صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 51
Like Tree132تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین و لنز تا 1.5 میلیون تومان

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

در ضمن استاد سطح سواد من بقدر شما نیست. شما با دیگران بحث می کنید اعصاب ندارید درست و نادرست بحث شما چه ربطی به من داره که سوال من رو اینطوری پاسخ میدید؟!
    دوست عزیز
    هیچ کدام از دوستان بابت راهنمایی ها و پاسخ هایشان(من به نوبه خودم مدیون راهنماییهای دوستان فروم هستم)در فروم نه وظیفه ای دارند و نه حقوقی دریافت میکنند واگر جوابی میدهند فقط لطف میکنند(همیشه شامل حال ما شده این الطاف)حال بعضی مواقع یکسری اختلاف نظر ها پیش میاد و معمولا حل میشه و کسی گمراه نمیشه پس وظیفه ماست که کمی بیشتر قدر بدانیم.
    خواهشا این نکته را در نظر داشته باشید که ایشون فقط قصد کمک داشتن.
    Anoosh-Em، Lost Soul، behrooz radin و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط majidmir نمایش پست ها
    حالا شما قسمت دوم سوال من رو در نظر بگیر عزیز. اشتباه من رو ببخش. می تونم با قیمت مناسب تر لنزی بخرم که به این دوربین ها همانگ باشه؟ مثلا سیگما؟
    در ضمن استاد سطح سواد من بقدر شما نیست. شما با دیگران بحث می کنید اعصاب ندارید درست و نادرست بحث شما چه ربطی به من داره که سوال من رو اینطوری پاسخ میدید؟!
    ایشون فرد کاملا آگاهی هستند (لینک امضاشون رو ببینید!!) و من بی احترامی در پستشون نمی بینم
    Anoosh-Em، Lost Soul، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

با عرض سلام و ادب خدمت تمامی دوستان فروم بسیار خوب عکاسی،

چند وقتی است که از اطلاعات بزرگواران در فروم بهره میبرم و از اونجایی که تصمیم جدی واسه کوچ به SLR دارم، بعد از مطالعه بسیاری از بخش های این سایت و سایت های دیگه به این نتیجه رسیدم که دوربین فول فریم بگیرم ولی قبل از اون چند وقتی رو با دوربین کراپ، تجربه به دست بیارم (بحث مالی هم دخیل هست).

فعلا به ترتیب اولویت و بنا به مقتضیات شغلی همسرم، نخست، عکاسی از تزئینات مجالس عروسی (سفره عقد)، دوم عکاسی معماری (داخلی و خارجی) و عکاسی مناظر (لنداسکیپ) خواست های من از عکاسی میباشد.

ابتدا قصد خرید دی550 کنون را داشتم ولی در مقایسه اون با دی90 نیکون متوجه کیفیت عکس بالاتر دی90 شدم و از طرفی از زمان ساخت دی90 مدت زیادی میگذشت، بنابراین به راهنمایی یکی از دوستان (پرشین بوی) به بررسی دی5100 نیکون پرداختم. در مقایسه سایت dpreview متوجه داینامیک رنج بالاتر عکس های نیکون شدم، همچنین به لحاظ نویز نیز این دوربین امتیاز بهتری نسبت به دی550 آورده بود (عکاسی در ایزوهای بالا یکی از نیازهای شدیدم هست)، فیلم هم اصلا فاکتور تاثیر گذاری واسم نیست،
    جدای از بحث لنز آیا انتخاب درست و معقولی هست؟ (با توجه به اینکه حدود یک تومان برای بادی میخوام بدم)

و اما لنز، قطعا به واید نیاز دارم، چه لنزی رو پیشنهاد میکنید؟ (یکی از لنزهایی که حتما میخوام بگیرم، جدای از این داستان، توکینا 16-11 هست. آیا یا این توکینا و لنز 105-18 خود نیکون میتونم فعلا اولویت های اولی خودم رو پوشش بدم و بعدا لنز اضافه کنم؟
    یا اینکه توصیه میکنید لنز دیگه ای بگیرم؟

پیشاپیش از اینکه وقتتون رو گرفتم پوزش میخوام و از همه دوستانی که زحمت جواب دادنو میکشن ممنونم.
    majidmir تشکر می‌کند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب خدمت تمامی دوستان فروم بسیار خوب عکاسی،

چند وقتی است که از اطلاعات بزرگواران در فروم بهره میبرم و از اونجایی که تصمیم جدی واسه کوچ به SLR دارم، بعد از مطالعه بسیاری از بخش های این سایت و سایت های دیگه به این نتیجه رسیدم که دوربین فول فریم بگیرم ولی قبل از اون چند وقتی رو با دوربین کراپ، تجربه به دست بیارم (بحث مالی هم دخیل هست).

فعلا به ترتیب اولویت و بنا به مقتضیات شغلی همسرم، نخست، عکاسی از تزئینات مجالس عروسی (سفره عقد)، دوم عکاسی معماری (داخلی و خارجی) و عکاسی مناظر (لنداسکیپ) خواست های من از عکاسی میباشد.

ابتدا قصد خرید دی550 کنون را داشتم ولی در مقایسه اون با دی90 نیکون متوجه کیفیت عکس بالاتر دی90 شدم و از طرفی از زمان ساخت دی90 مدت زیادی میگذشت، بنابراین به راهنمایی یکی از دوستان (پرشین بوی) به بررسی دی5100 نیکون پرداختم. در مقایسه سایت dpreview متوجه داینامیک رنج بالاتر عکس های نیکون شدم، همچنین به لحاظ نویز نیز این دوربین امتیاز بهتری نسبت به دی550 آورده بود (عکاسی در ایزوهای بالا یکی از نیازهای شدیدم هست)، فیلم هم اصلا فاکتور تاثیر گذاری واسم نیست،
    جدای از بحث لنز آیا انتخاب درست و معقولی هست؟ (با توجه به اینکه حدود یک تومان برای بادی میخوام بدم)

و اما لنز، قطعا به واید نیاز دارم، چه لنزی رو پیشنهاد میکنید؟ (یکی از لنزهایی که حتما میخوام بگیرم، جدای از این داستان، توکینا 16-11 هست. آیا یا این توکینا و لنز 105-18 خود نیکون میتونم فعلا اولویت های اولی خودم رو پوشش بدم و بعدا لنز اضافه کنم؟
    یا اینکه توصیه میکنید لنز دیگه ای بگیرم؟

پیشاپیش از اینکه وقتتون رو گرفتم پوزش میخوام و از همه دوستانی که زحمت جواب دادنو میکشن ممنونم.
    با سلام و عرض خوش آمد
    D5100 خروجی بهتری دارد اما یک دوربین Entry-Level به حساب میاد...اگر قصد کار حرفه ای تر دارید و قصد دارید در آینده نه چندان دور انشالله روی فول فریم سوئیچ کنید بهتر است بنظر من یه دوربین Advanced تهیه کنید تا هر چه بیشتر با تنظیمات یک دوربین فول فریم آشنا بشید .
    D90در این زمینه بالاتر از D5100 قرار میگیرد
    در مورد لنزها و کلاً تجهیزات third-part هم من شخصاً دوستشون ندارم ;)

پ.ن : چندتا از پستهای من حذف شده!چرا؟؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    میشه بگید تا سقف 700 تومان بهنرین دوربین که کیفیت عکس خوبی در تاریکی دارد و کار با آن راحت است چیه؟
    majidmir تشکر می‌کند.

كاربر آشنا majidmir آواتار ها
    تشکر کرده
    74

دوستان ببخشید اگه سوالم مبتدیانست

وقتی در مشخصات لنز AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR می نویسه Minimum Focus Distance: 1.48ft.(0.45m) q یعنی اگر دوربین در فاصله 5 سانتی متری از از جسم ریزی قرار داشته باشه نمی شه روی اون جسم فوکوس کرد؟!

بعد میشه راجع به لنز های ماکرو یه منبع معرفی کنید که ببینم اون ها چه طوری ار حشرات اینطوری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    با سلام و عرض خوش آمد
    D5100 خروجی بهتری دارد اما یک دوربین Entry-Level به حساب میاد...اگر قصد کار حرفه ای تر دارید و قصد دارید در آینده نه چندان دور انشالله روی فول فریم سوئیچ کنید بهتر است بنظر من یه دوربین Advanced تهیه کنید تا هر چه بیشتر با تنظیمات یک دوربین فول فریم آشنا بشید .
    D90در این زمینه بالاتر از D5100 قرار میگیرد
    در مورد لنزها و کلاً تجهیزات third-part هم من شخصاً دوستشون ندارم ;)

پ.ن : چندتا از پستهای من حذف شده!چرا؟؟؟
    تشکر از شما؛

لنز چی توصیه میکنین (که ایران موجود هم باشه)؟ توی سایت های خرید اینترنتی که میگردم، اصلا لنز 16 یا کمتر واسه نیکون که واید به من بده موجود ندارن (فقط 24-12 هست 1 ملیون)، کلا فکر کنم محدوده انتخاب واسه لنز نیکون اینجا کمه؟ آیا این دلیلی میشه که برم سراغ کنون؟ (من الان یک جی9 دارم)
    majidmir تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

نقل قول نوشته اصلی توسط Hanibal نمایش پست ها
    نیکون لنز کراپ دار 10-24 هم دارد ولی ببخشید برای چه کاری به همچین فوکالی نیازمندید. آیا سوژه های شما ابعادی نظیر برج میلاد دارند؟
    12-24 تنها لنزی بود که توی فروشگاه ها ی اینترنتی موجود دیدم،

حقیقت من که اطلاعات کمی دارم، از گفته اساتید اینجور فهمیدم که برای عکاسی معماری و همچنین عکاسی از سوژه مورد نظرم (جایگاه عروس و تزئینات سفره عقد و میز نامزدی)، نیاز به لنزی با حداقل فوکال 24 یا حتی کمتر دارم، با توجه به کراپ بودن این دوربین ها سراغ این لنزها رفتم، دلیلم هم برای انتخاب 16-11 گرفتن لندسکیپ بود. خوشحال میشم راهنمایی بفرمائین.

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    12-24 تنها لنزی بود که توی فروشگاه ها ی اینترنتی موجود دیدم،

حقیقت من که اطلاعات کمی دارم، از گفته اساتید اینجور فهمیدم که برای عکاسی معماری و همچنین عکاسی از سوژه مورد نظرم (جایگاه عروس و تزئینات سفره عقد و میز نامزدی)، نیاز به لنزی با حداقل فوکال 24 یا حتی کمتر دارم، با توجه به کراپ بودن این دوربین ها سراغ این لنزها رفتم، دلیلم هم برای انتخاب 16-11 گرفتن لندسکیپ بود. خوشحال میشم راهنمایی بفرمائین.
    با اجازه دوستان بهتون پیشنهاد میدم فعلا همین لنز 18-105 که لنز بسیار خوبی هم هست خریداری کنید چند وقت باهاش کار کنید ببینید اگر واقعا جواب کارتان را نداد بعدا دوباره با شناخت کامل برای خرید تصمیم گیری کنید.
    Miri و yaghini تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadmoghadam نمایش پست ها
    با اجازه دوستان بهتون پیشنهاد میدم فعلا همین لنز 18-105 که لنز بسیار خوبی هم هست خریداری کنید چند وقت باهاش کار کنید ببینید اگر واقعا جواب کارتان را نداد بعدا دوباره با شناخت کامل برای خرید تصمیم گیری کنید.
    بسیار ممنون، موافقم، قطعا همین کارو میکنم.

از طرفی چند روزیه دارم مقایسه های دی5100 و دی90 رو میخونم،

همه به اینکه دی 5100 کیفیت عکس و کارایی در ایزوهای بالا و همچنین داینامیک رنج بالاتری نسبت به دی 90 داره تاکید دارن
    از طرفی دی90 رو به سه دلیل توصیه میکنن:
    کارکردن با لنزهای بدون موتور (از طرفی لنزهای جدید همه موتور دارن)
    کارکردن با فلاش خارجی بدون رابط
    داشتن کنترل های بیشتر برروی بدنه

شاید بیش از 100 ساعت تا به حال در این مورد توی اینترنت مطلب خوندم و از دوستانی که با هر دو دوربین کارکردن خواهش میکنم با توجه به خواسته هایی که در پست های قبل گفتم ( بدلیل زیاده گویی تکرار نمیکنم)، منو راهنمایی کنن،

واسه من فکر میکنم کیفیت، داینامیک رنج بالاتر و کارکرد در ایزو بالا بیشتر کاربردی باشه؟؟ بازم من به تجربه دوستان ارزش بیشتری میدم.
    M.Moghadam تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین