صفحه 3 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 63
Like Tree167تشکر

موضوع: Fujifilm X-S1

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

به خاطر شما مشت يواش تری بر دهان FZ150 ميكوبيم چون FZ150 هم در كلاس خودش بسيار قابل است. علت اينكه اين دوربين رو با كلاس پايينتر خود مقايسه كردم اين است كه در كلاس خودش - سوپر زوم با سنسور بزرگتر از 1 به 1.7 اينچ - هيچ مورد ديگري وجود ندارد كه بخواهيم مقايسه كنيم .

زوم دستي در اين دوربيبن ، مزيت است . ( اين دوربين SLR like است ، كدام DSLR رو با موتور زوم ميشناسيد ؟ )

اندازه و وزن 900 گرم ، واسه اين دوربين عاد‌ی‌ست ( فراموش نكنيد اين دوربين SLR like است نه كامپكت لايك )

نمايشگر تيلت بسيار شكيل‌تر و كاربردی‌تر از نمايشگر فليپ است ( نظر شخصي به عنوان يك " Professional like " )

ظاهر X-S1 رو من هم زياد دوست ندارم - S100 به اين خوش‌تيپی اونوقت اين ... - اما چه كنيم كه انتخاب مشابهی از ساير سازنده‌گان موجود نيست.

قيمت كه عاديه 700 دلار واسه شروع - اس 100 هم حدود 600 دلار بود - بعد هم مرتب از قيمتش كم ميشه مثل همه دوربينهاي تازه معرفي شده ديگر شما حساب نكنيد اينجا بايد با چه قيمتي خريداری بشه .

درباره فيلمبردارِی اونقدر تسلط ندارم كه مقايسه همه جانبه ای كنم اما اگر دوربين عكاسي ميخواهيد تكليف روشن است. انتظار ميرود اين سنسور حداقل يك استاپ كم نويز تر از fz150 عمل كند و ديناميك بهتري در عكسهايش ثبت كند.

تا هميشه چشمم به دنبال اس ال آر لايكهای اصيل است حتی اگر پر جيبم دوربين تك رقمی باشد !
    vahidmir2000، persian.boy و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

شاهین جان با این که حرفای شما رو خیلی قبول دارم اما به نظرم این بار ی کم بی انصافی کردین و بیشتر سلیقه ی شخصی خودتونو بیان کردین تا اصل مطلب ...

زوم دستي در اين دوربيبن ، مزيت است . ( اين دوربين SLR like است ، كدام DSLR رو با موتور زوم ميشناسيد ؟ )
    راستش نمیفهمم چرا باید مزیت باشه تازه فکر میکنم اگه DSLR ها هم موتور زوم داشتن بهتر بود. آخه آدما معمولا دنبال راحتی میگردن .

اندازه و وزن 900 گرم ، واسه اين دوربين عاد‌ی‌ست ( فراموش نكنيد اين دوربين SLR like است نه كامپكت لايك )
    بازم نمیفهمم که چرا یک SLR like باید سنگین باشه .مگه سبک باشه چه مشکلی پیش میاد؟ دیگه کامپکت که نمیشه که

نمايشگر تيلت بسيار شكيل‌تر و كاربردی‌تر از نمايشگر فليپ است ( نظر شخصي به عنوان يك " Professional like " )
    اینو که دیگه اصلا قبول ندارم و بیشتر یک نظر شخصی میدونم

اما اگر دوربين عكاسي ميخواهيد تكليف روشن است. انتظار ميرود اين سنسور حداقل يك استاپ كم نويز تر از fz150 عمل كند و ديناميك بهتري در عكسهايش ثبت كند.
    این یکی رو دیگه قبول دارم ولی همونطور که قبلا گفتم آدم باید همه چیز رو با هم بسنجه چون معمولا طرفداران SLR like طبیعت گرا هستند پس باید فیلم برداری وزن سبک هم براشون خیلی مهم باشه فیلم برداری 60 فریم بر ثانیه با فرمت کم حجم avchd پانا کجا و 30 فریم بر ثانیه با فرمت پر حجم MOV فوجی کجا
    پانا برای خودش ی پا دوربین فیلمبرداری هم هست.

حتی اگر پر جيبم دوربين تك رقمی باشد !
    راستش هر چی فکر کردم نفهمیدم یعنی چی؟

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

تا شاهین خان تشریف بیارن من یه سری نکات که به ذهنم میرسه رو عرض کنم خدمتتون:
    در مورد زوم شک نکنید که دستی بودن یک مزیت بزرگ است . جدای از افکت های خاصی که شما تو این حالت میتونید ایجاد کنید ( زوم بک و اینها ) در واقع با دستی بودم یکی از پر خور ترین مدار های برقی دوربین رو حذف میکنید . در ضمن شما هر چی سنسورتون بزرگ تر باشه لنزتون هم بزرگ تر خواهد بود و موتور قوی تری نیازمنده اگر این لنز یا لنزهای اس ال آر ها برقی بود نیاز به یک پاور پک جدا برای لنز داشتیم فقط. تازه تو حالت زوم اتوماتیک تا شما بخوای به فوکال لنت مورد نظر برسی سوژه که سهله ، سایه شم پریده :)
    - در مورد وزن : اگر سبک باشه دیگر در دستان شما استیبل نخواهد بود و اگر استیبل نباشد در فوکال های تله بسیار با مشکل مواجه خواهید بود . البته گرچه به نظر بنده این تب زومی که در این رده باب شده بسیار چرته . اصلا بیشتر از 300 به چه دردی میخوره آخه تو عکاسی عمومی؟! به جای این کارها بیان سنسور ارتقا بدن و چه میدونم رنج دیافراگمو ثابتش کنن .
    - در مورد مانیتور کاملا با شاهین موافقم . اصلا این مانیتور های فلیپ به نظرم اصالات دوربین عکاسی رو زیر سوال میبره ، باز این تیلت ها بهترن و البته کاربردی تر به نظرم
    - در مورد فیلم برداری اگر حتی بویی از برادر بزرگترش ایکس 100 برده باشد شک نکنید بهترین است ( نشون به اون نشون که فیلم های ایکس 100 از هر نظر بر 7دی میچربه )
    ولی خداییش موجود دوست داشتنی است و دوست داشتنی تر وقتی خواهد شد که نوید ورود یه غریبه رو بده چه میدونم یه چی تو مایه های ایکس 1000 پرو :) یا ایکس 1 پرو .
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

با احترام به دوستان . من هم فکر میکنم زوم دستی یک مزیت غیر قابل انکاره . من سابقه کار با چند دوربین slr-like رو داشتم . المپیوس uz ، نیکون p90 فوجی hs10 و hs20. همیشه دوس داشتم دوربین دوم ام یک slr-like باشه هم به خاطر سهولت حمل و نقل و هم زوم مناسب . اما در دوربین های فوجی ام ، مزیتی بزرگ زوم دستی بود . چون همیشه انتخاب کادر و کمپوزیسیون مناسب با موتورزوم یک معضله . در کندی حرکت لنز گاه سوژه را از دست می دادم . به ویژه در عکاسی های خیابانی . و گاه با یک تقه حتی کوتاه حرکت زوم یا بیشتر یا کمتر از حد مورد نیاز بود و اصلاح کادر رو بسیار مشکل می کرد . به خصوص وقتی اصلاح جزیی میخواهید در زوم ایجاد کنید که معمولا بین دو فاصله کانونی پیدا کردن حد وسط بسیار مشکل می شد و زمان بر . و باید چندین بار با تقه زوم این و زوم بک کنید تا به حد مطلوب برسید .
    اما در مورد این دوربین من نمونه های عکس خود فوجی رو که دیدم ، می تونم بگم حدود بیست تا سی درصد کیفیت بهتر رو میشه مشاهده کرد . ( البته در کراپ صددرصد) اما البته هنوز با یک دوربین slr تفاوت فاحشی داره که خب به خاطر اندازه سنسور و تکنولوژی ساخت ، طبیعی است .
    به نظرم در انتخاب این دوربین ها فقط باید بر روی نیازها تاکید کرد . و سپس اولویت بندی بر مبنای نیازها .
    MOHAMMAD.T، vahidmir2000، persian.boy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

شاید زمانش رسیده باشه که دوربین های SLR-Like از کلاس کامپکت ها جدا بشن و کلاس جدیدی بوجود بیاد همین که لنز قابل تعویض ندارن خودش یک محدودیت هست پس دیگه نباید کاربران این نوع دوربین از حسگر کوچک و درنتیجه کیفیت عکس پایین رنج ببرن با توجه به این که قیمت این دوربین ها نزدیک به ارزانترین دوربین های SLR هست امیدوارم این مدل فوجی بتونه تکونی به این کلاس بده اگر قرار بود به امید سونی و کنون بمونیم تا 10 سال دیگه هم از همون حسگر های کوچک استفاده میکردن
    vahidmir2000، morteza khademy، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    110

در مورد زوم شک نکنید که دستی بودن یک مزیت بزرگ است .
    در مورد زوم دستی نظر شما رو تا حدودی قبول میکنم .چون با DSLR ها زیاد کار نکردم و از مزیت های زوم دستی خیلی باخبر نیستم .ولی این که میگم تاحدودی با شما موافقم به این دلیله که به فیلم برداری اهمیت ویژه ای میدم ایا در مورد فیلم برداری هم باز معتقدید که زوم دستی بهتر از زوم با موتوره؟(با توجه به اون مشکلاتی که در فیلم برداری FUJI HS20 ایجاد می شد و همه ی کار براشو ناراضی کرده بود .) یادمه که تو سایت cameralabs در موردش نوشته بود Manual barrel zoom not ideal for movies.

در مورد وزن : اگر سبک باشه دیگر در دستان شما استیبل نخواهد بود
    در این مورد که اصلا قانع نمیشم چرا که معتقدم دوربین باید خوش دست باشه و دکمه ها در اون طوری طراحی شده باشند که به قول معروف رادست عکاس باشند و البته سبک وکم حجم هم باشه تا عکاس بتونه به راحت ترین نحو عکاسی کنه .بازم یادم میاد که تو سایت dp از محاسن fz35 این بود compact design و از ایرادات HS20 هم
    Relatively large and heavy ذکر شده بود.

اصلا این مانیتور های فلیپ به نظرم اصالات دوربین عکاسی رو زیر سوال میبره ، باز این تیلت ها بهترن و البته کاربردی تر
    کاربردی تر؟یعنی شما میفرمایید که مانیتور های تیلت که فقط به بالا وپایین خم میشن از مانیتور های فلیپ (fully articulated) که قابلیت خم شدن به هر سمت و زاویه ای رو دارن بهترن؟

به نظر بنده این تب زومی که در این رده باب شده بسیار چرته
    این حرف رو نزنید . اصلا SLR like ها رو به خاطر زوم زیادی که دارن میخرن .کدوم دوربین میتونه از یک پلنگ نادر ایرانی که در فاصله ی چندین متری از شما قرار داره ی عکس قشنگ بگیره جز یک SLR like (والبته صد ها مثال دیگر ...این مثال رو چون برای خودم اتفاق افتاده بود زدم )

در مورد فیلم برداری اگر حتی بویی از برادر بزرگترش ایکس 100 برده باشد شک نکنید بهترین است
    شک نکنید که فیلم برداری FZ150 بهتره به همون دلیلی که قبلا گفتم فیلم برداری 60 فریم بر ثانیه با فرمت کم حجم avchd پانا کجا و 30 فریم بر ثانیه با فرمت پر حجم MOV فوجی کجا .تازه بماند که به پانا میکروفون خارجی هم وصل میشه.
    البته این ها چیزی از خوبی های X-S1 کم نمیکنه و بنده خودم این دوربین رو بسیار عالی و راضی کننده میدونم .ولی باتوجه به دلایل بالا و ان چه که خودم از یک دوربین عکاسی انتظار دارم FZ150 رو ترجیح میدم
    vahidmir2000، morteza khademy و momo000000 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

لزوما موتور فوکاس برای فیلمبرداری هم مناسب نیست . بسیاری دوستان که دوربینهای slr-like سوپرزوم دارن ، گلایه میکنن از ثبت صدای زوم بر روی باند صدای فیلم هاشون . شواهد زیادی در تاپیک ها برای این مورد ذکر شده . هر چند که در hs20 هم زوم دستی هنگام فیلمبرداری مشکلاتی رو ایجاد می کنه : گیجی فوکوس و زوم غیر یکنواخت مشکل این دوربین است . در دوربینهای slr که برای فیلمبرداری استفاده میشن ، تجهیزات جانبی برای زومینگ و فوکوسینگ ، شرط اساسی برای این کاره و این کار توسط چرخ دنده هایی که به رینگ ها وصل هستند انجام میشود .
    و البته من با نظر آقای نورمحمدی در مورد سوپرزوم ها نیز موافقم . هر چند این زوم ها در نگاه اول بسیار مفید به نظر میان ولی من بیشتر عکس هایی که بالاتر از فاصله کانونی 350 گرفته ام ، حتی با استفاده از سه پایه تقربیا غیر قابل استفاده بودن . یک به خاطر کندی بیش از حد فوکوس . مگر اشیای جامد و ساکن . دو به خاطر انواع و اقسام خطاهای لنز . بی جهت نیست که قیمت برخی لنزها با دامنه های بسیار کوتاه تر در دوربین های حرفه ای ، از کل قیمت این دوربین ها بیشتر است . این به خاطر تکنولوژی ساخت و محدودیت های اقتصادی است که کمپانی ها رو به این سمت می بره .
    و اما در مورد این دوربین ، علیرغم همه نکاتی مثبتی که در مشخصات فنی ذکر شده ، به نظرم فقط باید صبر کرد تا ریویوهای دقیقتر به همراه سمپلهای کاربران در سایت های معتبر و البته قیمت نهایی و تمام شده ، مشخص شوند تا امکان قضاوت بیشتری بر مبنای داده ها مهیا شود .
    vahidmir2000، persian.boy و morteza khademy تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    110

یک ریویوی جدید از این دوربین
    Fujifilm X-S1 Review - Conclusion | PhotographyBLOG
    persian.boy و smk1369 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

سلام .
    بالاخره چشممون به جمال حضور این دوربین در ایران روشن شد.
    ولی قیمتش بالاست 1.400
    سایت دیجی کالا اونو زده و نمی دونم چقدر صحت داشته باشه
    شاهین اکبری، vahidmir2000 و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    Siencere
    Olympus EPL-1
    Olympus OM-D-EM5

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط M.karami نمایش پست ها
    سلام .
    بالاخره چشممون به جمال حضور این دوربین در ایران روشن شد.
    ولی قیمتش بالاست 1.400
    سایت دیجی کالا اونو زده و نمی دونم چقدر صحت داشته باشه
    فکر کنم صحت داره و به نظرم خیلی هم عجیب نیست. قیمتش حدود ۸۰۰ دلاره که تازه فکر کنم یک و ۴۰۰ بد هم نیست.
    ویرایش توسط soheil1986 : Monday 12 March 2012 در ساعت 00:45
    M.karami و morteza khademy تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین