صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
Like Tree28تشکر

موضوع: دوربين عكاسي در حدود 500 هزار تومان؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

پیش فرض دوربين عكاسي در حدود 500 هزار تومان؟

سلام.من نقاش هستم و به دوربين هايي كه در مواقع زوم خوب عمل كنند و ديتيل هاي نقاشي هام رو خوب بگيرند احتياج دارم(علاوه بر مصارف خانگي!).
    مي دونم با اين قيمت دوربين حرفه اي گيرم نمياد(و فكر هم نمي كنم چندان لزومي داشته باشه) .چه دوبيني به من پيشنهاد مي كنيد؟خودم سرچ كردم تا الان دوربين nikon coolpix p500 گزينه ي خوبي برام بوده.دوربين ديگه اي هست تو همين رنج قيمت كه كيفيت بالاتري نسبت به اين مارك داشته باشه؟(كيفيت ديتيل ها برام مهمه)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

البته از اونجايي كه اين دوربين در اصل(علاوه بر مصارف خانگي!!) براي عكس گرفتن از كاراي نقاشي هست كيفيت رنگ ها هم برام صد درصد مهمه.
    مي دونم شايد بايد پول بيشتري هزينه كنم اما اين بودجه من هست و دوربين حرفه اي هم نمي خوام.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

شما به دوربین خاصی نیاز ندارید. چیزی که باید یاد بگیرید نحوه صحیح عکاسی از کاراتون هست. مثلا حتما دوربین را روی سه پایه ببندید. حساسیت دوربین را روی کمترین مقدار قرار دهید که نویز کم و جزئیات ریادی داشته باشید. نور را تنظیم کنید و از همه مهمتر ابزارهای ویرایش را برای تنظیم رنگ و ... بشناسید.
    برای شما دوربینهای زیادی میشود معرفی کرد که همه مناسب باشند. اما برای کارهای خانگی و احتمالا عکاسی از کارهای دوستان در نور کم و ..... دوربین canon G12 به دلایل زیادی یکی از بهترین انتخابها است که به بودجه شما نزدیک است.
    maany_A، dewdrop1989، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه maany_A آواتار ها
    تشکر کرده
    218

سلام دوست عزیز
    به نظر من
    Coolpix P500 یه سوپرزوم هستش
    لنزهایی با این رنج های عجیب و غریب در طراحی خودشون کلی compromise دارن....
    و سنسورهای کوچک و پر مگاپیکسل یعنی نویز و نویز و نویز
    و البته کاهش جزئیات عکس ها
    اگه واقعا به یه همچین رنج زومی نیاز دارین شاید انتخاب بدی نباشه
    ولی اگه عکاسی عمومی و به خصوص Detail و کیفیت عکس ها مدنظر شما هست Canon G12 و یا Canon Powershot S95 می تونه بهترین انتخاب باشه
    G12 یک کامپکت حرفه ای هستش که قیمت بالاتری داره و ممکنه برای نوع عکاسی شما مورد نیاز نباشه
    S95 انتخاب جمع و جور و بسیار خوبیه، خروجی فوق العاده ای داره و قیمتی در حدود رقم مورد نظر شما

بسیار از عکاسان حرفه ای از این مدل به عنوان pocket camera با کیفیت بسیار خوب استفاده میکنن.
    یادتون باشه مگاپیکسل در دنیای دوربین های کامپکت امروز هیچ معنی و مفهومی جز Marketing ندارد ...چه بسا مگاپیکسل بیشتر رو در این دوربین های کتمپکت رو میشه مترادف با کیفیت پایین تر خروجی دانست.....

سنسور بزرگتر 1/1.7" با نویز پایین و لنز f/2.0 fast در حالت واید S95 عکاسی بدون سه پایه در محیط های تاریک رو براتون امکان پذیر می کنه
    برای عکاسی از نقاشی هاتون به یک سه پایه سبک هم نیاز خواهید داشت.

دوستان عزیز و مطلع این فروم بیشتر راهنمایی خواهند کرد
    موفق و شاد باشید
    Arash، m.daneshpayeh، bahri-d و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

My Lovely Pentax gear
    NikonD7000+18-105+50f/1.8D+Tokina100f/2.8 Macro+Samyang85f/1.4+35f/1.8G

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

S95 واقعا دوربین خوبیه
    maany_A و dewdrop1989 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohsendm آواتار ها
    تشکر کرده
    1181

با سلام

در بین سوپر زوم های موجود در بازار تا اونجایی که بنده امتحان کردم مدل Fuji Film S200 EXR گزینه مناسب تری هست و از نظر نویز ، نویز خیلی کمتری نسبت به بقیه داره.
    طراحی آن کمی قدیمی است ولی به لحاظ کیفیت عکس در سطح خوبی قرار داره. بعلاوه باتری اون هم لیتیومی و شارژی هست( به رغم مدل های جدید فوجی که باتری قلمی میخورند)
    dewdrop1989، kambiz.sh و ghazal4 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    شما به دوربین خاصی نیاز ندارید. چیزی که باید یاد بگیرید نحوه صحیح عکاسی از کاراتون هست. مثلا حتما دوربین را روی سه پایه ببندید. حساسیت دوربین را روی کمترین مقدار قرار دهید که نویز کم و جزئیات ریادی داشته باشید. نور را تنظیم کنید و از همه مهمتر ابزارهای ویرایش را برای تنظیم رنگ و ... بشناسید.
    برای شما دوربینهای زیادی میشود معرفی کرد که همه مناسب باشند. اما برای کارهای خانگی و احتمالا عکاسی از کارهای دوستان در نور کم و ..... دوربین canon G12 به دلایل زیادی یکی از بهترین انتخابها است که به بودجه شما نزدیک است.
    canon g12 در حدود 600 هست و بودجه من 500 هست.

كاربر همراه maany_A آواتار ها
    تشکر کرده
    218

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    آقا مهدی خیلی خیلی پاسخ جامعی دادن در مورد اهمیت بیشتر نحوه عکاسی تا نوع تجهیزات (در این فرم از عکاسی)
    اگر قبل از ارسال پست توضیح شما رو دیده بودم چیزی نمی نوشتم....
    خیلی سپاسگزار
    dewdrop1989 و pooria-ir تشکر می‌کنند.

My Lovely Pentax gear
    NikonD7000+18-105+50f/1.8D+Tokina100f/2.8 Macro+Samyang85f/1.4+35f/1.8G

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط dewdrop1989 نمایش پست ها
    canon g12 در حدود 600 هست و بودجه من 500 هست.
    پس S95 را در نظر بگیرید چون از همان سنسور استفاده میکند و کیفیتی در حد جی 12 دارد.
    همانطور که دوستان گفتند به Fuji Film S200 EXR هم میتوانید فکر کنید. چون سنسوری با سایز و کیفیت S95 دارد.
    قبل از خرید به دیستورشن لنز توجه کنید. اگر لنز دیستورشن بالایی داشته باشد قاب مربعی نقاشیها بصورت بیضی دیده میشود. البته این مشکل را تمام لنزها کمابیش دارند. و شما با ابزارهای پردازش و اشنایی با لنز میتوانید آنرا برطرف کنید.
    maany_A و dewdrop1989 تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

جدي؟من فكر مي كردم نيكون p500 خيلي بهتر هست چون زوم در حد يك سانت هم داره.
    يعني canon s95 براي عكاسي از جزئيات كارهاي من مناسب تر هست؟در مقايسه اي نوشته زوم فوكوس g12 و p500 يك سانت ولي فوكوس س95 پنج سانت هست؟ يعني از لحاظ كيفيت براي detail ها g12 سر تر هست؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین