نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree1تشکر
  • 1 Post By Arash

موضوع: چاب بدون حاشیه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    89

پیش فرض چاب بدون حاشیه

با سلام خدمت همه دوستان.
    یه مشکلی که من دارم و چند تا از دوستان هم داشتن اینه که وقتی که توی فتوشاپ سایز رو A4 تنظیم می کنم و کاغذ رو هم A4 تنظیم می کنم موقع پرینت پیغام می ده که سایز عکس از سایز کاغذ بزرگتره دیگه اینکه هر کار که می کنم یه مقدار حاشیه سفید بالای کاغذ می مونه. می خواستم بدونم راهی هست که بشه روی تمام یک کاغذ بدون هیچ حاشیه ای چاپ کرد؟
    رحمان حق پرست / Rahman Haghparast
    Konica Minolta Dimage Z3 / HP PSC 1315
    Canon EOS 550D, Canon EFS 18-55 IS, Canon EFS 55-250 IS, Canon 35-80 Reverse

كاربر جديد Dehdashti آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض من که فکر نمی کنم بشه

من که فکر نمی کنم بشه
    همه پرینتر ها حاشیه میندازن حتی شده چند میلیمتر
    اگه اندازه کاغذ رو هم در قسمت تنظیمات وارد کرده باشین
    (page Setup)
    باز کمی حاشیه سفید می مونه
    ویرایش توسط Dehdashti : Tuesday 4 October 2005 در ساعت 15:37

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

دوست عزيز سايز كاغذ A4 رو بايد توي فتوشاپ بديد يعني د واقع خودش پيش فرض A4 و A5 و اگه پرينتر A3 باشه اونم داره و ميتونيد انتخاب كنيد.
    اما در مورد حاشيه. مشكل از پرينتر هستش. مشكل كه نميشه گفت چون بعضي پرينترها هستن كه حاشيه ميزنن و بعضي از پرينتر هم عكس رو لب لب كاغذ چاپ ميكنن كه پرينترهاي جديد اكثرا اين اين نوع دوم هستن.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

اللبته پرينترهايي هم داريم كه تا لبه چاپ مي كنن. زياد هم داريم. فقط بايد توي تنظيمات پرينت تعيين كنين كه ميخواهيد بدون حاشيه پرينت كنين و اندازه كاغذ رو هم تايين كنين. همين پرينترها اگر اين گزينه رو انتخاب نكنين در لبه فاصله مي گذارند. مدل پرينترتون چيه؟؟
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

تا چند سال پیش همه پرینتر ها دور کاغذ رو سفید چاپ میکردن...(در حقیقت print area کوچک تر از سایز کاغذ A4 و یا A3 بوده .... ) این استاندارد چند سالی هست که با تولید پرینترهای جدید اپسون و کنون تغییر کرده.... و پرینترهای جدید میتونن کل کاغذ رو چاپ بزنن...
    اما حتما باید در تنظیمات پرینتر این بخش رو تنظیم کنید تا فول کادر چاپ کنه... و نکته دیگه ؟ در کنون من وقتی تنظیمات رو روی آخرین درجه (که کامل کامل میزنه) تنظیم میکنیم.... مقداری از عکس برش میخوره! یعنی پرینتر برای اینکه حاشیه سفید نده سمت راست پرینتر و چپ کاغذ رو بیشتر حساب میکنه و خلاصه مقدار چند میلیمتر از جوهر و عکس شما رو در ابر داخلی خود پرینتر چاپ میکنه... که اگه این فضا رو حساب کنید اصولا اصلا مهم نخواهد بود....
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    89

نقل قول نوشته اصلی توسط morytab
    اللبته پرينترهايي هم داريم كه تا لبه چاپ مي كنن. زياد هم داريم. فقط بايد توي تنظيمات پرينت تعيين كنين كه ميخواهيد بدون حاشيه پرينت كنين و اندازه كاغذ رو هم تايين كنين. همين پرينترها اگر اين گزينه رو انتخاب نكنين در لبه فاصله مي گذارند. مدل پرينترتون چيه؟؟
    مدل پرینترم HP 1315 است. الان که خونه نیستم ولی وقتی رفتم خونه چک می کنم تنظیمات پرینتر رو.
    رحمان حق پرست / Rahman Haghparast
    Konica Minolta Dimage Z3 / HP PSC 1315
    Canon EOS 550D, Canon EFS 18-55 IS, Canon EFS 55-250 IS, Canon 35-80 Reverse