صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 51
Like Tree132تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین و لنز تا 1.5 میلیون تومان

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نه دوست عزیز ، من نگفتم اگر D7000 نویز دارد پس a77 هم نویز بیشتری خواهد داشت
    شما فرمودید چون در همان قطع DX افزایش پیکسل وجود داشته تصویر حاصله نسبت به D90 نویزی تر خواهد بود که من هم عرض کردم با این سبک برداشت a77 سلطان نویز است
    علت این که تعداد پیکسل ها در D3s و D3x متفاوت هست اینه که خواستگاهشان متفاوت است
    حرف شما درسته که با کوچک شدن پیکسل ها امکان ایجاد نویز افزایش پیدا می کنه ولی نمی توان مهندسی سنسور رو دست کم گرفت
    در پستی از استاد عزیزم جناب قبادی خواندم که فرموده بودند
    یک سنسور فول فریم توان ارتقا تا 50 مگاپیکسل و یک سنسور APS-C توان ارتقا تا 32 مگاپیکسل رو داره (امیدوارم در عدد ها اشتباه نکرده باشم)

در هر صورت اینجا یک کاربر که اطلاعات دقیقی نداره از ما راهنمایی خواسته و دوست ندارم با این بحث ها ، جو رو برای اون فرد متشنج کنم
    در نهایت ، خدمت شما عرض می کنم که حداقل به اون لینکی که گذاشتم یک نگاه بندازید تا متوجه عرایض بنده بشید
    اگر مایل به ادامه بحث هستید ، به صورت خصوصی در خدمتم

پیروز باشید
    persian.boy، ahmad.abaee، M.Moghadam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Hanibal نمایش پست ها
    بنده تقریبا تمام مدل های DSLR نیکون رو دارم از بین آنها سنسور D7000 و D5100 که از قضا یکی هستند نویز زیادی ایجاد میکند..

درود

در مورد سنسور جدیدی که در D7000 و D5100 بکار رفته است و کم نویزی منحصر به فرد آن کمتر کسی است که هنوز نشنیده باشد.
    منابع و تست های دقیق آزمایشگاهی هم که جمیعا یک چیز را می گویند ، اینکه میفرمایید همه بدنه های نیکون را تجربه کردید را کاری ندارم اما اگر
    مطلبی که در مورد این سنسور جدید فرمودید حاصل همین تجربه تان بوده باشد ، حتم بدانید یا اشتباه کردید ، یا دوربین معیوبی را تجربه کردید.
    شخصا هم D7000 را تجربه کرده ام و هم D5100 را و هر موقع هم که لازم باشد این دو دوربین را در دسترس دارم ، مقدار نویز در D7000 و D5100 در مقایسه
    با نسل قبلی نیکون ، تقریبا نصف شده است
    ( هر چند که نسل قبلی که D300s و D300 و D90 و D5000 باشند با وجودی که دقیقا یک سنسور داشند
    اما از نظر رفتار نویزی مشابه نبودند )

موفق باشید

انوش
    Saeed Barikani، alir.، movahedian و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

در مورد سنسور که دوستان فرمودن
    اما محدود شدن فیلم های آن به کلیپ های 5 دقیقه ای ایرادی است که بر آن وارد است.( این ها نظرات شخصی بنده هستند)
    فیلم برداری d5100 بیست دقیقه است
    persian.boy، ahmad.abaee، Ali Saeedi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

در مورد سنسور جدیدی که در D7000 و D5100 بکار رفته است و کم نویزی منحصر به فرد آن کمتر کسی است که هنوز نشنیده باشد.
    منابع و تست های دقیق آزمایشگاهی هم که جمیعا یک چیز را می گویند ، اینکه میفرمایید همه بدنه های نیکون را تجربه کردید را کاری ندارم اما اگر
    مطلبی که در مورد این سنسور جدید فرمودید حاصل همین تجربه تان بوده باشد ، حتم بدانید یا اشتباه کردید ، یا دوربین معیوبی را تجربه کردید.
    شخصا هم D7000 را تجربه کرده ام و هم D5100 را و هر موقع هم که لازم باشد این دو دوربین را در دسترس دارم ، مقدار نویز در D7000 و D5100 در مقایسه
    با نسل قبلی نیکون ، تقریبا نصف شده است
    ( هر چند که نسل قبلی که D300s و D300 و D90 و D5000 باشند با وجودی که دقیقا یک سنسور داشند
    اما از نظر رفتار نویزی مشابه نبودند )

موفق باشید

انوش
    سلام انوش جان
    ممنون از پستتون

آقا کم پیدایید؟
    دیشب داشتم فکر میکردم که چند وقته حضورتون کم رنگ شده!
    انشالله خوش و خرم باشید

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

اگر منظور شما بحث هایی است که از روی آمار و ارقام سایت های خارجی حاصل شده است به نظر بنده ( دوستانه عرض میکنم) هیچ سایتی بی طرف نیست و به شخصه هیچ وقت به از آنها به عنوان مرجع یاد نکرده ام.

بنده از رفتار فوتون های نور و چگونگی انتقال انرژی صحبت کردم و از لحاظ تئوری الکترومغناطیس نور طیفی گسسته دارد و حال با انچه که توضیح دادم نباید جای شکی باقی بماند.

برای گفته خود میتوانید دلیل بیاورید( اینکه نویز نصف شده)؟

شما هم موفق باشید
    آیا نظرات شما صرفاً تئوری نیستند؟آیا شما میتوانید برای اثبات گفته هایتان دلیل بیاورید؟
    گمون میکنم زمانی که شما بر مبحثی ادعا دارید (برخلاف همه)این شمایید که باید صحت نظراتتان را ثابت بفرمایید .اینطور نیست!؟

در کل فکر میکنم ادامه این بحث در این تاپیک درست نباشه و بکلی از مبحث اصلی دور شدیم...یادمون رفت یه بنده خدایی میخواست دوربین بخره...اگر تمایل به ادامه این گفتگو هست لطفاً تاپیک جداگانه ای در شاخه مباحث عمومی برایش بازکنید

با تشکر و احترام

تشکر کرده
    3146

فکر کنم مطالعه لینک زیر یکسری از سوالاتون در مورد d5100 600d جواب بده
    persian.boy، ahmad.abaee، Ali Saeedi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3146

از من راجع به عیب سنسور پرسیدند و بنده هم بطور علمی جواب ایشان را دادم.
    دوست عزیز مطمئنید علم شما در این مورد کامله که سنسور و 2دوربینی که به کم نویزی در رده خود شناخته شده اند را زیر سوال میبرد و اونو از حد معمول هم پایینتر میاورد؟!
    majidmir تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

بنده از رفتار فوتون های نور و چگونگی انتقال انرژی صحبت کردم و از لحاظ تئوری الکترومغناطیس نور طیفی گسسته دارد و حال با انچه که توضیح دادم نباید جای شکی باقی بماند.
    درود

خیر این مطلب همه ماجرا نیست ، و مهمتر از آن نمیتواند دلیلی برای سندیت بخشیدن به ادعای مطرح شده باشد
    این باور غلطی است و نمیتوان تصور کرد که هر چقدر مگاپیسکل کمتر باشد پس دوربین نویز کمتری خواهد داشت !
    چون در این صورت دوربین های قدیمی که مگاپیکسل پایینی داشتند مطابق فرضیه شما باید خیلی کم نویز تر باشند در حالی که چنین نیست.

ماجرای تراکم پیکسلها اصلا تازگی ندارد ، قبلا راجب آن به قدر کفایت ( حتی بیشتر از آنچه که به حیطه عکاسی مربوط باشد ) صحبت شده است
    و در سایت موجود هست.

اما اینکه دوست ندارید به تست های سایتهای معتبر توجه کنید امری اختیاری است
    اما نمیوانید با انکار واقعیتهای موجود بدون داشتن منبع و ماخد ، سعی بر قبولاندن ادعاهای خود داشته باشید.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 4 September 2011 در ساعت 13:50
    M.Rasouli، persian.boy، ahmad.abaee و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا majidmir آواتار ها
    تشکر کرده
    74

دوستان عزیز در باره ی لنز های برند سیگما و یا کارل زیس سونی نظرتون چیه؟

می تونم با قیمت مناسب تر لنزی بخرم که به این دوربین ها همانگ باشه؟

اگه لطف کنید من رو راهنمایی کنید بیشتر ممنونتون می شم.

كاربر آشنا majidmir آواتار ها
    تشکر کرده
    74

دوست عزیز منظورتون رو از کارل زیس سونی متوجه نمیشم.

شرکت زایس آلمان که لنز های خوبی ( اما محدود) تولید میکند برای برند های مختلف که سونی یکی از آنهاست لنز میسازه .

دوستان بهنر از بنده میدونند که قیمت همچین لنز هایی چقدر بالاست.( اما کیفیت عالی)
    حالا شما قسمت دوم سوال من رو در نظر بگیر عزیز. اشتباه من رو ببخش. می تونم با قیمت مناسب تر لنزی بخرم که به این دوربین ها همانگ باشه؟ مثلا سیگما؟
    در ضمن استاد سطح سواد من بقدر شما نیست. شما با دیگران بحث می کنید اعصاب ندارید درست و نادرست بحث شما چه ربطی به من داره که سوال من رو اینطوری پاسخ میدید؟!
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین