صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 72
Like Tree79تشکر

موضوع: چه دوربین سوپر زومی بخرم؟

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedfweb نمایش پست ها
    دوستان از اینایی که گفتین کدوم می تونه زوم بیشتر و نویز کمتر باشه
    باز هم سپاس
    زوم بیشترو که مشخصه Nikon P500 و Canon SX30is دارن به ترتیب 36 و 35، نویز هم که هر دوربینی توی زوم بالا داره که با فوتوشاپ و غیره میشه کاهشش داد.
    saeedfweb تشکر می‌کند.
    امید بنی اسدی
    "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    73

نویز هم که هر دوربینی توی زوم بالا داره که با فوتوشاپ و غیره میشه کاهشش داد.
    آیا این کاهش باید روی فایل با فرمت اصلی باشه یا نه JPG رو هم تحت پوشش قرار می ده؟

ضمنا: آقا چه سرعت پاسخ گویی بالایی دارید.
    ممنون از همه تون
    ویرایش توسط saeedfweb : Thursday 4 August 2011 در ساعت 11:49 دلیل: یادم رفته بود از سرعت عمل پاسخ دهی تشکر کنم

تشکر کرده
    1534

آیا این کاهش باید روی فایل با فرمت اصلی باشه یا نه JPG رو هم تحت پوشش قرار می ده؟

ضمنا: آقا چه سرعت پاسخ گویی بالایی دارید.
    ممنون از همه تون
    فرقی نمی کنه، شما روی هر پسوندی می تونید کاهش نویز انجام بدید.
    تکنیک های مختلفی برای کاهش نویز وجود داره که هر کدومو یاد بگیرید می تونید ازش استفاده کنید.
    (اگه عکس با نویز کمتر می خواید باید با ایزوی پایین عکس بگیرید من خودم با ایزوی 80 یا 100 میگیرم کیفیت عکسامم کمترین نویز رو دارن همین عکس ماه رو که می بینید با زوم 120 گرفتم (35 اپتیکال + 4 ایکس دیجیتال) (تا 140 میرفت ولی ماه توی کادر قرار نمی گرفت) با فوتوشاپ و فیلترهای Topaz نویزشو کم کردم کیفیت اصلیش رو خواستید براتون آپ می کنم.
    اگه میتونید وارد سایت یو تیوب بشید اونجا یه سرچ بزنید نمونه های مختلفی از کیفیت در زوم بالای دوربینای مختلف هست (ببینید ضرری نداره)
    نظر با خودتونه (به نظر من بهتره برید یه فروشگاه بزرگ و هر 3 دوربینای مختلفو ازشون اجازه بخاید همونجا تست کنید البته اگه بزارن که بستگی به آدماش داره).
    در مورد سرعت پاسخگویی باید عرض کنم که بنده کافی نت دارم واسه همین همیشه آنم!
    ویرایش توسط Omidep : Thursday 4 August 2011 در ساعت 12:14
    Ali Saeedi و saeedfweb تشکر می‌کنند.
    امید بنی اسدی

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

زوم بیشترو که مشخصه Nikon P500 و Canon SX30is دارن به ترتیب 36 و 35
    البته عرض کنم که بزرگنمایی SX30 توی زوم 35X از P500 توی زوم 36X بیشتره
    چون که p500 در بلند ترین فاصله کانونی به 810mm میرسه ولی Sx30 به 840mm میرسه
    همینطور دوربین S200 EXR به 436mm میرسه
    دوربین HX100V به 810mm میرسه
    و دوربین HS20 به 720mm میرسه

بین این دوربین ها SX30 بلندترین فاصله ی کانونی رو داره و برای کسی که فقط از یه دوربین زوم می خواد ارجعیت داره
    اما این دوربین معایب خودش رو داره ، مثل نداشتن رینگ زوم ، عدم وجود فرمت خام ، سنسور کوچک و ...
    اگر فقط به زوم بالا علاقه دارید خوب انتخاب مشخص است و SX30 با وجود تمام معایبش می تونه انتخاب خوبی باشه
    از دوستانم کسی هست که Sx30 داره و خیلی هم راضیه

اما اگر به ادامه دادن عکاسی فکر می کنید و می خواهید به غیر از زوم کردن هر چه بیشتر با دنیای عکاسی آشنا شوید من HS20 رو توصیه میکنم
    چون من داشتن رینگ زوم و رینگ فکوس و همینطور فایل خام رو با هیچ چیز عوض نمی کنم

این نوع نیاز شماست که تعیین کنندست دوست من

پیروز باشید
    Fereidoon، ermia83، hamid67 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر جديد
    تشکر کرده
    73

هر چه بیشتر با دنیای عکاسی آشنا شوید
    بله. همین طور هست
    احساسم می گه که دوست دارم یه خورده بیشتر از حالت معمولی پیش برم

الان هم رفتم بخش مقالات سایت و سعی می کنم دیدم رو نسبت به عکاسی بیشتر کنم
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

بله. همین طور هست
    احساسم می گه که دوست دارم یه خورده بیشتر از حالت معمولی پیش برم

الان هم رفتم بخش مقالات سایت و سعی می کنم دیدم رو نسبت به عکاسی بیشتر کنم
    یه مقدار بیشتر تحقیق کنید ، نیاز خودتون رو بیشتر بشناسید و با چشم باز خرید کنید دوست من
    زمانی که منم پیگیر عکاسی شدم اولین دوربینی که به سمتش رفتم همین SX30 بود
    ولی بعد از 5 ماه تحقیق دوربینم D5100 شد
    و واقعا راضیم
    milad_iut، ehsan+، Miri و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

سلام
    تمام دوربینهای معرفی شده گزینه های مناسبی برای شما هستند.اما من بهتون فوجی hs20 exr رو پیشنهاد میدم به دلایل زیر:
    1)باتری قلمی(مناسب برای عکاسی در طبیعت بدون نگرانی از تمام شدن باتری)و مصرف کم باتری اون بخاطر زوم دستی
    2)امکان نصب تله کانورتر 2.2x که زوم اپتیکال(با افت خیلی کم کیفیت) رو به 66x میرسونه یعنی 720*2=1440 میلی متر (البته هزینه اش جدا هست)
    3)داشتن هات شو برای نصب فلاش قوی و یا میکروفون خارجی
    4)امکان نصب فیلتر های مختلف که در طبیعت به آنها نیاز دارید
    5)فیلمبرداری با حرکت آهسته از حیوانات در طبیعت که داقعا لذت بخش هست
    اما اگه فیلمبرداری خیلی برات مهم نیست s200exr فوجی هم گزینه خوبی هست که کیفیت عکس بالاتری داره و کمی سنگین تر هست.
    Ali Saeedi، M.Moghadam، saeedfweb و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

تشکر کرده
    1534

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    من داشتن رینگ زوم و رینگ فکوس و همینطور فایل خام رو با هیچ چیز عوض نمی کنم
    حرف های احسان کامل بود و جای هیچ صحبتی رو باقی نمیزاره
    واسه من که اس ایکس گرفتم زوم بالا در ارجعیت بود واسه همینم خریدمش با اینکه قیمتش بالاتر از فوجی بود (منم زوم بالاشو با هیچ دوربینی معاوضه نمی کنم و رینگ زوم هم برام مهم نیست فرمت RAW هم که دارم)
    از نظر کیفیت عکس همونطور که گفتم از کیفیتش راضیم چون در ایزوی پایین عکس میگیرم و نویز هم اونقدر نامشهوده که بعضی وقتا تا فاصله ی تله نیازی به ویرایش هم نمی بینم
    البته بستگی به نوع شناخت خودتون یا اومدن قلق دوربین توی دستتونم داره (من یک هفته ی اولو انواع setting رو تست کردم تا به بهترین کیفیتی که دوربینم میتونه بگیره رسیدم اگر این دروربینو انتخاب کردید می تونم اون setting رو در اختیارتون بزارم)
    راستی من با همین sx30 هم هروقت بخوام فرمت RAW میتونم بگیرم توضیحاتشم یه بار توی یه تاپیک جنجالی دادم که احسان خان در جریان هستن! من هم دیگه نمیخوام ادامش بدم.

راستی آقا احسان حجم فایل های RAW شما چه اندازه میشه؟
    ویرایش توسط Omidep : Thursday 4 August 2011 در ساعت 17:48
    ehsan+، Ali Saeedi و saeedfweb تشکر می‌کنند.
    امید بنی اسدی

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط omidep نمایش پست ها
    حرف های دوستمون احسان کامل بود و جای هیچ صحبتی رو باقی نمیزاره
    واسه من که اس ایکس گرفتم زوم بالا در ارجعیت بود واسه همینم خریدمش با اینکه قیمتش بالاتر از فوجی بود (منم زوم بالاشو با هیچ دوربینی معاوضه نمی کنم و رینگ زوم هم برام مهم نیست فرمت RAW هم که دارم)
    از نظر کیفیت عکس همونطور که گفتم از کیفیتش راضیم چون در ایزوی پایین عکس میگیرم و نویز هم اونقدر نامشهوده که بعضی وقتا تا فاصله ی تله نیازی به ویرایش هم نمی بینم
    البته بستگی به نوع شناخت خودتون یا اومدن قلق دوربین توی دستتونم داره (من یک هفته ی اولو انواع setting رو تست کردم تا به بهترین کیفیتی که دوربینم میتونه بگیره رسیدم اگر این دروربینو انتخاب کردید می تونم اون setting رو در اختیارتون بزارم)
    راستی من با همین sx30 هم هروقت بخوام فرمت RAW میتونم بگیرم توضیحاتشم یه بار توی یه تاپیک جنجالی دادم که احسان خان در جریان هستن! من هم دیگه نمیخوام ادامش بدم.
    راستی آقا احسان حجم فایل های RAW شما چه اندازه میشه؟
    حجم فایل به عوامل مهمی بستگی داره از جمله:
    1)رزو لیشن
    2)میزان جزئیات یک صحنه(شلوغ بودن یا خالی بودن صحنه)
    توی یه تایپیک بین فایلهای کنون60دی و نیکون دی7000 بحث بود و با اینکه فایهای خام کنون خیلی بزرگتر از نیکون بود اما علت اون رو ناشی از نویز عکس میدونستند.
    حجم فایلهای خام دوربین من معمولا در حدود 24 مگا پیکسل هست.
    یه سئوال هم در مورد هک دارم.برای دوربینهای غیر کنون هم هک هست؟مثلا برای سونی یا نیکون یا فوجی.
    saeedfweb تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

تشکر کرده
    1534

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    یه سئوال هم در مورد هک دارم.برای دوربینهای غیر کنون هم هک هست؟مثلا برای سونی یا نیکون یا فوجی.
    والا تا اونجایی که من اطالاع دارم سونی برای بعضی از مدل هاش مرتب (عین رسیور) firmware سفارشی (Custom) میده بیرون و این خوبه چون با کمی دستکاری میشه به نتیجه ی دلخواه رسید اما باز هم اونطوری که دلخواهتونه ممکنه نشه نیکون و فوجی هم اطلاعی ندارم احتمالا اونا هم با روش خاصی باید شدنی باشه اگه مطلبی در این مورد پیدا کردم براتون send می کنم)
    حجم RAW دوربین من بین 20 تا 26 در گردشه البته اون یکی پسوندش CR2 اگه اشتباه نکنم بیشتر در نوسانه
    ehsan+ و saeedfweb تشکر می‌کنند.
    امید بنی اسدی

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین