صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 79
Like Tree426تشکر

موضوع: نقد و بررسی عکس هفته

كاربر جديد mim.navabi آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    عکس شماره ۳ : تایید نشده

[/CENTER]
    فایل پیوست 17281

این عکس از جمله عکس هاییست که واقعا حیف شده و من اگر جای عکاس محترمش باشم دوباره حتما این اشیاء رو جمع میکنم و یک پروژه عکاسی درست حسابی رو با اونها انجام میدم. عکس علاوه بر کم نور بودن چیدمان خوبی نداره. مخصوصا اون پنکه که بالای گلدان یا سطل قرار گرفته.
    چیدمان پیشنهادی من برای این مجموعه این هست: انتخاب میز بزرگتر. کمی عقب بردن رادیو و منتقل کردن چراغ نفتی و تلفن کمی به سمت چپ. طوری که تلفن کمی جلوی رادیو بیاد و فضای خالی بین چراغ و رادیو نداشته باشیم. مرحله بعد قرار دادن پنکه روی میز در همین جایی که هست. در مورد ساعت با توجه به سفید بودنش الان نمیتونم نظری بدم. ولی وجود یک کتاب قدیمی و یک عینک روی میز میتونه مکمل خوبی برای اجسام دیگه باشه.
    بنظر بنده درسته که نور خوبی نداره اما چیدمانش حس زنده بودن و طبیعی تری داره. پیشنهاد شما هم خیلی خوبه اما فکر می کنم حالت مصنوعی به آدم میده .
    بازم ممنون که عکس های تایید نشده رو هم قرار میدید
    farsad، mreza1001 و 1986 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Rahimizadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    4549

فایل پیوست 18400
    عکس شماره ۴- تایید شده [موضوع انار]
    این عکس نمونه خوبیست برای یک توضیح خاص! در این عکس سقوط انار به خوبی نمایش داده شده و پنینگ خوبی ایجاد شده. ولی نکته اینجاست که عکس خیلی تر و تمیز و فوتوشاپی به نظر میاد! تا حدود زیادی حدس ما این است که این کار فوتوشاپیست ولی از اونجایی که میشه با تلاش زیاد به این عکس رسید. نظر قاطعانه در مورد این عکس نمیدیم و باید عکاس محترم خودشون اعتراف کنند!

اگر فوتوشاپی در کار نباشه که عالیست ولی اگر کار فوتوشاپ باشه این از اون عکس هاییست که حتی نباید تایید میشد! درست هست که فوتوشاپ در خدمت عکاسیست و ویرایش عکس هم جزئی از اون. ولی نکته اینجاست که باید حد و مرزی در دستکاری در عکس در نظر گرفت. عکسی مثل عکس اول تاپیک که یک دست از انار در اومده عکسی سورئال هست و خب بیننده کاملا متوجه میشه که با عکسی ادیت شده با مفهومی خاص طرفه ولی در عکسهای اینچنینی عکاس به نوعی یک تکنیک عکاسی رو با فوتوشاپ ایجاد میکنه! کاری که ممکنه برای خود عکاس و برخی بیننده ها جالب باشه ولی در هیچ مسابقه عکاسی ای پذیرفته شده نیست. چون به نوعی عکاس ضعف خودش رو با فوتوشاپ پوشش میده و به نوعی بیننده رو گمراه میکنه و حق دیگر عکاسان ضایع میشه.

سلام

اعتراف اینقدر چیزه خوبیه! اصلا آدم سبک میشه!

از شوخی که بگذریم عکس شما برای تایید هیچ مشکلی نداشت غیر از کج بودن ساختمان که به خاطر قوی بودن قسمت پایین میشد از اون صرف نظر کرد. و این رو هم در نظر گرفتیم که خب مسلما پیدا کردن جایی درست روبروی ساختمان و ارتفاع بالا کار غیر ممکنی بوده. البته میشد با فوتوشاپ کج بودن رو اصلاح کنید و فقط پرسپکتیو داشته باشید.

و اما در مورد ترکیبی بودن عکس. از نظر من که باز هم مشکلی نیست و به عکس خیلی خوبی رسیده اید. درسته که این کار در عکس های خبری و مستند درست نیست ولی در عکاسی هنری مهم اینه که عکاس به هدفی که داره برسه.

