صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
Like Tree14تشکر

موضوع: سافت باکس

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

منظورم از bowens مانتش بود که با سافت باکس های استروب ها مشترکه و دستتون واسه خريد باز ميشه .خود برند باونز انچنان روی بورس نيست ديگه
    من يک سافت باکس 60 سانتی برای فلش ها استفاده ميکنم نورش خوبه بايد با 80 نرم تر هم باشه
    زوم فلش رو روی چی ميزاريد؟ بهتره وايد ترين حالت بزاريد
    يک عکس مستقيم از خود فلش بگيريد ببينيد نور به چه صورت پخش ميشه
    Shadows تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد
    تشکر کرده
    63

درود
    پارچه های ملایم کننده نور( پارچه هایی که در جلوی سافت باکس ها نصب می شود) را از کجا می توان تهیه کرد؟

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedroshani نمایش پست ها
    درود
    پارچه های ملایم کننده نور( پارچه هایی که در جلوی سافت باکس ها نصب می شود) را از کجا می توان تهیه کرد؟
    درود
    من پارچه آستری از پارچه فروشی سر خیابون خریدم، خوب هم کار کرد، تنها باید کناره هاشو بدوزین چون ریش ریش میشند!
    saeedroshani تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

پیرامون بحث سافت باکس اسپید لایت علیرغم گذشت دو سال از پستهای مربوطه چند نکته رو اینجا ذکر میکنم تا شاید به کار آیندگان که از این تاپیک بازدید میکنن بیاد.
    برای اسپید لایت به نظر من بهترین گزینه جهت نرم کردن نور، چتر های سافت با کسی هستند که نور فلاش به داخل چتر تابیده میشه و سپس از دیفیوزر عبور کرده و به نرمترین شکل ممکن به سوژه میرسه، این چترها در سه سایز موجود هستند 80، 95 و 120 سانتیمتر، برند گاودوکس هم پیشنهاد میشه چون کیفیت ساخت خوبی دارن.
    مزیت بزرگ دیگر این مودیفایر ها پرتابل بودن آنهاست که مانند چتر جمع میشوند
    تنها نقطه ضعف این روش کاهش شدید نور است که با توجه به قدرت کم اسپید لایت ها کار رو در شرایط نور محیطی زیاد، دشوار میکنه

برای کارهای مادلینگ و فشن خصوصا فضای باز بهترین گزینه میتونه همین کیت سافت باکس+ براکت پرتابل باشه و سایز پیشنهادی نیز 50*50 و یا 60*60 است، سایز 80*80 توصیه نمیشه

البته از محصولات با کیفیت و خوشنامی مثل lumiquest و امثالهم (به شرط یافتن در ایران) نیز میتوان بهره ببرد. به شخصه دو مدل از مودیفایر های این برند را دارم که از آنها هم ایندور و هم اوت دور در طیف وسیعی از ژانرهای عکاسی از پرتره و مدلینگ تا ماکرو و صنعتی استفاده ها کرده ام و کاملا راضی هستم.
    ویرایش توسط M.Kazemi : Friday 6 July 2018 در ساعت 01:03 دلیل: غلط های دستیار تایپ اندروید مایه عذاب ما
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام و عرض ادب. وقت دوستان گرامی بخیر . من.فقط یک راهنمایی کوچیک میخوام. ممنون میشم لطف کنید من رو راهنمایی کنید. من قصد دارم از فرشهای 4 و 6 متری عکس بگیرم...چه نوع سافت باکس یا چتری رو باید برای نورپردازی خریداری کنم.آیا سافت باکس 80*120 گودکس یا 70*100 مناسب این کار هست؟ با تشکر و احترام

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3