صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 51
Like Tree132تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین و لنز تا 1.5 میلیون تومان

كاربر آشنا majidmir آواتار ها
    تشکر کرده
    74

Question مناسب ترین دوربین و لنز تا 1.5 میلیون تومان

با سلام دوستان و عکاسان عزیز

میشه راهنمایی کنید تا سقف 1.5 بهترین و مناسب ترین دوربین و لنز موجود؟

خودم یه تحقیقی کردم دیدم مثل اینکه این دو دوربین در این سطح بهترین هستند.

• Nikon D5100 لنز AF Nikkor 18-105mm

یا

• Canon 600D لنز EF18-135mm

قصد خریدن یه لنز دیگه ترجیحا ماکرو هم دارم... یا لنز پیشنهادی دیگه ای که خودتون فکر می کنید مناسب تره. پیشاپیش ممنون از راهنمایی تون

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط majidmir نمایش پست ها
    با سلام دوستان و عکاسان عزیز

میشه راهنمایی کنید تا سقف 1.5 بهترین و مناسب ترین دوربین و لنز موجود؟

خودم یه تحقیقی کردم دیدم مثل اینکه این دو دوربین در این سطح بهترین هستند.

• Nikon D5100 لنز AF Nikkor 18-105mm

یا

• Canon 600D لنز EF18-135mm

قصد خریدن یه لنز دیگه ترجیحا ماکرو هم دارم... یا لنز پیشنهادی دیگه ای که خودتون فکر می کنید مناسب تره. پیشاپیش ممنون از راهنمایی تون
    با سلام
    گزینه های خوبی رو انتخاب کردید
    سنسور D5100 که دیگه نیازی به تعریف نداره و لنز 105-18 هم از لنزهای ارزشمند نیکونه
    D600 هم که همین یکی دو هفته پیش جایزه TIPA رو در دوربینهای Entry-Level به خودش اختصاص داد
    لنز 135-18 هم بیش از داشتن کیفیت،رنج مناسبی داره

اما این بودجه گمونم نکنم دیگه به لنز ماکرو برسه

تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط Hanibal نمایش پست ها
    قصدتون از خرید دوربین فعالیت در چه زمینه ای است( اجتماعی، عکاسی از حشرات، پرتره و...) لنز ها برای اهداف مختلفی طراحی شده اند.
    درمورد دو دوربینی که ذکر کردید تقریبا در یک سطح هستند و دو مورد رو خود بنده متذکر میشوم

برای عکاسی نیکون کیفیت عکس بهتری دارد ( البته اگر با فرمت RAW کار کنید نتیجه بهتری میگیرید)
    اگر در کنار عکاسی فیلم برداری دوربین هم برای شما اهمیت داشته باشد کنون امتیاز بالاتری دارد. اگرچه ایزوی نیکون در حالت فیلم برداری 102 هزار است اما محدود شدن فیلم های آن به کلیپ های 5 دقیقه ای ایرادی است که بر آن وارد است.( این ها نظرات شخصی بنده هستند)

مورد دیگری که بنده به شخصه از نیکون دیدم اشکال در سنسور آن است و از این حیث پیشنهاد بنده جایگزینی این مدل با d90 است.

موفق باشید
    بیشتر به پرتره و مدلینگ علاقه مندم... ولی برای تفریح عکس های عمومی هم می گیرم... عکس های اجتماعی طبیعیت

فیلم برداری اصلا برام مهم نیست شاید طول یک سال 20m هم نیاز به فیلم برداری با این دوربین نداشته باشم. بعد اشکالی که در مورد سنسور D5100 دیدید چیست؟ D90 جایگزین D5100؟

تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    با سلام
    گزینه های خوبی رو انتخاب کردید
    سنسور D5100 که دیگه نیازی به تعریف نداره و لنز 105-18 هم از لنزهای ارزشمند نیکونه
    D600 هم که همین یکی دو هفته پیش جایزه TIPA رو در دوربینهای Entry-Level به خودش اختصاص داد
    لنز 135-18 هم بیش از داشتن کیفیت،رنج مناسبی داره

اما این بودجه گمونم نکنم دیگه به لنز ماکرو برسه
    جناب آبایی عزیز ممنون بابت پاسخگویی

لنز ماکرو و قیمتش رو بگید... عشق عکسه دیگه... چه کارش کنیم! پدر عاشقی بسوزه :دی
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

مورد دیگری که بنده به شخصه از نیکون دیدم اشکال در سنسور آن است و از این حیث پیشنهاد بنده جایگزینی این مدل با d90 است.
    میشه بفرمایید منظورتون از اشکال در سنسور چیه که ما هم بدونیم دوربینمون چه مشکلی داره که خودمون خبر نداریم؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    persian.boy، M.Moghadam و majidmir تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

تشکر کرده
    3154

سلام
    دوست عزیزم سنسور D5100 همون سنسوریه که روی D7000 استفاده شده!این سنسور ساخت سونی هستش و امتیاز بسیار بالایی در آزمایشات فنی گرفته و رتبه اش بین سنسور دوربینهای مختلف ده هست . (بنا به نتایج اعلام شده از سایت DXOMark )

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

بنده تقریبا تمام مدل های DSLR نیکون رو دارم از بین آنها سنسور D7000 و D5100 که از قضا یکی هستند نویز زیادی ایجاد میکند.
    به تجربه عرض میکنم ( بدون هیچ جانبداری) که D90 دوربین فوق العاده ای است و هنوز هم بازار را در دست دارد.

بنده از طرفداران نیکون هستم اما باید اقرار کنم که در مقایسه دو مدل مد نظر شما رقیب کنونی خوشتر درخشیده است ولی باز هیچ کدام به پای D90 نخواهند رسید.

توضیح اینکه افزایش مگاپیکسل در سنسور d5100 که تقریبا برابر سنسور D90 است ( کمی بزرگتر و قابل اغماص) به معنای کوچکتر شدن اندازه پیکسل هاست درنتیجه فوتون های نوری که به سطح سنسور برخورد میکند در واحد سطح باید الکترون های برانگیخته خود را در تعداد بیشتری پیکسل تقسیم کند و از آنجایی که نوع سنسور CMOS است و هدایت نقطه به نقطه الکترون وجود ندارد با افت جریان و در نهایت ایجاد نویز مواجه میشویم.
    همه با علت ایجاد نویز آشنا هستیم ولی تاریخ تولید D90 و D5100 رو بنگرید که 2 سال تفاوت وجود داره و دو سال پیشرفت در مهندسی سنسور ، اینطور که شما قضاوت کردی سنسور APS-C جدید سونی که در a77 به کار گرفته شده سلطان نویز خواهد بود ( 24 مگاپیکسل )
    جهت اطلاعتون عرض میکنم که D5100 و D7000 که در درون هردوی آنها یک قلب می تپد از سنسور بسیار عالی بهره برده اند
    سند هم دارم و حرف بی منطق بر زبان نمی آورم
    سایت معتبر DXO

مقایسه ی سنسور های بکار گرفته شده در دوربین های D90 , 600D , D5100
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...rand3%29/Nikon
    Anoosh-Em، persian.boy، ahmad.abaee و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط majidmir نمایش پست ها
    جناب آبایی عزیز ممنون بابت پاسخگویی

لنز ماکرو و قیمتش رو بگید... عشق عکسه دیگه... چه کارش کنیم! پدر عاشقی بسوزه :دی
    از 600-700 شروع میشه قیمتهاش در برند نیکون
    یه لنز ماکروی 40 م.م هم جدیداً معرفی کرده نیکون که هنوز به ایران نرسیده
    کنون رو نمیدونم :)

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

سلام دوست عزیز

این دوگزینه ، ممکنه اولین گزینه هایی باشه که هر سایت فروش تجهیزات پیشنهاد بده !!

ولی به نظر بنده ، D90 به همراه لنز 18-105 انتخاب بهتری از این دوگزینه ی پیشنهادی شما هست ،

قبلا راجب تفاوت این 3 دوربین صحبت شده است ، و می توانید مطالعه بفرمایید

شما که بیشتر بخش عکاسی دوربین براتون اهمیت داره ، به نظر بنده D90 +18-105 انتخاب مناسب تری است که فکر کنم حدود 1200

-1300 دربیاد و با مابقی مبلغ میتوانید تجهیزات جانبی رو خریداری بفرمایید ( رم و سه پایه مناسب و فیلتر و .... )

پی نوشت :

زیاد خودتون رو درگیر جنبه های ریز خرید دوربین نکنید ، این بحث هایی که راجب سنسور و جزییات ریز میشود ، بسیار خوب

هست ولی در عمل تفاوت کمی رو ممکنه احساس نمایید ، پس بیشتر به فکر جنبه های کلی تر دوربین باشد

موفق باشید
    reza-ngg، ahmad.abaee، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3154

نتیجه ای که شما گرفتید حکایت از برداشت خطی شماست یعنی اگر D7000 نویز دارد پس A77 نویز بیشتری تولید میکند.
    قبل از شروع توضیح یک سوال دارم:
    فکر میکنید چرا D3S نصف D3X پیکسل دارد؟ ( یعنی چرا به یکباره تعداد پیکسل ها نصف یا دو برابر شده؟ )

علت اینجاست که با افزایش تعداد پیکسل ها ( یعنی ریز تر کردن آن) طیف های گسسته نور یا همان فوتون ها در واحد سطح بیشتر به دام می افتند و در پدیده فتو الکتریک مدت زمان بسامد قطع کاهش می یابد در نتیجه نمودار افت جریان تغییرات آهسته تری پیدا می کند و نتیجه نویز کمتر است.

این رو هم داشته باشید

در سنسور D7000 بسیاری از فوتون ها به هدر میروند
    نظراتتون محترمه اما وقتی یه آزمایشگاههایی وجود داره که با ابزار دقیق و حضور کارشناسان متبحّر تستهای مختلف و استانداردی رو روی این سنسور انجام دادن،و بی طرفانه نتایجش رو منتشر کردن،آیا این قبیل استدلالها جایی دارند؟
    در مورد D90 باید گفت که دوربین فوق العاده ای بوده و هست اما D7000 آپدیت شده ی همین دوربینه و در خیلی قسمتها نسبت به D90 ارتقاء پیدا کرده از جمله سنسور!
    در آخرین رتبه بندیهایی که منتشر شده D7000 بالاتر از D90 و D90 بالاتر از D5100 قرار گرفته . البته این بالاتر بودن قسمت زیادیش مربوط به کیفیت ساخت بدنه D90 میشه .

پ.ن : D7000 همین یکی دو هفته پیش برنده TIPA شد در رده SLRiهای پیشرفته :
    اینطور بی توجه بودن نسبت به این نتایج مثله اینه که فکر کنیم همه اشتباه میکنن!

با احترام

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین