www.the-digital-picture.com/R...mp=0&APIComp=2
    به نظر میاد که 100 مم ماکرو کمی (خیلی کم) شارپتر هست.ولی 100 مم معمولی هم به همون مقدار در کنتراست برتری داره.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    392

دقیقا به چه دلیل این لنز در ایران قحطی شده ؟! فکر میکنم سال تولید اش 2000 باشه . خیلی هم قدیمی نیست !
    علیرضا ابراهیمی
    ایستاگرام من.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

هنوز هم این لنز توی ایران نایابه؟
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

با سلام به همه اساتید

اگر چه این موضوع مربوط به چند سال قبل است, ولی به دلیل اینکه نخواستم یک موضوع تکراری و جدید ایجاد کنم, همین جا سوالم رو مطرح میکنم.

سوال بنده تفاوت بین ساختار و نحوه عکاس از نظر کیفیت و وضوح تصویر با توجه به عمق میدان و مسایل جانبی لنز در عکاسی پرتره است.

و الیته هدف, مقایسه لنز ۱۰۰ میلیمتر ساده و لنز ۱۰۰میلیمتر ماکرو (سری ال) است (بدون در نظر گرفتن قیمت و حداکثر دهانه دیاف)

همه میدانیم که اصولا لنزهای ماکرو, شارپ تر و البته کمی دارای سرعت فوکاس پایین تر هستند.

فرض شود که هر دو لنز را در F/2.8 تنظیم کنیم و بخواهیم یک عکس از سروگردن سوژه داشته باشیم.

سوال اول) با توجه به اینکه لنز ماکرو دارای بزرگنمایی 1:1 است, آیا برای داشتن کادر یکسان (دقیقا یکسان) با هر دو لنز, لزوما فاصله از سوژه یکسان است؟

سوال دوم) با توجه به اینکه لنز ماکرو دارای بزرگنمایی 1:1 است, آیا مثلا در فاصله ۲متری از سوژه, عمق میدان هر دو لنز یکسان است ؟

( به عبارت دیگر, بزرگ نمایی 1:1 لنز ماکرو, آیا باعث ایجاد تفاوت در شیوه عکاسی می گردد و چه مسایل و مشکلات جانبی را ایجاد میکند)

لطفا دوستانی که تجربه عملی با هر دولنز را داشته اند پاسخ بدهند.

باتشکر

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mtfc نمایش پست ها
    با سلام به همه اساتید

اگر چه این موضوع مربوط به چند سال قبل است, ولی به دلیل اینکه نخواستم یک موضوع تکراری و جدید ایجاد کنم, همین جا سوالم رو مطرح میکنم.

سوال بنده تفاوت بین ساختار و نحوه عکاس از نظر کیفیت و وضوح تصویر با توجه به عمق میدان و مسایل جانبی لنز در عکاسی پرتره است.

و الیته هدف, مقایسه لنز ۱۰۰ میلیمتر ساده و لنز ۱۰۰میلیمتر ماکرو (سری ال) است (بدون در نظر گرفتن قیمت و حداکثر دهانه دیاف)

همه میدانیم که اصولا لنزهای ماکرو, شارپ تر و البته کمی دارای سرعت فوکاس پایین تر هستند.

فرض شود که هر دو لنز را در F/2.8 تنظیم کنیم و بخواهیم یک عکس از سروگردن سوژه داشته باشیم.

سوال اول) با توجه به اینکه لنز ماکرو دارای بزرگنمایی 1:1 است, آیا برای داشتن کادر یکسان (دقیقا یکسان) با هر دو لنز, لزوما فاصله از سوژه یکسان است؟

سوال دوم) با توجه به اینکه لنز ماکرو دارای بزرگنمایی 1:1 است, آیا مثلا در فاصله ۲متری از سوژه, عمق میدان هر دو لنز یکسان است ؟

( به عبارت دیگر, بزرگ نمایی 1:1 لنز ماکرو, آیا باعث ایجاد تفاوت در شیوه عکاسی می گردد و چه مسایل و مشکلات جانبی را ایجاد میکند)

لطفا دوستانی که تجربه عملی با هر دولنز را داشته اند پاسخ بدهند.

باتشکر
    بزرگنمائي 1:1 نشان دهنده حداقل فاصله فوكوس است. لنزهاي ماكرو حداقل فاصله كمي دارند (براي لنزهاي 100 حدود 35 سانتيمتر است)كه نتيجتاً مي شود به قدري به سوژه نزديك شد تا بزرگنمائي 1:1 حاصل گردد (يعني اندازه تصوير سوژه روي سنسور برابر اندازه واقعي سوژه باشد)
    در عكاسي پرتره بزرگنمائي 1:1 طبيعتاً كاربرد ندارد (مگر اينكه بخواهيم از حشرات پرتره بگيريم ) . براي رسيدن به يك كادر يكسان براي عكاسي پرتره، فاصله از سوژه فقط به فاصله كانوني لنز بستگي دارد و تفاوتي از اين نظر بين لنز ماكرو و معمولي نيست.
    bf ، lamagra، shahbazi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

بزرگنمايی 1:1 يعنی شما اينقدر ميتونيد به سوژه نزديک بشيد که اندازه سوژه با چيزی که روی سنسور ميوفته يکی بشه
    وقتی شما فاصله داری هيچ تأثيری روی خروجی نداره

جناب چگينی سرعت تايپشون بيشتره
    ata_m3، Dariush Chegini، filtrmiltr و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

...................
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین