صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 72
Like Tree79تشکر

موضوع: چه دوربین سوپر زومی بخرم؟

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

در شرایط نوری ضعیف با دوربین های slr و لنز های ارزون هم کار خاصی نمیشه کرد چه برسه به سوپر زوم ها.
    اما در کل اگه سطح توقعتون متناسب با بودجه و هزینه ای که می کنید باشه و کمی هم اهل تست و تکرار و ... باشید می تونید عکس های نسبتا خوبی بگیرید.
    من همین فوجی رو داشتم قبلا و تنها مشکلم عکاسی در فضای باز بود و در فضای بسته با پرتره و ماکرو ، با زدن فلاش دیگه مشکلی نداشتم.
    یا بهتر بگم در عکاسی از سوژه های نزدیک خوب بود و با سوژه های دور اما و اگر داشت.
    ایزو همیشه روی 100 و دیافراگم در باز ترین اندازه ممکن اما باز هم عکس های سرشار از نویز و بعضا غیر قابل چاپ حتی در سایز کوچک.
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasaam نمایش پست ها
    آخه من با چند نفر هم که مشاوره کردم گفتن کلا در شرایط نوری ضعیف فقط دوربین های حرفه ای میتونن خیلی خوب عمل کنن وگرنه همه شبه حرفه ای ها به خاطر سنسور کوچیکترشون همین وضعیت رو دارن.تا چه حد این حرف رو تایید میکنید؟و در مورد \رتره چی؟
    و یه قابلیت دیگه ای که من نمیدونم میتونم با شبه حرفه ای ها داشته باشم یا نه این هست که با زوم بالا و حالت ماکرو باز هم \شت صحنه تار میشه؟و اینکه از یه شی مثلا یک تا دو متری میشه بکگراند بلور بدست آورد؟ ممنون
    rasaam تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها
    در شرایط نوری ضعیف با دوربین های slr و لنز های ارزون هم کار خاصی نمیشه کرد چه برسه به سوپر زوم ها.
    اما در کل اگه سطح توقعتون متناسب با بودجه و هزینه ای که می کنید باشه و کمی هم اهل تست و تکرار و ... باشید می تونید عکس های نسبتا خوبی بگیرید.
    من همین فوجی رو داشتم قبلا و تنها مشکلم عکاسی در فضای باز بود و در فضای بسته با پرتره و ماکرو ، با زدن فلاش دیگه مشکلی نداشتم.
    یا بهتر بگم در عکاسی از سوژه های نزدیک خوب بود و با سوژه های دور اما و اگر داشت.
    ایزو همیشه روی 100 و دیافراگم در باز ترین اندازه ممکن اما باز هم عکس های سرشار از نویز و بعضا غیر قابل چاپ حتی در سایز کوچک.
    ممنونم واقعا از \اسخ کاملتون. من چون کلا تا حالا با این سری از دوربین ها کار نکردم و فقط با اون دوربینی که گفتم و دوربین موبایل عکس برداری کردم میخوام یه مقایسه ای بدست بیارم که این دوربین فوجی کلا کیفیت عکساش بهتر از sony wx7 هست یا نه؟ که اگر کیفیتاشون یکی هست هزینه نکنم و همین رو نگه دارم
    ممنون بازهم

تشکر کرده
    828

بعید می دونم کیفیت عکس های hs25 بالاتر از wx7 باشه.
    شاید کمی ماکرو هاش بهتر باشه.
    در کل اگه کیفیت بالاتر می خواهید و البته قصد خرید slr ندارید بهتره به سمت G16 و مدل های مشابه اون بروید و قید سوپر زوم ها رو بزنید.

ممنونم واقعا از \اسخ کاملتون. من چون کلا تا حالا با این سری از دوربین ها کار نکردم و فقط با اون دوربینی که گفتم و دوربین موبایل عکس برداری کردم میخوام یه مقایسه ای بدست بیارم که این دوربین فوجی کلا کیفیت عکساش بهتر از sony wx7 هست یا نه؟ که اگر کیفیتاشون یکی هست هزینه نکنم و همین رو نگه دارم
    ممنون بازهم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها
    بعید می دونم کیفیت عکس های hs25 بالاتر از wx7 باشه.
    شاید کمی ماکرو هاش بهتر باشه.
    در کل اگه کیفیت بالاتر می خواهید و البته قصد خرید slr ندارید بهتره به سمت G16 و مدل های مشابه اون بروید و قید سوپر زوم ها رو بزنید.
    خیلی ممنون . به نظرتون به جای خرید این مدل فوجی یه دونه 1200D کنن بخرم همراه با لنزی که روی خودش داره میتونم با همون لنز خودش عکسای خوبی بندازم؟ منظورم منظره و \رتره و ماکرو هستش؟ فقط اون بلور شدنه خیلی برام مهم هست خیلی حس خوبی بهم میده میخوام بدونم میتونم با لنز خودش بلور شدن رو بدست بیارم یا نه؟

تشکر کرده
    828

بله.
    مخصوصا اگه بجای لنز کیت و یا در کنار اون لنز پرایم ارزون قیمت 50mm F1.8 که 350 تومن هست رو هم بگیرید.
    خیلی ممنون . به نظرتون به جای خرید این مدل فوجی یه دونه 1200D کنن بخرم همراه با لنزی که روی خودش داره میتونم با همون لنز خودش عکسای خوبی بندازم؟ منظورم منظره و \رتره و ماکرو هستش؟ فقط اون بلور شدنه خیلی برام مهم هست خیلی حس خوبی بهم میده میخوام بدونم میتونم با لنز خودش بلور شدن رو بدست بیارم یا نه؟
    rasaam تشکر می‌کند.

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

با سلام خدمت اساتید محترم
    من خیلی خیلی به عکاسی ماکرو - منظره و \رتره علاقه دارم.بودجمم زیر ۹۰۰ هزار تومن هست و نمیتونم dslr بخرم.حتی اگرم بتونم یدونه dslr با \ایین ترین قیمت رو خریداری کنم چون لنزش عادی هست برای استفاده در حالت ماکرو نمیتونم هزینه اضافی کنم و لنز بخرم.برای همین قصد خرید یه دوربین سو\رزوم دارم که هم امکانات و تنظیمات دستی دوربین حرفه ای رو داشته باشه مثه تنظیم سرعت شاتر و ... و هم بشه فوکوس رو دستی تنظیم کرد.برای همین بین دو تا دوربین موندم واقعا. یکی فوجی فیلم مدل HS25 EXR و یکی دوربین Nikon P530 که هم قیمت هستن ولی امکانات دوربین فوجی خیلی خیلی بیشتر هستش و همینطور سنسور بزرگتری داره . ولی خیلی جاها گفتن نیکونه بهتره ولی برای من که علاقه زیادی به ور رفتن با تنظیمات دوربین دارم فوجی رو خیلی بیشتر می\سندم. حالا یه راهنماپی کنید که من کدوم رو بخرم خیلی ممنون میشم واقعا.تنها چیزی هم که ازش میترسم و خیلی دربارش بد گفتن این هست که فوجیه نویزش خیلی بالاتره. اگر در عکاسی شب سرعت شاتر رو حداقل بزارم و ایزو رو \ایین بیارم بازهم منظره در شب نویز زیادتری خواهد داشت نسبت به نیکون؟
    ممنون
    من حدود دوسال HS20 داشتم، با اینکه فایل RAW هم میتونست خروجی بده. اما کیفیت عکسها خیلی ضعیف بود! همش نویز! فوکوس دستیش هم خیلی بدرد نمیخورد! همیشه گیج میزد و همچنین دوربین کندی هست! نویز عکسهاش تو ISO-100 از دوربین کامپکتم (Canon A3300IS) بیشتر بود!
    نکته مثبتش هم دهنه 58 میلیمتریش، زوم دستی و تنظیمات دستیش بود.
    درنهایت خودم رو از شرش خلاص کردم و یه 1100D خریدم که واقعا زمین تا آسمون با اون فوجی فرق داره!
    rasaam تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان عزیز
    از اینکه از علاقمندان سوپرزوم هستید خوشحالم. اگر متوجه شده باشید نیکون دوربین جدید coolpix p900 تولید کرده که مشخصات جذاب و جالبی دارد. بی صبرانه منتظرم این دوربین برای فروش عرضه شده و بررسی ها و تستهای آن توسط خریداران و متخصصان انجام شود.
    امیدوارم p900 عیوب p600 مخصوصا کند بودن فوکوس رو برطرف کرده باشه. و در کل دوربین سریعی باشه.
    روی کاغذ که مشخصات خوبی داره:
    مجهز شدن به GPS و NFC و ماکزیمم گشودگی دیافراگم بهتر که در مدل قبلی 3.3 بود و اکنون 2.8 شده است. و از همه شگفت انگیز تر زوم 83X
    حتی به نظر می رسد کیفیت ساخت بالاتری داشته باشد و احتمالا مونتاژ آن در کشور اندونزی صورت می گیرد.
    بی صبرانه منتظرش هستم.
    maziaran و amiryara تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا maziaran آواتار ها
    تشکر کرده
    88

یک دوربین سوپر زوم خوب می خواهم بخرم هر چی هم خواندم جمیع الشرایط ! پیدا نکردم همین p900 نیکون اخرین مورد بود چه بکنیم ؟
    مازیار ناظمی
    خبرنگار ورزشی
    zenit 122, pentax ME , Yashica, olympus c- 50 , canon 350 D,canon G10

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط maziaran نمایش پست ها
    یک دوربین سوپر زوم خوب می خواهم بخرم هر چی هم خواندم جمیع الشرایط ! پیدا نکردم همین p900 نیکون اخرین مورد بود چه بکنیم ؟
    P900 خروجي Raw نداره كه ديگه خودتون ميدونيد واسه پروسس عكس چقدر مزيت داره. البته نميدونم راهي مثل CHDK كانن هست كه بشه از اين قابليت برخوردارش كرد يا نه.
    نيم نگاهي به SX60 كانن هم داشته باشيد.

كاربر آشنا maziaran آواتار ها
    تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    P900 خروجي Raw نداره كه ديگه خودتون ميدونيد واسه پروسس عكس چقدر مزيت داره. البته نميدونم راهي مثل CHDK كانن هست كه بشه از اين قابليت برخوردارش كرد يا نه.
    نيم نگاهي به SX60 كانن هم داشته باشيد.
    مي خواهم همان sx60 را بگيرم فكر كنم به نسبت بهتر باشه
    sirusn تشکر می‌کند.
    مازیار ناظمی
    خبرنگار ورزشی
    zenit 122, pentax ME , Yashica, olympus c- 50 , canon 350 D,canon G10

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین