نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree50تشکر
  • 39 Post By nmroshan
  • 6 Post By M.Rahimizadeh
  • 1 Post By hamid67
  • 1 Post By Herati
  • 2 Post By mohsendm
  • 1 Post By Madjidm

موضوع: کشاورزان جوان - آگوست ساندر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض کشاورزان جوان - آگوست ساندر

کشاورزان جوان در لباس مهمانی- اگوست ساندر - ۱۹۱۴ - آلمان

این عکس جزو عکس‌های مورد علاقه من است. چند جوان کشاورز را نشان می‌دهد که شاید در یک روز تعطیل قصد رفتن به یک مهمانی را دارند. چهره آنها با لباس‌های رسمی‌شان، خیلی متناسب نیست و مشخص است که جزو طبقه کارگری جامعه آلمان آن روزگار بودند. عصاها نشاندهنده رسم مهمانی‌های آن زمان هستند. خود عکس از لحاظ اجزا و جایدهی آنها بشدت متکامل به نظر می‌رسد. نوع نگاه آنان نیز کامل کننده روایت عکس است.
    این عکس جزو پروژه ای بوده است که ساندرز در آن به مطالعه چهره های مختلف مردم آلمان پرداخته است و از طبقات و مشاغل مختلف آن روزگار آلمان عکاسی کرده است. چنین پروژه‌هایی پس از گذشت زمان بشدت ارزش‌مند می‌شوند و جای خالی این کارها در ایران قدیم و جدید نیز احساس می‌شود. بیژن بنی‌احمد البته یک مجموعه ناکامل و کوچک تیپ‌نگاری دارد که افراد مختلف را در کوچه پیدا می‌کرد و انها را به استودیو خودش می‌برد و عکسی از انها میگرفت. من یک عکس فقط از این مجموعه اش دیده‌ام که از دوره‌گردی در سال ۱۳۵۲ گرفته بود و البته در وب پیدایش نکردم.
    A_Maddah، Daruosha، kakooch و 36 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال M.Rahimizadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    4549

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    بیژن بنی‌احمد البته یک مجموعه ناکامل و کوچک تیپ‌نگاری دارد که افراد مختلف را در کوچه پیدا می‌کرد و انها را به استودیو خودش می‌برد و عکسی از انها میگرفت. من یک عکس فقط از این مجموعه اش دیده‌ام که از دوره‌گردی در سال ۱۳۵۲ گرفته بود و البته در وب پیدایش نکردم.
    دکتر روشن عزیز
    فکر کنم منظورتان این عکس باشد:

عکس بزرگ‌تر و با کیفیت‌تری در وب پیدا نکردم
    ولی اگر آرشیو فصلنامه‌ی وزین «حرفه : هنرمند» را داشته باشید می‌توانید در شماره‌ی ۱۴ آن‌را بیابید و در صورت لزوم در این‌جا استفاده نمایید. (خودم ندارم ولی مشتاق‌ام با کیفیت بهتری آن‌را ببینم)

nmroshan، mreza1001، Herati و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رحیمی‌زاده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

عکس خیلی جالبیه.منم از اینجور عکسا خیلی خوشم میاد.ساده و جذاب و پر از حرف. نگاه افراد حاضر در عکس گویای خیلی حرفهاست و همونطوری که دوستمون هم گفت کاملا مشخصه که چهره هاشون با لباسی که پوشیدن همخوانی نداره (در واقع این لباس پولو خوریشون هست!) ضمن اینکه واقعا واسه سال 1914 عکس خیلی باکیفیتی هم شده
    Herati تشکر می‌کند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

عکس بسیار گویا و روان است و اندکی حالت و فورم طنز رو هم داره(البته از دید من شاید هم درست نباشد )
    من رو یاد فیلم Shree 420 (آقای 420) راج کاپور انداخت چون او هم در فیلم هایش از چنین تیپ ها بسیار استفاده می کرد

كاربر همراه mohsendm آواتار ها
    تشکر کرده
    1181

در نگاه اول ادم رو به خنده میندازه ولی بعد با دقت در جزئیات و معصومیت افراد تمام رنجی رو که جامعه نسبت به آنها روا داشته جلوی چشمهای مخاطب میاره
    Herati و kambiz.sh تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

این عکس در عین حال که فکوس و تونالیته خوبی دارد یک عکس کاملا ساده است نه تکنیک خاصی دارد و نه از فرد مهمی عکاسی شده پس چرا اهمیت دارد؟
    اهمیت چنین عکسهایی در گذشت زمان نهفته است برگی از تاریخ و مردمانش که اگر این عکس نبود بخشی از آن اطلاعات هم از دست رفته بود.
    کاش در نگاه روستاییان ماهم اندکی به جای سادگی و مهربانی همیشگیشان اینقدر اعتماد به نفس قرار داشت تا شاهد خالی شدن روستاهایمان نباشیم
    عکس بسیار ارزشمند است نگاهی گذرا که ماندگار شده است را به تماشا میگذارد و با تعریف دکتر روشن عزیز این عکس راوی خوبی از سنتها و آداب آن زمان و آن منطقه است
    سپاس
    mohsendm تشکر می‌کند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.