صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 79 , از مجموع 79
Like Tree426تشکر

موضوع: نقد و بررسی عکس هفته

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5564

نقل قول نوشته اصلی توسط ara9979 نمایش پست ها
    جناب مرادی
    ممنون از اطلاعاتی که دادید. ولی بهتره برای این مباحث نظری تاپیکی جدا در قسمت خودشون باز کنیم تا هرکی علاقه داره در بحثش شرکت کنه.
    اینجا تاپیک نقد و بررسی هست. مثل ده ها نقدی که روزانه در فروم انجام میشه.
    منظورم اینه که با اینکه ظاهرا مخاطب شما من بودم ولی این صحبت ها جوابی برای سوال من نیست. برای این نقد هم نیازی به تعریف مجموعه عکس نیست. اگه این روال نقد کردن باشه باید برای هر کدوم از تاپیک های "عکس های شما" یه تعریف جدید پیدا کنیم و...

سلام
    ببینید علت اینکه من لازم دیدم این تعاریف در اینجا مطرح بشه اینه که همانطور که عرض کردم برای اینکه بحث نقد من یا شما یا آقای میلانی یا آقای روزبهانی در مورد فلان موضوع ( که حالا اینجا مجموعه عکس است ) به سر منزلی برسد یا در حالت کلی برای اینکه در مورد موضوع یا مطلبی بخواهیم نقد و بررسی داشته باشیم خب باید ابتدا به تعاریف نسبتا واحدی از آن برسیم تا بعد بیاییم و جنگ و دعوا کنیم که فلان مثال ما در غالب آن تعاریف میگنجد یا نمیگنجد.
    همانطور که قبلا هم عرض کردم الان شما یا حتی خود من مخالفیم که فلان مجموعه ها چرا تایید نشده ( نمونه اش آقای فرساد غفاریان خود شاهد هستند که من در مورد تایید نشدن مجموعه عکس خودم ایراد گرفتم به ایشان که خب ایشان هم دلایلی فرمودند و من هم دلایلی داشتم و میگفتم از نظر من این عکسها در غالب فلان تعریف مجموعه عکس میگنجد که خب نمیگنجید ) که خب خود من هم دیدم اختلاف نظرها از اینجا سرچشمه میگیرد که در دید من مجموعه عکس یک تعریف دارد در دید علیرضا اخلاقی یک تعریف در دید فرساد یک تعریف و الی آخر.... برای همین با خودم فکر کردم بهتر است اول بیائیم و به یک جمع بندی در تعریف برسیم تا مشکل حل شود
    در ضمن به نظر من همین روال روال نقد کردن است اول باید به یک تعریف برسیم تا بعد ببینیم این عکس در قالب آن میگنجد یا نه همانطور که اگر خاطرتان باشد همچین بحث هایی را در عکاسی معماری - آبستره و خیابانی هم داشتیم
    AlirezaAkhlaghi تشکر می‌کند.
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

حرفتون حرف حسابه دوست عزیز. به نظرم حق با شماست. بازم ممنونم از وقتی که گذاشتید.
    از هر 6 موردی که شما برای تعریف مجموعه عکس ارائه کردید اول از همه لزوم وجود معنای خاصی برداشت میشه.

خب از اونجایی که هیچکدوم از داور ها یک نقد نصفه نیمه هم نکردند( شاید جواب خاصی ندارن شایدم اصلا مهم نیست) من از خود جناب اسماعیل زاده خواهش کردم به این تاپیک سر بزنند.

پی نوشت2: خدای نکرده برداشت بدی از این سوال های من نکنید. اگه تعداد تشکر هایی که از این مجموعه شد بیشتر بود من اینو میگذاشتم به حساب تازه کار بودن و سواد کم خودم. ولی تعداد تشکر ها از آخر دوم بود!
    alonebaby تشکر می‌کند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5564

نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaAkhlaghi نمایش پست ها
    حرفتون حرف حسابه دوست عزیز. به نظرم حق با شماست. بازم ممنونم از وقتی که گذاشتید.
    از هر 6 موردی که شما برای تعریف مجموعه عکس ارائه کردید اول از همه لزوم وجود معنای خاصی برداشت میشه.

خب از اونجایی که هیچکدوم از داور ها یک نقد نصفه نیمه هم نکردند( شاید جواب خاصی ندارن شایدم اصلا مهم نیست) من از خود جناب اسماعیل زاده خواهش کردم به این تاپیک سر بزنند.

پی نوشت2: خدای نکرده برداشت بدی از این سوال های من نکنید. اگه تعداد تشکر هایی که از این مجموعه شد بیشتر بود من اینو میگذاشتم به حساب تازه کار بودن و سواد کم خودم. ولی تعداد تشکر ها از آخر دوم بود!
    اختیار دارید
    من هم مثل شما منتظر ورود داورها به این موضوع هستم اما چرا نمی آیند..؟؟؟
    الله اعلم
    به هر حال کما کان نیازمند یاری سبزتان هستیم
    ویرایش توسط alonebaby : Saturday 26 May 2012 در ساعت 22:58
    AlirezaAkhlaghi تشکر می‌کند.
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

كاربر همراه M-ESMAILZADEH آواتار ها
    تشکر کرده
    1583

نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaAkhlaghi نمایش پست ها

سلام دوست عزیز ..پیام تان را دیدم و به تایپیک سر زدم ..اما حرف خاصی برای گفتن نبود که عرض کنم . فقط چند تا پست را لایک زدم .
    اگر میزان تشکر خوردن را ملاک خوب بودن یک عکس یا مجموعه یا نوشته قرار می دهید باید بگویم که 1.5 سال پیش بنده عکسی را در بخش عکس های لندسکیپ یا همان منظره فروم قرار دادم و تایید نشد تا به نمایش دربیاید و حدود دو ماه بعد با همان عکس( بدون اینکه حتی ادیت ان تغییر کند ) در یک جشنواره منطقه ای که به دبیرخانه اش 3150 عکس ارسال شده بود مقام اول را کسب کردم ...حالا باید من برمی گشتم و به مدیرانی که آن عکس را تایید نکرده بودند خط و نشان می کشیدم و می گفتم که شما سواد ندارید و عکس من را تایید نکردید در حالی که از بین 3150 عکس اول شد .؟ آیا مدیران اشتباه کردند یا داورانی که به عکس من جایزه مقام اول را دادند .؟
    به نظر من هیچکدام اشتباه نکردند . هر دو با معیار هایی خاص خودشان به قضاوت نشسته اند . و این معیار ها در مقام قضاوت به شرایط موجود هم بستگی دارد .
    ببخشید از اینکه طولانی شد .
    mreza1001، Snaipshot، A.Khandan و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سایت شخصی من : Mojesm.ir

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

سایۀ تاپیک تک درخت (سابق) روی موضوع 35ام سنگینی می‌کند.
    اغلب عکس‌های تاپیک دارای ذهنیت «تک درخت» است و نه خود درخت. تک درخت‌های خوبی هستند اما شدیداً تکرار همان تاپیک‌اند. و این اتفاق جالبی نیست. به درخت باید فکر کرد اما نه لزوماً یک «تک‌درخت» سرپا! مگر نه؟

شاد باشید
    alonebaby، Amir Abdolpanah، Reza Safaei و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    سلام

سایۀ تاپیک تک درخت (سابق) روی موضوع 35ام سنگینی می‌کند.
    اغلب عکس‌های تاپیک دارای ذهنیت «تک درخت» است و نه خود درخت. تک درخت‌های خوبی هستند اما شدیداً تکرار همان تاپیک‌اند. و این اتفاق جالبی نیست. به درخت باید فکر کرد اما نه لزوماً یک «تک‌درخت» سرپا! مگر نه؟

شاد باشید
    سلام

اگر اشکالی در این رابطه باشه از ناحیه کسانی هست که این موضوع رو برای عکس هفته انتخاب کردند و اینقدر کلی گویی کردند.
    آخه موضوع "درخت" با چه رویکردی و با چه تفکری و در چه قالبی ؟
    لندسکپ بدیع و چشم نواز یا یه عکس مفهومی یا ... ؟

وقتی هیچیش معلوم نیست ، نباید تعجب کرد اگر اغلب ارسال ها در یک حال و هوا فرستاده بشه.
    میشه کمی موضوع رو جذاب تر کرد و مثلا گذاشت : درخت در زندگی شهری ، درخت در پاییز ، درخت تنها ، درخت یه جوری ! ، درخت متفاوت ....

كاربر فعال Hadi.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1612

از دیروزه دارم سعی میکنم نمیتونم تو عکس هفته عکس آپلود کنم .
    هادی . م

كاربر فعال Hadi.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1612

به نظر من اجازه بدید عکسهایی که داری نام میباشد با نام آپلود شوند.
    هادی . م

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi.M نمایش پست ها
    به نظر من اجازه بدید عکسهایی که داری نام میباشد با نام آپلود شوند.
    سلام
    منظورتون رو متوجه نشدم. نام عکس یا نام عکاس؟
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8