موفق باشید
    فرساد عزیز تناقضی وجود ندارد بین دو گفته‌ی شما؟
    farsad و Reza Safaei تشکر می‌کنند.
    محمد رحیمی‌زاده

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rahimizadeh نمایش پست ها
    فرساد عزیز تناقضی وجود ندارد بین دو گفته‌ی شما؟

اول خیلی خوشحالم که میبینم دوستان این همه دقت دارند!
    دوم هم اینکه من چند بار دیگه هم گفتم دوستان حرف های من رو به عنوان کسی که تجارب، افکار و نظرات خودش رو بیان میکنه بخونن و هر جا هم که کسی نظر مخالفی داره خوشحال میشم که بدونم.

ولی این بحث یک مقدار زیادی پیچیده است. یعنی اونقدری ها هم قطعیت خاصی وجود نداره. و بسته به نوع ویرایش و نوع مسابقه کمی میتونه متفاوت باشه. در مورد اون عکس از نظر من تکنیک پنینگ رو که کار مشکلی هم هست با استفاده از فوتوشاپ ایجاد کرده بودند که چون میشه همین عکس رو با استفاده از تکنیک پنینگ گرفت نظر من اینه که درست نبوده. ولی این عکس کمی جریانش فرق میکنه. حذف کردن موارد زائد در عکس که اصلا مشکلی نیست. و در مورد آتش ها و نورهای اطراف اون ممکنه که شما بگید که دوستمون از تکنیک عکاسی با سرعت پایین استفاده میکردند تا به این عکس برسند. ولی دید من این هست که عکاس از این روش استفاده کرده و خطوط نور رو گرفته. ولی چون حرکت نور و آتش در یک زمان نبوده خواسته که جریانی رو که در اونجا اتفاق افتاده در یک تصویر نشون بده. و به همین دلیل شات ها رو با هم ترکیب کرده.

باز هم خوشحال میشم نظر سایر دوستان رو بدونم.
    mreza1001، F.KamranNia، M.Rahimizadeh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر آشنا delavari آواتار ها
    تشکر کرده
    715

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها

فکر میکنم تنها نکته مثبت در این عکس ایده اون هست که متاسفانه اون هم با مونتاژ به دست اومده.در گذاشتن ماه هم دقت کافی صورت نگرفته و ماه روی سیمهای برق رو گرفته.بهتر بود کلا این ساختمان و تیر برق که نه کاملا معلوم هستن و نه کاملا حذف شدن رو از عکس پاک میکردید.
    حالت پرچم و نور روی شاخه ها (که فکر میکنم نور فلاش هست)به نظرم مناسب نیست.بهتر بود شاخه ای که به ماه خیلی نزدیک هست را پاک میکردید تا مجبور نشید ماه رو انقدر گوشه کادر قرار بدید.
    واقعا خوشحال میشم از اینکه بدونم ایراد عکس هام کجاست نکته ای که خیلی برام جالبه اینه که من توی مانیتور خودم هیچ ساختمان یا سیم برق و تیر چراغ برقی نمیبینم و این نشون میده که احتمالا مانیتورم کالیبره نیست و گرنه سعی میکردم حذفشون کنم نور روی شاخه ها و پرچم نور فلاش هست چون با اون موقعیت و اون حد از نور کم و وزش باد راه دیگری به ذهنم نرسید خوشحال میشم بدونم دوستان اینطور مواقع غیر از استفاده از فلاش چه روشی را به کار میگیرند در مورد حذف شاخه ها هم حق با شماست شاید بهتر بود از تراکمشان کم میکردم البته شاید ، در مورد حالت پرچم هم با توجه به ارتفاعی که داشت کاری از دست من ساخته نبود و برای بیان ایده ام راهی جز بونتاژ به ذهنم نرسید چون اولا اینکه ماه اصلا در طرف دیگر آسمان بود و هم جهت با پرچم نبود و هم اینکه فوکوس روی پرچم دیگر امکان ثبت واضح ماه را نمیداد و اصل ایده دچار مشکل می شد
    ممنونم از راهنمایی و توجه
    این عکس از این جهت برایم خاطره انگیز است که اولین عکسی ست که با دی نود گرفتم و با وجودی که اشکالات اساسی دارد اما برایم دوست داشتنی ست .
    موفق باشید
    M.Mobin، M.Meghdari، Mazy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

سلام
    مسعود دقت بالایی دارد
    خانم دلاوری من منطقه تیر چراغ برق و سیمها و مشکل اضافه کردن ماه رو با رنگ زرد مشخص کردم

Herati، delavari، Mazy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

نقل قول نوشته اصلی توسط delavari نمایش پست ها
    ... نکته ای که خیلی برام جالبه اینه که من توی مانیتور خودم هیچ ساختمان یا سیم برق و تیر چراغ برقی نمیبینم و این نشون میده که احتمالا مانیتورم کالیبره نیست و گرنه سعی میکردم حذفشون کنم ...
    سلام
    با استفاده از گزینه ی Shadows/Highlights در فتوشاپ می تونید این موارد رو واضح ببینید.
    office و delavari تشکر می‌کنند.
    امید بنی اسدی
    "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط delavari نمایش پست ها
    واقعا خوشحال میشم از اینکه بدونم ایراد عکس هام کجاست نکته ای که خیلی برام جالبه اینه که من توی مانیتور خودم هیچ ساختمان یا سیم برق و تیر چراغ برقی نمیبینم و این نشون میده که احتمالا مانیتورم کالیبره نیست و گرنه سعی میکردم حذفشون کنم نور روی شاخه ها و پرچم نور فلاش هست چون با اون موقعیت و اون حد از نور کم و وزش باد راه دیگری به ذهنم نرسید خوشحال میشم بدونم دوستان اینطور مواقع غیر از استفاده از فلاش چه روشی را به کار میگیرند در مورد حذف شاخه ها هم حق با شماست شاید بهتر بود از تراکمشان کم میکردم البته شاید ، در مورد حالت پرچم هم با توجه به ارتفاعی که داشت کاری از دست من ساخته نبود و برای بیان ایده ام راهی جز بونتاژ به ذهنم نرسید چون اولا اینکه ماه اصلا در طرف دیگر آسمان بود و هم جهت با پرچم نبود و هم اینکه فوکوس روی پرچم دیگر امکان ثبت واضح ماه را نمیداد و اصل ایده دچار مشکل می شد
    ممنونم از راهنمایی و توجه
    این عکس از این جهت برایم خاطره انگیز است که اولین عکسی ست که با دی نود گرفتم و با وجودی که اشکالات اساسی دارد اما برایم دوست داشتنی ست .
    موفق باشید
    مشکل از کالیبره بودن مانیتور شما نیست.کنتراست بالای مانیتور باعث میشود بعضی جزئیات در عکس شما دیده نشوند در حالی که وجود دارند.
    در مورد نور هم فکر میکنم از فلاش سر خود دوربین استفاده کردید که استفاده از فلاش اکسترنال احتمالا نتیجه بهتری می داشت. اگر به دنبال موقعیت دیگری برای اجرای ایده خوبتان میگشتید نتیجه بهتری میتوانستید بگیرید.

یک توصیه!وقتی قرار است عکسهایی از این مدل درست کنید اگزیف عکس را حذف کنید!حتی اگر ماه را درست میگذاشتید هیچ وقت در آن فکال لنت و سرعت شاتر ماه اینگونه ثبت نمیشود!
    office، delavari، 1986 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

این ایرادات اغلب روی لپ تاپ های معمولی واضح به چشم میاد دلیلش هم همون کنتراست کمتره. هنگام تایید هم بحث مونتاژ و . . . شد اما نهایتاً ما این رو تایید کردیم. اتفاقاً فرساد یکی از مخالفان سرسختش بود به دلیل همین مواردی که دوستان ذکر کردند.

حالا اینجا یک محیط دوستانه و آموزشی است و اصولاً عکس می گذاریم برای بهتر شدن ولی دوستان توجه کنند اگر چنین عکسی رو برای مسابقه ای سایت معتبری جایی بفرستید درجا ردش میکنند. پس حتما یا روی مانیتور های دیگه هم ببینید عکس رو یا با بازی کردن با تنظیمات از صحت مونتاژ و . . . اطمینان حاصل کنید.
    ویرایش توسط mreza1001 : Sunday 15 January 2012 در ساعت 11:50
    farsad، M.Mobin، M.Meghdari و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا delavari آواتار ها
    تشکر کرده
    715

ممنونم از توجه دوستان
    آقای مبین علی آقای مومنی آقای اسدی و آقای میلانی
    خوشحالم که این عکس تایید شد و من ایرادات عکسم را متوجه شدم و همینطور اشکالات اساسی در ادیت و بی دقتی خودم :)
    واقعا استقبال میکنم از اینکه از نقد عکس هایم بیاموزم
    ممنونم
    Madjidm و Omidep تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

با تبریک به آقای اسدی برای عکس بسیار زیباشون اگر کمی در مورد عکس توضیح بدن ممنون میشم.
    خیلی درمورد عکس فکر کردم ولی آخر متوجه نشدم عکس چی هست.

farsad، shabab، mreza1001 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین