صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 73
Like Tree207تشکر

موضوع: مقایسه لنز های 15-85 وکیت 18- 55

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

من که واضح گفتم اتفاقا خیلی هم خوبه از این تاپیکها داشته باشیم. مقایسه 1D , 1100D هم شوخی نبود.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    بحث جالبیه پیشنهاد میکنم بحثهای مثل این تاپیک مثلا 1D یا 1100D و امثال آن راه بندازیم .
    در مورد بهتر بودن این لنز شکی نیست. در مورد کیفیت هم همیشه همینطوره مثلا برای رسیدن به 10% بالایی کیفیت باید هزینه 10 برابری کرد. اما در این مورد بخصوص فرض کنید لنز 18-55 را باز کردید و یک لنز 15-85 بستید. روز اول میگید عجب لنز خوش ساختی با این هودش چقدر دوربینو زیبا کرده (وای من چقدر حرفه ای شدم و ...) دو سه تا عکس با فلاش هم میگیرید و کاملا از خریدتون و شارپنسش راضی هستید. اما فردا به خودتون میگید خوب برم چنتا عکس بگیرم تازه اینوقته که مشکل مشخص میشه. وقتی از واید لنز استفاده میکنید میگید عجب وایدیه ولی کاش یکم وایدتر بود مثلا اندازه 10-22، بعد یه سوژه دور میبینید روش زوم میکنید بعد بخودتون میگید تله هم بیشتر شده اما کاش یکم بیشتر بود مثلا اندازه یه 70-300 یا اون 70-200 ارزونه. موقع عکاسی پرتره بخودتون میگید کاش اندازه 50 مم و 85 مم دیافش باز بود. اخر روزم که عکساتونو تو کامپیوتر نگاه میکنید بخودتون میگید خوب افزایش شارپنس هم فقط تو کراپ 100% مشخصه بعد از دو سه روز احتمالا به این نتیجه میرسید که انتخاب این شترمرغ چیزی به عکسهای شما اضافه نکرده (البته دوربین حرفه ای تر شده ) و شاید بهتر بود این پولو جور دیگه هزینه میکردید.
    اینهم ناگفته نمونه که من دوستی دارم که هر وقت میخواستم وسوسش کنم که لنز بخره میگفت 15-85 برای تیپ عکاسیش کاملا کافیه، هنوزم لنز دیگری نخریده
    گقته های شما برای کسی که می خواهد تازه عکاسی شروع کند صادق است و هزینه کردن در چنین مواقعی سود که ندارد بعدها پشیمانی هم دارد
    ولی برای کسی که بعنوان عکاس آماتور و یا حرفه ای فعالیت دارد مفهومی ندارد.یعنی اگر کسی به لنزی walkaround نیاز داشته باشد هرگز بخاطر دیاف باز لنز های پرایم لنز 50 1.4 رو نخواهد خرید.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

من که واضح گفتم اتفاقا خیلی هم خوبه از این تاپیکها داشته باشیم. مقایسه 1D , 1100D هم شوخی نبود.
    ولی اساسا این بحثها جالب نخواهند بود بهتر است لنزهای نزدیک یا بدنه های نزدیک بحث شوند تا در انتخاب موثر باشند
    در همین بحث آیا واقعا بین این دولنز شک و تردید به وجود می آید؟ برای من که عجیب است مگر اینکه از ابتدا تصور کنیم کمپانی کنون و یا نیکون قصد کلاه برداری دارند!!!!!
    اما نظر شخصی من این است که این کمپانیها مدام در تلاش یافتن بازار مناسب هستند و بخاطر آن محصولات مفید و متنوع ارایه می دهند
    Herati، m.daneshpayeh، Navid7h و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    1982

