صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
Like Tree117تشکر

موضوع: عکس شماره ۲۱

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض عکس شماره ۲۱

مشتاق خواندن نظرات دوستان هستیم...
    Amir Mohebi، Nader Kohansal، A_Maddah و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

از آستان تو زندگی آغاز می‌شود.

فضای دراماتیک، همه چیز خوب، پیوندی به‌سبزی و آسمان آبی است.
    تو می‌خندی، دورتر هلهله می‌کنند!

لباس یک دست سپید عروس با فضای اطرافش ترکیب مناسبی دارد، چیزی که اغلب یا به‌کار گرفته نمی‌شود یا نتیجه خاصی ندارد.
    رنگ‌های اجزای مختلف عکس تقریباً به صورت کامل در خدمت هم‌اند. یک عکس خوب که منهای رنگ‌هایش حکایت دیگری خواهد داشت و به راحتی نمی‌توان از خیر این توازن گذشت.
    سپیدی لباس زوج و ابرها، دسته گل و آبی آسمان همگی یک همگونی خوبی تشکیل داده‌اند.

دو درخت اطراف، نقش خودشان را برای نشان دادن فضای اطراف بسیار خوب بازی ‌کنند. در عکس وجود این دو درخت یک حسی ایجاد می‌کند که گویی آسمان با وجود آنها قاب شده است.
    با اینکه کادر عمودی است اما به‌خوبی حس وسعت فضا منتقل می‌شود.

کلاً عکس اتفاقات خوبی دارد، حصاری هست و بیش از آنکه حصار باشد یک حس تملک دارد و امنیت، عناصر موجود در جای خوبی از کادر قرار گرفته‌اند و یک اثر متفاوت از عکس‌های مرسومِ عروس‌ودامادها تولید شده. اغلب این اینگونه عکس‌ها در یک باغ با آلاچیغ و دیوارهای آجری گرفته می‌شود که کم‌کم تبدیل به یک اپیدمی حال به‌هم زن شده.

مشکل من مقداری با کچلی‌های چمن‌هاست.
    ویرایش توسط Vahid : Friday 15 July 2011 در ساعت 23:12 دلیل: املایی
    nmroshan، Kourosh Kahal، siamak77 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

اولین چیزی که در نظر من به عنوان یک عکاس (آماتور) جلوه میکنه و در تجربه های شخصی با آن مواجه شدم نورپردازی و نورسنجی فوق العاده دقیق و زیبای لباس هر دو نفر هست به خصوص عروس
    به دلیل سفید یکدست بودن لباس عروس در نورپردازی تفکیک چین و چروک دامن کار بسیار مشکلی هست که در این عکس به زیبایی هرچه تمام تر انجام گرفته که باید به خالق این عکس تبریک گفت
    کنتراست و برایتنس بسیار مناسب و در رنگ های سفید بی نظیره که اگر مقداری کم یا زیاد بود تمام زیبایی ها و نکات مثبت عکس رو از دایره ی دید خارج میکرد
    زاویه بسیار مناسب دوربین از نکات مثبت دیگه ای هست که به انتقال حس عکس کمک شایانی کرده
    لبخند عروس بسیار زیبا و طبیعیست و به هیچ وجه نشانی از خشک بودن عضلات و یا اجبار در ادای حالات در چهره ها دیده نمیشه
    پز هم هارمونی خوبی با درگر عناصر موجود در عکس داره
    (نمیدونم این قسمت رو هم میشه نقد حساب کرد یا نه گویا در این مورد بحث زیاده.نشستن روی پرچین ها هم میتونست حالات مختلف و بسیار زیبایی رو با توجه به شرایط عکس ایجاد کنه)

رنگ آبی آسمان به دور از هرگونه اغراق و یا کاستی رنگ هست
    سایه روشن های روی چمن های فورگراند هم از نکات خوب این عکس هست که گویا به صورت استروب گرفته شده
    کادر بندی به نظرم خیلی زیباست به خصوص به دلیل قرار گرفتن محل تقاطع دو بخش از پرچین که حس خاصی رو بیان میکنه

خلاصه :
    در مجموع من از 10نمره 9 رو به عکاس میدم
    این یک نمره هم به خاطر وجود کاج پشت سر یا بهتره بگم سمت چپ عروس که به نظرم بهتر بود کادر جوری بسته میشد که پشت عروس قرار میگرفت یا با ویرایش حذف میشد
    مثبت ترین نکته : نورسنجی لباس دو نفر به خصوص عروس
    منفی ترین نکته : وجود درخت کاج

ارادتمند
    ----------
    در پناه اورمزد
    nmroshan، Kourosh Kahal، aidin594 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

خوشا نظربازیا که تو آغاز می‌کنی!

عکس شاد است
    عاشقانه است
    سرشار از زنده‌گی است

جمع کردن همه این‌ها درجایی که عکس‌های عروسی بسیار بخت کمی برای کاندید بودن و شاد بودن دارند بسیار خوب صورت گرفته است.
    عکاس عروسی به این علت که باید طی مدت محدودی تعداد زیادی عکس در استودیو و خارج از آن بگیرد و با توجه به مسائل عروس و دامادهای وطنی که ناچاراً خیلی گرفتار و نگرانند راه سختی برای عوض کردن جو و ایجاد محیطی شاد دارد.

رابطه و نگاه عاشقانه زوج بسیار خوب قاب گرفته شده است.

کامپوزیشن با توجه به قرارگیری درختان نگاه را به همان‌جایی سوق میدهد که منظور ماست.

عکس شاد و سرزنده‌ای بود و مرا به وجد آورد
    nmroshan، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

برداشت کلی من هم مانند دوستان از عکس شادی و امید است. فقط سوالی که در ذهنم مانده در مورد دو درخت موجود در دو سوی کادر است. یکی سبز و یکی سیاه. اگر این موضوع تعمدی بوده باشد آیا خللی بر این شادی وارد نمی آورد یا اینکه مفهومی دیگر را در خود نمیپروراند؟

اگر هم اتفاقی باشد، از نظر من ایراد قوی در ویرایش است.

جناب دکتر سابقا اشاره ای داشتد بر مفهوم نشانه شناسی یا سمیولوژی : نشانه، دال و مدلول. احتمالا پاسخ بنده در گرو همین مفاهیم است.
    nmroshan، mehran_sh_t، Moty و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

عکس واقعا اینقدر شاده و آدم توی دلش آرزوی خوشبختی میکنه که سخته بخوای نظری غیر از این بدی
    فقط بنظر من اون درخت کاج پشت عروس در دوردست باید حذف میشد
    واقعا عکس پر از انرژی ایست
    nmroshan تشکر می‌کند.

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

عکس به تمام اهدافش رسیده!یک شادابی و زیبایی ِشورانگیزی توی کار هست که من راستش خودم رو در شرایطی نمیدونم که ایرادی بگیرم ازش
    کنتراست، رنگ، نور، حس، کمپوزیسیون، کادر، شارپنس، واقعی بودن صحنه
    هرچی! هر المانی از عکس رو ببینید آموزندست! شاید بهترین عکس جهان نباشه ولی مطمئنا بازتاب دهنده اینه که امکان هماهنگی بسیاری از استانداردها در آنِ واحد با بالاترین حد، هست و بسیار هم میتونن با هم زیبایی آفرین باشند
    ازون کارهاست که ماههاست هر روز لااقل یک بار بهش نگاه میکنم (موجود در فولدر تاپ100 سایت عکاسی)
    اما واقعا کاش همه ما به جایی برسیم که وسایل و امکاناتمون رو بتونیم اینقدر موثر به کار ببریم تا زیبایی رو و حس مثبت و پیاممون رو به بیننده اینقدر زیبا منتقل کنیم
    من فقط تبریک میگم
    این بار نقدی ندارم و فقط تشکر
    nmroshan و Miri تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام دوستان عزیز

دو تکه پازل به زیبایی به هم پیوند خورده و این تصویر زیبا را آفریده اند . تصویری سرشار از هارمونی و احساس .

تلاقی پارچین با درختان ، عروس و داماد را در قابی متناسب محصور نموده و نگاه بیننده را به آن ها معطوف می گرداند.

اختصاص تقریبا 2/3 کادر عمودی به آسمان نیلگون ، حسی چون پاکی و نزاکت و آینده ای صادق را وعده می دهد.

فرش سبزین گسترده شده در زیر پاها ، مکمل شادابی و سرور شکفته شده بر روی لبان زوج و زوجه است.

دو درخت موجود در طرفین ، یکی تیره و یکی روشن احساس بعد در تصویر را تقویت کرده است.

نحوه نورپردازی همراه با نورسنجی عالی به نمایان شدن سوژه کمک به سزایی کرده است.

به نظر من تنها ایراد وارده به این عکس ، کم نقص و کامل بودن آن است .

واقعا تحسین برانگیز و برازنده است . ممنون

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

از تمام دوستان عزیز بخاطر اظهر لطف ممنونن هستم.فقط جهت توضیح از یک فلش ۲۵۰ وات و یک رفلکتور برای گرفتن این عکس استفاده کردم.تناسب اندام عروس و داماد هم کمک شایانی به من کرد.
    nmroshan و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر آشنا SORENNA آواتار ها
    تشکر کرده
    251

بسیار زیباست...
    تناسب شکل ها و خط های دیدگانی موزون...
    رنگ بندی مناسب که محیط و دست گل بنفش به آن کمک شایانی کرده...
    و رنگ سبز برگ ها که در مقابل دسته گل بنفش تضاد رنگ های مکمل را شکل داده و باعث ایجاد تضاد همزمان در لباس عروس و داماد شده.... دیدنیست...
    head room نیز بسیار مناسب هست ... ونشان دهنده فراخی سرنوشت و زندگی پیش رو خواهد بود..
    و ...................
    به نظر من رنگ سیاه درخت راست میتواند تنها ایراد باشد.... که هر چند دیم شدن آن دوری از منبع نور هست ولی میشد با یه فلش اسلیو کمی روی آن نور پاشید...
    nmroshan تشکر می‌کند.
    CANON 7D+Grip | EF-S 18-55 | EF 100-400 L
    امیر حکیمی
    http://amirhakimi.org

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین