صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: خريد دوربين ديجيتال کوچک

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

وقتي نوبت خريد رسيد فهميدم معني اون صحبت اينه که دوربينهاي اونها در حال حاضر ساخت مالزي است!
    245 در بازار ايران هم گارانتي نداشت!

در نهايت من 520 رو به قيمت 240 و ساخت ژاپن و بدون گارانتي معتبر (تضمين مغازه يا گفت قايم) خريدم (از پاساژي که در تقاطع جمهوري و حافظ است، ضلع شمالي خيابان)

نميدونم ريسک کردم يا نه اما گارانتي افومار براي ساخت مالزي و قيمت 265 منطقي نبود و درهمين انجمن خوانده بودم که در صورت بروز مشکل در هر صورت بايد به تعميرگاه مرکزي مراجعه کرد!

دوربين خوبي است بسيار شکيل و خوش دست و خوش ساخت و عکس هاي خوب حتي در حالت اتومايک البته کمتر با امکانات پيشرفته اون کار کردم

دوربين پاناسونيک fz2 رو هم به قيمت 260 با گارانتي و ساخت ژاپن و کيف و 128 مگ حافظه هديه! ديدم اما وقتي دستم گرفتم ديدم لنزش يک مقدار لق بود! و کلا به نظرم خوش ساخت نيومد!

در ايزو 200 نويز مشاهده ميشه اما کلا خود ايزو 50 و ايزو 100 کمبودي براي اين نوع دوربين به همراه نداره

قصد داشتم يک sd سريع بخرم اما کينگستون پرو يا آلتيميت 50x و 133x در بازار نبود و فقط myflash 60x بود که من شناخت چنداني نداشتم و يک کينگستون 512 با گارانتي و هولوگرام IEC خريدم که فقط اميدوارم اصل باشه!

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

در مورد فروشندگان هم که حرف زياده! فروش دوربين يک کار هنري است نه بازاري!

در يک مغازه (ضلع جنوبي جمهوري-تقاطع با حافظ) يک زن و شوهر ميان سال قصد خريد دوربين مشابهي داشتند و با من هم مشورت کردن، سوال کردن نظر شما چيه ...
    صاحب مغازه وسط حرف پريد و گفت ايشون فروشنده هست و ايشون خريدار و ما با همه دوربينها کار ميکنيم و درست نيست از مشتري سوال ميکنيد و ايشون اطلاعاتش ...
    که من ترجيح دادم سکوت کنم و مغازه ايشون رو ترک کنم

در بسياري از کشورها يک کارشناس تحصيل کرده در اين رشته براي فروش دوربين استخدام ميکنند که معمولا عرق هنري خاصي هم دارد و با حوصله با شما وارد بحث ميشود و ... اما اينجا اکثر فروشندگان فقط کاسب هستند! بي هنر، بي سواد و بي احساس! و البته برخي مثل ايشون بي فرهنگ!!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط bf
    وقتي نوبت خريد رسيد فهميدم معني اون صحبت اينه که دوربينهاي اونها در حال حاضر ساخت مالزي است!
    نميدونم ريسک کردم يا نه اما گارانتي افومار براي ساخت مالزي و قيمت 265 منطقي نبود و درهمين انجمن خوانده بودم که در صورت بروز مشکل در هر صورت بايد به تعميرگاه مرکزي مراجعه کرد!
    البته كه براي رفع عيب دوربين در هر حال بايد به مركز خدمات معتبر مراجعه كرد. ولي مزيت گارانتي آن است كه حداقل تا يك سال (بسته به مدت گارانتي)، اشكالات خارج از قصور مشتري به هزينه شركت رفع مي‌شود. ريسك شما از اين جهت است. به هر حال اميدوارم مشكلي نداشته‌باشد. ولي از جهت كوچكي، خوشدستي، قيمت، مصرف كم و نوع و تعداد باتري مصرفي يكي از بهترينهاي بازار در اين رده (به نظر من پس از A510 ، در مقام دوم) است. در ضمن اصلاً مهم نيست كه كارت سريع پيدا نكرده‌ايد. چون در اين دوربين چندان مورد استفاده ندارد. اما اگر من جاي شما بودم، حتي زير بار اين اضافه پرداخت 40 تا 50 هزارتوماني نسبت به A510 نمي‌رفتم. ولي خوب، من كه جاي شما نيستم. بنابراين مبارك است!
    ویرایش توسط yousefmon : Friday 14 October 2005 در ساعت 20:19

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

با اين نوع نامگذاري عنوان قصد داشتم تاپيک از حالت سوال شخصي خارج بشه اما تبديل شد به تجربه من از خريد کنون 520 به عنوان يک دوربين کوچک!
    براي تکميل اين تجربه ...
    من يک شارژر ارزان قيمت و دو تا باتري 2100 سوني نزديک به يک سال پيش خريده بودم
    قصد داشتم 2 باتري 2500 cfl هم همراه با دوربين خريداري کنم که به علت عجله که آن روز داشتم فراموش شد!
    در طول مسافرت مدام مشکل خالي شدن باتري داشتم که خوشبختانه دوربين a60 دوستم تا حدودي به کمک مي آمد، وقتي برگشتم يک شارژر سوني رفرش دار خريدم! چراکه در بازار مدلهاي ديگه تفاوت قيمت زيادي در مغازه هاي متفاوت داشتند و به نظر مي رسيد ادعاي فروشندگان مبني بر وجود مدلهاي قلابي صحيح باشد و وقتي آدم قصد دارد يک شارژر خوب بخرد مثلا فرق 25 يا 30 با حدود 35 زياد نيست!
    بعد در اين انجمن ملاحظه کردم توصيه دوستان هم همين مدل شارژر است.
    اين شارژر گفت دو باتري قبلي مرحوم بودند! همچنين وزن اونها بسيار سبک بود و من هم به اين نتيجه رسيدم که از ابتدا قلابي بوده اند! باتري هاي مذکور آبي و نارنجي رنگ بودند که به ساير دوستان هم توصيه ميکنم از اين نوع باتري سوني نخرند!
    مشکلي که با دوربين داشتم،به نظر من مود اتوفوکوس با استفاده از لامپ نارنجي کمکي در همه موارد خوب عمل نميکند، مخصوصا در حالتيکه قصد داريد يک تصوير مثلا پرتره يا سوژه مشخص با ترکيب دلخواه تهيه کنيد پس از مطالعه راهنما اکثرا از فوکوس لاک استفاده ميکنم
    ممکن است در تمامي موارد با تنظيمات دوربين از نظر سرعت ديافراگم و سرعت شاتر هم عقيده نباشيد که البته اين کاملا طبيعي است و امکان هرجور اعمال سياست در تنظيم وجود دارد
    در مورد استفاده با فلاش بايد خيلي مراقب بود خطر نور ديدن بيش از حد در بسياري از موارد وجود دارد
    خصوصا وقتي امکان بازتاب نور يا حتي تصويري با پشت زمينه روشن ديده ميشود و لاز است سرعت شاتر به صورت دستي افزايش داده شود
    همچنين عملکرد پيش فرض فلاش در برخي مدهاي اتوماتيک در نورهاي متوسط و فضاي آزاد موردي است که معمولا توسط کاربر بايد کنسل شود
    مود درشت نمايي براي فوکوس دستي يا ماکرو زياد کار آمد به نظر نميرسه
    چند تا از عکس هاي اين دوربين رو هم ضميمه ميکنم
    4 عکس اول همه با مودهاي اتومايتک و فوکوس 9 نقطه اي تهيه شدند
    توجه کنيد تنها 2-3 روز از خريد دوربين ميگذشته و کمترين آَشنايي از امکانات اين دوربين حاصل شده بوده

ویرایش توسط bf  : Friday 11 November 2005 در ساعت 19:40

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

با عرض سلام
    ببخشید آیا شما از داخل این مسجد زیبا (ایاصوفیه)عکس گرفتید؟ خیلی دوست دارم عکسهای داخلی این شاهکار بیزانس رو ببینم
    راستی در مورد مود اتو فوکوس و ناکارآمدی برخی از آیتم های این دوربین کاملا با شما موافقم. یکی از دوستانم آ95 خریده و همین مشکل رو داره مثل اینکه کلا سری آ کنون از این نظر مشکل داره
    موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط bf
    [right]
    در مورد استفاده با فلاش بايد خيلي مراقب بود خطر نور ديدن بيش از حد در بسياري از موارد وجود دارد
    خصوصا وقتي امکان بازتاب نور يا حتي تصويري با پشت زمينه روشن ديده ميشود و لاز است سرعت شاتر به صورت دستي افزايش داده شود
    باسلام، حتماً مي‌دانيد، ولي محض احتياط يادآوري مي‌كنم كه قدرت فلاش (Flash output) در مودهاي دستي در 3 درجه قابل تنظيم است كه خصوصاً براي پركردن سايه بسيار مفيد است.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

جناب حيرتي مشکل اوراکسپوز با وجود امتحان کمترين قدرت خروجي فلاشکه فکر ميکنم حالت پيش فرض هم باشد در شرايطي که گفتم وجوددارد
    ايده آل من امکان تناسب زوم با فلاش بود که البته براي اين محصول بسيار رويا پردازانه است
    براي مثال همين آدم آهني صرف نظر از رفلکس قسمتهاي براقش، به دليل فاصله کم و حتي فوکوس ماکرو بازهم نور زيادي ديده و به نظر من بايد سرعت شاتر بيشتر مي بود
    البته اين مورد به عقيده من تا حدودي به اين اسباب بازي جان داده و با توجه به حالت ملافه پشت آن برايم جالب بود

جناب ساسانيان، حقيقتش را بخواهيد متاسفانه فقط چند ساعت به صورت ترانزيت در استانبوال فرصت داشتم
    با توجه به اينکه روز تعطيل بود داخل اياصوفيه بسيار شلوغ بود و با توجه به خستگي و ريسک جيب بري در اين مواقع داخل مسجد نشدم
    من هم در يک برنامه مستند اين بنا و همچنين داخل آن را ديده بودم و اشتياق زيادي براي بازديد از آن داشتم
    در مود اتو فوکوس بايد جانب دوربين رو گرفت
    در نظر داشته باشيد دوربين از قصد اصلي شما خبر ندارد و در بسياري موارد هم عملکرد قابل قبول دارد
    اما موردي هم که گفتم وجود دارد و خصوصا براي تصاوير پرتره پيشنهاد ميکنم حتمي از فوکوس لاک استفاده شود
    براي مثال در همين عکسهاي پيوست شده (غير از اسباب بازي و کوه) من با توجه به نا آشنايي با دوربين تمام مسوليت را به گردن دوربين انداخته بودم و البته از نتيجه راضي هستم
    ویرایش توسط bf  : Saturday 19 November 2005 در ساعت 09:47

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2