صفحه 35 از 35 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35
نمایش نتایج : از شماره 341 تا 347 , از مجموع 347
Like Tree1722تشکر

موضوع: عکس ماه ـ پیشنهادها، پرسش‌ها و انتقادها

كاربر جديد
    تشکر کرده
    29

شرمنده دوستان که با تجربه کم در بحث شرکت میکنم.

همیشه یکی از علایق من در وب سایت های مختلف گشت و گذار و دیدن پست های قدیمی است. و پر واضح است که انگار در دو سه سال اخیر یک بلایی سر وب در ایران امده که آنهم چیزی نیست جز شبکه های اجتماعی.

به نظر حقیر باز علمی دو سال پیش این سایت با هم اکنون قابل قیاس نیست، شاید دلیلش مشغله زیاد بزرگان یا عدم دلگرمی برای نگارش مطالب باشد.

اما به نظر من همیشه در طیف عکاس های اماتور گروهی وجود دارند که میتوانند باعث احیا شدن مجدد چنین سایتی باشند .
    افرادی در سن و سال 40 سال به بالا مثل بنده حقیر که خسته از سرعت زندگی امروزی به قول معروف آردها را بیخده و الکشان را آویخته اند و در پی آرامش عکاسی را به عنوان راهی برای این گریز یافته اند.

و صد البته فعال بودن چنین سایت وزینی در شبکه هیا اجتمتعی هم در جذب مخاطب بیشتز و بالا رفتن سطح علمی بی تاثیر نیست.

با سپاس و ارادت.
    Kholeno، Amir Abdolpanah، davoud maani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض سلام

سلام
    کیفیت عکس ها حدودا چقدر باید باشد تا در مسابقه شرکت بدن؟
    ممنون

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush123456 نمایش پست ها
    سلام
    کیفیت عکس ها حدودا چقدر باید باشد تا در مسابقه شرکت بدن؟
    ممنون
    سلام
    اگر منظورتان سایز و حجم است که در قوانین آمده. حداکثر سایز ۷۵۰ پیکسل و حداکثر حجم ۳۰۰ کیلو بایت. اگر منظورتان گزینش و تایید از سوی داوران است، همه عکس‌ها منتشر می‌شوند اما شما بهترین عکسی که دارید و فکر می‌کنید ارزش انتشار و شرکت در مسابقه را دارد، ارسال کنید.
    mSafdel تشکر می‌کند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    سلام
    اقبال یا عدم اقبال به موضوع این ماه مشخص می‌کند که اصولا «عکس ماه» فارغ از اینکه موضوع چه باشد، خواهان دارد یا خیر. به دلایلی ظاهرا این بخش جذابیتی برای کاربران ندارد. بنابراین انگیزه‌ای هم برای ادامه باقی نمی‌ماند. تغییر شیوه برگزاری به خواست کاربران، تلاش برای جذابتر شدن با سیستم امتیاز بندی و اهدای جایزه هم چندان موثر نبود.
    دوستان مقایسه ای بین ده سال پیش و امروز داشتند. اتفاقا من در آن دوران از تالار گفتگو استفاده می بردم. این روزها هم به به این تالار می آیم. اگر بخواهم این دو دوران را -از دید خود- با هم مقایسه کنم نه این انجمن آن انجمن ده سال پیش است نه من آن کاربر ده سال پیش. رویکرد کلی در اینترنت ده سال پیش نزدیکتر به اینترنت بیست سال پیش بود. شما تشویق میشدید که با نقاب (اسم مستعار) به اینترنت بیایید اما نه در سایت عکاسی. در مقابل امروز در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و لینکد-این شما ملزم هستید با شخصیت حقیقی به اینترنت بیایید. به نظر می رسد شبکه های اجتماعی وب را کنار زده و مدیوم قالب اینترنت امروز باشند. از این دیدگاه تالار گفتگوی عکاسی شباهت بیشتری به اینترنت امروز داشت و از زمان خود جلوتر بود. فضایی کوچک و دوستانه که اشخاص حقیقی در آن دور هم گرد آمده بودند. تالار مدیریتی از جنس کنترل نداشت و مشکلات و سو تفاهم ها به صورت ریش سفیدانه حل می شد. گفتمان جاری طیف وسیعی داشت. فلسفه عکاسی و اینکه آیا دیجیتال و یا نگاتیو آن را زیر سوال می برد. تجارب جدید از تکنولوژی که در حال رشد و نو آوری بود و مورد توجه عامه قرار گرفته بود. همچنین گفتگوهای دوستانه و شاید غیر مرتبط از خاطرات سفرها و حتی موسیقی های مورد علاقه. جنگ بین برند ها و راهنمایی برای خرید و ویرایش هم که همیشه سر جای خود بوده اند. امروز در مقابل مدیریت از جنس کنترل بارزتر است و گفتگوها با قرار دادهای تشکر و غیر مربوط مختصر شده اند. شاید ساعت انجمن این روزها با تایید عکسهای جدید ثانیه می خورد. دهه مابین این دو نقطه زمانی بود که خود من حضور بسیار کمرنگی در این تالار گفتگو داشتم. نمی توانم تفسیر و یا نقدی داشته باشم. میتوانم تصور کنم که با رشد انجمن و سرمایه موجود چاره ای جز مدیریت تالار گفتگو نبوده است. آمد و رفت اعضا امری طبیعی است. زندگی ورق می خورد. اما فضای عمومی تالار گفتگو بی تاثیر از مدیریت انتخاب شده برای اداره آن نیست. اینستاگرام روزی یک برنامه برای اشتراک عکس بود. امروز یک شبکه اجتماعی است. شاید اگر مدیریت و سرمایه تالار عکاسی هم شکل دیگری می گرفت امروز در این آدرس اینترنتی به جای یک "سایت تخصصی" یک "شبکه اجتماعی" داشتیم.

خط اشتراک بحث مطرح شده و سوال مطرح شده در رابطه با استقبال از "عکس ماه" بی ارتباط به فضای تالار گفتگوی عکاسی نیست. تالار گفتگو هم از جنس یک شبکه اجتماعی است. این تالار کابران محدود و خاصی دارد. کاربران چه انگیزه ای از اشتراک عکس خواهند داشت؟ مطمینا برای همه دوستان نمیتوان یک نسخه پیچید. این مکان پرمخاطب ترین رسانه برای دیده شدن نیست. شاید اینستاگرام و یا فلیکر به آن منظور نردیکتر باشند. مادیات با مخاطب نسبت مستقیم دارد. در اینجا مخاطب کلان نداریم پس احتمالا به دنبال جایزه هم نیستیم. دیپلمی هم به برنده نمیدهیم که خطی به رزومه اضافه کند. پس انگیزه چیست؟ برای خود من انگیزه شرکت در جشنواره ای مجازی بوده است. در این جشنواره امکان سنجش ایده های خود و آموختن از دوستانی که حرفه و یا علاقه شان عکس گرفتن است وجود دارد. با توجه به این انگیزه – موضوع انتخاب شده برای این ماه موضوع خوبی نیست. اتفاقا من فکر می کنم که موضوعات دور از ذهن شاید دوستان را بیشتر به شرکت تشویق کند. با زبان طنز یکی دو مثال می زنم. موسیقی کوچه بازار در دهه چهل شمسی – تصویری در رابطه با یک عنوان صفحه ای از موسیقی کوچه بازاری در این دوران ارسال کنید. رنگ-2: رنگهای متضاد در طبیعت که در 6 ضلعی تکرار شده باشند. خونه مادر بزرگه ...

نکته دیگری که قصد دارم به صورت پرسش مطرح کنم این است که چرا دوستانی که زحمت داور و مدیر را به عهده گرفته اند شرکت نمی کنند؟ شاید اگر این دوستان شرکت کنند. دوستان قدیمی تر را هم در طبیعتی دور دیگ آشی پیدا کنید و تشویق به شرکت کنید. سایر دوستان هم سر ذوق بیایند.
    Kholeno، m.daneshpayeh، mSafdel و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    نکته دیگری که قصد دارم به صورت پرسش مطرح کنم این است که چرا دوستانی که زحمت داور و مدیر را به عهده گرفته اند شرکت نمی کنند؟ شاید اگر این دوستان شرکت کنند. دوستان قدیمی تر را هم در طبیعتی دور دیگ آشی پیدا کنید و تشویق به شرکت کنید. سایر دوستان هم سر ذوق بیایند.
    داور ها که نميتونن تو مسابقه اي که خودشون داوری ميکنن شرکت کنند ، اما توی سری های قبل کار جالبی ميشد و در پايان عکس ها با نام فرستنده اصلی تاييد ميشد که نتايج جالبی هم داشت
    حداقل ميشد فهميد که خيلی از تشکر هايی که به عکس ها داده ميشه فقط به خاطر اسم فرستندست و کسی که عکس هاش 40-50 تا تشکر ميگيره اگر نآشناس عکسی ارسال کنه شايد 10 تا هم نگيره.(به نظر مياد تو تاييد عکس ها هم اين موضوع ديده ميشه) به همين علت به نظر مياد بعضی از دوستان ترجيح ميدن فقط با اسم خودشون عکسی ارسال کنند که ....
    bf ، Kholeno و mSafdel تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    اما توی سری های قبل کار جالبی ميشد و در پايان عکس ها با نام فرستنده اصلی تاييد ميشد که نتايج جالبی هم داشت
    الان هم همینطور است. بعد از اتمام زمان ارسال و مشخص شدن نفرات برتر، تمام عکسها با نام کاربری خودشان منتشر می‌شوند. اگر به آرشیو مراجعه کنید برای هر ماه دو تاپیک وجود دارد که یکی برای همین منظور است.
    bf ، mSafdel، davoud maani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

داور ها که نميتونن تو مسابقه اي که خودشون داوری ميکنن شرکت کنند
    داورها نمینونن عکس منتخب داورها باشن اما می تونن عکس منتخب کاربرها باشن! پس می تونن شرکت کنن!!

به نظرم همانطور که دوستمون هم نوشت حضور بزرگان این سایت میتونه انرژی تازه ای به این بخش بده
    و من همچنان مخالف تغییر نام عکس هفته به عکس ماه هستم!! چون زمان طولانی نه تنها به افزایش کاربران در این بخش کمکی نکرده بلکه آن را فرسایشی کرده
    bf ، Kholeno، davoud maani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امید بنی اسدی
    "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

صفحه 35 از 35 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35