نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
Like Tree4تشکر
  • 1 Post By lamagra
  • 1 Post By m.daneshpayeh
  • 1 Post By lamagra
  • 1 Post By zamanphp

موضوع: آیا canon g12 نیازی که دارم برآورده می کنه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

پیش فرض آیا canon g12 نیازی که دارم برآورده می کنه؟

با سلام
    قصد خرید یه دوربین دیجیتال رو دارم
    اطلاعاتم از اصطلاحات عکاسی زیاد نیست به عبارتی یه شخص آماتور هستم با این وجود علاقه زیادی به عکاسی دارم و دوست دارم که حرفه ای بشم
    یه نکته ای که خیلی مورد نظر دارم این هست که بتونم عکس هایی بگیرم که پس زمینه سوژه مات باشه . تا جایی که اطلاع دارم باید از لنز تله استفاده بشه!
    دوبینی که مد نظر دارم canon g12 هست ولی نمی دونم موردی که اشاره کردم رو می تونه برآورده کنه یا نه
    عکس زیر رو ببینید :
    کد:
    http://www.digitalcamerareview.com/shared/picture.asp?f=36945
    می خوام طوری باشه که بتونم اون پرنده کلا سوژه باشه و پشت سر پرنده کلا مات باشه
    می تونم تا ۱ تومن هم هزینه کنم
    دوستان پیشنهادشون چیه؟
    با تشکر

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

این مسئله که شما میفرمایید مربوط به عمق میدان هست که با دوربینهای کامپکت اصلا میسر نیست.اونهم به دلیل سنسور بسیار کوچک اونها.البته موردی که شما میفرمایید با این کیفیت آنچنانی حتی در دنیای اس ال آر هم با صرف میلیونها تومان هزینه حاصل میشه.با نرم افزار میشه با ترفندهایی به پس زمینه محو رسید ولی باید دید نتیجه برای شما جذاب هست یا نه؟
    ضمن اینکه قبل از همه اینها این دوربین برای پرنده گرافی اصلا مناسب نیست اونهم به خاطر تله بسیار کوتاه در این مورد خاص.
    ویرایش توسط lamagra : Saturday 17 September 2011 در ساعت 23:33
    zamanphp تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط zamanphp نمایش پست ها
    با سلام
    قصد خرید یه دوربین دیجیتال رو دارم
    اطلاعاتم از اصطلاحات عکاسی زیاد نیست به عبارتی یه شخص آماتور هستم با این وجود علاقه زیادی به عکاسی دارم و دوست دارم که حرفه ای بشم
    یه نکته ای که خیلی مورد نظر دارم این هست که بتونم عکس هایی بگیرم که پس زمینه سوژه مات باشه . تا جایی که اطلاع دارم باید از لنز تله استفاده بشه!
    دوبینی که مد نظر دارم canon g12 هست ولی نمی دونم موردی که اشاره کردم رو می تونه برآورده کنه یا نه
    عکس زیر رو ببینید :
    کد:
    http://www.digitalcamerareview.com/shared/picture.asp?f=36945
    می خوام طوری باشه که بتونم اون پرنده کلا سوژه باشه و پشت سر پرنده کلا مات باشه
    می تونم تا ۱ تومن هم هزینه کنم
    دوستان پیشنهادشون چیه؟
    با تشکر
    پرنده اونقدر که در این عکس نزدیک بنظر میرسد نزدیک نیست. این عکس با انتهای زوم گرفته شده است. یعنی 5 ایکس زوم.
    برای اینکه پرنده کاملا توی کادر باشد حدودا به 5 ایکس زوم دیگر نیاز است یعنی سر جمع 25 ایکس زوم.
    برای این حد بزرگنمایی شما به یک لنز بسیار بلند نیاز دارید. با این هزینه نمیتوان بدنه و لنزی به این بلندی خریداری کرد. میتوانید از سوپر زومها هم استفاده کنید. که قیمتی حدود همین جی 12 دارند منتها بدلیل سنسور کوچک زمینه خیلی محوی ندارند.
    zamanphp تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    این مسئله که شما میفرمکایید مربوط به عمق میدان هست که با دوربینهای کامپکت اصلا میسر نیست.اونهم به دلیل سنسور بسیار کوچک اونها.البته موردی که شما میفرمایید با این کیفیت آنچنانی حتی در دنیای اس ال آر هم با صرف میلیونها تومان هزینه حاصل میشه.با نرم افزار میشه با ترفندهایی به پس زمینه محو رسید ولی باید دید نتیجه برای شما جذاب هست یا نه؟
    ضمن اینکه قبل از همه اینها این دوربین برای پرنده گرافی اصلا مناسب نیست اونهم به خاطر تله بسیار کوتاه در این مورد خاص.
    ممنون از پاسختون
    من دوربین رو برای پرنده گرافی نمی خوام . این عکس فقط مثال بود تا بتونم منظورم روبرسونم
    من بیشتر کارم گرفتن عکس های خانوادگی و طبیعت هست . بدیهی هست که دوست دارم برای مناظر طبیعت مثلا اگه از شخصی عکس می گیرم بتونم منظره پشت سرش رو کمی محو کنم
    حالا نمی دونم چه دوربینی نیاز منو برآورده می کنه هر چند می دونم که اینکار فقط از عهده لنز برمیاد و بدنه زیاد مهم نیست
    پس باید به فکر دوبینی باشم که لنز بخوره

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

در کل اگر علاقه به عکاسی در شما در حد تفریحی هست مسئله عمق میدان رو جزو فاکتورهای اصلی لحاظ نکنید.اگر برای موارد بالا به دنبال دوربین با کیفیت کامپکت هستید جی12 تقریبا بهترین هست در رده خودش و کاملا ارضا کننده(برای کسی که بدونه دنبال چی هست).اما اگر مسئله عمق میدان براتون مطرح هست باید با اس ال آر رو بیارید.با این بودجه هم اس ال آرهای خوبی میتونید تهیه کنید.اما قبل از چنین اقدامی تقاضا دارم به طور جدی یکی دوماهی مطالعه کنید بعد اقدام به خرید کنید تا خدای نکرده هزینه ای که براتون رضایت به همراه نداشته باشه نکنید.
    zamanphp تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    پرنده اونقدر که در این عکس نزدیک بنظر میرسد نزدیک نیست. این عکس با انتهای زوم گرفته شده است. یعنی 5 ایکس زوم.
    برای اینکه پرنده کاملا توی کادر باشد حدودا به 5 ایکس زوم دیگر نیاز است یعنی سر جمع 25 ایکس زوم.
    برای این حد بزرگنمایی شما به یک لنز بسیار بلند نیاز دارید. با این هزینه نمیتوان بدنه و لنزی به این بلندی خریداری کرد. میتوانید از سوپر زومها هم استفاده کنید. که قیمتی حدود همین جی 12 دارند منتها بدلیل سنسور کوچک زمینه خیلی محوی ندارند.
    ممنون از پاسختون
    آیا دومدل زیر جزو سوپر زوم ها تلقی میشن ؟
    Nikon Coolpix P500
    Canon PowerShot SX40 HS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    در کل اگر علاقه به عکاسی در شما در حد تفریحی هست مسئله عمق میدان رو جزو فاکتورهای اصلی لحاظ نکنید.اگر برای موارد بالا به دنبال دوربین با کیفیت کامپکت هستید جی12 تقریبا بهترین هست در رده خودش و کاملا ارضا کننده(برای کسی که بدونه دنبال چی هست).اما اگر مسئله عمق میدان براتون مطرح هست باید با اس ال آر رو بیارید.با این بودجه هم اس ال آرهای خوبی میتونید تهیه کنید.اما قبل از چنین اقدامی تقاضا دارم به طور جدی یکی دوماهی مطالعه کنید بعد اقدام به خرید کنید تا خدای نکرده هزینه ای که براتون رضایت به همراه نداشته باشه نکنید.
    ممنون از پاسختون
    تا ۳-۴ ماه دیگه قصد خرید دارم و تا تون موقع به طور کامل تحقیق می کنم تا به نیتجه مطلوب برسم
    اگه خوام یه SLR بگیرم ترجیح میدم که ابتدا بدنه بگیرم و سپس به لنز همه کاره بگیرم
    lamagra تشکر می‌کند.