جناب هراتی قصد من این نبود که یکی از لنزهایی که نام بردم را پیشنهاد بدهم. فقط قصد داشتم بگم خرید باید هدفمند باشد و برای رفع نیاز خاصی. این صرفا جهت روشن شدن موضوع برا دوستمون بود که قبل از روشن شدن علاقه مندیشون خرید نکنند. شاید ایشون با نگه داشتن 18-55 و همون لنز 50مم که مثال زدید خوشحالتر بشوند.
    البته همونطور که گفتم کسانی هم هستند که نیازشان با این لنز کاملا برطرف خواهد شد.
    M. Beyrami و Madjidm تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    ولی اساسا این بحثها جالب نخواهند بود بهتر است لنزهای نزدیک یا بدنه های نزدیک بحث شوند تا در انتخاب موثر باشند
    در همین بحث آیا واقعا بین این دولنز شک و تردید به وجود می آید؟ برای من که عجیب است مگر اینکه از ابتدا تصور کنیم کمپانی کنون و یا نیکون قصد کلاه برداری دارند!!!!!
    اما نظر شخصی من این است که این کمپانیها مدام در تلاش یافتن بازار مناسب هستند و بخاطر آن محصولات مفید و متنوع ارایه می دهند
    جواب شما قسمت بلد شده
    بحث جالبیه پیشنهاد میکنم بحثهای مثل این تاپیک مثلا 1D یا 1100D و امثال آن راه بندازیم .
    در مورد بهتر بودن این لنز شکی نیست. در مورد کیفیت هم همیشه همینطوره مثلا برای رسیدن به 10% بالایی کیفیت باید هزینه 10 برابری کرد. اما در این مورد بخصوص فرض کنید لنز 18-55 را باز کردید و یک لنز 15-85 بستید. روز اول میگید عجب لنز خوش ساختی با این هودش چقدر دوربینو زیبا کرده (وای من چقدر حرفه ای شدم و ...) دو سه تا عکس با فلاش هم میگیرید و کاملا از خریدتون و شارپنسش راضی هستید. اما فردا به خودتون میگید خوب برم چنتا عکس بگیرم تازه اینوقته که مشکل مشخص میشه. وقتی از واید لنز استفاده میکنید میگید عجب وایدیه ولی کاش یکم وایدتر بود مثلا اندازه 10-22، بعد یه سوژه دور میبینید روش زوم میکنید بعد بخودتون میگید تله هم بیشتر شده اما کاش یکم بیشتر بود مثلا اندازه یه 70-300 یا اون 70-200 ارزونه. موقع عکاسی پرتره بخودتون میگید کاش اندازه 50 مم و 85 مم دیافش باز بود. اخر روزم که عکساتونو تو کامپیوتر نگاه میکنید بخودتون میگید خوب افزایش شارپنس هم فقط تو کراپ 100% مشخصه بعد از دو سه روز احتمالا به این نتیجه میرسید که انتخاب این شترمرغ چیزی به عکسهای شما اضافه نکرده (البته دوربین حرفه ای تر شده ) و شاید بهتر بود این پولو جور دیگه هزینه میکردید.
    اینهم ناگفته نمونه که من دوستی دارم که هر وقت میخواستم وسوسش کنم که لنز بخره میگفت 15-85 برای تیپ عکاسیش کاملا کافیه، هنوزم لنز دیگری نخریده
    مهدی دانش‌پایه

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

همین دو رده دوربین که شما نام بردید بیشتر از 10 برابر تفاوت قیمت دارند ولی اگر از نظر کیفیت عکس و خروجی نگاه کنید تفاوت بسیار اندک است
    ولی با همه اینها کسی که نیاز به سرعت بالا در عکاسی و بدنه مقاوم وووووووووووووووووووو دارد هرگز 1100 را خواهد خرید و یا کسی که پول زیادی دارد ولی عکاسی را بلد نیست پیشنهاد 1دی برایش درست است.شاید کسی باشد که عکاس خوبی باشد پولش روهم داشته باشد ولی 1دی نخرد و بجاش 7دی رو بخرد(بدلیل بدنه کوچکتر و یا دلایل شخصی )
    همانطور که چند بار دیگر هم گفتم وقتی انتخاب ساده می شود که نیاز مشخص باشد در غیر آن یک آدم معمولی هم از دیدن و گرفتن دوربین های 1دی و لنز های گران قیمت بوجه خواهد آمد.چه برسد کسی که می خواهد پا به این عرصه بگذارد

تشکر کرده
    7162

دوست عزیز آقای دانش پایه این رسمش نیست
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    دوست عزیز آقای دانش پایه این رسمش نیست
    من کوچیک همه دوستان هستم آقای مومنی قصد، رنجش کسی نبود.
    Madjidm و M.Barani تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    7162

من کوچیک همه دوستان هستم آقای مومنی قصد، رنجش کسی نبود.
    بنده رنجیده نشدم منظورم این است که صحبتهای شما نیاز به توضیحات بیشتر از این دارد اگر توجه بفرمایین از نوشته های شما منظور و مفهوم مستقیمی نتیجه گیری نمیشود چرا که هم بنده و هم جناب هراتی مجبور به چند دفعه پست زدن شده ایم
    در یک بحث علمی نیاز به حاشیه و ایهام و.. وجود ندارد
    lamagra و M.Barani تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

من يه جاي ديگر هم اين پاراگراف از Ken Rockwell رو نقل قول كرده ام.
    فكر ميكنم همه ما داريم به طريقي همين حرف رو ميگوييم:

People are always asking me if they should upgrade.
    Should you get that new lens, new camera, or just as often, since you're considering lenses and bodies, should you just upgrade to a better brand of camera?
    If you have to ask, then the answer is a clear

NO
    کد:
    http://kenrockwell.com/tech/upgrades.htm

صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین