نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree2تشکر
  • 2 Post By Amir Abdolpanah

موضوع: حداقل بودجه برای دوربین 35 میلیمتری آماتوری

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

Question حداقل بودجه برای دوربین 35 میلیمتری آماتوری

درود
    اول بگم که خواستم تو تاپیک جامع سوالم رو مطرح کنم ولی گفتم شاید این سوال چند نفر دیگه هم باشه و اینطوری دسترسی به پرسش و پاسخ خیلی آسانتر از سرچ بین تاپیک های چند صد صفحه ای هست.

از خودم بگم که من فقط علاقه مند عکاسی هستم و از روی علاقه کمی هم مطالعه بر روی عکاسی داشتم ولی بغیر از یک دوربین point & shot خانگی تاحالا دستم هم به SLR یا D-SLR نخورده !

علاقه من شدیدا به شات های landscape و seascape و همینطور عکس از ساختمان هست که با لنز های ultra wide angle و fisheye گرفته شده باشه و یا portrait با DOF بسیار کم و البته HDR
    با جستجو هایی که کردم و شناخت علاقه خودم در عکاسی متوجه شدم که رسما با سنسور های APS-C نمیتونم نتیجه ای رو که میخوام بگیرم (برای مثال حتی نتیجه کار لنز sigma 8-16 روی canon 600d رو دیدم ولی به هیچ وجه نتونسته بود چیزی که من دنبالش هستم رو در بیاره)
    و وقتی هم که قیمت پایین ترین سطح 35 میلیمتری canon رو هم که 5d mkii هست دیدم جدا نا امید شدم ! (همراه با یک زوم لنز با Aperture قابل قبول و سه پایه و کارت حاظه و ریموت و مخلفات دیگه حدود 5 میلیون تومان)
    گفتم قبل از اینکه کلا بخاطر نبود بودجه کافی قبل از ورود به عکاسی باهاش خداحافظی کنم از شما دوستان که بصورت حرفه ای به عکاسی مشغول هستید هم سوال کنم شاید توصیه برای من داشته باشید

سپاسگذارم بابت فرصتی که برای مطالعه گذاشتین و منتظر راهنمایی شما هستم
    بیژن

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    ...

علاقه من شدیدا به شات های landscape و seascape و همینطور عکس از ساختمان هست که با لنز های ultra wide angle و fisheye گرفته شده باشه و یا portrait با DOF بسیار کم و البته HDR
    با جستجو هایی که کردم و شناخت علاقه خودم در عکاسی متوجه شدم که رسما با سنسور های APS-C نمیتونم نتیجه ای رو که میخوام بگیرم (برای مثال حتی نتیجه کار لنز sigma 8-16 روی canon 600d رو دیدم ولی به هیچ وجه نتونسته بود چیزی که من دنبالش هستم رو در بیاره)

...

من مخالف این نیستم که به یکباره به سراغ فول فریم بروید. اما مطمئن باشید اگر از ترکیب 550دی و 8-16 به نتیجه نرسیدید، به احتمال 95 درصد از ترکیب 5دی مارک II و هر لنز دیگر هم راضی نخواهید بود. یا انتظار شما اصولا شدنی نیست ( مثلا داشتن زاویه دید بسیار بالا و ... ) یا نمی توانید عکسی که می خواهید را از فایل خام دوربین بیرون بکشید. که من فکر میکنم مورد دوم محتمل تر است.
    Daruosha و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

سلام
    اگه منظورتون دوربینهایی هست که فیلم 135 میخوره برای خودم موردهای زیادی پیش اومده که دوربینهای خیلی حرفه ای مثل مامیا با لنزهای متنوع رو با قیمت خیلی نازل 100 تا 200 تومن میفروختن .
    خودم یه eos300 دارم با اینکه لنزش روش ef هست که میشه با اتوفوکوس رو دوربینهای دیجیتال جدید استفاده کرد خیلی حال بدن 100 تومن میخرن.

تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    من مخالف این نیستم که به یکباره به سراغ فول فریم بروید. اما مطمئن باشید اگر از ترکیب 550دی و 8-16 به نتیجه نرسیدید، به احتمال 95 درصد از ترکیب 5دی مارک II و هر لنز دیگر هم راضی نخواهید بود. یا انتظار شما اصولا شدنی نیست ( مثلا داشتن زاویه دید بسیار بالا و ... ) یا نمی توانید عکسی که می خواهید را از فایل خام دوربین بیرون بکشید. که من فکر میکنم مورد دوم محتمل تر است.

ممنون از پاسختون امیر عزیز
    من نمونه کارهای 5d mkii رو دیدم (چه عکس و چه ویدئو ) و دقیقا چیزی بود که میخواستم ولی تابحال حتی یک تصویر و یا ویدئو از crop sensor ها ندیدم که زاویه دید لنز واید و یا distortion زیبای fisheye رو بتونه برسونه.
    crop ها بنظر من برای علاقمندای به سبک هایی که نیاز به لنز های tele دارند مزیت هایی هم نسبت به 35 داره ولی برای عکاسی واید واقعا حتی جای مقایسه هم باقی نمیمونه
    خب تاثیر مستقیم اندازه سنسور روی dof رو نمیشه انکار کرد من متوجه نمیشم شما چطور میفرمایید اگه از 550d و لنز ultra wide نتونم نتیجه بگیرم از 5d mkii هم نمیتونم

تشکر کرده
    940

دیشب چندین ساعت در Uتوب گشتم و شاید نزدیک به 100 نتیجه ترکیب برند های مختلف لنز های fisheye و ultrawide رو روی انواع دوربین های aps-c کنون و dx های نایکون دیدم و در کمال ناباوری به چند مورد جالب بر خوردم که باعث شد به نتیجه های زیر برسم :
    1-میشه با سنسور های سایز فیلم aps-c هم تا حد قابل قبولی عکاسی و فیلم برداری واید کرد و به dof کم عمق رسید
    2-صرف داشتن دوربین و لنز های گران قیمت تضمینی بر گرفتن نتیجه مطلوب نیست و عکاس باید بتونه چیزی که تو سرش هست رو از سخت افزارش در بیاره

حالا باید در یک تاپیک جداگانه در مورد انتخاب دوربین aps-c راهنمایی بخوام